3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Joker307
    #2192
    Felnőttem és mégsem. Valaki játszik ezzel a móddal? Nem éleket hogy búg vagy ja nem adott mit kell érte tennem hogy kapjak Holy War cassus belit?
  • Belkar
    #2191
    Ha 1066-ban kezdtél akkor szerintem azért nem mert még gyerek vagy és régens uralkodik. Majd ha felnősz akkor már lehet.
  • Joker307
    #2190
    Sikerült köszi! Sok a változás, de szokható.
    Viszont nem értem h a Besenyőkre miért nem kaptam Szent Háború Cassus Bellit, most küldhetem a kancellárt, csak az úgy nagyon hosszadalmas lesz. Miközben csak egy csapat hitetlen...
  • jocika
    #2189
    Találkozott már azzal valaki, hogy miután kilépek a játékból, a játék nem fejeződik be, hanem ott csücsül a taszkok között? Emiatt a gépet is újra kell indítani, ha megint el akarom indítani a játékot, mert nem abortál még kilövésre sem. Ezt csak a Paradox játékok csinálják és csak újabban.
    Tapasztalta ezt már valaki?
  • jocika
    #2188
    Esetleg röviden? Okulásképen?
  • Belkar
    #2187
    Be kell másolni a

    Dokumentumok\Paradox Interactive\Crusader Kings II\mod

    mappába. A többi instrukció meg általában le van írva a read me file-ban.
  • Joker307
    #2186
    Modot hova és hogyan kell elhelyezni?
  • Party Hard
    #2185
    megoldva
  • Party Hard
    #2184
    Üdv
    Valaki nem tudna segíteni, hogy az old gods kiegészítőben a honfoglaló Magyarság ne nézzen ki ilyen nyugat európainak? Mondjuk a Kunok képeit használja arcképeknek.
    Hogy tudnám megmodolni?
  • Belkar
    #2183
    Még nem próbáltam de szerintem fog működni.
  • Joker307
    #2182
    Köszi! Azt nem tudod, h ha ezzel a moddal játszom akkor is képes leszek a végén normálisan, működőképesen exportálni a mentést EU4be?
  • Belkar
    #2181
    Hivatalos fórumot csak akkor tudod megnyitni ha regisztrálod a CD kulcsod.

    Egyébként ezt a linket találtam az alapjáték 2.1.4-es verziójához
    Utoljára szerkesztette: Belkar, 2014.08.09. 17:04:44
  • Joker307
    #2180
    A kancellárt lerakom egy Kijevi területre a határ mentén h csináljon nekem követelést az mégis mennyi idő míg Cassus Belli lesz?
  • Joker307
    #2179
    Valaki belinkelne egy letöltő linket a Historical Immersion Project modhoz.
    Rákerestem de csak a paradox forumát adta be ahol nem engedi megnyitni az oldalt.
  • Belkar
    #2178
    Általában a legtöbb grófságban három birtok van. Vár, város, templom. Ebből csak a vár lehet a tiéd a másik kettőt vazallus irányítja ezért elsősorban a várat érdemes fejleszteni mert onnan mindig a lehető legtöbb katonát tudod behívni. Ha esetleg pénzre lenne szükséged akkor érdemes a városban építeni gazdasági épületet mert nagyon jól hozza a pénzt.

    Az építkezést minden tartományban egy ilyen kis daru jelzi ami látható a térképen. Ha rákattintasz a vár/város/temlom képére akkor azt is láthatod mi is épül pontosan és mikorra lesz kész.
  • jocika
    #2177
    Tanácsosok elhelyezése, épület építés rendben.
    Azt, hogy csak a fővárosban építeni, ha jól értem, akkor az azt akarja jelenteni, hogy, ha van több grófságom, akkor is csak a fővároshoz tartozót fejlesszem ezerrel, s többit csak ha van miből. Tehát a központi grófságot kell tulajdonképpen fejleszteni, minden városával együtt?
    Azt lehet valahogy tudni, hogy az építkezések az egyéb grófságokban milyen ütemben zajlanak? Vagy ez tk. kiszámíthatatlan?
  • Belkar
    #2176
    Egyértelműen a fővárosba érdemes rakni a tanácsosokat mivel a legtöbb technológia csak a központi terület fejlettségét veszi alapul. Így hiába van egy nagyon fejlett területed ha nem ott van a fővárosod akkor azzal nem érsz semmit.

    Épületekből én mindig azt építem először ami pénzt ad. Aztán ha már van egy erős gazdaságom akkor építek olyanokat ami például +100 katonát ad és legvégül azokat az épületeket ami %-osan növeli a katonákat vagy a bevételt.

    Az épületeket szintén a fővárosban érdemes először megépíteni mivel az biztos hogy nálad marad öröklődés esetén. A többi területet pedig elveszítheted és akkor a vazallusodnak építettél házat aki lehet hogy utál téged... A fővároson kívül én mindig csak akkor építek ha nagyon sok pénzem van a fővárosban pedig már nem tudok mit építeni technikai lemaradottság miatt.

    Ami még fontos az az hogy mindig a központi várat fejleszd. A városok, temlomok fejlesztését hagyd a vazallusokra mivel attól hogy építesz nekik egy barakkot nem fognak jobban szeretni és az csak pénzkidobás. Ezzel szemben a saját váradból mindig annyi embert tudsz behívni amennyit az épületek lehetővé tesznek.
  • jocika
    #2175
    Egy kis pontosítást szeretnék a tapasztaltabbaktól. A technika fejlődést lehet gyorsítani kutatással, kémkedéssel. Na most, hova érdemes rakni a tisztségviselőket, ha ezen gyorsítani akarok? Ha pl. a fővárosba rakom az intézőt és beállítom, hogy gazdasági technikákat fejlesszen, akkor jó helyen van, mert a fővárosból fokozatosan szétterjed a tudás, vagy rakjam a fejleszteni kívánt saját tartományba? Vagy a fejlődés terjedésére ennek nincs hatása, csak a technikai pontokra és mindegy hova teszem? Azért kérdezem, mert eddig rakosgattam a tanácsnokokat, de nem igazán vettem észre nagy változást ilyen téren. Egyedül az épületek gyorsított építkezésénél.
    És még abban kérnék tanácsot, hogy az építkezéseket hogyan érdemes kivitelezni? A sorrend nekem gazdasági->katonai->politikai eddig, hogy legyen adó, katona és presztízs. Na, de csak a fővárost érdemes fejleszteni, vagy az összes saját tartományt? Honnan lehet tudni, illetve hogyan lehet befolyásolni a terjedési sebességet, ha lehet egyáltalán? Tehát, hogy automatán építsék a tartományok az épületeket, vagy jobban járok, ha saját magam csinálom?
  • jocika
    #2174
    Az exportáláshoz kell egy dlc. Az is a neve, CK2->EU4 konverter.
    [URL=http://store.steampowered.com/app/226665/][/URL]
  • Joker307
    #2173
    Nagyon Király! Ilyen modot lerestem! Nagyon irritált Magyarország térképe.

    Ezt a modot is lehet exportálni EU4be?

    Nekem szürke az exportálás menü pont, csak akkor lesz elérhető ha végig toltam a 400 évet?
  • Belkar
    #2172
    Én próbáltam és elég kiforrottnak mondható bár a keleti kontinens (Essos) nagy része elég kezdetleges állapotban van még (bár az is igaz hogy a könyvekben sincs túl sok infó a kontinens bizonyos részeiről). Viszont én pár év után eléggé meguntam. Vagy túl könnyű volt (nagy házak vezetőivel) vagy meg a végtelenségig tartott mire eljutottál valahova (kis vazallusként). Na meg az egész Megawar rendszer sem tetszett, az alap játékbeli rendszer sokkal jobb és követhetőbb.

    Ha fantasy modot akarsz akkor sokkal inkább ajánlom az Elder Kings-et. Az az Elder Scrolls világában játszódik és nekem sokkal jobban bejött. Bár itt is ugyanúgy a kevésbé ismert távoli földrészek még kevésbé kidolgozottak de Tamriel elég nagy ahhoz hogy ne unatkozz.

    Viszont ha nem ragaszkodsz a fantasyhoz akkor ajánlom a Historical Immersion Projectet ami az alapjátékot teszi sokkal élvezetesebbé a történelmi és földrajzi hiányosságokat kiküszöbölve. Szerintem egyértelműen ez a játékhoz készült legjobb mod. Rengeteg mindent megváltoztat és jobbá tesz.

    Csináltam két képet ami talán jobban szemlélteti a változásokat:
  • Joker307
    #2171
    Valaki próbálta már a Game of Thrones modot? Tapasztalat, mennyire kiforrott?
  • Joker307
    #2170
    Köszi a választ! Nagyon érdekesnek tűnik igy elsö benyomásra.
  • Motolla
    #2169
    Szia. Menürendszerében hasonló, de nem országokat, hanem családokat "menedzselsz". És teljesen más szempontok mentén kell egy dinasztiamenedzsment esetében játszanod, mint egy birodalom irányításakor. Kiemelten fontos például, hogy időben, megfelelő tulajdonságú és rangú házastársról gondoskodj a karakterednek, és az adott eventek esetében, vagy a diplomáciában is a család érdekei szerint kell a döntéseidet meghoznod. És fel kell dolgozni lelkileg, hogy néha leváltják aktuális karakteredet egy-egy ország éléről a hűbéresek, és fiával megint alacsonyabb szintről kell feltornáznod magad (bár minden betöltéskor "átnyergelhetsz" új karakterre, de szerintem ezzel kevesen élnek). Valahogy úgy tudnám összefoglalni, hogy sokkal kisebbnek érzed magadat, és a történelmet sokkal inkább kiszámíthatatlannak, erősebb sodrásúnak, mint az EU sorozatban.
    A térkép sajnos olyan, amilyen, legalábbis nem tudok róla, hogy lenne pontosabb. Túl kicsi piac vagyunk ahhoz, hogy erre figyeljenek.
  • Joker307
    #2168
    *kiigazodni
  • Joker307
    #2167
    2.13mal játszok, ugy tudom h az ujnak számít viszont magyarország régiói és folyóin calahogy nagyon nem tudok elhelyezkedni. Nincs erre valami javítás?
  • Joker307
    #2166
    Köszi!
    Ez a játék mennyivel másabb mint a EU4, mindig is azzal a szériával játszottam csak most a minap fedeztem fel ezt és leírás alapján megtetszett és nagyon bejön hogy át lehet hozni a mentést majd EU4 be
  • Motolla
    #2165
    Magyarítás oldala
  • Joker307
    #2161
    Van már magyarítás és ha van akkor belinkelné valaki?
  • Pluskast
    #2160
    Valószínűleg azért nem tudsz neki több földet adni mert "csak" grófi rangban van. Ha van nálad hercegi cím, vagy tudsz hercegséget létrehozni akkor add neki oda és így már több területet is kaphat.
  • farferi
    #2159
    Egy kis segítségre lenne szükségem , ha jár még ide tapasztalt játékos.Elég jól megy a játék így első próbálkozásra, de van egy gondom.Adni akartam az örökösömnek némi frissen hódított földet, hogy legyen később mit osztogatni, ha király lesz.Viszont nem engedi, hogy adjak neki, csak néhány várost illetve Pozsonyt. A többi hűbéreseknek simán oda tudom adni a frissen hódított földeket.Miért van ez, lehet-e ez ellen tenni valamit?
  • Party Hard
    #2158
    ÜDV
    Valaki tud olyan mod ról ahol a kárpát medence reálisan van megcsinálva?

    Gondolok itt a megyék határaira, a folyók folyására, Balaton létére
  • HUmanHunter
    #2157
    mennyi az a havi jövedelem ami egy "gazdag" országnak mint pl bizánc bejön, ha már elég sokat hódított? nekem ilyen havi 10-15 között van bármit próbálok, ha pedig sok vazallust átadok hercegnek akkor leesik nagyon.
  • proven216
    #2156
    Miért van ez?
  • proven216
    #2155
    Valaki tudja hogy amikor beírom a consolba a charinfo parancsot és kiírja hogy aktiválva de amúgy semmi hatása
  • HUmanHunter
    #2154
    istállót kell építeni akkor lesz több lovasság.
  • Feketetib
    #2153
    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni, hogy a CK2-ben hogy lehet nehézlovasságot toborozni? Mert építettem kastély de ott sem lehet.
  • hkzonda
    #2152
    Prince and the Thane-t tolja valaki? :)
  • Diopapa
    #2151
    A fordításról lehet tudni valamit?
  • jocika
    #2150
    Minden, fullos.