3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • HUmanHunter
    #1829
    megpróbálod eltenni láb alól azt aki örökölné, vagy pedig destroy title.
  • Malarki
    #1828
    Kellene egy kis segítség. Magyarokkal vagyok, meghódítottam Szerbiát, megalapítottam a Szerbia királya címet. Na most erre azt írja, hogy gebasz van az öröklődésével. Ha meghal a karakterem akkor más kapja meg, külön országként. Ha odaadom valakinek szintén független lesz. Ilyenkor lehet valamit tenni? Már bánom hogy létrehoztam, csak a baj van vele. :(
  • warcat
    #1827
    Nyilván nem olyan olcsó mint a 10 dolláros amazon bundle,de nem rossz ajánlat annak aki most szeretné
    Crusader Kings II collection Greenmangamingen

    GMG30-FYBJP-MSOA5 kuponnal egyszeri alkalommal 1 játékról -30%
    vagy
    GMG20-8MUTY-M21VN kuponnal -20% ha a fenti nem működne

    Old Gods nincs benne,ez a legnagyobb baja :)
  • Motolla
    #1826
    Aktuális uralkodómra ráragasztották a "Hibbant" jelzőt. Vajon ez mennyiben minősít engem?
  • a.carkey
    #1825
    A steam ezt írja:

    "Genre: Action, Free to Play"

    A Kingmakerhez meg ezt: "War of the Roses: Kingmaker includes arsenal and armor updates, three new maps and two additional gameplay modes, including the Assault Mode."
  • MightyKopiati
    #1824
    Ha megveszed, akkor free to play....
  • a.carkey
    #1823
    A War of the Roses: Kingmaker nem free to play lett?
  • Ruley
    #1822
    A CK2 szerepel az e heti Humble Bundle akcióban, $5.80-ért elvihető hét másik Paradox játékkal együtt, közöttük az EU III-al.

    https://www.humblebundle.com/weekly
  • ganges
    #1821
    jól van na..
    :)
  • MightyKopiati
    #1820
    Pénzen, amin a játékot is meg kellett volna venni
  • ganges
    #1819
    az ingame store hogy működik?
    hogyan lehet olyan kék érméket gyűjteni??
  • ganges
    #1818
    szia!
    ahol a játék fájljai vannak, nem? vagy oda, ahol a játék mappája??
    ide raktam
    D/Játékok/Crusader Kings 2
    köszi
  • HeinzGuderian
    #1817
    Szép napot mindenkinek!Kíváncsi lennék,hogy valaki próbálta e ki a Game of Thrones modot.És ha igen,szeretném ha segítségemre lenne a telepítésében,ugyanis az a problémám van,hogy a legújabb verzió az 1.11-es játékkal kompatibilis,azonban ,ha felrakom ezt a patchet a játék grafikája megbolondul(a birodalmak nevei szürke csíkok,és a képernyő különböző színekben,és cimerekkel díszítve pompázik).Tehát kérek egy segítőkész nemest ,hogy magyarázza el a mod telepÍtését.(esetleg linket a patchez)
    Előre is köszönöm!
    u.i.:a játékom SKIDROW
  • hollófernyiges
    #1816
    A játék alapkönyvtárába kell tenni az aktivátort, mondjuk az old gods nekem nem működik, bár a viking arcokat behozza.
  • Motolla
    #1815
    Sziasztok!

    Én is egyike vagyok azon játékosoknak, akik Kopiati áldozatos munkájának köszönhetően ismerkedtek meg közelebbről ezzel a játékkal. Bár ötször álltam neki huszonéveimben az angolnak, túl messzire nem jutottam. Sajnos, agyilag még többé-kevésbé fogékony kamaszkoromban nekem még az orosz volt a kötelező a gimiben (utolsó ilyen évjárat voltunk). Úgyhogy nagyra értékelem a kolléga munkáját, és hogyha korrektori segítség kellene a nyersfordításhoz, szívesen segítek az újabb adagnál (egyrészt a szakmám is hasonló, másrészt ilyen jellegű munkát már végeztem a Football Manager sorozat egyik részének magyarításánál).
    Becsületesen végigrágtam magam az előzményeken, úgyhogy nem érkeztem kérdéshalmazzal! :) Jelenleg egy hosszabb próbajátékban vagyok benne, könnyű fokozaton, Erdélyből indulva.Persze van, amit még nem vágok - például hogy pontosan hogyan változik az általam vezetett nobilitás számára engedélyezett terület. Most halt meg a királyom 74 éves korában, neki 6 birtoka lehetett. Az utódjának, a fiának, akit elektíve választottak meg, ugyanebben a magyar királyi pozícióban már csak négy, pedig úgyszintén házas volt, igaz, a cselszövés skillje igen gyenge. (Merthogy aztugyan olvastam, hogy ettől is függ, de hogy mennyiben, azt nem találtam.) Aztán egy polgárháborúban elfogták, bezárták - a 4 felment 5-re. Majd kiengedték, és visszament 4-re. Szóval ilyen problémáim vannak, de ezekre majd csak rájövök.
    Egy nagy hiányossága van a játéknak: hogy nincs History menü, gomb vagy ilyesmi, ahol vissza lehetne nézni a karrier legfontosabb állomásait dátum szerint. És remélem,
    hogy egyszer kiadják a CK III-at, ami évszámra ott folytatja, ahol a II abbahagyta (és a II-es mentés folytatható). Tkp. csak az EUIV-et kellene kicsit megbütykölni. Jó lenne 1000 év dinasztia-menedzsmentet végignyomni.
  • MightyKopiati
    #1814
    Előbb inkább az alapjátékot próbálgasd.
  • ganges
    #1813
    helló!
    nem tudom, hányan vetták meg a DLC-ket, de én letöltöttem torrenten
    aki hasonlóan tett, az tudna segíteni?
    van az a ck2dlcactivator.exe fájl, nos ezt beleraktam a D/Játékok/CK2-be, ahol a játék mappái vannak, ezzel egy időben D/Ját./CK2/dlc-be beraktam a dlc-ket...nos a "Read me" azt mondja, hogy most futassam a ck2dlcactivator.exe-t, majd megjelenik a játék, stb.. nos, itt a problémám, nem fut a ck2dlcact... :( azt írja ki, h "This working dierctory doesn't seem to be correct", és ha angol tudásom nem csal, azt jeleni, h a könyvtár nem jó.. de hát ide kell rakni, nem?? ezt írta a "Read me".. szóval, ha vki hasonló cipőben jár, kérem, h segítsen
    vagy, ha van jó ötletetek, hogy hogyan szerezzek DLC-ket pénz költése nélkül, akkor azokat szívesen várom
    köszi
  • MightyKopiati
    #1812
    Elkészültem egy friss magyarítás verzióval, új szövegek "tömegei" is kerültek bele. Az 1.111 verzióval kompatibilis, részletek a szokásos Olvass el fájlban. Ha valaki hibát lát, keressen meg a fájlban látható mailcímen, screenshottal.

    -LETÖLTÉS-
  • MightyKopiati
    #1811
    Jah,ha az embernek elgurult a gyógyszere világhódítás miatt, akkor 180mb körülire kúsztak fel, popok, milliós seregek és nyersanyag árak stb sok hülyeség....:D
  • Muki100
    #1810
    Vicky mentések úgy emlékszek sokkal durvábbak voltak a POP-ok miatt, már az 1-ben is.
  • MightyKopiati
    #1809
    Meg jut eszembe a demoban nem lehet menteni:)
  • MightyKopiati
    #1808
    Mentés szerkesztés engem csak Vic II-ben érdekelt, EU-ban sosem néztem. DE gondolom szerkeszthető maradt jegyzettömbbel. Ahogy a nyelvi fájlok is azok (de excelben lehet őket érdemben).
  • a.carkey
    #1807
    És a mentés fájl?
  • MightyKopiati
    #1806
    Europa Universlais IV elég érdekes szövegfájlokkal rendelkezik...
    Végre átlátható, hogy mi-hol van, de már alapból kismillió fájlba szétszórva.
    Teljesítménybeli problémákat is orvosoltak, végre nem 24000 soros excel tábla az "alap", hanem minden fájlból van minden nyelvre példány, meg talán .xml fájlokba szerkesztve (.yml néven).

    Nem kell félni annak nem állok neki :P De érdekességként megosztottam veletek.

  • Muki100
    #1805
    Ez egy generációval már előrébb lépett, szerintem egyáltalán nem nehéz kezelni.
  • j0rmungandr
    #1804
    Mennyire különbözik (nehezebb) ezzel játszani mint az Eu3-mal v a Vicky-vel?
  • fatsy
    #1803
    Sziasztok! Ha szeretnék keresztes háborút kérni vkire a pápától akkor annak mi a feltétele?
  • DasIsFuck
    #1802
    miért?:D

    egyébként szerintem vicki 3 lesz, legalábbis eu 4 után az lenne a logikus.
    amúgy kár h az előzőekben nem csináltak alapfunkciónak h lehet importálni előző játékokból.
  • koj
    #1801
    Sziasztok! Letöltöttem a DLC pack-ot a játékhoz, és átmásoltam mindegyik fájlt a DLC mappába, és azóta nem indul el a játék. Mindig azt írja ki, hogy hibát észlelt és leáll.
  • kissssss
    #1800
    akkor én emlékszem rosszul :-D
  • Jakuza1
    #1799
    Erdemes elolvasni: http://www.rtsguru.com/game/493/article/6312/You-Can-Play-Your-Crusader-Kings-II-Empire-in-Europa-Universalis-IV.html
  • Muki100
    #1798
    Azt mondta ha a Victoria 2 nyereséges lesz, akkor borotválja le, de ez már régebben volt. A CK2 messze a legsikeresebb nekik eddig, mivel sok olyan embernek is megtetszett akik előtte még nem is hallottak a Paradox játékokról.
  • a.carkey
    #1797
    Mivel, hogy eddig igazából két olyan kísérlet volt ami a CK vonalon mozgott (Knights of Honor, Genghis Khan 2, és mindegyik már jópár - hehe, hihi - éves) így túl sok konkurens játékkal nem kellett számolnia a cégnek az előző CKjuk mellé sem, az igazi rajongók meg falják az ilyeneket. :)
  • kissssss
    #1796
    (váratlan volt a CK2 sikere)

    na várjunk csak nem a paradox atyaúristen nagyfőnöke mondta hogy leborotválja a fejét teljesen ha veszteséges lesz a ck2? én valami ilyesmire emlékszem :-DDDD
  • MightyKopiati
    #1795
    Nem véletlen készült el ilyen soká:)
    Remélem nem egy HOI4-et hoznak össze ezután, azt nem tudnám értékelni:D
  • a.carkey
    #1794
    Ha nekik egy már zseniális első rész után a zseniális második rész sikere váratlan volt, akkor ki kell rúgni az illetékeseket. :)
  • MightyKopiati
    #1793
    Területeket átkonvertálja az EU4 felosztására, minden ismertető jeggyel (vallás, "nemzetiség" stb), a bevételi adatokat, épületeket stb. pedig hozzáigazítja az EU4-hez. Az uralkodó családod megmarad, legalábbis a királyod biztos. Nem tudom pontosan hogy néz majd ki az EU4 iylen funkciója, kicsit vizezték a CK2 jobb dolgaival (váratlan volt a CK2 sikere)
  • a.carkey
    #1792
    Azt meg hogy? Gondolom, a fullos családot nem látjuk majd.
  • pocoksari
    #1791
    ck2 mentés eu4-be exportálása...hoppá
  • pocoksari
    #1790
    ez az azték dlc nem semmi...érdemes bent hagyni...
    csata