3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • MightyKopiati
    #2109
    LINK
  • MightyKopiati
    #2108
    Majd csak szól:D
  • ferinc
    #2107
    Üdv!
    Halottam hogy már lelehet tölteni a Rajas of India DLC-t. Valaki tudna adni linket? :)
  • tomi0304
    #2106
    Kopiati őő beszéltem egy fordítóval aki az eu4et fordítja ő meg említette hogy neki akar majd állni a ck2nek.
  • Although
    #2105
    Le a kalappal.
  • MightyKopiati
    #2104
    Nah urak (hölgyek?) ezentúl nem csak itt hanem itt (LINK) is előkerülhet a magyarítás, a blogon majd talán könnyebben hozzáférhető lesz a nem sg-eknek (amíg nincs kész nem küldöm magyarítások.hu-ra)

    Aztán ha lesz életem még tippeket is írok a játékhoz:D LOL
  • MightyKopiati
    #2103
    Azok a szövegek össze-vissza vannak, mind a 30+ nyelvi fájlban:)


    A hét végén/re elkészülök a diplomácia 200+ sorával, és akkor lesz frissítés. Utána lehet folytatom az ilyen közepes eventek fordítását (ezek amiket a tanács tagjai dobálnak fel... térítés-követelés-adószedés stb....)

    Meg lehet indítok egy blogot (LOL), hogy mindig elérhető legyen a magyarítás ne kelljen itt a fórumon keresni a hozzászólásaim.
  • tomi0304
    #2102
    Kopiati lehetne egy óriási kérésem? ha megint lesz frissités a fordításban akkor a betöltésnél lévő szövegeket lefordítanád?:) lassú a gépem és van mikor 1 percig is gondolkodik a játék és akkor elszoktam olvasni azokat a szövegeket de ami angol azt nem tudom:( Pedig jó tanácsok vannak benne.
  • Although
    #2101
    Neked kell tudni mit szeretnél, de az biztos sok választásod nemigen van. Hasonló a szitu mint István idején volt :)
  • Solyom2
    #2100
    Helló!
    Pogány magyar ként kezdtem a játékot, de hamar függetlenedtem és most én vagyok Taurica királya. De a bizánci császár szent háborút indított ellenem a krímért és úgy tűnik elvesztem, hacsak nem váltok át az ortodox hitre. Szerintetek megéri ezt meglépni?
  • Maarius
    #2099
    Nekem az a gondom most, hogy felraktam az indiás kieget, meg patcheltem, hogy szarakodnak a mentések. Pontosabban miután visszalépek a főmenübe (resign) nem tudok egyetlen mentést sem betölteni, mindig újra kell indítanom a játékot, ami nem kevés idő... ráadásul eredetim van.
  • tomi0304
    #2098
    Nálam is az újabb verziónál puf és leáll az exe. Régiek mennek.
  • Black Treff
    #2097
    Aki szeretne egy multis partnert, az írjon rám privátban nyugodtan! :)
  • MightyKopiati
    #2096
    Pedig mondták:)

    Egyébként steamen rakd vissza a régebbi verziót, és tádáááám:)
    a játékon jobb klikk és valamelyik opcióból lehet a beta 2.0.4-et visszatenni.
  • Fenrir
    #2095
    Bakker, azt nem mondták, hogy a peccs előtti mentések már nem kompatibilisek a jelenlegi játékkal :(
  • szabi07
    #2094
    Ma megvettem de nem megy a multi valamiért leáll a ck2 exe.
  • MightyKopiati
    #2093
    Valaki hostol, többiek csatlakoznak, boldogság.
  • Krucifix088
    #2092
    Nekem eredetim van,de h működik a multi?
  • MightyKopiati
    #2091
    Most van rendes szerverkereső:) Meg steam mm.

    Am a bizalom a többieknek szólt:)
  • Fenrir
    #2090
    Kösz a bizalmat, de eredeti játékom van steam-en :D

    Mit csináltak meg a multiban? Mert kb másfél hónapja még eléggé rendszeres volt a desync és a connection lost, emiatt nyögvenyelős volt a játék néha. Mondjuk amikor ment gond nélkül akkor eléggé magas a fun factor-a :)
  • MightyKopiati
    #2089
    Am került bele új is, de nem említésre méltó mennyiségben. Most majd a végére járok az egyik egy tömbben lévő diplomáciának (kb. 200 sor) az majd említésre méltó lesz.

    Egyébként Steamen kegyetlenül le van árazva a játék, dlc-kkel, és mivel a multit teljesen újracsinálták, ajánlom, hogy nyergeljetek át rá, eredetire:)
  • Fenrir
    #2088
    Az előző verzióhoz képest vannak benne új fordítások vagy csak a peccshez lett igazítva?
  • MightyKopiati
    #2087
    A 2.1.1-es verzióval kompatibilis továbbra sem teljes magyarítás.

    -LETÖLTÉS-
  • HUmanHunter
    #2086
    ha sokáig elnyúlik a lázadás akkor be lehet avatkozni időnként, de ccsak addig amíg tart a lázadás.
  • Fenrir
    #2085
    Kiválasztod az ambiciódat (tehát egy célt, hogy mit szeretnél fejleszteni) és utána lesznek események amik során tudod növelni a képességeidet.
  • Krucifix088
    #2084
    sziasztok,

    A fő képességeket ,hogy lehet fejleszteni?Például a fickó tough soldier vagyis hadi tudományokban jártas,akkor néhány csata után ez a szint emelkedik.A több képességet mivel lehet fejleszteni?
  • Eisenberg
    #2083
    Nem értem. Parasztlázadás van, és ilyenkor bárki hadüzenet nélkül megtámadhat? Csak azt látom, hogy van egy semleges sereg aki öli az egységeimet plusz jönnek a csehek meg a bolgárok azt foglalják a területet. Mi az isten? Le akarok verni egy parasztlázadást azt három országgal kell szembeszállnom? Cseh zsoldosok elfoglalták egy tartományom úgy, hogy nem is álltam hadban a csehekkel.
  • Although
    #2082
    Például vannak eventek amikre reagálsz ott megjelenik mi az eredménye pl. döntés következtében kaphatsz cruel jelzőt és láthatod mint eredményez.
  • Motolla
    #2081
    Egyébként arra nézve van valami szabályszerűség, hogy milyen alapon kapnak az uralkodók állandó jelzőket (Gondtalan, Kegyetlen stb.) a neveik elé? És van valami kihatása? Én nem látom benne a logikát...
  • Motolla
    #2080
    Ezt egészen pontosan meg tudom mondani: amikor Kopiati befejezi egyszemélyes fordító munkáját.
  • Guandi
    #2079
    Azt szeretném kérdezni h mikorra várható az alapjátékhoz a teljes magyarosítás?
  • jocika
    #2078
    Én most vettem meg az EU4-et a galaxisból 3ezer-ért. Annyit megért az előrendelői, szerintem.
  • Although
    #2077
    Jogos észrevétel. Sajnos az északiak pénzéhes népség, a funcom is az. De jó dolgokat csinálnak. Mentségükre legyen mondva nagyon magas adókat fizetnek, így van egy működő modelljük.
  • Nos
    #2076
    Én megvettem a steamen, meg a legtöbb nagy és pár kicsi kiegészítőt is. Jó játék. De megfogadtam, hogy többet nem veszek tőlük semmit. Vagy csak ha már nagyon olcsón lehet megvenni a fullt. Utálom, hogy a legkisebb grafikai módosításokért is pénzt kérnek. És én meg persze akkor érzem jól magam, ha az nekem is megvan, mert akkor az a szláv sereg legyen szlávos, a bizánci bizáncos . . .
    Persze lehet mondani, hogy ez nem kötelező, és a mechanika ezek nélkül is ugyanaz, de sajnos nem tudom ezt beadni magamnak. Szóval én ezt a védekező reakciót választottam, mert hányok a marketingjüktől. Az eu4-re már rá sem néztem.
  • Fenrir
    #2075
    Megveszed Steam-en például.
  • Angyali Érint12
    #2074
    Hellló!
    Most kezdtem a játékot. Felraktam az 1.0.1 patchot, el is indul a játék, belépek, de a karakterek képe, és az országok neve, meg a határok teljesen eltüntek. Mitől lehet ez?
    és hogyan lehetne a légujjábra frissíteni a játékot Egyszerre?
  • KKRicsi
    #2073
    Szeintem ha a tutorialt végig nézed akkor elég tudást szerzel , hogy tudj játszani.
  • Although
    #2072
    Szerintem az első pár játék elmegy a betanulással, infok átolvasásával, mi hogy működik. Szóval kezd el próbálkozz, és ha van konkrét kérdés akkor lesz aki segít.
  • Lacoka12
    #2071
    Tudtok játék kezdési tipeket adni?
  • trigorin
    #2070
    Igazából nem is ez a baj, mert azt hiszem, volt ott némi követelés. Sokkal inkább az, hogy nem látom, kinek miért van követelése. Néha azt sem látom egyértelműen, nekem miért van követelésem. Aztán lapozgatv a karakterek között kiderül, hogy a feleségem vagy vmelyik rokonom tart igényt egy adott területre, amit én érvényesíthetek. Szóval a követelések okára hogy lehet könnyen rájönni?