3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Motolla
    #1909
    Sziasztok, egy érdekes helyzetet (bugot?) szeretnék megosztani veletek.
    Öreg fejedelmemmel bekapcsolódtam egy belháborúba a király leváltásáért (megjegyzem, én csak csatlakoztam). Az öreg a háborúban meghalt, fia, aki 20 éves és egy lány apja, viszi tovább a dolgokat, háború elbukik, az összes résztvevőt a király börtönbe zárja.
    Most jön a furcsaság.
    A király néhány hónap után elengedi az összes résztvevőt - engem kivéve. A következő 30 évben ott rohad a karim a börtönben (amikor betöltöttem az 50-et, abbahagytam a játékot).
    A karakterlapomon van ugyan egy opció, hogy váltságdíjért (145 e arany) kérhetem a szabadon bocsátásom - ez azonban folyamatosan szürke, hiába van már 700 ezer is ("Király nem fogadja el az ajánlatomat"). A kancellárom folyamatosan ügyködik a királlyal való kapcsolatom javításán - de egy idő után nincs hova, mert 100.
    És így lepörög a 30 év, házaséletet ugyebár nem élhetek, egy szem lányom fiatalon, utód nélkül meghal.
    Game over...
  • MightyKopiati
    #1908
    Részleges magyarítás, rég nem látott mennyiségű szöveggel bővült a lefordított anyag. Persze az alagút vége nem került sokkal közelebb.

    -=LETÖLTÉS=-

    Remélem immár gyakrabban tudok jelentkezni!
  • arel
    #1907
    köszkösz rákukkantok.Eddig csak angolul toltam,de mivel még csak alapfokon megy ,pár dologban biztos segitene :-)
  • MightyKopiati
    #1906
    Olvass el fájlt továbbra is bátran ajánlom:)

    Ha nem steames játékod van: program files/paradox int/crusader kings2/localisation mappa
    Ha steames, akkor program files/steam/steamapps/common/crusader kings2/localisation.

    Ha ennek ellenére nem menne, akkor az asztali parancsikon elérési útvonala nagy segítség lehet a játék könyvtárának megtalálásában.
  • arel
    #1905
    ezt a magyarositást hova kell bemásolni?
  • MightyKopiati
    #1904
    2.01 Kompatibilis részleges magyarítás

    -LETÖLTÉS-
  • Belkar
    #1903
    A hercegségeket szerintem csak akkor érdemes megtartani ha te magad is herceg vagy mert akkor lehet bármennyi senkit nem fog érdekelni. Királyként viszont ha kettőnél több van akkor minden vazallus utálni fog ezért vagy oda kell nekik adni vagy elpusztítani a címet. Én ki szoktam osztani mindig igaz hogy így nagyobb hatalmat adok a kezükbe de legalább 3-4 gróf helyett csak 1 herceggel kell jóba lenni. Persze nagyon meg kell nézni kinek adod oda a címet.

    Különleges tulajdonságok tudtommal random jönnek de ha egy gyereknek a szülei vagy nagyszülei közt van zseni akkor nagyban megnő az esélye annak hogy megkapja a zseni tulajdonságot ő is. Ezért érdemes erre is odafigyelni amikor feleséget keresel az emberednek.

    A távoli követelésekkel én max akkor foglalkozok ha már elfoglaltam minden területet amit szerettem volna és unom a semmittevést.

    Neveléskor én a lányokat mindig szürke eminenciás vagy midas touched (nem tudom ezt mire fordították) tanárhoz küldöm mert ezek növelik legjobban a termékenységet. A fiúkat pedig vagy katonának vagy jó vazallusnak nevelem de néha ha szükség van kémre vagy papra akkor olyan tanárhoz küldöm őket.
  • MightyKopiati
    #1902
    Várható.

    A sok patch-content miatt elég fárasztó egyfolytában áznézegetni pár ezer sor szöveget (mert rendzseresen kitörölnek a 21000soros excelből egy pár sort...)

    Nah meg a segítségem is ellovagolt a naplementébe (szokás szerint)
  • szekhely
    #1901
    Köszi, igen most már világos.

    Ezzel a játékkal tényleg nem lehet újra írni a történelmet. Alánokkal voltam, 1240 körül bedaráltak a hitetlenek. 120 ezres lovas seregeikkel nem tudtam mit tenni. Még Bizánc-ba is bekéreckedtem, hátha meg tud védeni, de ők is csak max 30-40 -ezres sereget tudtak összeverbuválni, rossz lóra tettem. Az érdekes, hogy az Alán királysághoz már elég korán megvoltak a területeim és ortodoxon is voltak a megyék, nem ajánlotta fel a királyi címet. Erre nem találtam help magyarázatot.

    Castíliával viszont - ez azért könnyebb küldetés - megadatott, hogy elérjek komolyabb sikereket. Van is ide pár gondolatom:

    - terület foglalásokkal kreálhattam hercegi címeket. Ezekkel mit érdemes kezdeni? 1-et osztottam ki a meglévő 4-5 db-ból, az folyton frakciózik, lázadozik. Nem látom értelmét kiosztani a többit. Ti hogy látjátok?
    - különleges tulajdonságú gyerkőcöket hogy lehet összehozni? Zseni, eszes, erős, ilyenekre gondolok. Az biztos, hogy ezeket a nevelőktől nem lehet megtanulni ez születéssel jön. Feltételezem ezeket random adja. Ti tapasztaltatok esetleg mást?
    - távoli követeléseket ti mire szoktátok használni? Én elszipkázom onnan az elvándorolni vágyó jobb tulajdonsággal rendelkező nemeseket, grófokat. Van itt még egyéb töltet? pl.: spanyoloktól nem látom értelmét magyar földre háborút indítani.
    - amit még észrevettem a szürke eminenciás és az aranyember ad komoly termékenységi plusszokat. Királyi családnál érdemes ezekre tanítani, hogy ne legyenek örökösödéi problémáink gyerek hiány végett. Viszont a tudás meg több terület birtoklást ad a királynak és kiválóan fejleszti a technológiákat.

    Nekem ez a félig magyarosítás is rengeteget segített már a játék megértésében. Ha lenne folytatás, akkor az örvendetes volna.

    Jó játékot mindenkinek.
  • proven216
    #1900
    várható a magyarosítás folytatása?
  • Although
    #1899
    Igen. Ha a hercegség székhelyére küldöd a diplomatát akkor azt jelenti. Nekem csak egyszer sikerült így szereznem. Nem hiszem hogy gróffal menne de meg kell próbálni.
  • arel
    #1898
    Ha a diplomatámmal jogot keresek egy cím megszerzésére (Fabricated claims) akkor az lehet hercegségi (duchy) cím is?
  • Although
    #1897
    Ha rámozgatod a kurzort a kérdőjelre. Akkor egy pillanat múlva ad leírást mi az x.
    Ez általánosan igaz. nagyon jó help rendszere van a CK-nak.
  • szekhely
    #1896
    Sziasztok,

    Jogrendben nem tudom az örökösítési rendszert megváltoztatni. Nem ajánlja fel a lehetőséget, szürkén marad. Ezzel kapcsolatban van-e vkinek tapasztalata, hogy mikor van erre lehetőség? Dinasztiámban már az 5. az aktuális uralkodóm.

    tapasztalataitokat megköszönném
  • Although
    #1895
    Ami eszembe jut kultúra függőség pl. utódlásra az a Basque. Mégpedig Navarra. Az csak ott megy olvasd el figyelmesen az x-es tiltó feltételnél mit ír.
  • Buci0803
    #1894
    Üdvözletem!

    Nekem is lenne felétek egy kérdésem...

    Angliával játszottam, el is foglaltam Wales kb 90%-át. (Egy terület nem volt az enyém.) Ezután létre akartam hozni a Walesi királyságot. Ott feltételnél valamilyen kultúra cuccost írt. Azóta nem tudtam rájönni, hogy az mi lehet. (Ugyan az volt Breatgne-val is. Az rám szált valahogyan. Ott sem tudtam létrehozni a királyságot.)

    Várom az ötleteket... Sziasztok!
  • szekhely
    #1893
    Köszi az ötletet az egy örökléses uralkodó formát választva - még időben, mert ott is görbül a többi örökös szája széle - megoldódott a probléma. Olyannyira, hogy most már a kis Alán hercegségemmel elkaptam Azovi herceget és a királysági területek is a kezemre kerültek. Vártam rá vagy 50 évet, hogy Azov kizizzenjen a szorosabb kumán kötelék alól. Besenyők próbáltak besegíteni nekik, de a 4600-as seregüket a 3900-as seregem halomra verte. Végére 2800 maradtunk ;-).

    Összefoglalva: végre egy kis sikerélmény :-D.
  • Although
    #1892
    Az elsőre nekem kettő jut eszembe.
    - Az utód tulajdonságai és vezetői képességei.
    - A rendszer amit ami meghatározza az utódlás során fennálló viszonyokat.
    Ebbe én is belefutottam. Gyakorlatilag három részre szétesett a nagynehezen összetákolt kis hercegségem :) Mindenki húzott valahova és gyakorlatilag tehetetlen voltam, mint az életben is történne időnként. Egész ügyesen leprogramozták :-) Ezt ígérték, itt nem lesz pillanatok alatt összetákolt birodalom :-) Azt látom van olyan öröklési forma aminél mindent a legidősebb örököl de szerintem az se garancia.
  • szekhely
    #1891
    Sziasztok,

    Csatlakozom azokhoz, akik az egyik legösszetettebb játékok közt emlegetik a ck2-t. EU3-al kis országgal is csúcsra tudtam érni, de ebbe sajnos bele-bele törik a bicskám. Lenne pár lényeges kérdésem:

    - Uralkodó váltás után (jellemzően a vértestvérek, mert köztük osztom szét a nagy címeket) folyton elkezdenek frakciózni a hűbéresek - mindegyik egymás után és a szomszédok is jönnek ilyenkor persze - és szétesik a rendszer, tehát lenyomnak. Hogy lehet ez ellen tenni? Valószínűleg vannak a játéknak még olyan elemei, összefüggései amit nem ismerek.

    - szintén uralkodóváltáskor tapasztaltam, hogy a fő megyémben megváltoznak egyes katonai egység toborozhatóságok. Keleti nehézlovasság eltűnik, helyette könnyűlovasok jönnek, amiknek persze jó pénzét lehet megint felhúzni a toborzó épületeket. Uralkodó jellemvonása, tulajdonságai befolyásolják ezeket?

    Ha van valakinek fentiekre ötlete azt megköszönném.
  • arel
    #1890
    Perpill a magyarokat nyomom,és nemrég olvastam-és láttam-,hogy a királyságok elérhetik a birodalmi szintet is.A "De Jure Empires"-re kattintva már gyakorlatilag megvannak azok a tartományok,de ha nem bug akkor nem tudom milyen feltételnek kéne még teljesűlnie.
  • Csahi
    #1889
    Melyiket akarod létrehozni? Mert van pár titulus aminek vannak speciális feltételei is. Pl. Egy bizonyos kultúrcsoportba kell tartozni, vagy pl jeruzsálemnél katolikusnak kell lenni.
  • arel
    #1888
    Háát akkor ez vmi bug lehet,mert már az empireen túl is terjeszkedtem és még mindig nem ajánlotta fel.Gondolom azokat a területeket kell mindenképpen az irányitásunk alatt tartani amit a "De jure Empires" gombra kattintva látunk.
  • Solyom2
    #1887
    Minden paradox játék összetett, de az biztos, hogy a CKII az egyik legtartalmasabb, habár a modolt Vicky2 azért bőven megelőzi.
  • Pluskast
    #1886
    Szerintem a Victoria sorozat vagy az EU széria sokkal összetettebb, de lehet, hogy a HOI is.
  • Csahi
    #1885
    Ugyan úgy ahogy királyságot, csak itt a De jure terület 80%-a kell hogy hozzád tartozzon.
  • arel
    #1884
    Egy kérdés.Birodalmat (empire-t) mikor/hogyan lehet elérni.Pl.Britanniát,Carpatiat,Hispania,Italian,stb.
  • Although
    #1883
    Szép lassan, a valaha volt legkomplexebb ilyen jelegű játék lesz.
  • Although
    #1882
    Praise be
    Nahát!!
  • arel
    #1881
    Nemrég töltöttem fel az Old Gods DLC-t és az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban,hogy mikor elkezdenénk a játékot (mielőtt még országot/hercegséget választanánk) nem lehet előre-hátra menni az időben,hogy én mondjuk 50 évvel később akarom elkezdeni,nem pedig a 800-as években?
  • tomi0304
    #1880
    aki akarna multizni az skypen megtalál tomi19940304
  • szekhely
    #1879
    Oksa, köszönöm szépen. Kiváló.
  • MightyKopiati
    #1878
    (C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common) - vagy valami ilyesmi.
  • MightyKopiati
    #1877
    A steames játékok esetében a steamen belül a steamapps mappába települnek a játékok. Sztem innen már menni fog neked is.
  • pocoksari
    #1876
    én igen...pm
  • szekhely
    #1875
    sziasztok,

    Steam rendszeren keresztül tudtam feltelepíteni a játékot. Magyarítási fájl - aminek igen megörültem mikor megláttam - kisokosában megadott helyre nem tudom bemásolni a magyarított fájlokat, mert nem létezik. Tud valaki ez ügyben segíteni?
  • tomi0304
    #1874
    sziasztok valaki enm szeretne multizni?
  • pocoksari
    #1873
    na, ezzel multi? megpeccseltem
  • pocoksari
    #1872
    passz, nem szoktam barátkozós játékot tolni :)
  • pocoksari
    #1871
    a király ellen sztem indíthatnak, mivel maxon szeretnek ezért ilyet amúgysem fogsz látni...viszont ha 1 vagy pár vazall kezében van a földed, akkor ő elkezdi levadászni a többi gépi országot, magyarul úgy növekszik a birodalmad, hogy nem teszel érte semmit, csak hagyod :)
    ha magas, akkor egymás és külsősök ellen nem indíthatnak
  • Condás
    #1870
    Ja még egy kérdés: H olyankor mi van,ha nincs a Pápának földje ? Mert hiába küldöm oda a káplánomat kapcsolatot javítani,noha azt írja a Pápánál,h Rómában van...