1358

Risen 2 - A Risen folytatása
  • Was
    #118
    Meg valami megjelenési időt (amit persze el lehet tolni)
  • grebber
    #117
    Nagyon remélem valami fasza ingame trailer-t kapunk!
  • rotator
    #116
    Holnap este 10 órakor valami történni fog!!!
  • rotator
    #115
    Semmi említésre méltó.
  • Molnibalage
    #114
    Semmi új hír vagy kép?
  • ratgab
    #113
    Kösz a választ! Várós ez a játék!
  • rotator
    #112
    Nincs hivatalos infó, azaz annyi van, hogy "amikor kész lesz". 2011 legvége, de inkább 2012...
  • ratgab
    #111
    Már csak egy infó hiányzik: Mikor jelenik meg?
  • rotator
    #110
    Újabb GDC beszámoló

    Most már tutira nem lesznek íjak és szerszámíjak (a magyarázat: nem illenek a kalózos környezetbe). A játék során találkozhatunk majd a lőfegyverek feltalálójával.

    A karakterek az első részben szeparált testek és fejek voltak, amiket menet közben "olvasztottak össze", és mindenkinek (férfi, nő, gyík) ugyanaz volt az animációja. A második részben teljes karaktereket terveztek (tetőtől-talpig), az animációkból pedig többféle van, de nemcsak nemekre bontva, hanem még egy factionön belül is saját animációk vannak, így már a járásáról meg lehet ismerni az ellenfél hovatartozását. Egy karakter erőssége lemérhető lesz a magabiztonságán is, ha lazán beáll kardozni, akkor valószínűleg gyorsan elintézi a játékost. Az NPC-k és szörnyek napi rutinja sokat javult, és mindent, amit egy NPC megtehet, mi is megcsinálhatunk (kovácsolás, sepregetés stb.).

    A játék végéig lesznek újdonságok, akár 20 óra játék után is találkozhatunk új factionnel, az utolsó pillanatokban is lesz felfedeznivaló (ellentétben az első résszel, ahol a 2. fejezet végére már az egész szigetet bejárhattuk). A szigetek között lesz töltés, a szigeteken belül nem, tehát a régi Gothicokhoz lesz hasonló.

    Gamepaddel is játszható lesz PC-n, de az egér+billentyűzet kombó is megmarad természetesen, a szövegek mérete nagyobb lesz, mint az első részben, de nem zavaróan. A demót egy erőgépen prezentálták, és még így is volt frame-esés itt-ott, de azt ígérik, hogy akinél az első rész jól futott, annál a Risen 2 is tökéletes lesz.

    FORRÁS
  • rotator
    #109
    A szigetek Farangához viszonyítva átlagosan 1/3-2/3 akkorák. Összességében kb. 20 órával több játékidőt ígérnek. FORRÁS
  • Molnibalage
    #108
    Szerintem semmi különös. Átlagosan szép. Az objektumok szépek, de a karakterek és szörnyek a Gothic4 képeivel összevetve elég lowpolyk és alacsonyabb színvonalúak.
  • rotator
    #107
    GDC beszámoló angol nyelven

    Röviden üsszefoglalva: a 2 mókus végig majdnem elcsöppen a grafikától, az íjak *helyett* lesznek a lőfegyverek, a mágia vudu-szerű lesz, a karakterek pedig annyira modulárisak és részletesen, hogy nem lesz benne 2 hasonló szereplő sem.
  • ricsa008
    #106
    csini lesz!!
  • rotator
    #105
    Első *ingame* screenshotok monitorszaggató felbontásban!
  • rotator
    #104
    Mégsem lesz úszás (sem búvárkodás). :(
    Forrás
  • rotator
    #103
    Íj elvileg lesz, számszeríj nem biztos (szerintem ahelyett lesz a puska). Pajzsról nem hallottam, a páncélzat több darabból áll majd (sisak, mellvért, kesztyű, lábbeli). Pallosok nem lesznek, hanem machete, cutlass, rapier, ilyenek.
  • W B
    #102
    Íj, számszeríj lesz? Vagy csak lőporos fegyverek? Pajzsnak lesz még értelme? Páncélzatok terén csak szőtt ill. bőr páncélok lesznek, vagy lesznek fém páncélok is? ilyen infók nincsenek?
  • rotator
    #101
    Forrás megjelölése nélkül (DS és WoG fórumokról összeszedve) pár újdonság:

    - Az egykezes kardokat végre nem a hátán, hanem az oldalán hordja majd a hős.

    - Lesz mágia, de teljesen átdolgozva a korábbiakhoz képest.

    - Lesznek minijátékok, ill. a szakmák (pl. kovácsolás) terén is várható bővülés.

    - Nem lesz reputációs rendszer, várhatóan a jól bevált guildeket kapjuk, de legalábbis valami ehhez hasonlót.

    - A szigetek közötti váltásnál tölteni fog a játék, a szigeteken már nem.

    - Minden jel arra mutat, hogy lehet majd búvárkodni.

    - Bordélyházak nem várhatóak. :( :)
  • mike01010101
    #100
    Régóta várok egy jó kalózos, karibi hangulatú offline rpg-re
  • W B
    #99
    Meg a Gothic2 kiegben is volt már kalózkodás, a harmadik részből meg kimaradt....
  • Was
    #98
    Először megijedtem ettől a kalózos témától, de a képeket elnézegetve elég jó hangulat jött át. Mondjuk az is igaz, hogy már az első részben megpendítették ezt a kalózos vonalat.
  • W B
    #97
    Mélytengeri halpók, valami tárnarák izé, pávián, mutáns hesperonis, valami undorító páncélos valami.
    VÁROM!!!!
  • grebber
    #96
    Nagyon rossz minőségűek. :(
  • rotator
    #95
    Na már itt is vannak!
  • rotator
    #94
    Persze, de még sajna nincs. :(
  • grebber
    #93


    Biztos majd lesznek scan-ek is!
  • rotator
    #92
    Thx, Kandurex! :)
  • rotator
    #91
    Baromság, az előző hőst irányítjuk, ahogy írtam. Testreszabás lehetőségéről szó sincs!
  • W B
    #90
    most akkor hogy is van?
    Előző hőst irányíthatjuk igaz? Mert az sg szerint nem, egy másik magyar oldalon meg azt olvastam hogy személyre szabható karakter lesz.
  • rotator
    #89
    #71

    A hivatalos elnevezés amúgy target concept art.
  • grebber
    #88
    Túl pompás ahhoz,hogy ingame legyen!
  • Molnibalage
    #87
    Ha ez nem artwork, akkor beszarok.
  • W B
    #86
    na így már látom, köf

    alap, hogy lesz pcre
  • hapi
    #85
    Azt tudja e valaki hogy PC-n lesz e?
  • rotator
    #84

  • rotator
    #83

  • W B
    #82
    így se
  • rotator
    #81
    Így?
  • W B
    #80
    a negyedik kép amit belinkeltél, azt nekem nem jeleníti meg...
  • rotator
    #79
    Nem tudom, csak az egyik képen vélte felfedezni ezt a gyerek, ezért írtam kérdőjellel. :) Végülis, ha addig becsődöl a JoWood, és a jogok visszaszállnak, miért ne? :)