1358

Risen 2 - A Risen folytatása
  • rotator
    #1
    A Risen kiadása óta dolgozik a folytatáson a Piranha Bytes, amit mindenki sejtett, de hivatalosan csak a GamesCom 2010-en erősítették meg. Indulásként néhány dolog, amit már tudunk a projectről.

    - A játékmenet a szokásos akció-RPG lesz, de több ponton is várható fejlődés az elődökhöz képest. Állítólag lesznek olyan változtatások, amik a készítők szerint heves vitákat fognak szülni, de ilyenről eddig még nincs tudomásunk.

    - A játékterület szignifikánsan nagyobb lesz, mint az első részben, de a Gothic 3 méretét azért nem éri majd el.

    - Jelentős polírozáson fog átesni a grafika. Többek között élethűbb vízszimuláció várható, de azt még nem tudjuk, ezúttal lesz-e lehetőség úszásra/búvárkodásra.

    - Az animációkat teljesen újracsinálják, miután beruháztak egy saját motion capture rendszerre. Szóval most már nem fogjuk viszontlátni a Gothic 3 ládanyitási szekvenciáját. A női modelleknek ezúttal külön animáció várható (a Risenben minden karakterre ugyanazokat a mozgásokat húzták rá, ezért lett sok karakter eléggé esetlen).

    - Nem tudni, hogy a főhős férfi vagy nő lesz-e, de azért előbbi valószínűbb.

    - Lecserélték a régi fő concept artistot, szóval valószínűleg számíthatunk némi stílusváltásra. Korábban szó volt arról, hogy talán steampunk játék van készülőben, aminek egyik indoka az volt, hogy az új CA portfoliója hemzseg az ilyen képektől.

    - A karakterek és az arcmimika sokkal jobb kidolgozását ígérik. A nőkre úgy általánosságban jobban rágyúrnak, mivel elég sok kritika érte az első rész torzszülötteit (kivéve Patty). :)

    - Megpróbálják a tartalmat jobban elosztani a fejezetek között, talán most már nem lesz 2 nagyon izgi chapter után 2 nagyon uncsi, bár ez szinte mindegyik PB játék gyengéje.

    - Egy álláshirdetés alapján sejthető, hogy az AI leprogramozását jövő év tavaszára szeretnék befejezni. Ez annyit tesz, hogy talán jövő év végére akár már ki is jöhet a játék. Ennél több információnk sajnos jelenleg még nincs a megjelenésről.
  • rotator
    #2
    Egy szomorú hír kimaradt: a játék készítésében közvetlenül már nem vesz részt KaiRo, aki a Gothicok és a Risen zenéjét, hangjait és részben a speciális effekteket (pl. tűzeső és hasonlók) csinálta. Ő a Risen után kivált a Piranha Bytesból, saját céget alapított, amely kifejezetten a dinamikus, tartalomhoz igazodó procedurális zenék és hangok előállításával foglalkozik.
  • W B
    #3
    akkor.... gagyi lesz a zene!?
  • rotator
    #4
    Hát ha nem az ő cégével csináltatják, akkor mindenesetre más lesz. Én mindenesetre nem tudok új zenészpalántáról a csapaton belül. Egyébként is valamiért elég nagy a titkolózás a folytatás körül...
  • Ironman2
    #5
    És az miért szomorú hir? Vannak nála sokkal jobbak is
  • Ironman2
    #6
    Remélem nem egy befejezése lesz neki.Minden szál ugyanoda vezetett az elsőben
  • rotator
    #7
    Akkor lesz szomorú, ha nála nem jobbak fogják csinálni. :)
  • W B
    #8
    amúgy a steampunk játék alatt mit kell érteni?
  • rotator
    #9
    Egyfajta Viktoriánus-korból származtatható alternatív jövőkép, ahol gőz alapú lett volna a fejlődés iránya. Egy kép példának

    A Ravensdale c. játék (a Gothic 4 fejleszőinek párhuzamos projectje) ilyen jellegű lesz.
  • W B
    #10
    értem... szal a gőzhajtású technológia megy át fantasyba...
  • Molnibalage
    #11
    Ez baj. Nem kicsit, nagyon. :(

    Nagyon remélem, hogy valami összetettebb fejldőési és magia rendszer kiizzadnak már magukból. Nem ártana...
  • gyonax
    #12
    Én meg azt remélem, hogy lesz olyan hangulata mint anno a G1, G2-nek, mert akármennyire jó játék volt a Risen, engem azért annyira nem fogott meg. Egy végigjátszásra jó volt, de számomra nem olyan játék, amit érdemes többször is végigvinni.
  • Ironman2
    #13
    Risen 2 megerősítve
  • rotator
    #14
    Azért 2 végigjátszás benne van, de tény, hogy ennyivel 100%-ra ki lehet pörgetni.
  • gyonax
    #15
    Nem azt mondtam hogy nincs benne 2 végigjátszás, hanem azt, hogy számomra nem ért meg kettőt:)
  • Molnibalage
    #16
    Számomra sem...
  • rotator
    #17
    Számomra sem, csak másfél (utolsó 2 fejezetet nem csináltam meg másodjára, addigra kimaxoltam a mágusom).
  • Kopiati
    #18
    Én remélem, hogy több pajzsot, páncélt, kardot egyebet izzadnak ki mert az elsőben nem volt nagy választék...
  • Molnibalage
    #19
    Nem csak erről van szó az én szememben. Egy példa.

    16906-16908
  • Was
    #20
    Ezt tényleg sajnálnám. Szerintem elég sokat tett a játékokhoz.


    Ha még valaki nem hallotta:
    Gothic 3 - in my dreams
  • rotator
    #21
    Váó! Nem rossz! :)
  • rotator
    #22
    Néhány érdekesebb(?) hírecske

    - A Piranha Bytesnál nem örülnek, hogy a Deep Silver az utolsó pillanatban bejelentette a játékot. Ők addig akartak várni vele, amíg legalább képeket tudnak mutatni, ami állítólag már nincs messze.

    - Moddolhatóság egyáltalán nincs tervben.

    - Platformok: PC, Xbox 360, PS3. Az alap PC-s verziót Piranháék csinálják, a portokat a Wizardbox (ahogy az első résznél is).

    - Majdnem minden szöveg meg van már írva (németül).

    - Továbbra is lesznek tanárok, mini-játékok és végtelen inventory.

    Aki unatkozik, az megnézhet egy bemutató videót a PB főhadiszállásáról.
  • Molnibalage
    #23
    Hát öcsém ezek lényegében egy nagy családi házban elférnek. Nem semmi...
  • W B
    #24
    ezt eddig is tudtam, és van egy érzésem hogy a jó kis gothic szériához ez is hozzá tartozik.
  • rotator
    #25
    Néhány újdonság(?):

    - KaiRo valóban nem dolgozik a játékon, szóval más fogja írni a zenét.

    - Ami a fejlesztők szerint már most jobban néz ki, mint a Risenben: az ég, a köd, a víz.

    - A tárgyakat, szörnyeket mindet újragyártják, nem lesz áthozva régi "elem" (esetleg pár jobb textúra lesz újrafelhasználva).

    - Felvettek külön egy programozót, aki dedikáltan csak a harcrendszer AI-t hegeszti. Emellett új animátort is keresnek, akinek a feladata a motion capture-ölt animációkat integrálni a játékba. Nekik kettejüknek előreláthatólag jövő év márciusig szól (majd) a szerződésük.
  • W B
    #26
    újra modellezik a lényeket? jaj.... megint gothic1-2 vs gothic3 szituáció lesz?
  • Kopiati
    #27
    Értem mire gondolsz, csak növelné szerintem a változatosságot ha lenne több féle kinézetű pajzs... más minták...stb...
  • Molnibalage
    #28
    Nem a kinézetről van szó. Lényegében már a játék közepétől kezdve totálisan lényegtelen a fegyver sebzése a játékban. A küzdősílus sem jó a játék végi fegyverekkel.

    Az új harcrendszer értelmet adna a vérteknek, skilleknek és fegyvereknek is, különösen a speciális képességekkel bíró és mágikus fegyvereknek.
  • rotator
    #29
    Megint álláshirdetés: olyan munkaerőt keresnek, aki majd a részecske-effekteket fogja implementálni. Ez a megbízás is jövő márciusig szólna, hmmm, milyen mérföldkő lesz akkor? :)
  • Was
    #30
    Részecske-effekt implementálási határidő. :)

    Egyébként a többi munkerőnél is ezt a márciust írták. Talán már "csak" a tesztelés marad hátra.
  • W B
    #31
    részecske mi a fene? mihez kell itten részecske?
  • rotator
    #32
    Tűz, füst, robbanás, felhők, eső, hó, víz, szikrázás, szőr, haj, varázseffektek...
  • rotator
    #33
    Na előkerült Quy, aki az infókat csöpögteti. Sok újat nem mondott, de ez is több a semminél.

    - Az eredeti Risenben az NPC-k néha pisiltek a régi Gothicok mintájára, de kiszedték a véglegesből.
    - Várhatóan több fontos NPC is lesz, akikkel összeverődve lehet majd mászkálni (amilyen Patty volt az első részben).
    - Már nincs annyira messze, hogy végre lássunk valamit a játékból, de pontos időpont még mindig nincs.
    - Nem lesznek a Titánhoz hasonló méretű ellenfelek.
    - A konzol verzió grafikája jelentősen javulni fog.
    - Nemrég készültek el az új köd effekttel, ami nagyon "izgalmas" lett.
  • Encore
    #34
    Ezek szerint még több apró hangulati elem lesz (NPC vizelés); segítők (mert Patty csak ideiglenes segítő volt). Ezek szerintem jó hírek, még ha hallgatnak a rajongói visszajelzésekre is és nem lesz olyan, mint az elsőben, hogy a 3.-4. fejezetben nincs semmi mellékküldetés, akkor már elégedett leszek.
  • Sunrider924
    #35
    Most akkor nagyon megleplek ha azt mondom hogy a ferfi pisilo NPC mar az Arcaniaban is benne van? Nekem Blackwatersnel tunt fel eloszor amikor a molorol a mocsarba....
  • Encore
    #36
    Igen meglepsz, még csak 2 órát játszottam azzal és az is bosszankodással telt.
  • Molnibalage
    #37
    Semmi friss hír?
  • rotator
    #38
    Nincs semmi. Quy szerint az első screenshot még messze van, pedig nyáron még bizakodó volt. Amíg nem jelentik be a settinget (vagyis hogy milyen környezetben játszódik majd a folytatás, azaz ezek szerint nem feltétlenül mediterrán-fantasy lesz), addig a legtöbb kérdésre "no comment" a válasz.
  • W B
    #39
    Szóval kb. semmit nem tudunk...
  • Encore
    #40
    Jővő év vége felére lesz ebből valami, kép vagy trailer, és ha szerencsénk van, akkor 2012 elején meg is jelenik.