1358

Risen 2 - A Risen folytatása
  • grebber
    #238
    Risen 2 pre-order bonus DLC revealed
  • Molnibalage
    #237
    A Skyrim kezdetben nagyon nagy élmény volt. Az első végigjátszás után el is múlt. Szép volt, jó volt, de egyszer elég is volt. A videók alapján hangulatos lesz.
  • Muttley
    #236
    skyrim?
    a személyiségek teljes hiánya mellett, a karakterek mozgásanimációja megegyezik egy 2004-es Thief 3-mal,
    a karakter tulajdonságainak fejlesztése semmiféle vizuális plusz élménnyel nem jár, magyarul fejben tudod, h a karakter x képessége fejlesztve van és hatását érzékeled adott szituációban, de vizuálisan végig ua. = hamar megunható
    a játék fő építőköve a varázslás vizuálisan 3. osztályúra sikerült
    egy szintén 2004-es játék, ami ráadásul nem is rpg, hanem "sima" hack and slash, röhögve nyújt többet vizuális varázslat élményben
    ez volt a ninja gaiden 1
  • rotator
    #235
    Nincs ezzel baj. :) Az animáció a szokásos nem evilági, és a főhős borotválja a nyakát, de ez egy ilyen világ, kérem szépen.
  • Nos
    #234
    Én is úgy érzem, hogy a Skyrimet elég sok területen könnyen felül lehet múlni. Nyílván vannak erősségei, de gyengeségei is.

    Szerintem pl a Risen 2 jóval emberközelibb lehet. A Skyrimben pl a sok lehetőség és tényleg szép grafika mellett egyszerűen nem fektettek hangsúlyt arra, hogy személyiségeket rakjanak össze. Ettől elég száraz néhol.
    És a Risenben több kihívás maradt, bár ez azért volt, mert aktonként hírtelen erősödtek egy nagyot az ellenek.

    De van keresnivalója. Egyszerűen már csak azért is, mert teljesen más íze lesz.
  • W B
    #233
    Azok nem tárna rákok, hanem valami termesz izék. Csak majdnem ugyan úgy néznek ki.

    Ámmeg, én többször kivittem az összes Gothic részt és Risent. Nekem eme játékok jelentik egy RPG-nél az alapot.

    A gépies mozgáshoz hozzászoktam. Inkább ilyen gépies, mint túl erőltetett, vagy hogy nincs semmi.
  • ratgab
    #232
    Videó alapján:

    - Nem vagyok egy grafikabuzi, de ez baromira jól néz ki, nekem nagyon tetszik

    - trópusi szigeten, kalózos-voodoo's téma nekem nagyon bejön, még azt is mondom, hogy hiánypótló alkotás lehet

    - Inventory tetszetős így első látásra

    - Beszéd ugyanaz, mint amit az első részben megszoktunk

    - Harcrendszer nem sokat változott (W B: Csak megsúgnám, hogy ha nem lett volna god modban minecrawlerek darabokra szedték volna simán.)
    Gépies mozgás? Nézd meg a korábbi Gothicokat (tulajdonképpen ez is az csak más néven), ahhoz képest ez már világbajnok!

  • ratgab
    #231
    Hagyjuk már a Skyrim-et az a egy külön kategória. Majd itt figyeld meg mennyire leszel halhatatlan magasabb szinten (ugye Skyrim level 30 felett nudli, itt meg szerintem simán el lehet halni).

    Már miért kéne hozni a Skyrim szintet, van abban is bőven hiba (pl. a legnagyobb, amit fentebb is említettem, nevetségesen könnyű egy szint után, ami elfogadhatatlan).
  • W B
    #230
    Na nézzük: Pulyka, patkány, óriástermesz, kékkarom??? (az a pávián izé)
    Ámmeg gooooood módozik a gyerek, nem megy le az élete.
    Lehet majd dárdákat dobálni?
    Gaia? Titánokat az ősi görög mitológiára is alapozzák?

    Karakter mozgások picit gépiesek és erőltetettek, de minden más jónak ígérkezik.

  • grebber
    #229
    Nem is fogok mert meloba adnak bérletet buszhoz!
  • jarlaxxe
    #228
    Ha a minden kocsit egy ferrarihoz hasonlitasz sose veszel kocsit.
  • grebber
    #227
    Dehogynem játszottam az tetszett! De Skyrim az egy szint Amit hozni kéne!Majd meglátjuk!
  • jarlaxxe
    #226
    Elsővel nem játszottál? az is ilyen volt és ez talán még szinesebb is.
  • grebber
    #225
    Ezt így a Skyrim után nem kellett volna megnézni.Olyan fapadosnak gagyinak hat lol.
    Remélem élőben jobban fog tetszeni!
  • jarlaxxe
    #224


    Sajnos német nyelvü.
  • jarlaxxe
    #223
    Van már boxart is elég gyengus, szvsz.

  • jarlaxxe
    #222
    Megjelenési dátum / 2012 április 24-27 /
  • rotator
    #221
    A zene alatta a játékból van, lehet fülelni, eléri-e KaiRo műveinek szintjét.
  • rotator
    #220
    Making of Risen 2 - 1. rész



    Bár a videóban elhangzik, hogy elsőként a PB történetében írtak egy tájgenerálót, azóta tisztázódott, hogy ez csak a kezdeti lépéseket gyorsította meg, továbbra is kézzel csinálnak mindent.
  • rotator
    #219
    Mire gondolsz? Én az első 2 Gothicnál az egérhez hozzá se nyúltam, az a klasszikus irányítás. :)
    A lentieket egyébként doberlec (Deep Silveres arc) írta valamilyen fórumon.
  • Molnibalage
    #218
    ? Only billentyűzettel Gothic? Mikor? Hol?
  • rotator
    #217
    Akkor most jöjjön az év híre: KIZÁRÓLAG BILLENTYŰZETTEL, EGÉR NÉLKÜL IS JÁTSZHATÓ LESZ, Á LA RÉGI GOTHICOK!!!

    Kicsit bővebben: háromféle irányítás lesz PC-n.

    1. egér + bill.
    2. csak bill.
    3. gamepad

    Ami még nagyon frankó, hogy az 1-2. esetében hagyományos, vízszintes quickbar lesz, a 3-nál pedig tárcsás, ami a gamepadre van szabva. Végre egy fejlesztő, aki mindenre gondol!
  • W B
    #216
    Kettő és egy fél XD
  • rotator
    #215
    Azért 2 végigjátszás van a Risenben, de több már csak nagy időtávlatból. :)
  • W B
    #214
    Első végig játszásnál nekem volt XD
  • Molnibalage
    #213
    Kaja? Már totál elfelejtettem, de minek kaja, ha van potion. Soha nem volt healing problémám a Risenben.
  • W B
    #212
    Tőlem biztos nem szerezted meg a G1-et, emlékeznék rá.
    A Risenben nekem a nagy pofára esés az volt mikor első végig játszásnál alig volt kajám mivel életet tölthettem volna vissza. Aztán észre vettem, hogy van krumpli meg hagyma a játékban, de nem tudtam, hogy mihez. Aztán a táskában böngészve észre vettem, hogy egytálételhez receptem XD Onnantól már baromi könnyű volt haladni.
    Most viszont már a mostani végig játszás... irtó könnyűnek érzem a játékot.
  • Molnibalage
    #211
    Azért nálam a GI/II nyomába sem ér. A GII-őt anno úgy toltam végig, hogy csak olvastam a GI sztoriját, de GI-et bő 1,5 évvel a GII után tudtam beszerezni. Asszem tőled...

    A Risent végigtoltam, egyszer. Hangulatos volt. Ellenben fel sem merült, hogy mégegyszer végiggyalogoljak rajta. A G II-őt NoTR nélkül mindhárom klánnal végigtoltam + a NoTR még egyszer és félszer, mert varázslóval csak szendvedés volt (Persze a Gothichot még egyetemistaként nyomtam a Risent meg nem...)
  • W B
    #210
    Jó lenne már valami új infó.
    Kínomban már újra kezdtem az első részt, és valami fantasztikus hangulatú játék.
  • grebber
    #209
    Deep Silver rechnet mit Rekordverkäufen des Rollenspiels
  • grebber
    #208
    Hát engem nem igen győztek meg ezek a videók
  • W B
    #207
    Na akkor, most:
    Minek a papagáj?
    Végre... oldalon vannak a kardok... De puska és a kard ütik egymást? :S
  • rotator
    #206
    Utolsó! :)

  • rotator
    #205
    Egy másik, ez már sok mindent mutat
  • rotator
    #204
    Videóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

  • W B
    #203
    Azt írta, hogy erősen remélhető... Szóval elvben nem játszott az első résszel...

    De ezen inkább ne marakodjunk.
  • rotator
    #202
    Igen, de ennek nem is mondott ellent Birdy kapitány. :)
    A Risen 2-ben valóban még több "minijáték" lesz, ahogy az egyik fejlesztő nyilatkozta.
  • W B
    #201
    A Gothic (g4 nem me az nem piranyás) és Risen játékokban a környezeti tárgyak használta részről részre jobb volt. Nekem pl. a Risenben a főzés fontossága nagyon is tetszett. Risen 2-ben szerintem még több dolog lesz.
  • rotator
    #200
    Miért? Nyilvánvalóan a csapnivaló Arcaniára utalt, ahol ezek a tevékenységek csak kikapcsolható díszítőelemek voltak, ellentétben a Piranha Bytes játékaival, ahol konkrét szerepük is van.
  • W B
    #199
    "A képek alapján erősen remélhető, hogy a kondérban kotyvasztás és az olvasás nem a menüben ki-bekapcsolható semmitmondó és értelmetlen "szerepjáték elem" lesz.:) "

    Nem tudom ki írta a cikket, de azt b*sz*tt*l pofán kéne verni.