509
Készíts magadnak játékot, UnrealŸ Engine 3 alapokon
  • KaszaN
    #309
    Én innen szedem a textúrákat kb 2 éve, hatalmas a választék. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #308
    Hátha érdekel valakit: A library of high resolution textures
  • Magiszter
    #307
    Már jó. Csak egy este kellett hogy a Jutyúk átkonvertálja. :)
  • KaszaN
    #306
    Még mindíg nemjó. :S Nemakarlak elkeseríteni, de lehet mégegyszer felkell töltened. :/
  • Magiszter
    #305
    Nah mindegy. Ha egyszer jó lesz akkor itt van:


    Mára Hibernate állapotba teszem magam. :)
  • Magiszter
    #304
    Kánya rúgja meg! Mi tart ilyen veszett sokáig? 40 mega, 1680x1050-es videó 4 perc hosszan. Ezt emésztgeti már lassan 20 perce.
  • KaszaN
    #303
    Nekem azt 1perc alatt feldolgozza. :O
  • Magiszter
    #302
    Azt most dolgozza fel a Jutyúk :D
    Nehezen emészti amint látom :(
  • KaszaN
    #301
    Ez marhajó, majd azt is megmutathatnád, hogyan lehet felvehetővé tenni. :D
  • Magiszter
    #300
    Kulisszák mögött:


    Minnyá jön az amit te kértél, csak gondoltam egy kis ízelítő. :D
  • KaszaN
    #299
    2. Ezt nemigazán értem. Esetleg képet nemdobsz róla?:D
    5. De én direkt az fps-t néztem azért vettem észre. :D
    6. Hogy?:D
    7. Öhömmm....xD
  • Magiszter
    #298
    2. Ha csak így van ne csodálkozz. Triggereld az Attach-t és legyen úgy hogy Trigger-> Attach To Actor (Player-Lámpa) + Attach To Actor (Lámpa-Fény). Oszt próbáld így. Ha így sem jó, akkor este megírom hogy igen :D

    5. Én nem vettem észre sebesség csökkenést.

    6. United States XD Amúgy "Unreal Script" (ergo programkód).

    7. Mass a szobádba! Megírtad a leckét? Rakj rendet a padláson! Nyírd le a füvet! xD
  • KaszaN
    #297
    1. (Y)
    2. Igen. És így van megcsinálva
    5. Igen, letenni sikerült, csak beállítgatni nem aközött a kismillió beállítás között. Most is szinte semmi változás de 20fps romlás van, szóval töröltem. :/
    6. Apropo mi az az "US"? xD
    7. Fater! xD
  • Magiszter
    #296
    Bocsi, tegnap nem mentem haza, de ma már igen, megnézem neked ami ígértem :)

    1. Oké, majd összeollózok beleőle valamit, ha tudok :D
    2. A Fény, Point Light Movable és a Phys_Inter'akármicsodára van állítva? Az Attach To Actor-nál jól raktad be a tergetet és az actort is?
    4. Ez van. :)
    5. Ebla Eszpanyol? :D Bal Oldalt van egy ikon azzal lehet Volume-okat betenni (ráviszed az egeret kiírja). Arra rányomsz és megkeresed a post Process Volume-t. Jah arra figyelj hogy a piros kocka formájába teszi be (amivel a talajt meg egyebet is csinálod).
    6. Persze hogy lehet. US-el :D
    7. Gyere, fiam! XD
  • KaszaN
    #295
    1. Ezeket használtam fel hozzá.
    textura
    normal map
    2. Attach To Actor al próbáltam, de nemsikerült, a fénypont mindíg ottmarad és ha a tárgy hozzá ér a fényforráshoz befagy és többet megnem lehet mozdítani.
    4.fasza...
    5.o.O
    6.Valahogy tuti lehet msáképp, ez így túl komplikált.
    7. Lehet? xD
  • Magiszter
    #294
    1. Én. Küld át a texturájkat és megnézem mit tehetek.
    2. Kismet Attach To Actor, vagy Set Position (esetleg mindkettő :D). Csináltam felvehető lámpát és fáklyát is a játékomban, majd megnézem pontosan hogy kell.
    3. Lásd 2.
    4. Kismetben Cinematic módba kell tenned a karaktert. Előnye: Nincs mindenféle cuccos ami kilóg. Hátránya: csak interakciókat tudsz utána kezelni. Külön a physgun-t amennyire tudom csak US-el lehet beletenni. Arról meg ne engem kérdezz :D
    5. PostProcess Volume-ot teszel a pálya köré, majd Actor Properties -ben állítod ezeket az értékeket.
    6. Szerintem Kismet, Matinee-ban megcsinálod a vibrálást, Loop-ba teszed. Bár kézileg a véletlenszerű vibrálást megcsinálni szép meló :)
    7.* Apád ne legyek? XD



    *US, US, US mindegyikre a válasz. Sok sikert a leprogramozáshoz! :D
  • KaszaN
    #293
    Hát tele azér nem akarom írni a fórumot. :D
    De akkor pár kéréés, meg is számozom így könnyebb nyomonkövetni.:D
    1. #285
    2. Nemsikerült összekötnöm egy tárgyat fénypontal úgy, hogy a fénypont kövesse a tárgyat. Ezt jólenne megtudni hogyan kell.
    3. Sikerült a karakterhez csatolni egy fénypontot így "flashlight" efektet kaptam, de megpróbálok egy lámpát is akkor a fénypont már ottmarad. Ez is érdekelni.
    4. Még mindíg ott van az a kurcsa kéz a karakternél ha a default inventory-t kinyomom. Viszont az a cuccos kell amivel megfoghatom a dolgokat. :D
    5. Valami képi efektek is jól jönnének, pl motion blur, deph of field...
    6. Meg olyan fákja szerű vibrálás és apró mozgás a fénynél.
    7. A karakter külsejét hogy változtathatnám meg? + a karakter mozgásának sebességét lehet szabályozni? + a kamera mozgását?

    Na jó egyenlőre ennyit írok. Csoda lenne ha mindre tudnád a választ. :D De remélem néhányra.
  • Magiszter
    #292
    Tedd fel őket, majd maximum nem kapsz válaszokat :D
    Veszíteni nem vesztesz vele semmit. Én ha tudok segítek.
  • KaszaN
    #291
    Szír így, hogy csak 1-2 ember konyít hozzá nekem meg milló kérdésem van. :/
  • KaszaN
    #290
    Igen épp ezt mondtam. Hogy, találtam de el lett távolítva.
  • IMYke2.0.0.0
    #289
    Hát, nem akarok hülyeséget írni, de azt hiszem, sokkal lejjebb volt valami ilyesmire linkelgetés részünkről.
    Talán a tutoriál anyagok között.

  • KaszaN
    #288
    Akkor jó lesz nagy is. Csak nincs feltételezem.
  • IMYke2.0.0.0
    #287
    Az ellentmondásokat tisztázandó: a Material Packok mindig hatalmasak.
  • KaszaN
    #286
    Van valami material pack udkhoz? A fórumban találtam egyet de kib...tt nagy mérete volt és el is távolították az oldalról.
  • KaszaN
    #285
    Amúgy itt tud valaki rendes textúrákat csinálni? Én nem tudom mit rontok el, de a textúra egyik része sötét marad akkor amikor nem kéne.

    Valami ötlet?
  • KaszaN
    #284
    És naná, hogy sötét ha egyszer este van!
  • KaszaN
    #283
    Ja am a tüzet nem teljesen úgy csináltam ahogy a videón volt, kihagytam vagy a felét kb mert 200millió dolgot kelett állítani már követni sem tudtam szal nekem jóvolt így is, ez is tűz.
  • KaszaN
    #282
    Mi van a fényel? A kandalló fénye kétszer olyan erős mint a fákjáé, csak képen nemlátszik. A #279-t meg tökre nemértettem. Amúgy az ötletek jók, csak egy ilyen kis teszt szoba de akkor már nézzen ki jól. :D
  • Magiszter
    #281
    Amúgy a képen nem látszik, de adtál distorsion effektet a tűzhöz (hullámzik a levegő fölötte), vagy az kimaradt. Mozgásban sokat tud dobni egy ilyen apróság a látványon. Meg azért füst sem árthat.
    Valamint szerintem rakj 1-2 keresztgerendát a mennyezetre (már ha ez nem csak egy teszt szoba), valami festményt/pajzsot a falra és teljesen jó is lesz :D
    Meg persze az ablakba egész Anglia látképét
  • Magiszter
    #280
    Igaz a kandalló lehet fényesebb, mármint nagyobb fénykibocsátása. De világítottál már fáklyával? Én igen és annak se volt sokkal nagyobb fénye. Jó ha egy 3-4 métert bevilágított és kész.
  • IMYke2.0.0.0
    #279
    Rossz a fénymegadás.
    Két masszív fényforrás is van és - ki lehet próbálni - ezek mellett sokkal fényesebb egy ekkora helyiség.
  • Magiszter
    #278
    Este a sötét középkorban. Mégis milyen legyen?
  • IMYke2.0.0.0
    #277
    Direkt ilyen qrva sötét?
  • KaszaN
    #276
    Ma ezt dobtam össze, szerintem jól néz ki. :D


  • KaszaN
    #275
    Nekem ez a hobbim, szóval de. :D
  • gregtom6
    #274
    O.o annyit azért nem ér az egész...
  • KaszaN
    #273
    Hu, sikerült visszahoznom. Egy időre megá lt a szivem is. xD
  • KaszaN
    #272
    Na frankó nagy nehezen csináltam egy marha jó tüzet, eszméletlen jó volt. Mostmeg indítom el megint az udk-t és nem működik. Most akasztom fel magam. x.X
  • gregtom6
    #271
    Jobb is sztem, h neked kell készíteni, legalább nem olyan az udk, mint az FPS Creator, hogy alapból leprogramozott, lemodellezett cuccokat kell beledobálnod a játéktérbe.
    Ennél meg akárhányszor akármilyen tüzet csinálhatsz.
  • KaszaN
    #270
    Hát már megcsináltam a tüzet. :D Jobb is lett szerintem mint ami videón volt. De a lényeg itt nem azon volt hanem, hogy már ennyi verzió óta simán tehettek volna bele. :D