509
Készíts magadnak játékot, UnrealŸ Engine 3 alapokon
  • Malakai
    #469
    Link.
    Konkrétan ez az importálással és az UDK-ban való felkészítéssel foglalkozik, ha további részletek kellenek egy-egy dologgal kapcsolatban kövesd a linkeket is a tutorialban, mint pl az FBX importálással kapcsolatost.
  • KaszaN
    #468
    Hát én nem találom a karakter importálással kapcsolatos dolgokat. Itt alig van valami használható, vagy csak én vagyok ennyire vak?
  • Malakai
    #467
    Epic dokumentációja elég kimerítő.
    Itt a karakter készítés, importálás, animáció, fizika, stb.
  • KaszaN
    #466
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy az alap karaktert, ami a mostani verziókból már totál eltűnt, hogyan lehet kicserélni másikra?
  • KaszaN
    #465
    Youtubon sok tutorial videót találsz erről. Sokan belevannak zúgva ebbe a 3DS Maxba, de én még egy programot sem láttam amit így túl tudtak volna bonyolítani. Én speciel bármit megtudok csinálni Spetchupban.
  • RYO21
    #464
    Üdv!

    Azt szeretném kérdezni, hogy 3DS Maxból hogyan lehet exportálni modelleket UDK-ba textúrákkal együtt?
  • kjhun
    #463
    Tényleg letölthető ingyen.

    Itt bogarászhatsz a különböző verziók közt: Innen tölthető
  • Malakai
    #462
    Nem kell warez, teljesen ingyenes, egyébként valószinüleg nemsokára jön az augusztusi.
    udk.com
  • kjhun
    #461
    Unreal Development Kit (július 2011 Beta) [2011 EN] már kikerült warezoldalakra. 1.49GB

    Ez pontosan mire való?
  • Malakai
    #460
    Gondoltam ittenieket lehet érdekli: Megjelent a CryEngine 3 ingyenes verziója végül. License végülis korlátozottabb lett, mint az UDK-nál, elsősorban mert csak ingyenes dolgokra és oktatásra használható, másrészt mert csak PC.
  • Malakai
    #459
    Hivatalos pluginek 3dsMax-hoz, Maya-hoz, Softimage-hez és MotionBuilder-hez vannak (utóbbi csak FaceFX).
    De nem hivatalos exporterekkel próbálkoznak emberek Blender-el, vagy modo-val is pl.
    Ingyenes megoldás egyedül Blender lenne.
  • IMYke2.0.0.0
    #458
    Tudtommal, az UDK tud importálni 3D Studio Max-ből is.
  • RYO21
    #457
    Üdv!

    Modellek készítésére melyik programot ajánljátok?
  • gregtom6
    #456
    Aki próbált regisztrálni az Epic Games fórumra:
    Regisztráltam, de nem tudok új topikot létrehozni, pedig elvileg aktiváltam az accountot.
    Mit kell még csinálni, v mit ronthattam el?
  • gregtom6
    #455
    Hát ha aránylag könnyen implementálható volna ez(gondolom a kódot kellene valahogy UnrealScriptbe átírni), akkor nem lenne ezzel gond.
  • Malakai
    #454
    Inkább az lehet itt a gond, hogyha lényeg az lenne, hogy a C# tudásotokat megmutassátok, azt UDK-val nem igazán fogjátok valószinüleg. :)
    A Unity3D azthiszem támogat elég sok nyelvet scriptekhez, csak ott az ingyenes verziónál feature korlátok vannak.
  • gregtom6
    #453
    Hát egyelőre nincsenek árusítási terveink:)
    És ez csak szakdolgozat lesz, sztem itt a mestinten lesz a hangsúly, a grafikát talán gyorsabban meg lehetne ezzel valósítani, mint XNA-val, ha már 3D-ben akarjuk.
  • Malakai
    #452
    Sokmindent meg lehet oldani UDK-ban, de persze megvannak a határai annak, hogyha nem lehet hozzányúlni az enginehez.
    Érdemes lehet átgondolni, hogy a főbb technikai mérföldkövek a játékban mik, amikkel gond lehet és az epic fórumon feltenni a kérdést.

    Meg rászánni némi időt és átfutni a manual technikai részein, az már adhat egy képet.

    Az EULA-t érdemes elolvasni, mert nem teljesen ingyenes abban az esetben, ha pénzt is keresel vele. Közvetlen (vásárló fizet érte), vagy közvetett módon (szponzor, reklámok, stb) mindegy, akkor bizony van egy $99-os kezdő ár (a játék terjesztésének megkezdésekor, ami nekem egyébként új, mikor vezették be?) és utána nettó $50.000 bevétel felett (tehát adózás után, esetleges egyéb terjesztő jutaléka után, mint pl steam, vagy ilyesmi) $10.000-ként 25%-ot ki kell fizetni.
  • gregtom6
    #451
    Egyáltalán nem értek még ehhez az egész UDK-hoz, azért kérdezem.
    Licenselés nélkül lehet valamit kezdeni azért vele? Úgy értem, konkrétan játékot, mondjuk menü, egy saját pálya, és hozzá valahogy egy tanuló algoritmusos játékot. Kivitelezhető ingyen és bérmentve?
    És jó volna, ha ennek legalább a körülbelüli megvalósításában talán segíteni tudna, mert attól félek, h nagy ötletek, és semmire nem jutunk.

    Mivel a szakdolgozati témát abszolút mi találtuk ki.
  • Malakai
    #450
    UDK-ban a forrásfájlokhoz nem tudsz nyúlni, a script része pedig UnrealScriptre van korlátozva, a DLLBinding pedig egy kiegészítés, mert sok volt a kérés efelé.
    Ha ennél többet akarsz, licenselni kell az Unreal Engine 3-at (sok suska).

    Programozó viszont én nem vagyok, úgyhogy DLLBindingről nem akarok makogni, mert valószinüleg butaságot mondanék.
    A manualt megnézted? Linkeltem a DLLBinding bejegyzést.
  • IMYke2.0.0.0
    #449
    Szomorú vagyok _:(

    Rohadtul el kéne a segítség - mert egyszerűen olvashatatlan a feliratozása fehéren, árnyék vagy stroke nélkül, full HD-ben a Borderlands-nek.

  • gregtom6
    #448
    Na meg hogy egy év alatt kivitelezhető volna-e, hogy ketten, akik se java-t, se C++-t, csak C#-ot tanultunk, megcsináljunk egy olyan játékot, amit írtam?
    Kétszemélyes táblás játék, tanuló algoritmussal.
  • gregtom6
    #447
    Ok, és kifejtenéd, hogy ez a dllbinding pontosan hogy működik?
    Hogy C# dll-t is be lehetne rakni, v ilyesmi?

    Valamint mennyire nehéz unrealscriptben írogatni, és mit jelent az, h natív?
    Tehát csak és kizárólag úgy lehetne benne programozni, hogy memória regisztereket hívogatok, meg ilyenek? Tehát nem is lehet vele máshogy játékot fejleszteni?
  • Malakai
    #446
    UDK natív nem támogat semilyen programozási nyelvet, egyedül a sajátját, az UnrealScript-et, ami hasonlóságokat mutat java-val, vagy cpp-al, az egyedüli külső modulos megoldás a dll binding.

    @Imy: Alap UI-hoz én nem próbáltam még nyúlni, egyszer piszkáltam UI-t, de akkor scaleformot próbálgattam, az meg más.
  • gregtom6
    #445
    Üdv újra! (visszajáró vendég vagyok, de talán törzsvendég leszek)
    Szerintetek ha egy C#-ban írt tanuló algoritmusos kétszemélyes játékot írunk, akkor azt mennyire könnyedén lehetne implementálni egy UDK-s játékba?
  • IMYke2.0.0.0
    #444
    Nem sikerült - tudtok segíteni akkor, hogyan tudom megváltoztatni a már kész UI fontkészletét? Nem új scenet akarok, hanem már egy létezőben kicserélni, módosítani a fontkészletet.
  • Yodlii
    #443
    Sziasztok! Egy játék készítésén munkálkodom és arra gondoltam, hogy itt is megkérdezem nincs-e kedve valakinek még segédkezni rajta? Egy a lényeg kivűlről fújja a Kismetet! Ha érdekel a dolog írj egy PM-et
  • IMYke2.0.0.0
    #442
    Srácok, az UE3 font csoportját hogy tudom editálni egy már kész műben.
    [Most "Borderlands".]

    Ki szeretném cserélni a betűtípust és/vagy stroke-ot adni neki, hogy a fehér betűk olvashatóbbak legyenek Full HD-ban.

    Tudtok nekem segíteni?

    Hopp: Találtam segítséget. :)
    A Borderlands Editorát meg elő tudom csalogatni, majd otthon megnézem, mit tudok fabrikálni.

  • RMarvin
    #441
    Nekem csak annyit áruljon el valaki, hogyan hozhatom létre a saját projektemet, ami gyakorlatilag még nem tartalmaz semmit, s amit majd tudok bővíteni kedvem szerint. Mert az OK, hogy elindítja a map-editort, de az kevés. Nézegettem a hivatalos leírásokat, de nekem nem gömbölyű. Tudom, hogy röhejesen hangzik, de egy pár magyar nyelvű mondatba leírná valaki?
  • KaszaN
    #440
    Kipróbáltam, nálam elég pocsék. Az árnyékok még mindíg tök bugosak.

    De egy kérdés: Sikerült megcsinálnom amit mindíg is akartam az udkba, tökéletes árnyékokat, olyanokat mint a doom3ba, amiből 130fénypontot is letehetek olyan csekély fps romlással ami nem is észlelhető. Viszont ezt egy régebbi UDK-ba tudtam csak megcsinálni. Nincs valami ötlet hogyan csinálhatnám meg az újabbikban????


  • KaszaN
    #439
    Nebasz, és kajak így néz ki most az engine ha letöltöm?
  • IMYke2.0.0.0
    #438
    Hát a hivatalos oldala szerint, mindened megvan a futtatásához, én mégis úgy gondolom, a VGA kevés.


    "PC Specs
    Minimum:

    * Windows XP SP2 or Windows Vista
    * 2.0+ GHz processor
    * 2 GB system RAM
    * SM3-compatible video card
    * 3 GB Free hard drive space


    Recommended for Content Development:

    * Windows 7 64-bit
    * 2.0+ GHz multi-core processor
    * 8 GB System RAM
    * NVIDIA 8000 series or higher graphics card
    * Plenty of HDD space


    Minimum for DX11 Development:

    * Windows Vista
    * 2.0+ GHz processor
    * 2 GB system RAM
    * DX11 Graphics Card:
    Nvidia: 400 series or above
    ATI: 5000 series or above
    * 3 GB Free hard drive space"
  • kenyeresdaniel
    #437
    Hali letöltöttem a UDKInstall-2011-03-BETA-t.
    Egy Acer Extensa 5620 laptopom van ,2 giga RAM, x3100 gma (SM3 megvan)
    A rendszer XP SP3.
    A probléma az lenne h a program nem indul el.
    A Hibaüzenet:
    UDK.exe hibát észlelt ezért leáll..
    Grafikai beállításoknál kicsit lehet trükközni , mindent bekapcsoltam .
    Asztal színmélységet is állítgattam,de semmi.

    Van esetleg valakinek javaslata?
    Ne kérdezzétek mi megy el ezzel a kártyával mert játékra nem használom.:) De elvileg ennek sztem mennie kellene

  • dysfunctional
    #436
    Van benne kakajó!
  • Malakai
    #435
    És megjött az update a render engine újdonságokkal (vagyis egy részével), amiket a GDC-n is mutogattak, meg a Samaritan-al reklámoznak.
  • Yodlii
    #434
    Sziasztok!
    Játék fejlesztésbe kezdtem a minap az egyik ismerősömmel együtt. A történet és a játék alapjai sablonosan, de ki vannak már gondolva. Az említett ismerősöm egy igen tehetséges ''analóg,, grafikus. Ő firkantja papírra a karaktereket épületeket stb. Én meg egyenlőre csak próbálom modellezni őket mivel inkább az udk-hoz értek jobban mint a 3ds max-hoz. Sajnos igen nagy fába vágtuk a fejszénket és rá kellet, hogy jöjjünk hogy kevesen vagyunk hozzá. A kérésem az lenne ha ismered az udk programot (udk script, design stb.) vagy a 3ds maxot és szívesen részt vennél a project-ben akkor írj egy mail-t a [email protected].
  • tescodr
    #433
    sziasztok

    nem szeretnék láma kérdésekkel jönni mert látom abból van pár de,eddig source engine-el foglalkoztam és kicsit belekukkantottam az udk-ba is hát merőben más de lenne pár kérdésem:

    valóban az unreal engine-es játékokban lévő pályákon 90% előre letárolt modell?
    Editorból az jön le hogy nagyon kevés brush van a pályákon.
    2. Kérdés a sacel menün kívül pontonként a méretet nem is lehet állítani?
  • dysfunctional
    #432
    Ezt láttátok már, nagyon király!

  • KaszaN
    #431
    A kérdésemre valaki nem tudja a választ?
  • gregtom6
    #430
    Mindegy, mással voltam elfoglalva, úgyh majd nyáron legközelebb.:)