509
Készíts magadnak játékot, UnrealŸ Engine 3 alapokon
  • KaszaN
    #349
    Hát előszöris ha windows7ed van akkor megvan a probléma, az eltűnő tárgyak meg nekem is volt, de megnyomtam a W-t és megjelentek, az ugyanis a staticmeshek elrejtése gomb.
  • KaszaN
    #348
    Létezik olyan, hogy hobbi....hallottál róla?
  • norec666
    #347
    Sziasztok! Nekem lenne egy problémám a motyóval. Állandóan hibajelentés küldése cuccal kilép. Ha meg nem akkor eltűnik az össze StaticMesh cucc amit odaraktam, és csak az árnyék látszik... Ez mitől van. Előre is köszi!
  • IMYke2.0.0.0
    #346
    UDK-val készül pl. a hivatalos "Duke Nukem 3D remake, a Duke Nukem Next Gen. Ez voltaképp az Unreal III Enginre átírt DN 3D.
    A német modder addig járt utána, míg az új jogtulajdonos - Gearbox - fantáziát nem látott a dologban, és áldását nem adta a dologra. Forrás

    Íme:

  • gregtom6
    #345
    De így gyakorlatilag sok értelme lesz, ha valami bazi nagyot alkotsz majd vele.
    Magadnak szórakozásból meg elég hülyeség sztem.
    Mert amennyi energiát, meg munkát beleölsz a megtanulásába, az nem térül meg. Tehát alap dolog lenne, h felteszed Steamre a munkád, v vhova...
  • KaszaN
    #344
    Visszatérve az UDK-hoz. Hogyan tudnék olyan efektet csinálni mintha por szállna a levegőben?
  • Malakai
    #343
    Valójában UDK-nál nincs ilyen magánszemély korlátozás, csak, hogy mire van felhasználva. Tehát ha cég használja non-commercial, vagyis egy vasat se keres vele, reklámmal se, semmi, akkor ingyen használhatja. Az adományok már jó kérdés (alapítványkodóknak), vagy éppen a versenyen nyeremények esetén. A legtöbb tanulói csomag az a nyereményeket engedélyezi, sztem UDK is, de nem vagyok 100% biztos ebben. :)
  • KaszaN
    #342
    Mivel magán személy vagyok én ennek örülök. xD
  • Magiszter
    #341
    Hát igen. Ingyenes a használat magánszemélynek. Cégnek, vállalatnak, miegymásnak fizetni kell érte (de kap teljes körű 24/7 támogatást). Illetve ha valaki pénzt keres vele akkor x% a Cryteket érinti. Ezt egy ügyvéd kacifántosan megfogalmazza és kész is. Ingyenes is meg nem is. Mindenki jól járt, főleg a Crytek.
  • Malakai
    #340
    Pedig de, simán lehet jó húzás egy ingyenes változat, megfelelően kalkulált licensel.
    Egy ingyenes devkit jó húzás lehet piacilag, több ember megismeri, több ember megtanulja. Az UDK is eredetileg arra született, hogy az Epicnek null költségből minél több helyen oktassák.
    Konkurenciát nem állítanak vele, mivel csak noncommercial munkákra használható ingyen, vagy oktatásra.
  • KaszaN
    #339
    Pedig azt mondják ugyanolyan free lesz mint az udk. Csak gondolom valami lesz más vele pl 50% a cryteché vagy ilyesmi. De fölösleges ezen törni a fejünket majd kiderül. Az unreal engine IV-re meg marha kiváncsi leszek. o.o
  • IMYke2.0.0.0
    #338
    A CryTEK pénzéhesebb (és kisebb cég) annál, hogy megtehesse, hogy önmagának kreál vele konkurenciát.
    Nem lesz ingyenes. Az egészet [FarCry, Crysis] a motor miatt csinálják - egyértelmű, hogy nem válnak meg az arany tojást tojó tyúktól.

    Az Epic megteheti - mert már készül az Unreal Engine IV -, hiszen "milliónyi" játékhoz liszenszelték már az első motorjaikat is [UE, UE: Warfare].
  • KaszaN
    #337
    Hát sokan választják az unrealenginet mert free engine. Ha az is free lesz biztos jó sok játék fog kijönni cryenginel. Én eléggé várom, hogy kipróbáljam.
  • IMYke2.0.0.0
    #336
    Azért én nem veszek mérget arra a trónfosztásra.
  • KaszaN
    #335
    Ja, az új cryengine 3 motorra épülő editor amit a crysis2 hőz csináltak és ugyanúgy ingyenes lesz mint az udk. Azt mondják ha kijön vége az unreal engine 3 hatalmának.
    Itt van róla egy rövidke videó. Meg a bemutatója.
  • Malakai
    #334
    Egyébként én ilyen development kiteket nem nagyon ismerek, legalábbis olyat, ami jó is, ingyenes is.

    Unity 3 kedvelt, de az ingyenes verzióban azért elég sok a korlátozás.

    Elméletileg a Crytek is indít egy ingyenes development kit programot az UDK mintájára, de azzal nem tudom mi a helyzet (perpill csak mod sdk van).
  • Malakai
    #333
    Mert már abban gondolkozol, hogy pénzt keress vele?

    Ha igen, akkor jól mondod, nem ingyenes az UDK.
    Két eset állhat fent akkor amikor pénzt keresel vele:

    1. UDK-val készítesz pl látványterveket, és csak a videókat, képeket értékesíted. Ez esetben szokásos installációs license van, installációnként $2500.

    2. UDK-val nem csak a végterméket készíted, hanem a program terjesztésre kerül, a vevőhöz eljut. Ez esetben van az említett $5000-es ingyenes időszak, utána pedig a 25%-os részesedés.

    Van még egy harmadik kategória is igazából, amikor abból keresel pénzt, hogy az UDK használatát oktatod, ez esetben nincsenek license díjak.
  • gregtom6
    #332
    Tudtok még mondani hasonló development kiteket, mint ez? Tehát van egy graf. motor, és annak a szerkesztője, tehát h lehessen vele önálló standalone játékot is írni akár.

    Mert ha jól tudom ennek a licensze úgy szól, ha ki is akarunk adni egy vele készített játékot, hogy az első 5000$-ig ingyenes az UDK, majd onnantól a bevétel 25%-át kell az Epicnek fizetni, vagy valami ilyesmi.
  • KaszaN
    #331
    Ezt már láttad? Csak hogy írjak valamit. :D
  • KaszaN
    #330
    Mivan? xD
  • Magiszter
    #329
    Egy Bronzkori pálya lézerfegyverrel és teleportokkal, meg Weapon Holder-ekkel? Nem vagy te kicsit elborult? xD
  • KaszaN
    #328
    Nem gondoltam még, hogy játék lesz, csak pálya. :D Tudod csak néha nekiállok valaminek csakhogy legyen. :D De ha játék lenne akkor egy tolvajal kellene lennünk és bizonyos dolgokat kéne el lopni és lopakodni az árnyékba, hogy az őrök ne vegyenek észre. Csak ezt nagyon nehéz lenne megcsinálni.
  • Magiszter
    #327
    Paint, fekete háttér, fehér pontokkal? xD Vagy valami nagyobb költségvetésűre gondoltál? :)

    Amúgy tetszik. Mi lesz a játék lényege?
  • KaszaN
    #326
    Egy éjszakai város utcái. :D A Thief Deadly Shadows-ból vettem a az ötletet, szerintem hangulatos. :D Aztán még lesznek az utcán hordók, dobozok, szekér meg ilyesmi, amik oda illenek. :D Csak a csillagos eget meg kell még csinálnom valahogy, de már van ötletem hogyan. :D
  • Magiszter
    #325
    Eddig franko.....ööööö..... ezmiez? :D
  • KaszaN
    #324
    Nem. :D Az alvás időpocsékolás, az csak annak való akinek sok a szabad ideje. :D Én is akármilyen fáradt vagyok nem alszok szabad időmben. :P

    Amúgy, hogy tetszik eddig?:D


  • Magiszter
    #323
    Mé? Tán nem szabad? :D
  • KaszaN
    #322
    Téli álmot alszol?
  • KaszaN
    #321
    Megjelent a szeptemberi beta. :)
  • KaszaN
    #320
    Szerintem a normal mapal van a gond. Valami nem tetszik neki, rajta. Texture makerel csinálom. Lehet soha nem fogok normális textúrát csinálni. :S Lehet mégis kéne valami material pack.
  • Magiszter
    #319
    Hát ez jó. Gyökketőre méretezte a képet. Ide se töltök föl többet :D
  • Magiszter
    #318
    Nah szórakoztam egy kicsit a textúrával, de nekem sem akar "normális" lenni :(
    Bár nem látok olyat hogy sötét lenne valamelyik része...


    Képet nem tudok beszúrni a tinypic behalta magát :(





    Ha nem menne
  • Magiszter
    #317
    "megnézegelődőzted"

    Hogy a ki csinál a mivel? :D
  • KaszaN
    #316
    Na megnézegelődőzted a textúrát?
  • KaszaN
    #315
    De már illesztettem be lejebb videót. Asszem. Vagy csak kép volt...

    Am most is valami új páylát csinálgatok csak lehet túl sok lesz vele a munka. xD
  • Magiszter
    #314
    Mert nem a Youtube által megadott kódot kell betenni hanem a fórummotorét. Azt meg tudod nézni a "humoros képek"...stb fórumban. Én is onnan puskáztam :D

    Azért nem tudod letenni mert nem és kész. xD
    Én úgy csináltam meg hogy egy másik trigger zónában automatikusan eldobod a pékbe. Elméletileg úgy lehetne letenni ha a lámpával együtt mozogna egy trigger amire ha rányomsz egy E-t akkor leteszed ott ahol éppen vagy (Set Pos-target player).
    Aztán a lámpára rámászna a felvevős trigger (Set Pos-target lámpa), így fel tudnád venni ismét. Meg lehet szerintem oldani csak pöpped bonyolult. :\
  • KaszaN
    #313
    Mi a francér nem tette be a videót...-.- Mind1 itt van.
  • KaszaN
    #312
    Na megcsináltam. :D De hogy lehet letenni?o.O xD

    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ri-jrC6SGRo?fs=1&hl=hu_HU"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ri-jrC6SGRo?fs=1&hl=hu_HU" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
  • IMYke2.0.0.0
    #311
    Akkor igen, ha a játékban kisebb területeken, tárgyakon fontos a részletesség, hiszen, a magas felbontású (rengeteg pixel) képből könnyebb szép textúrát készíteni, mint fordítva.
    S az ilyen képet könnyebb vektorizálni is, ha shaded grafikát akar az ember a játékban.
  • KaszaN
    #310
    Bár ez a 2160x1440 marhanagy. Van értelme akkora textúrának?