509
Készíts magadnak játékot, UnrealŸ Engine 3 alapokon
  • Magiszter
    #149
    Még annyi se :D

    Ma felteszem majd az UDK-t és megmondom hogy lehet szép dinamikus árnyékokat csinálni.
  • KaszaN
    #148
    Itt csak egy ember van aki ért ehez egy keveset vagy mi? :/
  • KaszaN
    #147
    Azok az árnyokok amik azon a képen vannak dinamikus árnyékok. vagyis ha kinyitnád azt az ajtót az árnyéka nem maradna ott...én olyanra gondoltam. Nagyon ciki lenne ha dinamikus árnyékot csak domain lightel lehetne csinálni amiből csak egyet lehet lenettni és annak is rondák és bugosak az árnyékai.
  • Magiszter
    #146
    Ezt most nem is értem :D

    A fényt ki kell számoltatni mindenféle képen. Csak úgy tudsz vele játszani (aztán, nem az editorban), ha minden egyes elem ki van számoltatva.
    Én így szórakoztam és szerintem szép árnyékokat tudtam csinálni.
    (van egy rész a játékomban amikor egy point light movable körbemegy az egyik szobában és a benne lévő tárgyak árnyékot vetnek.)
    Esetleg szórakozhatsz kicsit a Post Process Volume-val is. Abban is lehet árnyékot állítani egy bizonyos határon belül.
    -----------------
    Most nézem hogy a 143-as üzenetem érdekesre sikerült. Fene se tudja miért. Leírom még egyszer a lényegét, ami lemaradt:

    Új modelleket valamilyen modellező programmal tudsz csinálni (3D Studio max, Maya, Lightwave, blender...stb). Biztosan van fent neten is valami pack, de sose kerestem őket. A karakter hangja, mozgása, külseje, hud csak Unreal Script-ben szerkeszthető, illetve a játékmechanikai dolgok is abban alakíthatóak nagyobb léptékben. Bár ha ügyes vagy, Kismettel is lehet szép dolgokat művelni, de a teljességet az US-el érheted el. Az viszont nem csak nehéz (kevés változót írnak le az oldalak, kisujjból meg nem fogod kiszopni), de feltételez némi programozói ismeretet is.

  • KaszaN
    #145
    Ha leteszem és kivan jelölve normális árnyékai vannak mint ha doom3 lenne de ha lekattintok a földre el is tűnnek.
  • KaszaN
    #144
    Én már állítgattam mindenfélét, míg vért izzadtam de a sima point lightnek semmi árnyéka nincs csak ha kiszámoltatom de az meg szar.
  • Magiszter
    #143
    Én point light-okat használtam és szerintem azok szép árnyékot produkálnak ha az Actor Properities-nél kicsit állítgatod a shadow részt. De persze kinek mi a szép.

    Új modelleket valamilyen modellező programmal tudsz csinálni. Biztosan van fent neten is valami pack, de sose (illetve változtathatók). Lényegében a #142-es kérdéseidre ez a válasz: 3D Modellezés + US programozás. A részletekbe nem mennék bele mert UScript-hez én sem értek. Ha érdekelnek a részletek van neten pár tutorial, bár azokkal nem mentem sokra :(
  • KaszaN
    #142
    Ja és...
    Van valami egyéni modell pack amiben vannak új static meshek meg egyebek? Meg speedthreek. És hogyan lehet megváltoztatni a karakterünk külsejét? És a hudot, meg a karakter által kiadott hangokat. Fú lehet kicsit sok lesz. xD
  • KaszaN
    #141
    Hi

    Hogytudnék ilyen szép árnyékokat csinálni? Domain point lightel sikerül egyedül hasonlót csinálni, de abból csak 1 lehet a pályán. :/ És még ronda is volt és bugos.
  • morvaigaben
    #140
    Várjuk!
  • Magiszter
    #139
    Tényleg rég írtam. A játék egyenlőre kispadon várakozik. Mivel nem akarom megcsinálni az utolsó rejtvény nélkül, de azt meg nem tudom olyanra amilyenre akarom. Legalább is nem megy olyan gyorsan mint terveztem.

    Meg most az életben is nyakamba szakadt egy rakás munka, így megvannak a prioritások.

    Szóval még él a project csak csigatempóban haladok egyenlőre.
  • ivitzp
    #138
    már elég régen írtál, hogy áll a játék ?
  • Magiszter
    #137
    Ha végzek és megközelíti az eredmény azt amit elképzeltem. Hiszen most is rakhatnék bele egy vágást hogy THE END és kész, de az nem fedné az eredeti elképzeléseimet. Így marad a vértizzadás azzal a "Ká" Kismettel hogy logikai kapcsolatokat csináljak az egyik feladványhoz. :)
    Aztán persze ha már "aranylemezre" került biztos boldog leszek :D
  • IMYke2.0.0.0
    #136
    Valamit, valamiért :)))
    De, hiszem, hogy nagy boldogság fog eltölteni, amint végzel az egésszel :)
  • Magiszter
    #135
    Igen, csak sajnos a megbonyolítás nem tesz jót a készítési időnek :)
  • IMYke2.0.0.0
    #134
    A megbonyolítás jót tesz a játékidőnek :)
  • Magiszter
    #133
    Ha kész lesz felőlem az tölti le és játszik vele aki akar és ha pozitív visszajelzéseket kapok akár még szólhatok is a GS-nek hogy ők is tegyék ki az oldalukra. Egyenlőre még készülget így ezen a fórumon kívül senkinek nem akarom beharangozni. Mivel ha egy rakás lógané lesz (nincs kizárva) akkor hova a nagy hájp?

    Helyzetjelentés:
    Elakadtam az utolsó feladvány logikai kapcsolatainak elkészítésével. Ha egy nyamvadt IF függvény lenne valahol az jó lenne, de így szerintem kapukkal kell majd szöszölnöm, ami meg időigényes. De nem adom fel :D
  • gregtom6
    #132
    Am. meg nem értem, miért baj az, ha páran tudnak róla, hogy te ilyet csinálsz.
    Én személy szerint örülnék egy kisebb hypenak, de mind1.
  • gregtom6
    #131
    Én sem arra gondoltam, h mindenkinek kell mondani, de a GS-nél már nem egy hobbicsapat szólt, hogy adjanak be egy hírt a készülő játékukról.
  • Magiszter
    #130
    Hogyne, a TV2-t és az RTL Klubbot is felhívom :D

    Nem akarok Hájpot a dolog körül, mivel csak hobbiból csinálom nem hivatás szerűen. Nem határidővel dolgozom, mivel csak akkor csinálom ha időm és kedvem is van hozzá.
  • gregtom6
    #129
    A smiley-t nem számítva, ezt teljesen komolyan gondoltam.
  • gregtom6
    #128
    Aha. Akkor hozhatsz létre weboldalt, flashben programozol rá vmi animációt, kiteszel egy visszaszámlálót, blogot nyitsz, ahova a főbb dolgokat csak innen kimásolod, chatet raknak rá az ingyen tárhelyes oldalak, v írsz rá egyet, meg a képeket feltöltöd.
    Ja, és írsz a GameStarnak, és ők ha látnak benne fantáziát, kirakják hírbe, és meg is van a kellő hype:D
  • Magiszter
    #127
    Akkor írok. Hosszú szünet után ma újra nekilátok a dolgoknak. Eddig csak azért nem csináltam mert k.meleg volt és a laptopom fölött már délibábok keletkeztek ha futtattam az UDK-t és remegett a levegő. Tudom csinálhattam volna asztali géppel is (4 maggal még talán gyorsabban is számolna), de ahhoz nincs 2 monitorom. Így inkább a 2 monitort választottam 4 mag helyett.
    Amit ma meg akarok csinálni az a lépcső végleges animációja, illetve a pálya utolsó rejtvényének logikai felépítése (azt nem lesz piskóta összehozni). Ha ezekkel kész vagyok akkor a nehezén is túlléptem. Pár hangot kell aztán beiktatnom, meg egy kis csinosítást és lényegében készen is vagyok. Utána már csak összerakok mindent és mehet a "boltba" :D Kíváncsi leszek hány terabájtnyi telepítőt csinál majd neki az Unreal Frontend.
  • gregtom6
    #126
    Hát más nem nagyon aktivizálja magát mostanában itt, te tartod a frontot, úgyh írj a projektről:D
  • Magiszter
    #125
    Rég írtam, a project a nagy melegben lassan halad, de halad. Majd talán most hogy jön az enyhébb idő, végre folytathatom, normálisan.
  • peter9228
    #124
    A járművek modelljét ki lehet valahogy cserélni? Autós játékba fogtam, csak hülyén nézne ki ezzel a kocsival ami benne van:D
  • Magiszter
    #123
    Ragasztószalaggal. Leragasztottam, de ráhagytam 2 centit. Bekapcsolom és lebeg :D
    Kár hogy a hangjára átjön a szomszéd és megkérdezi, mit nyúzok elevenen :D
  • peter9228
    #122
    Azt hogy csináltad, hogy lebegjen? Én egy turmixgépre tettem kartonpapírból lapátokat, csak nagyon rezeg és tartani kell:D
  • Magiszter
    #121
    Tényleg, van nekem valahol ilyen 8 centis buhera ventim, amit csak 220-ba kell dugni és lebeg az aztal fölött 2 centire :D Sőt van 1-2 tartalék venti, azokból is csinálok valami ilyesmit, szeritnem van hozzá minden, csak páka meg ón kérdése :P
    Bár ahogy tudnak azok visítani... belebolondulok a végén
  • peter9228
    #120
    Csinálj ilyet: http://www.indavideo.hu/video/CD-bol_ventillator
  • Magiszter
    #119
    Most egy ideig kicsit hanyagolom az UDK-t, mert a laptopom már sikít, annyira felforrósodik ebben a nagy melegben (állóventi mellett). Szóval addig ha felmerülne valami kérdés, azt szívesen megválaszolom, de update 1-2 napig nem lesz. Vagy amíg nem enyhül az idő 30 fok alá (Vagy rányomtok a Donate gombra és veszek egy légkondit :D )
  • Magiszter
    #118
    Hát ha jobban megnézed akkor látod hogy az egész egy USED funkciójú triggerből indul. Azaz ha rányomsz egy "Használ"-t, akkor aktiválódik a folyamat. Ekkor PointLight-ot, az Emitter_5-öt és a Ite...r_22-t a játékos (Player_0) pozíciójához csatolja (mintha felvetted volna). A Toogle, pedig aktiválja az Emitter_5-öt, így az működni fog (Emitter = Részecske rendszer). A Két Set Actor Location, pedig odébb helyezi a két Triggert-t, nehogy útban legyenek.

    A Sok ákom-bákom ami a Delay (10.00)-ból indul pedig annyit tesz hogy 10 másodperc múlva:
    -Visszateszi a triggereket az eredeti helyükre
    - Lecsatolja a fényt, tárgyat, részecske rendszert a játékosról
    - Visszateszi a fényt, tárgyat, részecske rendszert az eredeti helyére

    A Level Loaded, meg csak arra van hogy a pálya betöltésekor a 6-os Emittert kikapcsolja. Igazából azt bárhova rakhattam volna, nem is értem miért van a képen :D

    További jelmagyarázad:
    - Kerek bogyók, azok tárgyakat jelölnek. Az ikonjuk is a tárgy ikonja.
    - Attach to Actor: Hozzácsatol valamit a célponthoz. Ez esetben a cél (target) a játékos, a csatolmány (attachment) pedig lehet szinte bármi.
    - A Set Actor Location: egy meghatározott helyre (location) teszi a célpontot (target). A hely lehet egy másik tárgy, vagy beírsz neki egy fix X,Y,Z koordinátát.
    - Toogle: Ki-be kapcsolhatod vele a célt (feltéve ha az ki-be kapcsolható).
    - Trigger: Ez egy jelölő, aminek lehet Érintve (Touch), Elengedve (Untouch), Használva (Used), vagy Üres (Empty) értéke. Ez esetben a Used értéket használtam a folyamat elindításához. A triggerrel ugyanis folyamatokat lehet elindítani, amit a fenti értékekhez tudsz társítani (pl ha Érinted (neki mész, átmész rajta) a triggert, akkor felkapcsolnak a lámpák a szobában. Vagy ha egy kapcsolóra teszed és a Used értékre van kötve a folyamat, akkor ténylegesen felkapcsolhatod vele a lámpákat.
    - Level Loaded: A pálya betöltésekor indul egy meghatározott folyamat. Itt éppen az hogy lekapcsolja a 6-os Emittert.

    Lényegében más nem is történik a linkelt képen.

    Nem tudom hogy ez most segített-e megérteni vagy sem. Ezért nem mentem tanárnak
  • gregtom6
    #117
    Hát ettől biztos bonyolultabb...
    Eleve ott van az sok kis bigyó, és mindegyiknek jelentenie kell valamit...
  • Magiszter
    #116
    Erre most mit mondjak? :D

    Ez amúgy azt csinálja, hogy fel tudsz venni egy tárgyat, tíz másodperccel később pedig visszateszi az eredeti a helyére. Ennyi :)
    Szóval, kell logikai érzék hozzá hogy mi után mi következzen, de meg lehet tanulni és akkor már simán megy.
  • rooney8
    #115
    ez szép :D nehéz egy ilyet megcsinálni? :)
  • Magiszter
    #114
    Egy részalkalmazása az UDK-nak ahol az interakciókat lehet megcsinálni, szép kis ábrácskák segítségével.
    Ez a kismet:



    Legalább is ha már alkottál benne. A Matnee meg a kismeten belül egy másik dolog, amivel animálni lehet, meg egy időszallagon egymás után helyezni eseményeket.
  • rooney8
    #113
    mi az a kismet? :D
  • Magiszter
    #112
    Egy szoba kb 2 perc: Téglatest, fény, Bulid Lights, játszol. Ekkor még nincs semmi csak egy kocka amiben tudsz szaladgálni és lőni.

    Egy olyan szobát (külsőre), mint a 106-os kommentemben, egy óra, másfél:
    Téglatest(pálya), Static Object-ek, fények, részecske rendszerek, postprocess, Kismet (hud és fegyverek eltüntetése), bulid light, build mesh, build paths, játszol. De ekkor megint csak rohangálsz benne és semmi interaktivitás.
    Na az interaktivitást megcsinálni, az a húzós része! A Kismet-et kiismerni, az a másik nem egyszerű. És akkor még hozzá se szagoltál az Unreal Script-hez (amivel durcás dolgokat lehet alkotni), pedig az a legnehezebb.

    Szóval ha valami interaktív, több helységből álló "bútorozott" pályát akarsz készíteni az bizony napokba, de inkább hetekbe lesz. Persze ha 0-24-ben csinálod akkor hamarabb kész, de én csak napi 2-3 órát foglalkozom az enyémmel, immáron másfél hete. Bár már a végefele járok (látom a fényt az alagút végén. De remélem nem a vonat jön :D ), de még mindig van mit csinálni (pl most kukáztam a lépcsőt megint, és a csekpojint rendszert is.)

    Szóval ha bele akarsz vágni, készülj fel rá hogy nem 2 perc csinálni valami komolyabbat. (Kismet nálam úgy néz ki hogy ha kinyomtatnám telilenne egy 400x230-as fal a folyamatábrákkal :D )
  • IMYke2.0.0.0
    #111
    Szobát felhúzol - videós segítséggel - 5-10 perc alatt.
    Az előzetes tervezés, koncepció és gyakorlás, funkció böngészés. próbálkozás a KIT-ben több időt és energiát emészt fel, mint egy téglalap alapú bejárható szoba megalkotása [egérmunka].

    Ellenben, az azt követő munka a "nem semmi"...
  • gregtom6
    #110
    kb mennyi ideig tartott annyi ismeretet összeszedned, hogy egy bejárható szobát legalább tudj készíteni?
    És így, h már csinálgattál szobákat, a #106-os komment szobáját mennyi ideig tartott felépítened?