509
Készíts magadnak játékot, UnrealŸ Engine 3 alapokon
  • Magiszter
    #109
    Majd meglátom, mit tehetek ez ügyben. Szerintem a post processing-el meg lehet oldani. De ahogy nézem, pl a distorsion effekt sem látszik ezen a képen.

    readswift: Koromréteg, meg a kis molylepkék a fény körül. Sőt még csak nem is folyadékdinamikával számoltatott lángok vannak a tartókban :D
    A sci-fi dolgot hogy érted? Csak mert a sztori a játék szerint kicsit sci-fi lesz. Főleg a végén :P
  • IMYke2.0.0.0
    #108
    Nekem azért hiányzik a perspektiv torzulás - fényerővel nem tudod megoldani hogy a távolabbiak kevésbé látszanak, és lépésenként erősödjenek?
  • readswift
    #107
    Lemaradt a koromréteg :) A depth of fieldet meg nem méltatom mert azt utálomám : D

    Lesz valami sci-fi dolog előbb utóbb?
  • Magiszter
    #106
    Ennek örömére egy kép:

  • Magiszter
    #105
    Huh, csak én voltam hülye. Szórakoztam egy kicsit az UScript-el és elfelejtettem a végén Bulid Packages-re nyomni. Már jó :P
  • Magiszter
    #104
    Tiszta jó. Elkezdett bugzani ez a vacak. Remélem egy reinstall megoldja a gondot, mert így sokra nem megyek vele. Ugyanis bármi amit beimportálok láthatatlan a játékban, valamint ha új részecskerendszert hozok létre az sem látszik.

  • readswift
    #103
    Állítólag az Unreal XMP-nek meg lehet szerezni a forrását és csomó kiadatlan dolgot.
  • IMYke2.0.0.0
    #102
    S hozzá kell tennem, mindegyik (és sajnos) csak alapokkal foglalkozik... de nélkülük programozási és egyéb grafikus tapasztalat nélküli ember (mint én) inkább neki se álljon a KIT-nek...!

  • Magiszter
    #101
    Szép kis gyűjtemény. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #100
    Eat 3d: Unreal Materials - An Introduction
    606MB

    In this demonstration the instructor starts off by giving a detailed explanation of commonly used material nodes. Once the foundation is laid its on to creating several full materials using only a few textures. This tutorial is appropriate for artists on multiple skill levels.
    If you have never used a material editor you should be able to follow along and understand. Even if you are experienced using the Unreal 3 material editor, you should pick up useful information throughout the DVD. As a professional you will be able to learn efficient ways to keep your models high quality when it comes time to ship the game. As a student you will become exposed to professional techniques in the game industry.

    01 - 02 - 03 - 04 - 05 - 06 - 07 - 08.
  • IMYke2.0.0.0
    #99
    eat3d.com

    Eat 3D: Unreal Kismet - An Introduction
    English | AVC1 1024x768 | MP3 128 Kbps | 527MB

    In this demonstration the instructor starts off by giving a detailed explanation of commonly used kismet nodes. Once the foundation is laid its on to creating several interactive scripted sequences. Everything from dramatically revealing a character, to creating a camera fly through for your portfolio is covered. This tutorial is appropriate for both artists and designers.
    If you have never used the kismet editor you should be able to follow along and understand. Even if you are experienced using the Unreal Editor 3, you should pick up useful information throughout the DVD.

    01 - 02 - 03 - 04 - 05.
  • IMYke2.0.0.0
    #98
    The Gnomon Workshop Unreal Development Kit Materials
    DVD | 1.67 GB

    In this video, Waylon Brinck teaches the fundamentals of creating materials in the Unreal Development Kit. Waylon begins by showing examples of what’s possible to create in Unreal, then dives directly into the basic features of the editor. With an eye on developing a deep fundamental understanding of the tools, Waylon covers a variety of progressively more advanced features, with plenty of examples along the way. You’ll also receive a brief introduction to more advanced features like vector math and reflections, as well as performance optimization. Whether you’re new to material creation in general, or just new to Unreal, this video contains everything you need to get up to speed quickly.

    01 - 02 - 03 - 04 - 05 - 06 - 07 - 08 - 09 - 10 - 11 - 12.
  • IMYke2.0.0.0
    #97
    Mastering Unreal Technology - Volume I - Introduction to level design with Unreal Engine 3 - PDF, 912 oldal
  • IMYke2.0.0.0
    #96
    Learning Unreal Engine 3 - UE3 Editor
    Unreal Engine 3 Tutorials - ModDB
    Itt pedig egy tutorial link gyűjtemény a témában
  • Magiszter
    #95
    Hm. Ez is okosság: [ Kattanj Rám ]
  • Magiszter
    #94
    Azokat én még el se kezdtem nézni. De jó hogy mondod, szerintem ez lesz a ma esti programom. Talán megtudok még 1-2 hasznos trükköt belőlük amire szükségem lehet.

    Péter: Emígyen. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #93
    Tényleg le kellene töltened a korábban linkelt video tutorialokat... nem kevés, de muszáj leszel.
  • peter9228
    #92
    Na, eljutottam addig hogy csinálok egy ilyet:
    Hogy tovább?
  • Magiszter
    #91
    Aki meg tudja mondani hogy ez micsoda, az kap egy üveg sört :D (én sem tudom)



    Particle System + MovabelPointLight + Matinee

    Nem végleges, esetleg még tudok rajta mit csiszolni.
  • Magiszter
    #90
    Hogy azért a témánál is maradjunk:

    Tegnap elkezdtem leanimálni a lépcsőt, de rájöttem hogy valami bonyolultabb kell ide. Az lett az agyam szüleménye hogy a fal "tégláiból" álljon össze a lépcső. Megcsináltam kb 40 elem külön-külön animációját, megnéztem az eredményt és arra jutottam hogy szép, meg látványos de tök hülyén néz ki az adott környezetben. Így maradok egy egyszerűbb változatnál.

    Közben azért eszembe jutott 1-2 jó ötlet még amit meg fogok valósítani. Ezért nem is mondok megjelenési dátumot. Maximum egy ilyet:

    Valve idő szerint jövő héten.

    Valve Időszámítás
  • Magiszter
    #89
    Én inkább vettem volna egy saját stúdiót, emberekkel akik úgy dolgoznak ahogy én akarom. Mennyivel kényelmesebb
  • IMYke2.0.0.0
    #88

    Hát, ha megnyertem volna a 3 milliárdot, szó se róla, azonnal küldtem volna 2 db 30-as Dell LCD-t, hogy kényelmesen dolgozhass :)))
    De, sajnos, nem nyertem meg.
  • Magiszter
    #87
    Hát ez az hogy ennyi eredeti és drága program után már nem fussa rá El kellett adnom a házat a kocsit és az asszonyt is. Csak a blöki maradt, meg egy karton sör. Ezeket sajnáltam volna
  • IMYke2.0.0.0
    #86
    Hát, akinek ennyi eredeti, rendkívül drága [[[]]] felhasználói programra jut, az gond nélkül vehet 3x 32"-es megjelenítőt :)
  • rooney8
    #85
    +1 :)
  • Magiszter
    #84
    Köszönöm a türelmet

    Közben rájöttem hogy kevés monitorom van, mivel ehhez ennyi kellene:

    1.) Ahol az UDK fő ablaka fut
    2.) A contet browser-nek (UDK)
    3.) A Kismet-nek (UDK)
    4.) Esetlegesen megnyitott Matinee (UDK)
    5.) UDK külön ablaka ahol Game View-ban látnék rögtön mindent.
    6.) 3DSMax
    7.) Photoshop
    8.) Minden másnak, amit esetleg használnom kell közben.

    Akkor kényelmesen elférnék. De 4 kellene mert a négy UDK ablakból/ba folyamatosan kell áthúzogatni dolgokat. Most kettőt használok (notebook + külső monitor), így kényelmesebb, de nem az igazi.


    Szóval ha valakinek van fölös 19-32"-os LCD monitora, akkor a képernyő alján látható címre küldheti

    És egy nem teljesen a játékhoz kapcsolódó kép:
    Így néz ki a start menüm. :D


  • IMYke2.0.0.0
    #83
    Türelmesen várom/juk :)
  • Magiszter
    #82
    Nah ma ha vége a melónak csinálok valami tűzhelyet a tűznek. Aztán úgy döntöttem hogy készítek egy tök állati kis lépcsőt, ami a fal elemeiből áll össze egy animáció keretein belül. Utána (mivel ezzel a kettővel hamar megleszek) nekiállok az aktuális pálya utolsó feladványának. Az kemény dió lesz, még ha csak a felét is készítem el (elképzelés az van, na de hogy kivitelezni tudom-e), eltart majd 1-2 napig. Abba ugyanis beleszövöm majd minden tudásomat, meg alakítok még hozzá egy keveset.
    Ha ezzel is végeztem csinálok még 1-2 UIScene-t, amit felvehető (elolvasható) tárgyakhoz rendelek, meg folytatom a szinkronmukát, és a hozzá tartozó triggerezést. Valamint megcsinálom a grandiózus záró jelenetet (divatosan szólva epikus lesz :D ). Annyit elárulok hogy egy cliffhanger, mert ha tetszett a játék akkor lehet majd csinálok folytatást is.

    Huh... így végig gondolva még jócskán van mit csinálni, de nem baj. Én élvezem hogy alkothatok valamit, ami mozog, cselekszik, az én elképzeléseimet követve és még szép is :P
  • Magiszter
    #81
    A stratégia és az Up-to-Down játék az két külön világ. UtD játékot egy egyszerű kóddal tudsz csinálni (legalább is ami a kamerát illeti). A többi részében ugyanúgy irányítod a játékost. Míg a stratégiában nem csak a kamera szögét és magasságát szabályzod, de még a képernyőn lévő egységeket és csapatokat is valahogy koordinálnod kell. Ezt pedig már keményebb dió megcsinálni és nagy Unreal Script szakértelmet kíván.
    Szóval ha életedben nem csináltál még ilyet, akkor szerintem te is kezdj valami könnyebben megoldható játékkal és ha azzal elkészültél és még kedved van hozzá, akkor fogj bele egy nagyobb projektbe.
  • nenad
    #80
    van ilyen játék, pl a alien breed is felülnézetes lett. Az rászletkérdés. De majd utánanézek.
  • SZilaJMaGGoT
    #79
    Biztos lehet, kérdés le tudod e majd kódolni... :D
  • Magiszter
    #78
    Eh. Most nézem hogy az Imagez meghalta magát teljesen.
  • Magiszter
    #77
    Hát neki állhatsz, bár nekem gőzöm sincs hogyan lehetne ilyen klikk és irányít rendszert implementálni bele.

    Bár azt már elhatároztam, hogy a következő játékom külső nézetes lesz és ügyességi. (aztán majd kiderül, a végén lehet hogy egy Izometrikus SciFi lesz :D )
  • nenad
    #76
    Cső
    Én arra gondoltam egy kis stratégiát nyomatnék vele.
    Szerinted menne vele? Van programozési ismeretem igaz nem game, illetve modellezési és textúrázos is. Amolyan total annihilatin klónt ezerrel jobb graffal és a felhasználó is irányíthatja a járműveket...
  • Magiszter
    #75
    Eh. Elfelejtettem linkbe tenni a második képet:

  • Magiszter
    #74
    Remény az mindig van. :)

    Ha jól tudsz logikusan gondolkodni és átlátod a komplex rendszerek viszonyát, akkor könnyű lesz :D
    Bár igazából attól függ mire akarod használni. Ha csak UT3 modokat akarsz készíteni az könnyű mivel szinte minden adott hozzá. Pálya szerkesztés, fegyver pickup-ok...stb. Ha egy tök új játékot tervezel, nah az már nem egyszerű. Oda több tudás, türelem, kreativitás kell. Főleg az első kettő. :D
    Én már egy hete tervezem a játékot amit csinálok, de még szerintem van egy hét hátra míg "kiadható" állapotba hozom. És ez csak az első játék amit csinálok.

    Apropó. Felfedeztem a részecskerendszerek rejtelmeit. Csináltam fáklyát, meg füstöt és szerényen megjegyezném, hogy jó lett :D



    http://i32.tinypic.com/317jn1f.png
  • peter9228
    #73
    Na várjál, először azt akarom megtudni érdemes-e idáig eljutni:D Ha nagyon bonyolult ez az egész, neki se állok :) Amúgy már próbálkoztam 3d programokkal, c++ul is tudok egy kicsit, úgyhogy azért van remény:D
  • Magiszter
    #72
    Hát, utána telepíted, aztán elindítod és mikor meglátod a képernyőn megjelenő szerkesztőt akkor csinálsz egy ilyet

    Aztán majd mondom tovább ha ide eljutottál
  • peter9228
    #71
    Tulajdonképpen letöltöm az UDKt, hogyan tovább?:D
  • Magiszter
    #70
    Elég sok mindent kell megtanulni hozzá. De ha konkrét kérdésed van tedd fel, szerintem tudok rá válaszolni, vagy linket adni a válaszhoz :D