36816
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • 59th Ducky
    #289
    Ez a 8-13 FPS beírás bevágása így csúztatás !!!
    Szép hogy leírja a gépét a kölök, de milyen beállítások mellett igaz ez a fos framerate?
    - HDR ?
    - MSAA ?
    - TSSAA ?
    - Resolution of Cockpit ?
    - Visibility Range ?
    - Shadows ?

    Szóval az options-ok tudatában ítélkeznék ha lehet...
  • bgabor
    #288
    Sajnos várható volt.
  • Papa01 #287
    A topic linkje.
  • Papa01 #286
    A nyilvános fórumon írta egy user:
    depending on where I am, between 8 to 13 FPS with all settings maxed, FPS gets lower if I go lower (grass and bushes). AMD Phenom X4 920 @2.8 GHz, overclocked to 3GHz, Radeon HD5850, 8 gigs RAM. I've never been able to get the FPS I "should" have on any game, it's rather dissappointing
  • Buren
    #285
    SimHQ First Look
  • Buren
    #284
    Tudomásom szerint igen.
  • Solt
    #283
    Köszönjük szépen, valóban jó viszonyítási alap! ;)
  • majonur
    #282
    jol van, ennyi eleg lesz mara az FPS/Processzor elmeletekbol, a lenyeg amiert egyaltalan beirtam, mivel tobben ugy ereztek hogy bankot kell rabolniuk a uj repszim miatt, gondoltam hatha segit az en tapasztalatom, hogy akiknek futott a BS, azoknak nagy valoszinuseggel ez is fog.
  • Papa01 #281
    Köszönöm a választ!
    De a célzókonténer az csak függesztményként lehet feltenni ugye? Tehát ha az nincs fent, akkor csak a "sapka" ami különbség?
  • Solt
    #280
    Ez nem egészen így van! :) Vannak játékok, amik 30-40 fps körüli értéken is szemmel láthatóan akadnak. Főleg, ha magas fps értékről hirtelen csökken nagyot az fps..
  • majonur
    #279
    jogos, de az az igazsag amig tartja mag a 40 Fps korolit, es soha nem esik 25 ala, addig tokmindegy, mivel ugy se erzekeled a kulobseget.
    Az emberi agynak boven eleg 25 FPS, hogy folyamatosnak lassa a vetitest, pl. a filmek is igy mukodnek ( 20 alatt mar akadozik).
  • Solt
    #278
    Tiszta sor, csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy szimulátorok alá érdemesebb előbb jobb processzort begyűjteni... ;)
  • majonur
    #277
    hat igen ez igaz, kozeleg az I7 quad ideje, mert a a ket mag csak kb. 40% fut jatek kozben a Riva tuner szerint, bar ez lehet a driver hibaja is, ami egy regebbi az IL-2 miatt (nem szereti az uj drivereket).

    a lenyeg nem ez, hanem az aranyok, vagyis nem kell azert atomeromu konfig hozza, mert ettol felnek felnek tobb kulfoldi forumon is.
  • Solt
    #276
    4870X2-n 40-45 fps BS alatt? Nem lesz az kevés? :) Ehhez a videokártyához kicsit izmosabb processzor kéne... szerintem... ;)
  • majonur
    #275
    Sziasztok! Kiprobaltam a betat, hat nem rossz de azert beta. Kezdve azzal, hogy a TrackIr nem mukodik, a POV-val korbe lehet nezni, de szo szerint (360 fok), a kabinban a hangok jok, kivul remelem meg finomitanak egy kicsit rajta. Az fusteffektek szepek, szebbek mint a Black Sarkban (pl Maverick inditasanal),a tajkep remek, a felhok is. (majd meg tesztelem, ez az elso 10 perc)
    Ami a lenyeg, a gepigeny, szerintem csak kicsivel tobb mint a Black Sharkban.
    1920x1080 felbontasnal, minden maximumon, kb. 30 FPS, a Black Sharkban atlagban 40-45 FPS korul volt, maxin ugyanezen a felbontason.

    A gep amin probalom: Intel E8400 Core Duo/ 4 Gb DDR2/ ATI4870 X2 2GB DDR5
    Szerintem remek, mindenkepp varom a normal verziot, addig marad ez, ugy is meg vettem volna, szerintem nem lesz olcsobb az se. Viszont ez sok szempontbol kesznek tunik, pl. menuk egyebek, ugyhogy az ez evi megjelenes realis.
  • Buren
    #274
    Köszönöm, ha netán lesz annyi szövegem akkor majd a PDF szerkesztésben lehet, hogy kérek segítséget. Úgy gondoltam, hogy egy az egyben ugyanannak kéne lenni mint az eredeti kézikönyvnek csak ugye magyarul...
  • Buren
    #273
    A pilótafülke mögött a két antenna között van egy kis lapos "sapka" amiben elvileg valamilyen GPS műszer van. Ezenfelül csak a Charlie tud LGB bombákat bevetni (csak az kompatibilis a célkzókonténerekkel).

    A-10A
    A-10C
  • SzKrisztian
    #272
    Örülök hogy van kedved forditani ha gondolod én szivesen segitek szerkeszteni vagy akár gépelni is ha úgy jobban haladnál a forditással.
  • Papa01 #271
    Urak, a C verzió külsőleg miben különbözik az A-tól? Hogyan lehet megkülönböztetni a két típust?
  • Papa01 #270
    Értem, köszi.. háát igen, néha nem éppen az optimalizációról híres egy új progi.. :)
  • LeonSilver
    #269
    Árkád. Még a lövedékek ballisztikája sincs lemodellezve.
    Ez egy árkád, külső nézetes lövöldözős játék, II.VH-s tankokba bújtatva, de a tankok helyén akár kecskék is lehetnének.
    Vannak benne dolgok amik el vannak túlozva ( arty és néhány könnyű tank), és 1km*1km-es pályák vannak. Ennek ellenére oylan szar néha az fps, hogy az ember esze megáll.
  • Papa01 #268
    Szupi! :) Az egyébként szimu, vagy inkább arcade?
  • LeonSilver
    #267
    Eszemben sincs. A RoF az egyik legjobban sikerült szimulátor.Az, hogy most kevesebbet játszok nem a RoF hibája, így jött ki. Ha megunom ezt a tankos szart akkor úgy is megyek vissza a RoF-hoz.
  • Papa01 #266
    Óóó, ez a post muzsika füleimnek!! :)) Már azt hittem dobtad a ROF-ot! :)
  • LeonSilver
    #265
    Mennyit ér meg nekem? Egy fasza, jól működő, szép és felesleges szaroktól mentes szimulátor szinte bármennyit. A RoF-ra is ráköltöttem már ~70-80€-t és nem bántam meg annak ellenére sem, hogy egyszer (egyetlen egyszer!) kiakasztott a cpu-s marhasága miatt. És még fogok is költeni rá ha jönnek a kétüléses gépek. A RoF fasza szim, szép, jól fut. Tényleg megéri a pénzét, míg az ED termékeinél az ember érzése az szokott lenni, hogy na, megint jól átbasztak.
  • HungaroJET
    #264
    Wazze, ez akar lenni a repmodel ?
    Ennél már a Su-25T is jobbnak tűnt, pedig az nem az állítólagos überDCS :(
    http://www.youtube.com/watch?v=pMzW7Qciy-M&hd=1

    Erről meg ne is beszéljünk :(
    Nálam már régóta addonok a különböző fékezett bombák, nyílnak az ernyők vagy féklapok, szépen elmaradnak a gép mögött még 50m-ről ledobva is, itt meg semmi ilyesmi. elég GÁZ :(


    http://simhq.com/forum/ubbthreads.php/topics/3107485/2.html

    A teszterek meg nyomják a süket dumát: minél többet vársz, annál többet kapsz. Baxki, lehetne ez a hivatalos PR szövet E.D.-nél ^. Szégyen !
    Meg kéne várni tán a következő évtizedet !?
  • Buren
    #263
    A nagy nevekkel a mainstream játékokra gondoltam, a DCS nyilván nem az.
    Az ED csak mocskos módon kihasználja hogy teljesen monopól helyzetben ebben a játékipari szegmensben ...
    Amúgy meg mennyit érne meg ez számodra? 10-20$? Az amihez 600 oldalas kézikönyv van, aminek egy előző verziószámú változatát (!) használja a US Air Guard? Amiben fényévekkel több játékidő van mint egy mezei shooterben, rts-ben vagy rpgben?
    Egy szó mint száz nem fogják ráerőszakolni senkire se a játékot, meg lehet várni míg lesz itthon (remélhetőleg) olcsóbb dobozos vagy lejjebb megy az ár ott a nagy digitál bazárban.
    Félreértés ne essék én se fogom egyelőre megvenni a játékot de nem kell annyira rosszul lenni hogy 60$ úristen.. hadd vegye a sok küffödi hülye annyiért na addig mi meg csak tanulmányozgassuk a manualt.
  • Papa01 #262
    Köszi a munkádat! :) Remélem, sok mindent tudsz majd még fordítani.. :) Sajnos az én angol tudásom ehhez, nagyin nagyin kevés... :(
  • LeonSilver
    #261
    Azért az ED olyan messze van a nagy nevektől mint Győzike a matematikai Nobel-díjtól (ilyen ugye nincs is, szóval kurva messze van tőle :D ).
    Nem beszélve arról, hogy 60 dodó egy szutyok, letöltős szarért egy kissé sok.
    Még ha azt mondanák, hogy ha most csengetsz 60$-t akkor ha megjelenik igyé kipostázzák a dobozost, lehet meg is érné. De így szerintem nem ér 50-et sem.
  • Buren
    #260
    Mert ráértem. :D Szigorúan WIP. ;)
    Az első másfél lap kész....


    BEMUTATKOZÁS

    Köszönjük hogy megvásárolta a DCS: A-10C Warthog programot! Az A-10C Warthog a Digital Combat Simulator (DCS) sorozat második modulja amely a kritikusan elismert DCS: Black Shark-ot követi. A legújabb modul a helikopterekről átteszi a hangsúlyt a világ talán legismertebb csatarepülőgépére: a Fairchild Republic A-10C Warthog (Varacskosdisznó)-ra. A Warthog ráépít arra a közvetlen légi támogató (CAS) környezetre amelyet a Black Shark számára készítettünk, a játékmenetet ezzel egy újabb szintre emelve.

    A választott repülőgép lemodellezését számos indok hajtotta:

    *The Fighter Collection / Eagle Dynamics az elmúlt években egy valósághű asztali számítógép szimulációt készített az amerikai légi gárdának, ezáltal rengeteg információhoz jutva az A-10C-ről. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy egy megegyezést sikerült elérnünk megrendelőnkkel arról, hogy egy szórakoztató változatot adjunk ki a szimulációból.

    *Amikor egy modult készítünk a DCS-nek, nagyon fontos számunkra hogy a lehető legvalósághűbben készitsük el azt. Mi ezt a "DCS Standart"-nak hívjuk. A gárdával való közös munkáknak köszönhetően ez az információtömeg rendelkezésünkre állt, nemúgy mint más repülőgépeknél ahol ez nem adatik meg.

    *Folytatva a DCS Black Shark-al elkezdett munkát, javítani, kiegészíteni akartunk a közvetlen légi támogató környezet, de ezzel együtt egy merevszárnyú repülőgépet is bele akartunk csempészni a játékba. Az A-10C a tökéletes választás volt erre.

    *Az A-10 egyszerűen egy fasza repülőgép! A 30mm-es gépágyú, alacsonyrepülő tankelhárító szerepköre, az A-10 "Charile" pilótafülkéjében nemrég végrehajtott digitalizáció, a célzókonténerek és GPS vezérlésű fegyverek kombinációja nagyon élvezetessé teszi benne a repülést és a harcolást.
    Nagyon kevés modern repülőgép van amely az A-10 megjelenésével és elismertségével vetekedhet.

    *Egy valósághűen kidolgozott A-10 szimuláció már régóta váratott magára. Habár a múltban az Electronic Arts/Jane's Combat Simulations illetve a Micropose dolgozott hasonló programokon, egyik termék sem érett meg a kiadásra. Reméljük ez a szimulátor betölti ezt az űrt a virtuális pilótákban.

    Ennek a kézikönyvnek az írása során törekedtünk arra, hogy még a DCS Black Sharkhoz írodottnál is jobb legyen. Nagyrészt sikerült elérnünk ezt köszönhetően a sok hozzáadott oktató tartalomnak és kidolgozott tájékoztató anyagoknak. Ezáltal az első pár fejezet kifejezetten a repülőgép fejlesztési történetével és technikai tulajdonságaival foglalkozik. A könyv többi része kifejezetten oktató jellegű amely lépésről lépésre mutattja be a repülőgép kezelését.

    A kézikönyvel párhuzamosan a játékban elérhető gyakorló küldetésekkel (tutorial) illetve a hivatalos weboldalról letölthető videóanyagokkal célszerű tanulni a repülőgép működtetését.

    Az A-10C DCS istállóba való modellezése mellett a játék számos egyéb aszpektusának csiszolása, fejlesztése is fontos szempont volt a fejlesztés során.

    A valósághűbb megjelenés érdekében a terep és az égbolt megjelenésének kiegészítése

    Kelet-grúziai területek hozzáadása a programhoz

    Interaktív Előretolt Repülésirányító Csoport (JTAC)

    Okosabb mesterséges intelligencia amely dinamikusan reagál a veszélyekre

    Barátságos légi és földi egységek hallgatható rádiós kommunikációjának kidolgozása

    Interaktív kiképzés

    Online Achievmentek, dinamikus kampány és chat szobák

    Szebb képi megjelenés

    Új játékmotor a hangoknak

    Kiegészített küldetésszerkesztő (Mission Editor)

    Reméljük élvezni fogja munkák gyümölcsét. Bízunk benne hogy a DCS A-10C Warthog segít megszeretteti Önnel ezt az egyedi repülőgépet és rávilágítani arra miért tartják a világon a legjobb csatarepülőgépnek.

    Üdvözlettel,
    a DCS A-10C Warthog csapat
  • Sanyo
    #259
    Igazad van, de a 60 dolcsi jelenleg túl van a bankkártyám fájdalomküszöbén. :) Ha kapok pár nagyfelbontású külső és belső képet a hír kiegészítéséhez, azt megköszönöm. Az A-10C nélkül is rengeteg dolgom van, CaptainSim 767, Carenado F33A, CaptainSim 707, Airbus X...
  • Buren
    #258
    Őőő eredetileg 2010 Q4-re ígérték nem októberre..

    Amúgy ár... Hát most alapból divatos lett AAA (nagynevű) játékoknál +10$-al többet kérni a szokásosnál, de hát gondolom ez most a játszható béta miatt van így. Amúgy meg van olyan wargame ami pl 70$ (war in the pacific), illetve ott a ROF... 8 dollár pluszgépekért amelyeknek alapból benne kellett volna lenni a játékban? Felejtsd el...

    Gondolom legtöbbünknek tor. próbakör lesz először (ismét) :D
    Biztos felpakolják valahova a bétát...

    Fordítás: én szívesen belekezdek (van felsőfokú angolom meg amúgyis megszeretném tanulni a könyvet nagyjából) de sajnos nem tudom garantálni, hogy befejezem... ;)
  • LeonSilver
    #257
    Az
  • Papa01 #256
    Értem, köszi szépen a Te válaszodat is! :)
  • Papa01 #255
    Háát, nem tagadom vágyom rá.. :) de pl ezt is most olvastam a SimHQ-n:

    I can confirm that the TM HOTAS Warthog is plug and play and works great. TIR works with the 32 bit version but since NP hasn't developed 64 bit drivers for TIR, the TIR doesn't work with the 64bit install of DCS A-10C. The work around is during install, click the "install 32bit files" and launch the 32 bit exe until NP brings the 64 bit drivers.

    Azért ez gáz, nem?
  • LeonSilver
    #254
    A kérdésre a pontos válasz : NEM
    Maximum akkor kérhetnének számon bármit is ha nem Te fizetnél hanem ők azért, hogy tesztelj vagy ha ingyen csinálnád és ők is ingyen elérhetővé tennék a számodra a bétát. Jelen esetben kérhetik, hogy ha buggal találkozol azut jelentsd nekik a fórumon. Ennyi.
  • Sanyo
    #253
    Vagyis amit más nem jelez...
  • Sanyo
    #252
    Szerintem ne törődj vele. :) Az égbekiáltó dolgokat biztos sokan be fogják jelenteni, csak azzal törődj, amit más jelez a béta fórumon.
  • Papa01 #251
    Urak, bocsánat, ha ez hülye kérdés... de ez a vásárlás valamiféle kötelezettséggel jár? Tehát béta tesztelőként nekem kell bejelentem dolgokat?
  • Papa01 #250
    És akkor az idióta aktivációs rendszerről nem is beszéltünk.. Engem az idegesít a legjobban.