36820
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • LeonSilver
    #413
    Ja. Éppen most akarom kipróbálni, hogy lerakok egy hülyegyereket egy kályhacsővel és megnézem mit csinál autón a cms. Ha fasza akkor nem is fogom kézzel basztatni asszem.
  • Caterpillar
    #412
    Most olvastam a manualban és egy nagyon okos rendszerről van szó! A Z -axisra én nem találtam semmi utalást. Viszont a rendszert lehet programozni és van egy párféle lehetőség. Egyébként 3 módban tud működni (Manual, Semi és Auto) Az elsőben te választod a programot és azt is mikor kezdje és mikor hagyja abba, seminél csak indítanod kell a rendszer automatikusan választja a legjobb programot az auto meg a full kényelem! :D

    Ezek a módok igazak az ECM -re is mert egy rendszer a kettő.
  • LeonSilver
    #411
    Azért Ö és Ü mert magyar billentyűzet ;)

    Ha minden igaz akkor:
    7 - szórás indítása
    8 - leállítása
    9 - ö léptetés a programok között

    Az Ü-re azt írja, hogy HOTAS CMS Z axis, de hogy ez mi akar lenni pukkantásom sincs, mint ahogyan arról sem, hogy melyik program hogyan szórja a cuccot illetve lehet e programozni.
  • Caterpillar
    #410
    Hühha akkor az egyik funkció nincs feltéve... Azt már nem is figyeltem csak a 7 8 9 0 -t tettem fel de akkor az nem is 0 hanem ö? Remek hír. A CMS -nek nem tudok 5. tengelyt adni...
  • LeonSilver
    #409
    Közben rájöttem, hogy a 7-8-9-ö-ü a countermeasure.
  • LeonSilver
    #408
    Fasza! Elkezdtem csinálni én is a sajátomat (nagyjából körvonalazódott, hogy mit-hova kellene tennem), ha kész lehet feldobom én is hátha jó lesz valakinek kiindulásként. Ilyent nem találok (mert lehet, hogy nem is lehet), hogy kézzel miképpen lehet ha lehet csali hajigálni.

    Bár erős volt a félelmem, nem is olyan szar ez a szoftver.

    Azért ha választanom kellene két gép közül én még mindig inkább a Su-25T-t választanám
  • Caterpillar
    #407
    Muhahah :D
  • Caterpillar
    #406
    Noh akinek kell vagy esetleg tud valamit kezdeni vele, elkészültem az A-10C Hotas x45 -re portolásával.

    Amit érdemes tudni hogy nem programoztam fel a Mic Switchet ami a VHF1 és 2 valamint az UHF frekiken történő forgalmazásért felel és a Pinkey Switchet mely a különböző világításokat kapcsolja.
    Fel van programozva viszont az F12 a TrackIr center position miatt és a Bal Shift a TeamSpeak adásgombjának.

    Valamint mivel kevés a 4db HAT (xD) ezért a Joyon található 2db nak is dupla funkciója van melyek az x45 pinkey gombjának megnyomása után aktiválódnak ez igaz a gázkaron lévő 3 állású AUX kapcsolóra is ami pedig alapból a Speadbreak a pinkey után pedig a Boat Switch. (ez kicsit felemás megoldás bár a közép helyzetben egyébként is a CCD képét adja) Valamint kénytelen voltam a China Hat 2 állású kapcsolóját a kissebbkik felső Tekerőre tenni.

    Semmi olyat nem tettem föl egyebet ami az igazin nem lenne fenn! Nyilván egyéni ízlés szerint felprogramozható más is ez csak egy nagyjábol másolat. Megtanulni meg előre látom horror lesz! :D

    DCS A-10C x45 Profile
  • LeonSilver
    #405
    Okéj. Majd áttolod ha kész oszt meglássuk mit tudok vele kezdeni.
  • Caterpillar
    #404
    Nos ha ez így van akkor működésre bírtam az x45 -öt is! Váhá most akkor nekiállok profilt gyártani!

    Ha gondolod majd prezentálom igaz x45 de valamennyire átvihető x52 alá is gondolom.
  • LeonSilver
    #403
    75%
    Valamit olvastam a béta fórumon róla de isten bizony már nem emlékszem rá, hogy mit. Hiába no, a 4-kor kelés nemfasza.
  • Caterpillar
    #402
    Nem akarok butaságot kérdezni de kicsit nehezen hiszek a szememnek:

    Neked a Hajtóművek ha koppig tolod a gázkart mennyire pörögnek fel? Nekem 75% megáll!
  • LeonSilver
    #401
    Tbiliszi környékén röpködtem és ilyen fpsek voltak. Persze más helyen volt már ennél sokkal kevesebb de arra nem megyek egyelőre :D







  • Caterpillar
    #400
    Noh probléma found!

    Az xp -t nem szereti a kicsike...

    Átmásztam w7 be és bakker kb hasonló beállításokkal: kivéve hogy nekem az árnyékok is fullon vannak és be van kapcsolva a HDR úgy biztosan muzsikál mint a BS!

    Viszont: az X45 meg nagyon nem akaródzik menni neki. A gázkar potija kicsit már kopott és az xp -vel ellentétben a w7 esetén a játék nem veszi figyelembe a kalibrálást és olyan érzésem van hogy csak a nyers adatokat veszi ki. Így viszont használhatatlan. :(
  • Papa01 #399
    Ok, köszi szépen! :) Lehet ez a kulcs: Visib Range: Low, így nem néztem.. :)
  • LeonSilver
    #398
    Még sohasem néztem, de holnap megteszem és majd jelentek ;)
    Egy-két helyen "megröccen" meg leeseik az fps de alapvetően egész faszán fut így. Nálad valami bibi lehet vagy nemtudom mert a géped lényegesen jobb mint az enyém.
  • Papa01 #397
    Leon, az FPS-eid milyenek? (JCtrl+Pause)
  • Papa01 #396
    Mondjuk a Visib Range: Low, számomra nem egy örömteli dolog.. :(((
  • LeonSilver
    #395
    Nekem ilyen szarok szoktak lenni. A bekeretezett izék villognak vagy mi. Olyan, mintha szar lenne az árnyék.
  • LeonSilver
    #394
    Igen, azt használom.

    AA - Use Application Settings
    Aniso - 16x
    Catalyst A.I. - disable
    Mipmap - Quality
    Vertical refr.- Off
    Adaptive AA - Enable & Quality
    OpenGL - Triple buff.

    Ez pedig a gém beállítása :



    Ha tényleg resetelik majd a kulcsot akkor minnyá feldobom xp-re is és megvizuálom, hogy ott milyen.
  • Caterpillar
    #393
    Leon te is 10.9 es catalyst -ot használsz? Milyen beállításokkal? Baxa a csőröm hogy nálad nem bugzik a garfika nálam meg ezerrel...
  • Caterpillar
    #392
    Szerintem a +2 ember györsan meglesz!

    Egyébként ezt a kedves vagyok dolgot már több helyről hallottam!

    Bár lehet az irnónia volt?
  • csolee
    #391
    kedves ember vagyte!
    GaBikával agyalunk benne, hogy bekék fizetni rá, de kéne még 2 fő hozzá...
    további szép napot!
  • Caterpillar
    #390
    Menjél csak BS -ni kell a célpont a jövőre nézve! xD
  • csolee
    #389
    hello Mindenkinek!

    Dummy hozzászólása jut eszembe....
    minek olvasgatom én ezt a fórumot állandóan... inkább a bs-t kéne alakítgatnom...
    vki kösse le a kezem!
  • LeonSilver
    #388
    Egyelőre sehogy. Amíg a betanulás időszaka van addig a billentyűzeten matatok. Majd ha már úgy "profi" leszek, akkor jöhet a joy. De szerintem alapból kezeli. Majd minnyá kipróbálom valamivel.
  • Caterpillar
    #387
    Háttő én meg se próbálok profilt csinálni hozzá főleg amíg azzal tökölök hogy az enyémnél gyengébb gépen majdnem full grafikán szalad ez a retek.

    Egyébként meg nem 4 HAT van? a gázkaron a mouse használható HAT -ként is.

    Egyébként te hogy oldo meg a hosszú és rövid lenyomásokat? Vagy azt kezeli a program alapból?
  • LeonSilver
    #386
    Én hasonló megállapításra jutottam az x52 kapcsán. Nem gondoltam volna, hogy valaha is kevés lesz a három HAT kapcsoló (kettő a boton meg egy ugye a gázkaron). Elkezdtem csinálni egy profilt de talán a harmadánál, negyedénél tartok. Lehet letőttenyi de az nem az igazi.
  • Caterpillar
    #385
    Én marha meg miután már szenvedtem vele mondom már ráderítek a kézikönyvre.. Hát ennyi kapcsoló nincs az x-45 -ön sajnos... xD

    Szerintem még akkor sem ha a mode kapcsolót használom... :S


    Mondjuk kezd körvanalzódni hogyan kéne felrakni a fontosabbakat, mert mondjuk a rádiózás gomb nem annyira szükséges vagy pl a világítást sem fogom HOAS -ról kapcsolni... :D

    Ellenben a kézikönyv felületes átböngészése után rá kell jöjjek hogy egy külön 4 állású kapcsoló van arra hogy csak az MFCD -k menjét és a SOI -t állítsa (coolie hat). Persze a 4 állásból 3 dupla funkcióval van ellátva attól függően röviden vagy hosszan nyomod e a buttont. :D

    Ez azért mókás emrt ezzel lehet állítani hogy a különböző gombok a HUD -ot a jobb vagy a bal MFCD -t bizgerálják e. Egyébként a SOI a Sensor of Interest rövidítése és így már meg is világosodtam hogy tényleg kva kevés a gomb a joyon....
  • LeonSilver
    #384
    A nagyítás a V (HOTAS China hat forward) majd utánna a zoom a HOME és az END (HOTAS DMS Up & Down). De csak akkor ha az adott MFD az aktív. Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy a mód kapcsolónál kétszer klikkelsz a TGP-re. Akkor egy ilyen keret lesz a képernyőn. Egyelőre ennyit tudtam kiókumlálni :)
  • Caterpillar
    #383
    Igen erre... Hogyan lehet zoomolni és célt keresni. Mert ugyan van valami automatikus módja amikor a wp -re néz de nah...
  • LeonSilver
    #382
    Bennem is ez a gyanú merült fel :) Azért én jobban szeretném manuálisan befogni a célet de hát ez van.

    Liteningileg erre gondolsz?

  • Caterpillar
    #381
    Nekem is és wittmannál is (bár ezekszerint xp miatt) ha a HDR be van kapcsolva gondol egyet a program és eltűnik minden modell a képről és kapok helyette egy hullámzó végtelen óceánt meg fekete eget meg egy tükröződő napot...

    Sőt nálam ez mégrosszabb mert ha nincs bekapcsolva a HDR akkor is előjön bizonyos körülményk között. Minnél több minden van a képernyőn annál kissebb beállítás kell ahhoz hogy ez az anomália ne jöjjön elő.

    Mókás...


    A maveric meg mintha automatice lockolná a célokat (de legalábbis van ilyen módja).

    Nekem inkább az lenne a kérdésem hogy a Liteninget mely billparancsok vagy az optinonsben melyik HOTAS funkció tudja nézelődésre bírni?
  • LeonSilver
    #380
    Ugyan így voltam vele én is Dummy. Meg sem akartam venni, ehhez képest meg .. :D
  • DummyBoy
    #379
    ... azon gondolokodom mennyire lenne pofátlanság megkérni benneteket, hogy a szim dolgairól ne a szimes topikban beszélgessetek

    Sokkal nyugisabban telnének a napjaim, ha még mindig arról lenne szó, hogy sosem jelenik meg :)

    Én elhatároztam, hogy megjelenés előtt tuti nem veszem meg, de folyamatosan olvasgatva a topikot, erősen elindul a kezem a pénztárcám felé :)
  • 59th Ducky
    #378
    És szürkületben/éjszakai repüléskor a Nellis melleti városi fények erősen sarkifény jelleget öltenek bizonyos magasság alatt.
    Olyan mint az FC2-ben felhő árnyék bug.
    Elég vicces.
  • LeonSilver
    #377
    w7 64b és ha bekapcsolom ha nem vannak anomáliák. Nem használhatatlan de van néhány érdekes dolog. Majd csinálok shotot de például amikor lőnek rám a tankisták a 12.7-es pityuvalk akkor ilyen fekete négyszögek villognak a torkolattűz környékén. Meg a házak is ilyenek ha bizonyos szögből nézek rájuk. Vagy valami :D
  • LeonSilver
    #376
    Ja. És 3 perc mire a a maverick egyáltalán feléled.
    AZt viszont erősen remélem, hogy nem fogják lebutítani a cuccot! Nem olvasom nagyon a fórumot de biztos vagyok benne, hogy van aki sír miatta. Ha leegyszerűsítik akkor én botrányt fogok csapni :D
  • Caterpillar
    #375
    Bláz és neked nincs grafikai hibád HDR bekapcsolása mellett? Oprendszer W7?
  • LeonSilver
    #374
    Nekem azzal van (lehet, hogy csak volt de nem akarom elkiabálni), hogy nincs egy qrva "lock target" gomb :D