36824
Nevada_900x350.jpg
Digital Combat Series: World

A DCS World megszületésével a DCS sorozat egyetlen közös magra építve, egy felületről lesz elérhető. Az eddig egyenként telepíthető DCS részek helyett egyetlen közös felületről lesz elérhető, így sokkal könnyebben lehet váltani az egyes kiegészítők között, egyszerűbb és könnyebb lesz a frissítés is. A DCS World folyamatos frissítésekkel, a grafikus rendszer, az AI egységek, AI logika, effektek, stb. együtt fejlődik. Minden ami a szimuláción kívüli repülhető gép, térkép vagy más fizetős tartalom. A jelenlegi DCS World még béta verziós, nem végleges. Az első kiadás ingyen tartalmazza a Flaming Cliffs 2-ből származó repülhető Szuhoj Szu-25T Frogfoot típust.(THX by Sanyo)

*-------*

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.

HUNAF nyílt facebook csoport KATT IDE!

DCS OFFICIAL fórum KATT IDE!

A DCS HuNAF weoldala KATT IDE!

Szimulátor történelem KATT IDE!
  • Molnibalage
    #97
    A bisz verziónak igen, de csak a különleges hajtómű üzemmódban Ettől függetlenül az alacsony szárnyterhelésű A-10-hez, ha közel ért, akkor a bisz alulmarad, mert egyszerűen olyan szűken forul az A-10, hogy esélye nincs möé kerülni a MiG-nek.

    Az A-10 gépek szemből is indítható AIM-9M-el repülnek a '80-as évek közepe óta. A MiG-21 bisz gépen a legfejlettebb fegyvert az R-60, aminek igen gyenge a szemből indíthatósága.
  • Papa01 #96
    Neki lehet állni és lehet jobbat csinálni. Az ilyen lekezelő, fikázó embereket nem bírom. Kíváncsi lennék mit tett le eddig az asztalra. Ha meg nem tetszik neki, ne vegye meg és ne repüljön vele. Ennyi.
  • Sanyo
    #95
    Jah, ezek... :)
  • Sanyo
    #94
    Friss képek.
  • Papa01 #93
    Ez azért túlzás... :)
    A 21-esnek a hajtóművének van olyan üzemmódja, hogy fáklyát használva a tolóerő-tömeg értéke meghaladja az 1-et. (Kevés üzemanyaggal.)Ez azt jelenti, ha jól tudom hogy emelkedés közben is tud gyorsulni..

    Én nagyon várom az A-10C-t, főleg az LGB bombák használhatósága miatt. Már nagyon régóta várok egy olyan korszerű szimet, amiben adott ez a lehetőség.
  • Buren
    #92
  • Molnibalage
    #91
    Egy vélemény.
  • Buren
    #90
    Ha ez mond valamit, a warthog jobban manőverezik mint egy mig-21... (nyilván nem megpakolva)
  • GaBika6
    #89
    Ez a játék nem a dogfight-ról szól. A KA-50 Kamov sem doghfightra való. Az tény hogy a NATO tévesen sokáig helikoptervadásznak állította be a Kamovot, de köze nem volt hozzá. Szal el kell kezdeni párban, kötelékben földi egységet aprítani, rohadt jó móka...
  • bgabor
    #88
    Igazad van, a Black Sharkban is jól kifogták ezt. A játékosok dogfightolhatnak egymás ellen... két KA-50esben, amihez nincs lemodellezve az R-73 a játékban.

    Gondolom gépágyúval lövik egymást.

    A-10C annyival lesz több, hogy ott már Sidewinderekkel is lövöldözgethetik egymást. Dogfight A-10essel, már az ötlettöl is nevetnem kell, hiszen a gép kábé annyira repül jól mint egy sugárhajtóművekkel ellátott tégla.

    Következő résznek érdemes lenne mondjuk egy F-18E vs Szu-30 párosítást kiadniuk, hogy legyen már mivel dogfightolni.
  • Buren
    #87
    Új képek.
  • Solt
    #86
    Ezt adom... alap feltétel lenne, hogy minimum 30év lemaradással szimulálják a valóságot... onnan azért már akadnak adatok... a mai kort teljesen felesleges, mert kivitelezhetetlen.

    Ha én fejlesztő lennék, tuti az I-II világháborúnál kezdeném... rengeteg adat, nem túl bonyolult technikák...
  • Solt
    #85
    Mondjuk abban igaza van Sanyának, hogy nem kéne ennek egy játéknak lennie... elég lenne, ha mindenki azt a modult futtatná amivel játszani akar... így nem kéne egy programnak számolnia mindent! Elég, ha kompatibilisek egymással! Ráadásul egy ilyen komplex játékot külön modulonként árulva irdatlan lóvét lehetne behúzni... egy nagy fejlesztésből 3 játék ára jönne be... Arról nem beszélve, hogy egy fejlesztéssel 3 szimulátoros réteget gyűjtenél egybe... azért az már nem rossz!

    Elvileg ArmA2-ben is hatalmas lehetőség lenne, ha odafigyelnének a repmodelre, és a járművek fizikájára! Hatalmas erőforrásokat takaríthatnának meg, ha dx11 alá programozták volna, és odafigyelnének rendesen a többmagos kihasználásra!
  • Buren
    #84
    A legközelebb ehhez a II. Világháborús MMO, a Battleground Europe áll. Abban még rombolóval is csapathatod. :)
  • Molnibalage
    #83
    Az F-35-nek semmi értelme, mert a gép még mindig nem nyerte el végleges formáját és túl sok dolog titkos vele kapcsolatban. Pl. repmodellet mi alapján szülöd meg? Az AESA radart hogyan szimulálod? Minden gépben mechanikus pásztázású radar van ma minden szimben...

    F-16I szintén hasonló gondokat vet fel. MAWS és egyéb szimuláció nehezen menne, és értelmes hadszíntér sem lenne hozzá.

    Az FC2.0 eljutott már oda, hogy AIM-9X-et rakjon a legújabb jenki gépekre?
  • Papa01 #82
    Nagyon jól megfogalmaztad! :) Szerintem a Ka-50-est is amiatt választották, mert együléses, és nem kell kínlódni az operátor helyének lemodellezésével, programozásával.. A valóságban, meg ahogyan Balázs megfogalmazta, nem is igazán volt életképes, mert nagyon leterhelte a pilótát.
  • DummyBoy
    #81
    Elvileg a SOW-ból lehet valami ilyesmi, az nekem is sok pénzt megérne ...

    Az a baj, hogy a szimek rétegjátékok ... A sok vérpisti nem biztos, hogy élvezne egy olyan játékot, ahol elsőre lelövik, meg WSAD nem elég az irányításhoz ...

    Egy ilyen fejlesztés pedig rengetegbe kerülne, nem biztos, hogy behozná az árát ...
  • sanya200
    #80
    Hát valahogy biztos meg lehetne oldani megkéne kérni pár fejlesztőt hogy hegesszenek össze egy mmo-t szimulátor részét készítené a dcs az ps- részét az iw..stb és egy nagy játék lenne.Mert tényleg ez így elég gáz hogy úgy kell az embereket összevadászni meg valljuk be sokkal élvezetesebb lenne ha nem gyökér ai vezette tankokat-járműveket kéne lőni a-10-el hanem ember vezette gépeket.Nekem őszintén szólva nem igazán tetszett a bf2-be a repülős rész elég gagyi lett a helicopteres még úgy ahogy jó lett de utálom ha le arcade-osítják ezeket az eszközöket semmi kihívás nincs benne.Most nézegettem pl a hawx2 utolsó trailerét és hát nem igazán lesz szimulátorosabb mint az első rész engem baromira zavar hogy pl van 100 rakéta egy gépen teljesen irreális meg a manőverek is ultragagyik voltak, ilyenek hogy fékezni a levegőben meg hasonlóak ááhh tiszta szar igaziból úgy átesett volna a gép hogy kivezetni se nagyon lehetett volna.Amúgy láttam az a10 videóját ahol a gépet indítják hát nem semmi kb 7perc mire elindulsz, nem rossz persze de nekem egy kicsit már túl nehéz a sima lock on tetszett könnyen meg lehetett tanulni és még realisztikus is volt.Mondjuk a linkelt képek az a10-ről elég durvák nagyon állat lesz a sérülésmodell.Emlékszek a sima lock on-ban előfordult párszor hogy kerék nélkül raktam le az F-15-öt meg az a10-et is mégse tört össze.Igazából egy olyan szimulátor kéne amiben végre benne van az F-15E Strike Eagle vagy F-35,F-16I vagy F-18 mert a lock on-ban lehet velük repülni de azok csak skinek semmi több.
  • repvez
    #79
    ennek az inkompatibilitási (de szép szó :P) dolognak egy nagy hibája van hogy nem hozza össze a játékosokat.Meg lehet nézni a BS-t , nem alakulnak repszázadok az embereket ugy kell vadászni multira.
    Az A-10 is hasonlo lesz mert dogfightolni nem lehet vele egymás ellen.
    Az AI-val meg nincs sok értelme, azt singlébe is megtudod.
    A BS és Az A10 hiába lesz jo egymással , de senki nem áll neki egy egy helikopterrel repülö ellen.
    Egyszerüen melléfogtak mindig a repülö választással .Párokat kellett volna késziteni ami a keleti nyugati részen egymással egyenértékü.
  • DummyBoy
    #78
    Ez tényleg jó lenne, de képzeljétek el azt, hogy egyszerre kellene olyan kis gépigényű programokat futtatni, mint az FC2, a 2 DCS, egy Arma2 meg mondjuk egy Steal Beast Pro (Ennek mondjuk nem ismerem a gépigényét ...).

    Érdekes lenne ...
  • Papa01 #77
    És a NASA-nál talán tudnának vele játszani.. :)
  • sanya200
    #76
    Hát a multi tényleg jó lett volna,igazából én egy olyan multis játékról álmodom amiben minden van nem kell hogy 1 játék legyen csak legyenek összekötve online.Mekkora lenne már hogy pl egy térképen aki akar tankkal megy(persze szimulátor szinten)vagy helikopterrel,vadászgéppel...stb meg sima katonával is mint pl a cod.Na az lenne az igazi multis móka hasonlóan az arma 2-höz csak jobb legyen több játékos...stb.Úgy ahogy pl a battlefield 2-ben lehetne kérni légicsapást vagy akármit pl zöld füstel és jönnek az a10-sek amiket f-15 vagy bármilyen más vadász kisér.Konkrétan egy komplett háború lenne nem csak földön hanem akár vízen-levegőben..stb
  • Buren
    #75
    Ezek után lefogadom, hogy az AH-64 - ha valaha kijön - az is külön addon lesz amiatt, hogy a kétszemélyes repkedést megcsinálhassák.


    Amióta megszületett a DCS név mindig is azt hangoztatták, hogy az összes új gép egy teljes árú program lesz amihez ígérnek (de nem garantálnak) a sorozatot átfogó multiplayer kompatibilitást. Ha nem erre gondolsz nem igazán értem mit értesz az alatt hogy "külön addon".

    Én személy szerint nagyon várom az új DCS modult, az előző résszel az a fő bajom, hogy a választott gépet le se tojom annyira érdektelen (szvsz), de gondolom mikor ezt még eredetileg a loncihoz szánták kiegészítésként akkor született a választás erről az együlésesről.

    Volt még szó, hogy az új termékben lesz egy ún. "branching campaign" meg mission generáló. Előbbi egy elágazó kampánymodell utóbbit meg nem kell elmagyaráznom. Ezekkel mind közelebb kerülhetünk a hőn áhított dinamikus kampányhoz.

    Tudom, hogy tele vagyunk ígéretekkel, de hékás, legalább megvan rá az esély, hogy valaki megcsinálja.

    Az ED folyamatosan hülyíti a népet. Nagyjából semmi sem valósult meg abból, amit 2-3 éve ígértek. Nem nyjlt, nem moddolható, nem fejleszhető. Az hagyján, de hogy még nem is egységes... :(


    De viszont van egy csurigra lemodellezett repülőgéped start up-al, navigációs rendszekkel, fegyverekkel, tényleg ennyire csak a Falconban volt lemodellezve harci repülőgép.

    Amúgy a lua az elvileg egy viszonylag egyszerű programozási nyelv, lehet próbálkozni... :)
  • Molnibalage
    #74
    A heli szimiulátort szeretné, ém, de nagyon. Viszont egy Ka-50 szimulátort nem. A valóságban az egyszemélyes harci helikopter egy bukott dolog. Átlag feletti kéepsségű emberek sem képesek effektíven használni. Akkor én miért tudnám egy szimben? Nem élvezet, kínszenvedés.

    Ezek után lefogadom, hogy az AH-64 - ha valaha kijön - az is külön addon lesz amiatt, hogy a kétszemélyes repkedést megcsinálhassák.
  • Papa01 #73
    Háát igen, aki emiatt invesztélt be, annak tényleg nagy csalódás, pláne ha nem szereti a Heli szimulátorokat.. :(
    Bár én úgy gondolom, mindent összevetve, hogy talán a BS jelenleg a legkomolyabb szimulátor. (repülési modell, avionika, grafika, stb) Persze lehet, hogy tévedek... :)
  • Molnibalage
    #72
    Én csak azért vettem meg a DCS BS-t anno, mert reméltem, hogy A-10 és más gép kompatibilis lesz. Így vettem egy szarra sem jó terméket.
  • Papa01 #71
    Pontosan! Nem is értem, miért nem lépik meg ezt... vinnék mint a cukrot! :)
  • LeonSilver
    #70
    Az biztos, hogy qrva fasza lett volna ha az egyik oldalon támadnak az A-10C-k és a 15-ösök kísérik őket míg a másik oldalon a su-25, 25T-k, Ka-50-ek támadnak és a 27-29-esek meg oltalmazzák őket.Mekkora happening lett volna már!
  • Papa01 #69
    Na igen... mert így online, elég érdekes lesz.. csak A-10-es gépeket fognak emberi pilóták vezetni...
    Úgy lett volna az az igazi, hogy pl szintén emberi irányítás alatt védik őket F-15-ösök és támadják őket 29-esek, vagy 27-esek...
    És még a BS integrálását is csak remélik.. a 2 szimulátor(BS+A-10C) közös online használata, szerintem nem fogja beváltani a hozzá fűzött reményeket.

    Ennek ellenére, én valószínűleg megveszem majd, mert az A.10-es az egyik kedvencem.. az árára kívánxs leszek, lehet ez is 50$ lesz induláskor, mint a BS.
  • Sanyo
    #68
    Ez mondjuk tényleg gáz, az egész lényegét veszik el.
  • Molnibalage
    #67
    Will DCS: A-10C Warthog be online-compatible with DCS: Black Shark and Flaming Cliffs 2?
    A: We hope to be able to release a compatibilty patch for DCS: Black Shark after release. Compatibility with FC2 is unlikely.


    Na jó, nekem most ment el a kedvem az egésztől. Nem igaz, hogy nem lehet egy fejlesztésben kiadni valamit. Nehogy már véletlenül F-15 kötelék kísérhessen A-10C multis játékban, stb.

    Az ED folyamatosan hülyíti a népet. Nagyjából semmi sem valósult meg abból, amit 2-3 éve ígértek. Nem nyjlt, nem moddolható, nem fejleszhető. Az hagyján, de hogy még nem is egységes... :(
  • Papa01 #66
    Mondjuk a kiadás előtt néhány hónappal a gépigényről valami konkrétumot mondhattak volna..
  • Papa01 #65
    A-10C FAQ
  • Muttley
    #64


    Nagggggyon komoly!
    Gépigény?
    Mikor jön ki?
  • repvez
    #63
    uj képek a szérülés modellrol
  • Muttley
    #62
    +1
    Nekem tecc.
  • sanya200
    #61
    Mikor Jön?A sima lock on-ban is az a-10 a kedvencem.
  • Muttley
    #60
  • LeonSilver
    #59
    Áááááááááááááááááááááááááá!
  • Buren
    #58
    DCS: A-10 teaser Glowing Amraam mestertől.