2126
Új licitálós oldal
  • 1xms
    #46
    http://www.yoodli.hu/auctions/view/45

    Én is a te általad leírtakat tapasztaltam, egyetértek veled!
  • ANTIyoodli
    #45
    nincs beépített ember aki 3 liciten egyszerre tud MINDIG 7mp licitálni. ezek beépített robotok.
    igen a portál üzemeltetőjének nagyon megérné, HA EZEK VALÓS LICITEK LENNÉNEK! de nem azok, és ezért kell trükköznie.
    ha valaki itt tudott nyerni, annak vagy szerencséje volt, vagy borzalmas mennyiségű kreditet belenyomott, az amúgy túlárazott termékekbe.

    kb úgy éri meg, ha amúgy is szükséged van egy ilyen termékre. licitálsz és hanem lenne a tied akkor megveszed egyből teljes áron. így nem bukod a licitre feltett pénzt.
  • 1xms
    #44
    ez ezelőtt egy pár perce történt!
  • 1xms
    #43
    http://www.yoodli.hu/auctions/view/45

    Mindenkinek ajánlom a figyelmébe! Nézzétek meg a Nokia 5800-t ki nyerte meg (a fenti weblap címen) és jobb oldalon hogy ki van utolsó licitálónak feltüntetve! Hát a kettő valahogyan nem egyezik! Hogy is van ez? De ez még nem mindegy! A szemem láttára fogta a gép és lezárta az aukciót még fennmaradó 20 másodpercnél és győztesnek a második licitálót hozta ki! A szemem egyből kiguvadt!!!
  • annonim
    #42
    A szisztéma ugyanez .

    SONY 100cm-es LCD TV (KDL-40W5500K) Tévézzen, mozizzon, és játsszon lenyűgöző...
    palmai, gratulálunk!

    64 136 Ft
    Megtakarítás : 163 354 Ft

    Véget ér: 2010. február 20. 22:25

    Lezárt

    Megvásárolható
    Bolti ár: 299 990 Ft
    Saját licitek: 0 Ft
    Fizetendő ár: 299 990 Ft


    EZEN A HASZON 501.710 FT , JO KIS NAPIBÉR , HA CSAK EZT NÉZZÜK
  • annonim
    #41
    Csak számoljunk utána

    HP Pavilion DV6-1216 (VF360EA) laptop X2 RM-72 2.2GHz processzor eredeti ...
    kf2oia, gratulálunk!

    38 832 Ft
    Megtakarítás : 140 158 Ft

    Véget ér: 2010. február 21. 20:09

    Lezárt

    Megvásárolható
    Bolti ár: 199 990 Ft
    Saját licitek: 0 Ft
    Fizetendő ár: 199 990 Ft


    38.832 vette meg "kf2oia" .
    38.832 osszuk el 8-al , ez a licitek száma .
    4.854 , tehát ennyien licitáltak , ezt szorozzuk be 100 ft-al , ugyan is a 8 kreditet te 100 ft-ért veszed .
    Az akkor 485.400 ft , a termék csak 199.990 ft-ba kerül .
    A TISZTA HASZON EZEN 285.410 FT
    --------------------------------
    --------------------------------

    HÁT VAN ÜZLETI ÉRZÉKE A TULAJNAK .
  • brucelee2
    #40
    Egyébként szerintem tök felesleges bármit is trükközni az üzemeltetőnek, mert így is lehet nyereségesen működtetni a portált! Inkább technikailag kellene még csiszolni a rendszeren, hogy ne álljon meg néha amikor sokan vannak..
  • brucelee2
    #39
    Találtam egy kapcsolatot egy nyerteshez!! (konkrétan ezek közül: lkrisz32,qrtee,Orka), de nem akarom nevesíteni. Szóval ő elnyomott már több 100.000 Ft-ot, viszont azt mondta, hogy kb. a 3x-át meg is nyerte termékben, és a termékek többségét már meg is kapta egy kiszállító cégtől, általában a lezárás után 1,5 héttel... Opppá

  • Fidolorous
    #38
    basszus pedig direkt csináltattam emiatt OTP bankkártyát de így most lehet kihagyom :D
  • egaMaD
    #37
    ha lesz rá érkezésem és időm, összeírom, milyen tökéletlenség miatt szívtál. (Persze nem a te hibád volt.) Addig legyen elég annyi, hogy (üzem- és információ-) biztonság tekintetében "kissé" tákoltnak tűnik a rendszerük.
  • egaMaD
    #36
    Az autolicitáló mindenkinél egyszerre aktivizálódik (kb. 7 másodpercnél) és mindenki, aki bekapcsolta, vonja tőle a kreditet. Ennek ellenére nem lehet kizárni, hogy van beépített ember, de valószínűleg nem robot, hanem egy munkatárs.
  • 1xms
    #35
    lkrisz32,qrtee,Orka,genius45, stb. nekem valahogy nagyon gyanúsak ezek a nevek szinte minden aukciónál szerepelnek, a kreditjeik valahogy sohasem fogynak el! A kérdés az hogy ezen az aukciós portálon egyáltalán egy külső licitálónak igazából van-e nyerési esélye! Mert szerintem nincs!
  • annonim
    #34
    ÉN LICITÁLTAM , 3 MP VOLT VISSZA DE A LICITET LEZÁRTA ! A NYERTES EZ ESETBEN IS A LEGTÖBBET SZEREPLŐ "NEVEK" EGYIKE VOLT !
    REMÉLEM AZ APEH HAMAR FELKERESI A CÉGET !
  • annonim
    #33
    ÁTVERÉS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ANTIyoodli
    #32
    hát akárki akármit mond, ez ugyanolyan csalás mint a többi. csak robotok ellen tudsz harcolni, mivel neki korlátlan a licit darabszáma kb esélytelen vagy. a túlárazott termékek miatt akkor is nyer rajta ha megveszed...

    érdekességképpen egy video, amit csak emiatt készítettem.
    két termék licitálása licit robottal, mindig egymás mellett futnak, mindig ugyanakkor licitálnak stb....

    csaló banda!

    http://www.youtube.com/watch?v=vYQh0L9kTCY
  • robi850101
    #31
    A Samsung tévé ára

    http://www.keptarolo.com/show-image.php?id=3b571d449df3b272471e749c2ad37e15
  • robi850101
    #30
    Az eddigi licitek árából már 1-1-TV tudtak volna venni!!!

  • azlk
    #29
    http://www.yoodli.hu/auctions/view/230

    Ez az igazi buli, három autolicit küzd egymással kreditszakadásig.
    Eddig csak a tv árának a 2,5-szeresét licitálták le az üzemeltetőnek. :)
  • egaMaD
    #28
    Illetve bocs, a 2. kép nem másnap reggeli, másnap reggel egész pontosan eltűnt a kukkori user licitje, ahogy az a weboldalukon archiváltan látszik. (Pontosabban nem látszik.) Bocsánat a nyomdahibáért.
  • egaMaD
    #27
    Van, amiről screenshotom is akad. Egy érdekes lapitopi licit, aminek láttam a lezárultát. Volt időm "fényképezni" is.

    1.kép: Lezárult az aukció, megvan a nyertes!


    2. kép: Vagy mégsem? Hirtelen egy sokszor látott név vette át a nyertesi posztot, aki második helyezett volt közvetlen a záráskor. Ez a kép másnap reggel készült, most is ezt találhatjátok ott. (www.yoodli.hu/auctions/view/216)


    Számomra érdekes tapasztalat volt. Persze lehet, hogy összehekkeltem a képet, tudom. Sajnos a kukkori usert kéne megtalálni hozzá, de azért így is tanulságos lehet.
  • egaMaD
    #26
    Nos, újabb anomáliát szeretnék felfedni. Sajnos bizonyíték nem készült (Screenshot), de három tanúval igazoltan jelezném, hogy bizony a visszaszámlálást trükközik. Több gyanús mozgást láttunk (megnövelték a hátralévő időt), de volt egy konkrét tétel, aminek az esetében ma délután 3 órát rávertek (licit közben nem érkezett). Így elérték, hogy biztosan kitartson a hétvégi megnövekedett látogatóforgalomig az adott aukció. Hát nem aranyos? Konzekvenciákat mindenki maga vonja le... még jelentkezem.
  • egaMaD
    #25
    Magukról azt mondják, hogy a Swoopo német oldal ötletét követik. A matek egyszerű, régieknek talán mond valamit az a felnőtt összejöveteleken játszott játék, aminek a neve "Dollárárverés" volt. Hasonlóan működött, ez ahhoz képest kifinomultabb, jobban leköti az embereket, így könnyebb a pénzt kiénekelni a tárcákból. Hasonló oldal továbbá a "tutilicit.net".

    Az automata klikkelő modul elég aljas: 7-8 másodpercnél aktivizálja magát, tehát korántsem az utolsó pillanatokban, mint ahogy logikus lenne. És minden autolicitálóra állított account rátesz, így néha 6 autolicit érkezik egy pillanatban. Szóval nem kifizetődő, de nyilván stabilabb licitálási módszer.

    A legnagyobb bukta a modellben, ha van beépített ember - amiről soha senki nem fog tudomást szerezni ugyibár. Mivel elállhatsz a vásárlástól sikeres aukció esetén is, így ha belső ember nyeri, és lemond róla, akkor tiszta a haszon. Érdekes továbbá, hogy azonos nevek visznek igen sok mindent, nem kevés invesztálással, ezért akár használtcikk-kereskedők is rátelepedhetnek az oldalra, üzletszerűen is meg lehet élni per pillanat az aukciókból.

    További olvasgatás után láttam, hogy hasonló modellekből nincs hiány a neten. Volt, ahol már a termék bolti áránál magasabb áron ütötték le végül a terméket, tehát minél több felhasználójuk lesz, annál nagyobb az esély a durva buktára user oldalon és a durva kaszára szolgáltató oldalon. Ha valaki szeretne olyan terméket venni, mint amit ott lát, annak 90%, hogy megéri itt próbálkozni. A többieknek: ha kb féláron hajlandó lennél olyan terméket venni, ami licitáláson van, akkor szintén rávetheted magad, de kell lóvé rendesen, nincs 500 Ft-os vásárlás (most már legalábbis).

    Security tekintetben viszont nem épp toplistás a megoldásuk. Ha lennének kellően eltökélt hekkerek, akkor biztosan rövid idő alatt malacsültté tehetnék az oldalt. Nem vagyok komoly spíler, de azért megvannak az aggályaim.

    gabor977: igen, minden klikk 8Ft-ot növel az áron és azt hiszem 15 másodpercet a visszaszámláló órán. Viszont akár 20-at is klikkolhatsz gyorsban, akkor többel emeled a tétet. :-) Azért kicsi a pénzemelés szvsz, mert így biztosabban összegyűlik a guba a nyereségre.
  • gabor977
    #24
    Csak 8 ft-okkal lehet növelni a licitet, nem bármennyivel?
    Mert akkor tényleg lehúzás. :)
  • sambauer
    #23
    ha nem lenne röhejesen túlárazva néhány termék még értelmét is látnám
  • brucelee2
    #22
    Ha valakinek szüksége van egy termékre, ami a boltban mondjuk 100e Ft, akkor ha itt rááll a terméklicitre, akkor ugye ha nyer, az tuti business, mert töredékáron megkapta. Ha viszont túl magasra megy a licitálás, akkor még mindig ott van neki a licitnél a megvásárlás gomb, amivel az addig megtett licitjei minusz a termék ára pénzért megveheti a terméket. Tehát maximum összesen 100e Ft-ért. Bukta 0, kockázat 0, viszont megvette a terméket, amire amúgy is szüksége volt. Sztem ezt ku.va jól kitalálták.
  • Csirke4
    #21
    Időpont Licitáló Típus
    Ma, 22:00:13 Haro klikk
    Ma, 22:00:10 GaálEde auto
    Ma, 21:59:55 Andyka klikk
    Ma, 21:59:28 Haro klikk
    Ma, 21:59:24 Andyka klikk
    Ma, 21:59:09 Tóni klikk
    Ma, 21:58:55 Andyka klikk
    Ma, 21:58:28 Haro klikk
    Ma, 21:58:25 GaálEde auto
    Ma, 21:58:09 krisztike88 klikk


    Van valami autóklikk opció biztos. :o
  • azlk
    #20
    Kicsit számolgatva kijött, hogy az első hónapban kb. 2,5 millió értékű árut licitáltak el, ezen buktak kb.120 ezret, ha beleveszem, hogy eléggé túlárazva teszik fel a cuccokat, akkor akár még nyerhettek is.

    Most a második hónapban, eddig ellicitáltak kb.3,2 milliót, amin a tiszta haszon 666 ezer, ha a túlárazást is beleveszem, akkor még több.

    Szóval eléggé úgy tűnik, hogy ahogy beindul a bolt, megéri nekik.

    A kérdés az, hogy a sok okos licitálónak miért éri meg, mert nekem úgy tűnik, hogy itt két ember nyer, a nyertes licitáló, aki olcsóbban jut hozzá valamihez, és a bolt, aki meg igazából kaszál. A többiek meg csak fizetnek, de minek?

    Ha valaki elkezd licitálni valamire, de nem megy el a végéig, akkor tszta bukta.
  • brucelee2
    #19
    Azt néztem én is, hogy van olyan termék, amin van kasza, de találtam 100e-es mosogatógépet 900 Ft-ért is elkelni, meg 40.000-es fényképezőt 820 Ft-ért. Ott annyira nem lennék boldog az üzemeltető helyében...
    Gondolom ezek kiegyenlítik egymást. Amúgy láttam pár adón a reklámját is a sitenak, és kétlem hogy 10 millás tv kampányt bevállalnának egy kamu kezdeményezésre.
  • Calver
    #18
    esküszöm, ez jobb mint a mozi. most nézem ennek a laptopnak a licitjét. 5 automatikusan licitáló küzd egymás ellen, percenként automatikusan bedobva 100-100 forintot - az oldal kitalálója pedig szerintem ha szemléli, épp ül a gép előtt és hangosan röhög a sok birkán, akik percenként megajándékozzák 500 forinttal. azt már nem is említem, h eddig lazán "ellicitálták" a gép árának több mint dupláját.

    fogalmam sincs, kinek az fejéből pattant ki ennek az oldalnak az ötlete, de az illető egy kibaszott zseni.

    abba már bele sem merek gondolni, h mi történik ha a végén az üzemeltető gondol egyet, és kis ügyeskedéssel mondjuk leüti és elviszi magának a terméket...
  • brucelee2
    #17
    gondolom azért, mert ha egyszerre 5-en kattintanak a végén a licitálásra, akkor 5x15mp-el nő meg a lejárati idő.
  • brucelee2
    #16
    Konkrétan ismerem az embert, aki az árubeszerző, és a Vöröskő kft-től (Euronics) vásárolják az áruk egy részét. Szóval ha nem maguknak rakják tele plazmákkal a szobáikat, akkor valaki otthon örülhet a terméknek... Meg lehet kérdezni pl. a Tescot, hogy vittek-e el Yoodli cégnévre utalványt tőlük, mert az is mostanában járt le.
  • Solt
    #15
    Ügyes...
  • Lateralus
    #14
    Ja
  • totahun
    #13
    licitáljatok! Plazma TV 80 Ft , PS3 50 Ft , autó 105 Ft ......
  • Solt
    #12
    Tehát egy 8.- forintos licit 100.- forintba kerül? Aki regisztrál, annak egy licit 100.-Ft?
  • Lateralus
    #11
    Még ha nem is kamu, elég jó biznisznek tűnik. Most néztem rá és egy 40ezres varrógépért ment a harc. 7912 forinton állt meg.

    Mivel 8 forinttal emel a vételáron egy licit ez 989 licitálást jelent. Darabjáért 100 forintot fizettek a licitálók, vagyis a gépért az összes "versenyző" 98900 pénzt csengetett a cég(ek) kasszájába. Ez csak 2,5x-ese a varrógép bolti árának.
  • Borgi
    #10
    aukcionátor 2 :\
  • sambauer
    #9
    "Szerintem ez így valahogy tuti hogy sért valamilyen törvényt."
    Hát épp ez az, a poén pedig az hogy én tvben láttam reklámját tehát én onnan ismerem az egész oldalt. És azért tvben reklámozni ekkora lehúzást (már ha az) az azért elég abszurd..
  • byzhouse
    #8
    mert be lehet állítani auto licitre
  • byzhouse
    #7
    elég furcsa oldal....van mikor termék értéke: 10ezer,de már 20ezernél tart a licit -.-