2126
Új licitálós oldal
  • vica1975
    #126
    na de remélem egyszer ez a nyelv átbillen és az eddigi vesztéseimet tudom kárpótolni,
  • vica1975
    #125
    én is yoodli-zom, sajna eddig nem sok sikerrel, sok mínusz ezressel :((
  • puntogo
    #124
    Keves ANTIYOODLI! Én nem szeretnélek megbántani de szinte mindig kritizálsz és okoskodsz. Te tényleg ennyire értesz mindenhez? Vagy csak ennyire negativ vagy mindennel szemben? Üdv PUNTOGO
  • puntogo
    #123
    KEDVES DIABY! Ha ezen a néven fogsz licitálni tv-re én részemről nem fogok rád kattintani, de ettől még más nem lesz veled toleráns. Üdv: PUNTOGO
  • puntogo
    #122
    Szia Antiyoodli! Kérdezném melyik licitről beszélsz 9:56-kor.Amit a hipohonder megnyert? Üdv: Puntogo
  • ANTIyoodli
    #121
    nekem még mindig az a bajom, hogy feltételezve hogy tejesen korrektek az oldal üzemeltetői, a visszaadott kreditekből már simán beállíthattak volna 5+ servert. ha tényleg csak a túlterhelés lenne a fő gond. viszont azt nekem senki ne beszélje be, hogy reggel 9:56-kor túlterhelt egy ilyen oldal! ha meg programhiba akkor azt 1 hónap alatt illett volna kijavítani (ha már nem csináltak terheléses tesztet)

    látszik, hogy akik megnyerik szép összegeket pumpálnak bele (akár üzleti alapon, akár saját magának kell a cucc), ezzel nincs is semmi gond. Nyilván megéri nektek is, különben nem csinálnátok.

    én továbbra is úgy gondolom, hogy úgy éri meg, ha az a termék amúgy is kell. ha van pár autolicit akkor bármikor elviheted teljes áron, és így nem buksz rajta sokat. Ez amúgy egy nagyon jó funkció (máshol nem is láttam nagyon)

    Diaby: sok sikert a köv tv-hez. én nem fogok licitálni megígérem :)
  • #120
    Mert még nincs meg a pontos licit.
    Gondolom összeállítanak egy licit listát mit melyik nap indítják.

    Így már értem,hogy mind1 milyen csak lcd legyen. :)

    üdv
    Rico
  • Diaby
    #119
    Amúgy mért vannak ezek a több mint 200 nap múlva induló aukciók?
  • Diaby
    #118
    fuggetlenites

    Nekem mind1 csak TV legyen. A 40 cm-es 15 évvel svájcból kukázott TV helyett kellene valami... :)
  • hipohonder
    #117
    Mert ez egy egyszerű tv tökéletes lett volna otthonra ahová terveztem. Most kénytelen leszek rámenni az LG FULL HD-ra:)
  • #116
    Biztos ez a márka jön be neki!


    Diaby neked mind1 csak nyerjél valamit? :D

  • Diaby
    #115
    Amúgy hipohonder mért vagy ennyire ráizgulva a Sharp TV-kre? :D
  • #114
    Ezt egy kicsit soknak tartom,hogy a tv-knél jönnek elő a hibák!
    Majd ezen is finomítanak, minden kezdet nehéz!
    Üdv
    rico
  • hipohonder
    #113
    Sziasztok!
    Hát megint el vették.:( De semmi baj remélem ezzel tényleg meggyőztek titeket hogy egy ugy mond belsős embert is tudnak büntetni mert ez senkinek nem esne jól azok után, hogy már a helyét is meg csinálta othon:)
    De se baj ujra bróbálkozunk csak azért is:) Ha lehet a a következő Sharp licitnél senki ne klikkeljen hagy vigyem el 8 foritér elöre is köszönöm
    Üdv
    Szép napot
  • rolcsibaba
    #112
    Örömmel olvasom hogy vannak olyan felhasználók is akik tényleg sokszor megfordulnak a yoodliban és elég kitartóak. Igazad van puntogo 1 vagy 2 klikkel ne vigyen el senki semmit mert akkor nincs meg az aukció szépsége. Na de viszont nézni szoktam a külföldi oldalt is ahonnan az ötletet vették, és ott nem igen lehet látni 1 felhasználót több aukcióban párhuzamosan. Vagy igy van a szabályzatuk, vagy ott tiszteletben tartják más emberek lehetőségeit. Lehet ha nekem is lenne több százezer forintom kreditre én is igy játszanák mint ti, de azért ti is azt hangoztatjátok hogy örülni kellene hogy elindult ez az oldal ahol a rendes ár töredékéért hozzá lehet jutni egy termékhez ha ügyes vagy. Akkor ez úgy lenne korrekt ha valaki megnyer egy aukciót amit szeretett volna akkor nem mindjárt átnyargal a másik futó aukcióba, hanem adok esélyt másoknak is és inkább beszállok később egy másikba mivel gondolom nem csak az egyébként is gazdag embereknek találták ki az oldalt. Legalább is az etika ezt diktálná. Mégegyszer mondom nem veletek van bajom, és kivánom vegyetek ti is sok mindent meg, de jó lenne másoknak is esélyt adni, ha már a yoodli hosszútávon gondolkozik ti úgy sem késtek le semmiről.
  • puntogo
    #111
    Diabynek.---Én kb 15 imélt küldtem a hibák miatt és mind megoldották. Való színű hogy már kevesebb hiba lesz. Minden kezdet nehéz.
  • puntogo
    #110
    Kedves Diaby! A zseton szám mindig attól függ mennyit ér meg nekem a termék.Nem jó de ha nyerni szeretnél nagyon akkor belekényszerülsz. Én nem görcsölök mert ha ma nem lesz az enyém akkor majd meg próbálom legközelebb. Van egy általam szabott keret amit rászánok utána fej vagy írás. Üdv: PUNTOGO
  • Diaby
    #109
    Én sosem állítottam, hogy trükköznek, főleg ezután az eset után, ahol igen korrektul jártak el. Viszont remélem, hogy egyre kevesebb lesznek a technikai problémák, mert ezek kicsit elveszik az ember kedvét. Ha lehet egy ilyen kérdésem az automata licitálósokhoz: egyszerre hány zsetont tesztek átlag fel? Ja és még, hogy megéri-e az nektek, hogy akár több óráig csatáztak egy másik automatás licitálóval?
  • puntogo
    #108
    Kedves Fórumozok! Én ide csak azért regisztráltam mert hallottam hogy itt az emberek megosszák egymással véleményeiket és tudásukat is azaz segítenek kevésbé informáltnak. Diabynek írnám hogy sose várjátok meg az utolsó másodpercet mert úgy tudom hogy kattintás után blutól a gép és míg ezt teszi lezárulhat a licit.Egyébként ha megnézitek mindig azért nyert az automatás mert minden-ki az utolsó másodpercet akarja elkapni. Ne tegyétek!! 2-3-nál még tuti hogy bent vagytok Tegnap este én a lg hütőnél így járta. Nézzétek meg. Automatán voltam és 300 kredit helyet csak 3-mat ütöttem be, mire korrigálni tudtam még az utolsó másodpercet mutatta gyorsan klíkkeltem egyet és csak forgót a kis karika úgy mint Diabynak de lezárul mert lekéstem hiába klíkkeltem. Már a klíkkelésnél tutam hogy késő. ANTIyoodlinak csak azt szeretném üzenni: hogy el kell gondolkodni azon hogy a hipohonder úgy olvastam normálisan bemutatkozott. Felválalta minden és ezt közzé is tette. Nem sumákolt leirt minden. Ha megnézitek nem kevés pénzért nyert meg mindent egy két kivétellel.Ha figyelemmel kiséritek a lezárult liciteket akkor ott lehet látni hogy kitől mit töröltek és emlékezetem nem csal, már tölle is vettek vissza nyereményt jó párat.Szerintem ő ugyan olyan licitáló mint bármelyikünk.Haver üzlet-társ itt nincs csak licitálok vannak.Egyébként is bizniszben nincs haver és nincs üzlet-társ. Egyszerűen szerintem élvezi az egésszet és mint írta üzletel vele.Nem hiszem hogy ebben az országban bárki felválal valamit is amihez köze lenne sumákolás szinten. Csak egy pl: mondanék a yoodli kft-ről. Már többször a hibák miatt vissza adtak kreditett és nem keveset.Gondolom mindenki emlékszik egy hete a 102CM- SARP- tv-re amiit az orka nevü játékos nyert meg.Fotóval tudtam alátámasztani hogy hiba volt a rendszerben licitálás közben.Nem kevés pénz folyt be a kft-nek 8-vagy 9-százezer. Még is törölték a licitet és megkaptam a 1300 kreditemet ahogy mindenki más.Ezt döntse el mindenki minek hívná, én korektségnek nevezem. Gondoljatok bele ha trükösködnének örökre lehúzhatja a redőnyt ki fog játszani?? SENKI. További szép estét mindenkinek és jó joodlizást. PUNTOGO
  • Diaby
    #107
    Ígértem, hogy megosztom veletek a Sharp TV-vel kapcsolatos infókat:

    A Sharp 82cm-es LCD TV (LC 32DH77E) aukciója a túlterheltség következtében egy programhiba miatt nem megfelelően zárult le, ezért sajnálatos módon az aukciót kénytelenek vagyunk törölni.

    Üzleti alapelvünknek megfelelően igyekszünk kártalanítani Önt, hogy ne érje veszteség a technikai hiba miatt, ezért az aukcióra tett kreditjeit jóváírjuk az egyenlegén.
    Az érintett termék aukcióját hamarosan újraindítjuk, hogy immár bizonyosan gond nélkül lehessen licitálni rá.

    Köszönjük a türelmét és együttműködését, és reméljük, hogy eme kezdeti nehézségek után is felhasználónk marad és számos termékünkre tesz sikeres licitet, gazdagítva eddigi nyerteseink táborát.

    Korrekt cég!
  • #106
    Ez megtalálható a Yoodli súgójában! :-)

    Mi történik akkor, ha licitálás közben leáll a rendszer?
    Szerver hiba esetén újraindítjuk a licitet, az adott liciten elhasznált krediteket visszaadjuk a résztvevőknek, minden más hiba vis majornak minősül.


    Rico
  • #105
    Aláírás kimaradt!
    Üdv
    Rico
  • #104
    Kedves Fórumozók!
    Ezt alá is tudom támasztani ami hipohonder mond!
    Mivel én rendszeresen nézem a yoodlit így figyelemmel tudom kisérni az eseményeket!

    Vasárnap is volt egy szép baki (03.07én)aki látta úgyis tujda miről beszélek! E66 és GOLD.

    Akárki akármit állít,hogy így csalnak úgy csalnak és hogy nem korrektek! Én ezt megcáfolom! Meglepően KORREKT csapat!!!!!

    Eleinte voltak kételyeim, de azok már szertefoszlottak!!!


    @rolcsibaba
    Lehet,hogy pingeltétek a szervert a net kapcsolat persze,hogy oké volt.
    Az nem jelent semmit! :) :)


  • Diaby
    #103
    Igen, én láttam, hogy már volt egy ilyen TV aminek a licitjeit érvénytelenítették. Az meg, hogy te mennyit tettél bele? Reggel nyolc automata indult egymás ellen, még szép, hogy nem nyomok rá én is... Az meg, hogy túlterheltség vagy nem? Nem tudom... Mindenesetre érdekes, hogy klikkeltem és nem fogadta a licitet, mellettem meg még nyolc klikkelő volt az előző körben. Szóval hipohonder én nem tőled akarom elvenni ezt a TV-t, csak valahogy nem esett jól ahogy lezárult a licitálás.
  • hipohonder
    #102
    Sziasztok kedves fórumozók!
    Ha tényleg figyelemmel kiséritek a yoodlit akkor bizonyára azt is láttátok hogy kb. 10 napja ezt a Sharp tv-t egyszer már megnyertem de szintén a tulterheltségre hivatkozva nem kaptam meg és a licit pontjaimat vissza kaptam. A mostani licitemet tegnap este kezdtem el mert tényleg szükségem lenne egy ilyen készülékre, "nem normál eset: ha valakinek kellett ez a termék (haver, üzlettárs stb)" de nyugodtan elhihetitek nem ilyen modon aminek ma reggel lett vége vége. Nyugodtan megnézhetitek mennyi licitet tettem rá akészülékre teljesen publikus utánna el dönti mindenki magában hogy megért volna e neki ennyit vagy nem. Azért még egyszer hangsújozom hogy egy klikkeléssel soha nem viszel terméket főleg egy automata ellen arról nem is beszélve ha már órák óta licitál. ezt írtam lentebb hogy számolni kell. szerinted elbunék 30.000-ret mert te 1-et klikkelsz?:).Egyébként a 360.000FT Sony sem lett kiszállítva le terheltség miatt és mindenki vissza kapta a kreditjeit.
    További szép napot sziasztok
  • rolcsibaba
    #101
    Itt lényegében mindenkinek igaza van. A túlterheltségről csak annyit hogy az a 8-10 emberke aki licitál egy termékre akár egyidőben is, az nem tud túlterhelni egy 8 magos processzorral ellátott szervert. Én is informatikában utazom és több mint tíz szerverünk van, melyeken szerverenként 4-500 ügyfelünk tevékenykedik folyamatosan, és lényegesen gyengébb szerverek, még sincs túlterhelés. Úgy hogy ez kamu szöveg. Egyébként nem egy alkalommal amikor ennyi licitáló volt egy időben lepingeltük a szervert, és egyszer sem mutatott eltérő értéket az átlagostól, tehát túlterhelésről szó sincs.
  • Diaby
    #100
    Az utolsó licitért nem vont le kreditet! Csak amit előtte elnyomtam. Forgott az a szar, gondolkozott, majd kiírta, hogy lezárva...
  • ANTIyoodli
    #99
    normál esetben: tételezzük fel, hogy az oldal hibátlan, a te interneted akadozott. Ebben az esetben a licited el sem jutott a szerverig, tehát nem is tudta feldolgozni. Így nyoma sem lesz.

    normál eset2: ha tényleg a szerverrel van gond, akkor a licited beérkezése letárolódik (hiszen le is vonta a kreditet), de mivel a licit lezárult így érvénytelen a licitálás (elvileg, bár akkor miért vonta le a kreditet). érdekes

    nem normál eset: ha valakinek kellett ez a termék (haver, üzlettárs stb) vagy kevés licit érkezett rá, így a legegyszerűbb veszteség nélkül "lezárni". Ha én csalni akarnék az üzemeltető helyében, így csinálnám. Minden károsult úgysem szól, a többit meg lehet arra fogni hogy túlterhelt a szerver.

    extrém eset: épp valamit csináltak a szerveren (frissítés stb) ami miatt tényleg nem tudta feldolgozni a kérést...


    de hát korrekt cég (egyesek szerint), úgyis kapsz választ...
  • Diaby
    #98
    Persze, megosztom. Amúgy én sem a túlterheltségre gondolok. Egyszerűen valamiért nem dolgozta fel a rendszer a licitemet. Azért arra kíváncsi lennék, hogy azt visszatudják-e nézni, hogy a licitem beérkezett-e az idő lejárta után?!
  • ANTIyoodli
    #97
    Diaby!

    hidd el, hogy délelőtt 9:56kor ha túlterhelt egy szerver akkor ott óriási hiányosságok vagy hibák vannak. Hiszen a csúcsidő akkor van amikor hazaérnek az emberek. A kreditet vissza fogod kapni (valószínűleg), de a válaszukra én is kíváncsi vagyok. Ha megkaptad megosztod velünk?
  • Diaby
    #96
    ANTIyoodli

    Én nem tudom, hogy túl terhelt volt, vagy nem, nem is az a lényeg... Az egy kredit sem a világvége, persze ha jóváírják, akkor örülök neki, mert lehet valamikor azon fog múlni. A lényeg, hogy valami nem stimmelt és jól esne egy korrekt válasz. A legjobban meg az zavar, hogy itthon maradtam miatta és így bukom el...
  • ANTIyoodli
    #95
    ugyanmár Diaby!

    a licit
    Véget ér: 2010. március 09. 09:56

    ha erre is azt írják, hogy túlterhelt volt, akkor az már tényleg "furcsa". mert ha este 20 óra környékén történt volna... persze a problémádra kb azt fogják mondani, hogy a te interneted volt lassú és nem frissítetted az oldalt, de nyugodj meg az 1 kreditet jóvá fogják írni :)

    Fidolorous: most őszintén, te nyernél 10 terméket nagyon jó áron, regisztrálnál egy olyan fórumra ahol épp szidják a yoodlit, vagy kussolnál és tovább profitálnál az oldalból? szerintem egyértelmű...

    fuggetlenites: túlterhelt a szerver? akkor ne menjen annyi licit egyszerre amennyi leterheli amíg ki nem javítják. vagy be kell tenni még 2db szervert és kész. folyamatban lévő liciteket megállítani, az utolsó 5 menjen egyidőben és tesztelni. szerintem minden licitáló megértené, hogy a 3 nap múlva lejáró termékét felfüggesztették (visszakapja a licitált krediteket stb) mert tesztelés van, hogy később jobb legyen.

    ezek nagyon alap dolgok. igen sokba kerül egy cég, de az mégtöbbe ha ilyen dolgokon az a hír járja róla hogy csalnak.
  • Diaby
    #94
    Hali!

    A mai napon 17 344 Ft-ért elment egy Sharp LC 32DH77E TV. Az aukció lezárta előtti "körben" 8 klikkelő volt és egy automata licitáló (hipohonder). A következő körben ismét licitáltam én is, de csak forgott a kis kör, aztán lezárult az aukció. Gyanúsnak nem nevezem az esetet, inkább érdekesnek... Egy kreditet vesztettem, nem sok, de mint tudjuk sok kicsi sokra megy. Írtam egy teljesen normális hangvételű, korrekt levelet, hogy ez, hogyan is történhetett? Az bánt, hogy e miatt a TV miatt maradtam itthon... Most pedig várom az úgyszintén korrekt válaszukat.
  • #93
    Mivel most indult az egész! :)
    De mit nem értesz?
  • Fidolorous
    #92
    túl sok az újreg emberek, nekem ez akkor se tiszta :D
  • #91
    Na pont az ilyenek miatt indítják újra a licitet. Minek támadni a szervert? Kivizsgálják és ha támadás érte a szerverüket az aukciókat indítják újra!
    @rolcsibaba: Ők nem a hasznot nézik hanem a hosszútávú befektetést.
    Nekik ez nagyobb vesztesség minthogy lezárni az aukciót.

    Én is veszítettem már nagyokat de nyertem is kicsiket amik vigasztalnak.


    Figyelni kell, számolni, nyerni és szerencsét magunkhoz hívni! :)

    És nem a szerencsefelügyelettel meg az APEH al fenyegetőzni. Mert én
    is megtehettem volna.........

    További jó Yoodlizást kívánok!
    Üdv
    Rico
  • puntogo
    #90
    Kedves Yoodli Fórumozok!! Először is bemutatkoznék: én vagyok a yoodlin PUNTOGO. Nagyon sok vélemény olvastam és úgy gondoltam én is hozzá szólnék a véleményekhez. Én többször nyertem, sőt vesztettem,és tőlem is többször vettek el nyereményt . Én élelmiszerben utazom szakmám szerint ezért naponta kötök üzleteket.11 évi dolgoztam külföldön és a kinti hasonló licit oldalakat is ismerem. Magyar viszonylatban sajnos egyre kevesebb tisztességes céggel találkozom. A yoodlit korrekt cégnek tartom és most mondhatja bár ki hogy beépítet ember vagyok. Végig kell gondolni, ez a cég ad egy olyan lehetőséget, ami lehet hogy picit még döcögve megy, de Magyarországon az első ilyen, ebben a formában. Hogy ha szerencsés vagy akár bolti ár 10 százalékáért vagy 50 százalékáért hozzá juthatunk a termékekhez. Nem pfujolni kell meg APEH meg szerencsejáték felügyeletre hivatkozni, mert 5000Ft-ból nem nyertél meg egy 200.000ft-os terméket. Persze mindig lesz nyertes és lesznek vesztesek, de aki ezt nem tudja elfogadni annak ajánlom ne yoodlizon hanem nyisson egy számlát az OTP-nél és gyűjtögessen míg össze nem jön a kívánt árúra a pénze és utána biztossággal bemehet a boltba és megveheti. Akibe van bátorság az meg játsszon nyugodtan mert minden megnyert árú amiit nem óvtak meg (rendszer hiba miatt) kiszállításra kerül került,, én is megkaptam .Rendszerhibákat is folyamatosan kijavítják, személy szerint én vagy 5 alkalommal hívtam fel figyelmüket más más hibákra, és korrekt módon törölték a liciteket, sőt még a liciteket is vissza adták. Talán egy kis türelemmel megvárhatnánk míg teljesen kiforrja magát a yoodli. Arra felhívnám mindenki figyelmét NINCS INGYEN EBÉD,, ÉS NEM A MIKULÁS, DE NEM IS A JÉZUSKA A YOODLI mert az ember azért kezd egy vállalkozásba hogy idővel természetesen profitáljon belőle akinek ez fáj,,én azt mondom mindenkinek áll a lehetőség.. Ők legalább megdolgoznak érte (kapsz egy nyereményt és lehetőséget) nem úgy mint a BKV-nál.(talicska pénz).Aki nem tudná rengeteg időt, energia, tudás, és pénzt kell belefektetni a mai világba minden vállalkozásba. Ja és én sem nyertem a lottón, pont azért játszom mert ha szerencsém van sokkal olcsóbban jutok hozzá mint a boltban talán még el is adom és profitálok a nyereményemből .És ezzel a hozzászólással nem benyalni kívánok a joodlinak, csak ez az én véleményem. Azt azért én is kérdezném az illetékestől hogy a számlálónál automatán egy azon másodpercben miért húz le egy egy kreditet minden játékostól ha mondjuk hárman vagy ketten vagyunk, remélem érthető. Köszönöm a lehetőséget mindenkinek további jó Yoodlizást és sok nyerést mindenkinek. PUNTOGO
  • azlk
    #89
    Túlterhelni nem csak a licitálók tudják, hanem a nézők is. Sőt akár szándékosan is túl lehet terhelni, pl. úgy hogy néhány gép folyamatosan frissíti vagy támadja a szervert, és az nem ér rá válaszolni a többi felhasználónak.

    http://hu.wikipedia.org/wiki/DDoS
  • rolcsibaba
    #88
    Ez azért is érdekes mert jelenleg is megy a két vásárlási utalvány és nem egyszer 10-12 -en klikkelünk egyidőben és a szerver még sincs túlterhelve. Akkor egy pár résztvevős licitnél hogyan lehet túlterhelni az egész rendszert.
  • rolcsibaba
    #87
    Hát igen ez az amit nem lehet tudni, mi van a háttérben, mivel ez a fényképező sem volt olyan hú de drága hogy túl terhelődjön a szerver. Én is kaptam ilyen e-mailt már és érdekes amikor több százezres holmira kell licitálni azok nem állnak meg és ott nincs túlterheltség ! Főleg amikor egy 300.000 Ft-os SONY TV elkel kb 64.136 Ft-ért arra ugyebár a megtett licitek értéke 801.700 Ft !!! Arra ugyan miért írnák hogy program hiba miatt hibásan zárult le hiszen azon a tiszta haszon csupán 500.000 Ft!!!