2126
Új licitálós oldal
  • Seraf
    #86
    na kaptam az újabb emailt miszerint...

    "A Sony DSC-W180 digitális fényképezőgép aukciója a túlterheltség következtében egy programhiba miatt nem megfelelően zárult le, ezért sajnálatos módon az aukciót kénytelenek vagyunk törölni.

    Üzleti alapelvünknek megfelelően igyekszünk kártalanítani Önt, hogy ne érje veszteség a technikai hiba miatt, ezért az aukcióra tett kreditjeit jóváírjuk az egyenlegén.
    Az érintett termék aukcióját hamarosan újraindítjuk, hogy immár bizonyosan gond nélkül lehessen licitálni rá.

    Köszönjük a türelmét és együttműködését, és reméljük, hogy eme kezdeti nehézségek után is felhasználónk marad és számos termékünkre tesz sikeres licitet, gazdagítva eddigi nyerteseink táborát. "

    naná hogy a felhasználójuk maradok...amíg el nem fogy minden kredit mostmár tökmind1...
  • hipohonder
    #85
    Kedves egaMaD!
    Hát igen örülök is meg nem is. Az én esetemben a házhoz díjtól elesek de viszonylag jó áron hozzájutok a termékekhez:)Kérdésedre válaszolva
    10-12 termékről van szó amiből néhányhoz sajnos nem annyiért jutottam hozzá mint ahogy elképzeltem. Sőt ugy is jártam már hogy elkerüljem a nagy bukást megvettem a terméket teljes áron(:bár még ezis jobb a semminél. Az én véleményem továbra is az hogy igen is lehet nyerni ha valaki figyelemmel tudja kisérni tehát van ideje, számol folyamatosan a licit alatt egy bizonyos terméknél amit meg szeretne nyerni.És a leg fontosabb hogy NEM KÖTELEZŐ licitálni és ez álltal ezzel az oldallal kapcsolatos jogi kérdésekkel foglalkozni. Szerintem meg vannak az erre szakosodott szervezetek és emberek akik ha indokoltnak látják vizs gálatot fognak indítani a cég ellen.
    Szép napot nektek
  • ANTIyoodli
    #84
    Szerencsejatek!

    Azt nem értem, hogy ha van egy külön csoport a SZF erre, akkor miért nem használják a keresőket, hogy be is legyen záratva az összes. Lehet, hogy téged is csak azért csesztettek, mert nem volt ismerős a SZF, vagy nem adtad oda a bevételed 50% mondjuk egy dobozban minden héten :)

    szánalmas, hogy milyen országban élünk, de hát ez van.

    Rena9: hidd el aki itt van kb 0% az esélye hogy nyer. vagy mert csal az oldal (többen is panaszkodnak erre) vagy mert a "csaló banda" bejegyzések miatt valaki neki sem áll kreditet venni. De ez jó hír neked, hiszen több esélyed van SZUPER áron venni termékeket. Hajrá!

  • Rena9
    #83
    Bántja a csőrötöket, hogy nem nyertetek még semmit, ilyenkor törvénysértő minden, bezzeg ha egyszer összejön majd kíváncsi leszek átveszed-e a terméket, mert ha illegális, akkor ugye nem is kéne átvenni sem?!!!!
  • annonim
    #82
    hallywood !!!!!!

    Írj nekik , hogy utalják vissza a pénzed , ha nem feljelented az APEH-nál ! Nekem már vissza küldték ! Ez egy nagy CSALÁS !!!!
  • Szerencsejatek
    #81
    Kedves Antiyoodli.

    Nyugodtan licitáljatok csak engem nem zavar. Csak gondoltam szólok, mivel minket már megbüntetett az apeh szerencsejátéj felügyelete, és pont egy ilyen oldalt üzemeltettünk, tehát szerintem egyértelműen le van írva az általam bemásolt szövegben. Hidd el nekem én sajnálom a legjobban, hogy az idióta magyar törvények szerint ez szerencsejáték. És csendben elárulom az SZF-nek van egy külön csoportja aki csak ezekkel az oldalakkal foglalkozik és keresi, kutatja őket. Az az érv, hogy a user megveheti normál áron is az szerintem kevés lesz, mivel amint a "rendes" ár alatt veszi meg szerencséje van és ehhez szükég volt valakire aki miatt az ár csökkent! Hidd el én osztom azt a véleményt, hogy ez a valóságban (nem a jogi életben) nem szerencsejáték, de sajnos ez itt Magyarország..
  • ANTIyoodli
    #80
    miért is lenne szerencsejáték? mi köze a szerencsének a licitáláshoz? ha licitálsz a licit vége kitolódik 15 mp-el.
    Tehát ha mondjuk veszel 1.000.000 Ft kreditet és beállítod a termékre ami neked kell, hogy amíg van kredit auto licit menjen akkor tied lesz a cucc. Ügyeskedhet bárki, vagy stratégiázhat. nyer a tőkeerős licitáló.

    szóval lehet hogy jogilag lehet addig csavarni, míg kiderül hogy illegális, de akkor ennyi erővel kb minden játék az, beleértve az összes sportot.

    Seraf: azért ha megkaptad a terméket szólj ám!
  • Seraf
    #79
    nah tegnap este sikerült megnyernem egy aukciót "Ön megnyerte a(z) Sony DSC-W180 digitális fényképezőgép licitet a Yoodli weboldalunkon!"
    na örültem, hogy a negatív vélemények ellenére igenis lehet nyerni...
    erre ma reggel 9kor kaptam egy emailt miszerint "A Yoodli online aukciós webportálunkon az Ön által megnyert Sony DSC-W180 digitális fényképezőgép aukció státusza a következőre módosult:
    - Probléma-kivizsgálás alatt. Jelenleg vizsgáljuk az aukcióval kapcsolatos problémát."
    hát csak remélni tudom, hogy végül semmiféle probléma nem lesz és a pozitív véleményem megmaradhat :)
  • brucelee2
    #78
    Megkérdeztem én is tőlük ezt a szerencsejáték dolgot, és állítólag a Yoodli azért nem szerencsejáték, mert minden licitálónak bármikor joga van a terméket egyetlen Ft veszteség nélkül megvásárolni, tehát legrosszabb esetben is a termék árán kell csak a licitálóknak a terméket megvásárolni. És ebben elvileg tényleg nincs szerencse kérdése, csak abban, hogy olcsóbban hozzájut-e, mint a bolti ár. Szóval nem akarom ezeket védeni, de jól ki van találva az egész..
  • egaMaD
    #77
    ...illetve érdekes lehet azon elmélkedni, hogy licitjáték-e az, hogy mellette bármikor megveheted a kihirdetett összegért a cuccost, sőt, amit kreditek vásárlására költöttél, azt levonják belőle. (Ez tehát támadhatja a szerencse "túlnyomó" jeletőségét.) Szeretem az ördög ügyvédjét játszani, még így is, hogy nem igazán hiszem, hogy ez megfelelő mentőérv lenne nekik.
  • egaMaD
    #76
    Szia! A magam részéről nagyon köszönöm a hozzászólásodat, gondolatokat ébreszt. Annak idején az első dolog, amit megállapítottam ezen értékesítési módszer kapcsán, az az volt, hogy ez bizony részben a véletlenen, szerencsén múlik. Saját szemléletem szerint ez egy online póker játékhoz hasonlít a szerencse és a stratégia szerepének összetétele alapján. Mivel nem nyomoztam utána, hogy a Felügyelet ilyen konkrétan is nyilatkozik a dologról, ezért csak sejtéseim voltak arról, hogy nem teljesen legális az ilyen tevékenység (mint ahogy tudtommal online póker site sincs itthon, de legalább a külföldi oldalak látogatását engedik). Ezek után kíváncsi leszek a folytatásra.

    Másfelől ha jól látom, a hagyományos licitálást is mohó mancsok tartják kézben, tehát felmerült bennem a kapcsolódó kérdés: Vatera és tsai is kezdjenek izgulni? Az azért túlkapás-szagú lenne, márpedig a leírtak alapján cumira állnak ők is. Igaz, ez offtopic kicsit, de azért érdekes.
  • Szerencsejatek
    #75
    Kedves Fórumozók!
    Csak egy jó tanácsot szeretnék adni mindenkinek, mivel hasonló oldalt üzemeltettem. A magyar törvények szerint amit a yoodli.hu és az összes többi hasonló oldal csinál illegális tevékenység. Aki nem hiszi el olvassa el saját maga. www.szf.hu azon belül pedig Gyakran ismételt kérdések, de aki lusta annak bemásolom:
    1. Milyen két alaptípusa van az interneten elérhető honlapokon keresztül szervezett licitjátékoknak?
    A hagyományos licitjáték esetében a licittárgy megvásárlásának jogát a licitálásra nyitva álló időtartamon belül utoljára legnagyobb tétet tevő licitáló, a fordított licitjáték esetében a legkisebb egyetlen licitet tevő játékos nyeri meg.
    2. A hagyományos, illetve a fordított licitjáték esetében a nyerés vagy a vesztés a játékosok licitálási stratégiájától vagy a véletlentől függ?
    A licitjáték végeredményére számos tényező hat (hányan és mikor licitálnak, milyen számot tettek meg licitjükben, mennyire tőkeerősek a licitálók), azonban ezen tényezők mindegyike visszavezethető a véletlenre, így a nyerés vagy a vesztés mindkét típusú játék esetében túlnyomórészt a véletlenen múlik.
    3. Szerencsejátéknak minősülnek-e az interneten elérhető honlapokon keresztül lebonyolított licitjátékok?
    Igen, amennyiben játékosok tétet tesznek (például krediteket vásárolnak), ennek fejében nyereményre válnak jogosulttá és a nyerés vagy vesztés túlnyomórészt, illetve kizárólag a véletlentől függ (lásd a 2. pontban megfogalmazottakat).
    4. Ki szervezhet szerencsejátéknak minősülő licitjátékot?
    A szerencsejáték szervező tevékenység folytatásához az állami adóhatóság engedélye szükséges. Ilyen típusú szerencsejáték szervezésére a Magyar Köztársaság területén kizárólag a Magyar Állam tulajdonában lévő, szerencsejáték-szervező tevékenység rendszeres folytatására létrehozott gazdálkodó szervezet, vagyis az állami játékszervező jogosult, az adott játék szervezésére vonatkozó engedély birtokában.
    5. Legálisak–e az interneten keresztül elérhető szerencsejátéknak minősülő licitjátékok?
    Nem. Magyarország területére on-line licitjáték szervezésére vonatkozó szerencsejáték szervezői engedély nem került kibocsátásra, ezért valamennyi ilyen tevékenység illegális. Az engedély nélkül szervezett szerencsejáték szervezőjével szemben bírság szabható ki, illetve ezen tevékenység büntetőjogi felelősségre vonás alapjául is szolgálhat.
  • egaMaD
    #74
    Es ahogy látom, magadnak is szállítasz ezt-azt. Hány licitet nyertél már meg? (Csak hogy ne kelljen összeszámolgatnunk) :)
  • egaMaD
    #73
    A korrekt tájékoztatás végett azért nem ártott volna megemlítened, hogy ha írsz valakit beajánlónak, akkor az illető 5 kreditet kap, amint a regisztrált user először vásárol magának kreditet. :)
  • #72
    Így van!
    Addig fog rád licitálni amíg le nem jár a kerete. Mivel állítható aukciós érték és a felhasználható kreditek száma.
  • ANTIyoodli
    #71
    miért jó, hogy ha az automata licitekkel versenyzünk?? ok, hogy 5 mp-nél kattintanak, de ha megvárjuk míg 5 mp alá megy a visszamaradó idő és licitálunk, akkor a következő 5 mp-nél megint ránk fog licitálni az automata. nem?
  • MoodyHank
    #70
    Sziasztok!
    Aki úgy dönt, hogy kipróbálja a Yoodli.hu-t az a regisztráció után kipróbálás végett mindenképp a legolcsóbb kredites csomagot vegye meg, nem kell rögtön 5000ft-ért vagy akár többért vásárolnia, elég az 1200ft-os.
    Továbbá aki arra az elhatározásra jut hogy regisztrál akkor megkérném hogy ajánljon be engem is.Amikor regisztráltok az oldalra az ajánló rublikába kérlek írjátok a felhasználónevemet: moody
    ez nem telik semmibe és nagyon hálás lennék érte, ez csupán egy kis szívesség azoktól akik komolyan gondolnák a yoodlit.
    Előre is köszönöm szépen.
    szúrok be képet a reg. adatlapról:
    [IMG]http://www.imageserve.info/img_store/2010/03/01/2/2fae6928616b5134ccec69eb653354fc.jpg [/IMG]
    Személyes jótanács a licitálóknak, sok ismerősömnek bejött :
    meg kell várni a licitet hogy jól felkússzon addig nem is érdemes licitálni és egy idő után már csak automaták licitálnak , nah ezt kell kihasználni mert az autómaták kb 5 másodpernél nyomnak mindig rá.
    Hát ezt most nem tudom ki értette..
    Fontos minden kis dolgot elolvasni az oldalon hogy mindent értsetek:itt igazából a vásárló és az eladó jár jól az össze többi nagyot szop, bár ott van még a megvásárlás gomb ahol az eddigi liciteidet levonják a termék árából és megveheted.
    Szerintem azok nyomják komoyan a yoodlit akik amúgy is megvennék a terméket és akkor bőven licitálhatnak rá és ha már úgy gondolják a licit értékük már lassan kezdni meghaladni a termék értékét akkor vegyék meg és levonják a termék eredeti árábol az eddigi licitet.
    Szerintem ez így korrekt.
    Személyes tapasztalatokra kíváncsi vagyok.
    És aki megteszi, hogy amikor beregisztrál beírja az ajánló rublikába a nevemet: moody annak külön köszönet.
    Sok sikert!
  • #69
    Amúgy korrekt a cég! Tapasztaltam is meg nyertem is.
    Még van fennmaradt licit amit nem vizsgáltak ki de vizsgálják azt is.
    Közel azonos időben zárult le két laptop és így is korrektül válaszoltak nekem. Február 21én. 20:07 kor az egyik és 20:09h kor a másik. Szóval még van mit csiszolni a szerveren mert főműsor időben közel azonos lezárás elég nagy hiba!!!
    Még tart a kivizsgálás.

    Természetesen bemutatkozom rico vagyok a yoodlin.

    Voltak szerencsések is akik pár száz forintból nyertek termékeket.
    Jó időben jókor szálltak be!

    További yoodlizást! :)

    Üdv
  • #68
    GYŐZZÉTEK LE AZ ORKÁKAT! :)
  • azlk
    #67
    Kicsit lejjebb írták, hogy meg lehet venni teljes áron, akkor nem vesznek el a kreditjeitek. ;)

    Egyébként picit lejjebb már válaszolt a kérdésekre:
    "Többször előfordult, hogy az oldal pár percre nem volt elérhető, ezért nem lehetett, vagy csak nehezen lehetett licitálni. Ezt nem szándékosan tesszük (sőt ez nekünk igen komoly üzleti és etikai károkat okoz), hanem olyan mértékű túlterhelést kap egy-egy csúcsidőszakban a rendszerünk, hogy a 8 processzoros HP server se bírja a terhelést."

    Lehet, hogy nem kéne ennyi embernek licitálni, egy-egy aukción akár még 50-60 licitáló is lehet, azt meg ugye 8 processzorral nem mindíg lehet bírni. :)
  • rolcsibaba
    #66
    Még egy észrevétel ami kicsit arra a következtetésre késztet hogy nem volt tiszta a varrógépes aukció. Végignéztem az az előző aukciókat és az összes az utolsó klikk vagy automata időpontja után zárult, de ez nem !!!

    Véget ért: Ma, 20:24:56 -ez van az oldalon de az utolsó klikk érdekes módon ez után érkezett :

    Időpont Licitáló Típus
    Ma, 20:25:01 replac klikk
    Ma, 20:23:55 akidgam auto

    Na ez hogyan lehet ???? Csak azt ne mondják hogy szoftver hiba.
    Ilyen kérdésekre miért nem válaszol a Yoodli hivatali embere ???
  • rolcsibaba
    #65
    Hát ez igaz. Én most is részt vettem a varrógép liciten és nem egyszer volt hogy klikkeltem és 10 másodpercre rá kerültem a listára. Így akkor hiába nyomsz időben. A végén pedig kb:45 másodpercig elérhetetlen volt az oldal, és mire visszajött lezárult az aukció. Hát így nem igen lehet korrekt módon részt venni a licitekben.
  • hallywood
    #64
    érdekes módon elég sokszor le fagy a rendszerük. én már 3X nyertem de egyszer sem kaptam meg, mindig az volt a kifogás, hogy túlterhelt a rendszer és ezért fagyott le. már ott hagytam 50 000 ft- ot és még egy pár ezer forintos terméket se sikerült megnyernem. csalás az egész.
    én nem hiszek nekik, a facebook miért nem fagy le soha? és miért mindig ugyanaz a 30 - 40 ember nyer?? hogy ha leterhelt volna a rendszer akkor az azt jelentené hogy kis millióan licitálnak, és akkor csomó embernek kellene nyernie meg licitálnia, nem mindig ugyanazoknak.
  • Rena9
    #63
    Húúú az nagyon gyanús dolog, hogy vannak új regisztrálók, biztos van benne valami!
    Mivel nemrég indult a yoodli, nyilván nem szólhattunk hozzá fél évvel ezelőtt...
  • Sasgyerek
    #62
    Néhány ember aki itt licitál az lottónyertes lehet! Amennyi pénzt elköltöttek egy általuk kiszemelt eszközre,hogy akár a boltba is megvehetnék,vagy a számítógép jól licitál!
  • azlk
    #61
    És ez miért zavar? Nem születhetett mindenki úgy, hogy már készen kapta a regjét. :) Így vagyok én is, írhatnékom támadt, ahhoz pedig regisztrálni kellett. Gondolom feltűnt valakinek, hogy piszkálják a boltját, így mozgósította a támogatókat. Amíg normálisan szólnak hozzá, addig szerintem mindenki elfér. Így legalább kiderül a másik oldal álláspontja is. Persze lehet, hogy rosszul látom.
  • Fidolorous
    #60
    tudjátok engem mi zavar ? hogy itt az ÖSSZES bővebb hozzászólást író emberke februárban regisztrált...
  • Rena9
    #59
    csak a hagyományos aukcióknál is járhatsz rosszul, megveszel valamit, és lehet, hogy nem is működik rendesen, vagy ha igen, az élettartama lényegesen kisebb lesz, mint egy új és garanciális terméknél...
    Volt olyan hozzászóló, aki abban kételkedett, hogy hogy lehet egyszerre több termékre licitálni, robotok csinálják....
  • azlk
    #58
    "De remélem senki nem gondolja komolyan hogy pár százas klikkeléssel bármilyen nagyobb értékű készüléket el fog vinni..."

    "2x licitáltam rá (200ft) és 10 nap múlva megérkezett"

    Tetszik ez a két hozzászólás így egymás után, az egyik a nagytételben licitálótól, a másik a mákos kevesek egyikétől. :)

    Mondjuk az oldallal kapcsolatos dolgok csak elméletileg érintenek, mert eddig nem regisztráltam, és nem is szándékozom. A teljes áron vásárlás nem érdekel, a töredék áron vásárlás pedig bizonytalan mint a kutya vacsorája. Akkor már inkább maradok a hagyományos aukcióknál, ott legalább nem kell fizetnem a licitálásért, max a megnyert árukért.

    A több termékre licitálásnál szerintem arra gondolhattak, hogy nem kellene megengedni a több cikkre licitálást, és nem pedig arra, hogy nem tudsz többre licitálni.
  • Rena9
    #57
    Sziasztok!

    Én 02.06.-án nyertem egy Philips 19"-os LCD TV-t, 5024 Ft-ért, 2x licitáltam rá (200ft) és 10 nap múlva megérkezett (kiszállítás 4600)szóval kb. 10.000 Ft-ért vettem egy 65eFT-os tévét! Nézzétek meg-voltak ott is nagy nevek-!! (egyébként összesen 1x töltöttem fel pénzt 2500-ot, tehát még ha azt is hozzáadjuk, akkor is tök jól jártam!!! A kiszállító nagyon korrekt volt, rögtön kibontotta, hogy nézegessem meg. A dobozt előttem vágta fel, a fóliát én húztam le... Egyébként előfordult már, hogy lefagyott a rendszerük, vagy valami rendszerhiba történt, pl.: egyszer betettem az automata licitálóba 4 kreditet és hiba miatt tovább licitált és 11 kreditem ment el, írtam nekik egy levelet és másnap reggel a számlámon 22 kredit figyelt, szóval nagyon korrektek voltak. Kollégám pedig úgy járt, hogy gratuláltak, Ő nyert, de amikor kilépett nem az ő neve volt ott (ahogy itt írtad 1xms) ő is írt levelet és elnézést kérve visszaadták az eljátszott kreditjének a kétszeresét! Egyébként teljesen legális, semmi törvénysértő nincs benne. Több esélyed van nyerni, mint ha lottóznál...
    Amúgy akkor indítják újra ugyan azt a terméket, ha az a rendszerük miatt lefagyott a visszaszámláláskor és mindenki visszakapja a kreditjét, így újra van esélyük a kiszemelt termékre. Szerintem ez így KORREKT!! Amúgy meg az üzemeltető nem fog egész nap a gép előtt ülni és a szitkozódós levelekre válaszolgatni meg magyarázkodni. (bár ezt csodálkozásomra megtette)
    Egy ember meg igen is nyomkodhat több termékre egyszerre, csak külön lapon meg megnyitni azokat, és 7 mp-nél nyomhat, hiszen nem mennek másodpercre egyszerre a termékek! Én is csináltam már így… Kicsit többet kellene nyomon követni az eseményeket, nem pedig szitkozódni és akkor rájönnétek, hogy működik! Szupi oldal!

    Mindenkinek yóó yoodlizást!
  • hipohonder
    #56
    Kedves fórumozók!
    Bár nem szorúl védelemre a szóban forgó cég mert szerintem maximális koretséggel próbálja orvosólni a kezdetleges nehézségeket a játékosokkal de azért engedjétek meg nekem hogy pár gondolattal ezt mégis megtegyem. Magához a szerver működéséhez hozzá szolni nem tudok mert csekély amit értek hozzá de magát a gyakorlati részét van szerencsém átlátni.
    Engem Vágó Jenőnek hívnak cégem fuvarozással foglalkozik és a yoodli kft hivatalosan szerződött szállitói vagyunk.
    Pár szó a nyereményekről:
    Cégem telephelyére folyamatosan érkeznek a különböző gyártó és forgalmazó cégek futárai a megnyert és a JÖVŐBEN licitre kerülő készülékekkel ami lehetővé teszi hogy a licit után három napon belűl már szállithatjuk nektek az ismert konkurencia egy honapos határ idejével szemben.
    Pár szó a licitről:
    Ha szoktatok játszani valószinűleg találkoztatok a nevemmel nem tagadom nem csak magamnak hanem üzleti megfontolásból szinte minden nap licitálok és nyerek is.De remélem senki nem gondolja komolyan hogy pár százas klikkeléssel bármilyen nagyobb értékű készüléket el fog vinni hacsak mázlija van vagy a komolyabb játékos az elején említett gondok miatt ki fagy az oldalról ahogy én is jártam párszór. Azt minden esetre tudnotok kell hogy akár az Ekrisz vagy Orka vagy én vagy bárki más aki feltünően sokat nyer az rengeteg pénzt fektet ebbe a dologba és néha sokat is veszít főleg ha két ilyen ember akad össze egy termékre tehát ahoz hogy nyerjen valaki nem kell feltétlenül belső embernek lennie.Mivel hogy tudom hogy a yoodli hosszú távban gondolkozik higyjétek el hogy ezek a piti csalások semmiképpen nem érnék meg nekik.
    A véleményem ezekről a fórumokrol az hogy ha valakinek nincs idelye, nincs türelme vagy esetleg nincs elég pénze ahoz hogy végig vigyen egy licitet akkor nem az a modja hogy el kezd írni minden féle összeesküvés elméleteket gyárt mert szerintem ez nem túl korrekt megoldás. Ez EGY ÜZLETI VÁLLALKOZÁS BEFEKTETÉSEKKEL AMINEK JÓ ESETBEN MEG KELL TÉRŰLNIE. A CÉGNEK MINDEN KÉPPEN NYERESÉGET HOZ HIÁBA SZÁMOLGATTOK EGYFOLYTÁBAN EZ ERRŐL SZÓL ÉS SZERINTEM ABSZOLÚT NEM KÖTELEZŐ BENNE RÉSZT VENNI.
    Bár magam ellen beszélek de igenis van rá esély hogy nyerjetek ha van pénzetek és ésszel licitáltok.
    Bizalmas infó:
    Orka Budapest 18. ker. nyugdíjas
    Ekrisz Moldáviából játsik testvére veszi át a nyereményeket
    Tudom azt gondoljátok na ez egy elfogult belső ember de számoljátok meg a kiment termékeket és azok száll. költségét remélem megértitek:)Ráadásúl nekem az az érdekem hogy naponta minél tőbb terméket tudjunk nektek kiszállítani a licit csak egy kicsi plussz hobbi:)ugy hogy csapjatok bele nyugodtan és győzzétek le az Orkákat...:)
    Ne haragudjatok a kioktató dumáért de ezzel is éreztetni akartam hogy igen is egy hosszú távon gondolkodó korrekt céggel van dolgotok és nyugodtan beszállhattok a licitbe.

    Szép napot nektek
    Vágó Jenő
  • azlk
    #55
    Ha abból indulunk ki, hogy csak az licitál, aki mindenképp meg akarja venni, akkor egészen érdekes is lehet a dolog.

    Ha mindenki aki licitált, és nem nyert megveszi a teljes áron az árut,
    és a nyertes megveszi a licitje+leütési áron, akkor a cég kb. az árrést nyeri. Ami több tucat licitó esetén elég jó pénz, akár több is mint ami a licitekért befolyik.

    Kis matek:
    ár:300.000, kerüljön a cégnek kb.250.000-be,
    mondjuk 40 licitáló, leütési ár 64.000, ez 8000 licit
    ami 800.000+64.000 ha csak a nyertes veszi meg. haszon:614.000
    ha mind a 40 megveszi, akkor kb. 39*300.000 + 64.000 ez 11.764.000. haszon:1.764.000

    Mondjuk az azért kétséges, hogy pl. egy 300.000-es TV-be azért ugrik bele mindenki, hogy a végén meg is vegye teljes áron, valószínűbbnek tűnik, hogy rááldoznak 1-2 ezret, hátha bejön, és inkább elkönyvelik a veszteséget.

    Szóval azt aki nem nyer, és nem is veszi meg teljes áron, na őt akkor még mindíg nem értem. :)
  • rolcsibaba
    #54
    Hát igen sok féle vélemény van, és igazából egy felhasználó soha nem fogja megtudni mi van a háttérben mert mindent meg lehet magyarázni.

    Én is licitáltam az oldalon már párszor és sajnos menetrendszerűen percekre nem volt elérhető az oldal. Ezt meg is reklamáltam és én személy szerint vissza kaptam a kreditjeimet, sőt kárpótlásul ajándék kreditet is kaptam.

    De viszont arra még mindig nem válaszolt az illetékes hogyan lehet az mint pl: lejjeb az aukció lezárásánál a kukkori felhasználó volt a nyerő a lezárt aukciókban meg már nem ő szerepel, pedig az időpont alapján még az sem lehet hogy egy időben nyomtak rá.

    Miért nem lehet valamilyen szinten lekorlátozni ? Gondolok arra hogy 1 felhasználó egy időben csak 1 aukción vehessen részt, így mások is nagyobb eséllyel indulnának.

    Érdekes módon a külföldi aukciós oldalon nincs ilyen gond pedig ott nem 4-5 aukció megy egy időben, és nem is lehet látni hogy egy felhasználó 2-3 aukcióban van folyamatosan.
  • Yoodli
    #53

    Kedves Azik!

    Lehet, hogy még nem sikerült teljesen érthetővé tettünk az oldal működésének a lényegét, ezért elmondom, hogy miért van az a sok felhasználó, aki belemegy a „biztos veszteséget” jelentő licitálásba:

    1.verzió: ha valakinek szüksége van a termékre, akkor elmehet a boltba megvenni pl. 1000 Ft-ért. Ez az egyik út.
    2. verzió ideális eserben: elkezd egy ilyen termékre licitálni, és ha ügyes, akkor mondjuk 200 Ft-ért övé lesz a termék a Yoodlin. Nyert 80%-ot.
    2. verzió normál esetben: licitál, és ha bármikor úgy dönt, hogy kiszáll a licitből, vagy mondjuk nem ő nyer, akkor amennyi kreditet elhasznált a licit során, azzal csökkentett áron megveheti a terméket, tehát olyan, mintha elment volna a boltba megvenni. Kockázat 0, veszteség 0.

    Akkor miért kellene az 1. verziót választani?



    Kedves 1xms!

    A tegnapi esti licit során 1 terméknél, konkrétan a Philips takarítógépnél jött elő újra a lezárási probléma, amit a mai nap felkerült szoftverjavítás már vélhetően megold. Ahogy levelemben is írtam, az ügyfélszolgálat 24-48 óra alatt tudja a problémákat kezelni, megválaszolni. A kreditek a mai nap, 13:47-kor lettek a licitáló felhasználóknak visszaadva, így remélhetőleg Ön is megkapta. Ha ez esetleg nem így történt, akkor azt jelezze az ügyfélszolgálaton. Azon vagyunk minden erőnkkel, hogy az ilyen problémák, és a lassulási gondok megoldódjanak, de ennek megoldása igen időigényes, viszont napról napra javuló állapotot ígérünk!

    Köszönjük mindenkinek a türelmét.

    Yoodli Kft
  • 1xms
    #52
    Tisztelt Yoodli Kft és Kedves fórumozók!



    Szeretném én is a véleményemet kifejteni a Yoodli Kft. hivatalos válaszára.
    Általában erre az oldalra azok az userek keresnek, illetve találnak rá akik valamilyen szinten érdeklődnek(-tek) az aukciós oldal iránt.
    Nagyon szép az a hozzáállás amit felvázolt (többek között én is ezért regisztráltam az oldalra), meglátva a lehetőséget hogy ilyen formában is lehet terméket vásárolni.
    Kipróbálásként vettem is egy bizonyos kredit csomagot, de hamarosan rá kellett jönnöm hogy nem igazán úgy működik az oldal ahogy én azt előzőleg elképzeltem!
    Folyamatosan fagyott lefele a Yoodli Kft szervere, ha ráfrissítettem error hibajelzést írt ki, aukciók közben lefagyott, aztán lezárta azt, tehát más usereknek se adott lehetőséget hogy felüllicitálja az előző összeget.
    Ugyenez történt 2010.02.23-án este 20:50:24-kor amikor az aukción egy Philips takarítógép szerepelt, győztesnek kihozta az addig utolsónak beérkező licitálót totilacit, az aukció lezárásánál (már másik képen) pedig már a lezárást követő 4. helyezet tobiliga neve szerepelt győztesként!

    Bizonyíték: (aki kíváncsi a képekre is az jelezze az oldalon, mert sajnos nem vagyok VIP tag így csak 20 Kbyte méretig engedélyezett a feltöltésem, azon meg nem látszik a lényeg)



    Tételezzük fel ha valaki eme takarítógépre már több tíz netalán száz kreditet feltett, akkor önhibáján kívül csak úgy elveszíti azt, esélyt se adva önmagának hogy az időkeretén belül a győztesként állót felüllicitálja!

    Az üzemeltető azt ígéri hogy az így elveszett krediteket pótolja (itt az oldalon lejjebb a hivatalos hozzászólásában), valamint azt hogy ugyanazt az aukciót megismétli egy megváltozott időpontban!
    Kérdem hogy mikor akarja pótolni a kreditet (én is licitáltam igaz nem sokkal) mert az én kredit darabszámomon nem látom hogy pótolná!

    A hozzászólásomat ne okoskodásnak vegyétek (nem annak szánom), csak szeretném ha a tulajdonosok is tisztán "játszanának"!

    Ha pedig valójában tényleg szoftverhiba állna a háttérben, akkor kívánom az üzemeltetőknek hogy hamarosan sikerüljön kijavítani azt, mert az lenne a regisztrált felhasználóknak is a legjobb ha hibamentesen működne szerverük!

    Én személy szerint továbbra is figyelemmel fogom kísérni az aukciós oldal alakulását, valamint az ígért változtatásokat és ha úgy látom hogy a korábbi aggályaimat kiküszöbölték akkor, valószínűleg én is fogok nagyobb kreditcsomagot vásárolni, de addig nem!

    Van egy olyan közmondás hogy okos ember más hibájából tanul, egy átlagos ember a sajátjából, a buta ember viszont egyikből se.
    Én nem szeretnék ez utóbbi csoportba tartozni, úgyhogy inkább a mostani formációból kimaradnék!

    Köszönöm mindenkinek aki végigolvasta a hozzászólásomat és további kellemes fórumozást kívánok!






  • azlk
    #51
    Kedves Yoodli!

    Amiket itt leírt, hihetőnek tűnnek.

    Mondjuk én eddig sem az oldal üzemeltetőjének céljain értetlenkedtem, mert mindenki úgy próbál összehozni minél több hasznot, ahogy tud.

    Ami nekem picit magas, az a sok felhasználó hozzáállása. Azt nem értem, hogy mi visz rá embereket, hogy a szinte biztos veszteséget okozó licitálásba belevágjanak?

    Mert ez eléggé öngerjesztő folyamatnak tűnik, minél többet tettem bele, annál nehezebb kiszállni, és ha nem bírom vagy nem akarom a végéig folytatni, akkor csak veszíthetek. Így általában csak az nyerhet, aki eldöntötte, hogy végiglicitál, akkor is, ha ez esetleg százezrekbe kerülhet. Ha ráadásul más is eldöntötte, akkor meg sosem lesz vége...

    Szóval ennyi erővel a sok nem nyertes licitáló akár a kaszinóba is vihetné a pénzét, és feltehetné a pirosra, ott lehet, hogy több eséllyel nyerne, mert ott 50%, itt meg 1/licitálók száma az esélye.
  • Yoodli
    #50
    Kedves Yoodis SG fórumozók!

    Szeretnék a Yoodli Kft nevében hivatalosan válaszolni néhány itt felvetett aggályra:

    Az indulás óta volt több technikai problémánk is, de ezek többségét orvosoltuk, és reméljük nem lesz többet olyan eset, hogy pl. egy termék újraindul a lezárás után, és emiatt 2 nyertese van 1 terméknek.
    (ez akkor fordult elő, amikor az utolsó licit az u.n. lezárási tranzakció közben "esett még be", és innentől kissé megbolondult a rendszer. Ez egy programhiba, aminek a javítása megtörtént. Ez történt többek között "egaMaD" és "1xms" által felvázolt esetben is.)
    Ezeknél minden esetben egyeztettünk a licitálókkal, és sok esetben inkább vállaltuk a veszteséget, de mindkét nyertesnek elküldtük a nyereményt, vagy szabályzat szerint töröltük a licitet, a licitálók visszakapták a kreditjeik 100%-át, és újraindítottuk a licitet.

    Többször előfordult, hogy az oldal pár percre nem volt elérhető, ezért nem lehetett, vagy csak nehezen lehetett licitálni. Ezt nem szándékosan tesszük (sőt ez nekünk igen komoly üzleti és etikai károkat okoz), hanem olyan mértékű túlterhelést kap egy-egy csúcsidőszakban a rendszerünk, hogy a 8 processzoros HP server se bírja a terhelést. Ennek megoldásán dolgozik 6 (!) IT-s szakember éjjel-nappal, akik kód és rendszer optimalizációt végeznek, de mivel az oldal jellegéből adódóan a munka egy részét éjszaka lehet csak elvégezni, ez korántsem egyszerű feladat. Reméljük ez a probléma igen rövid időn belül megoldódik.

    Utalva „1xms” felhasználó levelére az ismétlődő nyertesekkel kapcsolatban: ezek a felhasználók tényleg XL-es kredit-csomagokat vásárolnak akár naponta többször is, tényleg sok százezer Ft-ot elköltöttek kreditekre, mert megértették azt, hogy ezt érdemes üzletszerűen csinálni (kiszámolva igen jól keresnek vele). Jellemzően azok nyerik az aukciókat, akik komolyan végigcsinálják a licitet, és nem szállnak ki pár 1000 Ft után. Veszteség legfeljebb annyi lehet néha, hogy a terméket a bolti árnál 5-10%-al olcsóbban tudja eladni, de ha valaki valóban azért licitál, mert szüksége van a termékre, akkor nincs igazán vesztenivalója.

    A számláló működésével kapcsolatban pár dolog: ha valakinek az internet kapcsolata akár csak 0,5 mp-re kihagy (ami valljuk be őszintén, nem túl különleges dolog), akkor a server nem tudja elküldeni a frissítést az illető gépére, és kettőt, vagy hármat ugrik a számláló. Olyan esetben is előfordulhat ez, amikor a rendszer túlterhelt és képtelen egyszerre ezer usernél mp-ként frissíteni. Ez a fentiekkel együtt hamarosan megoldódik.

    Kedves „azlk” olvasó számolását köszönjük, valóban helyesen kalkulált, de tudni kell, hogy egy ilyen szolgáltatást egyrészt marketingelni kell, ami igen sok milliós havi kiadást jelent, másrészt egy cégnek vannak kiadásai (bérek, üzemeltetés, bérlet, stb). Emellett vannak termékek, amit igen komoly veszteséggel adunk el (kaptak 900 Ft-ért 100.000 Ft-os mosogatót is!), de persze az ellenkezője is ugyanígy megvan. Egy ilyen vállalkozás csak hosszabb távon megtérülő.

    A termékek „túlárazásával” kapcsolatban azt kell tudni, hogy a magyarországi netes boltok többsége fél-illegális módon árulja a portékáját. Bármelyik ár-összehasonlító oldalt megnézünk, akkor vannak a „drága boltok” néhányan, és többségben vannak azok, akik az előbbinél 20-30%-al olcsóbban adják pár ezer Ft különbséggel a termékeket. Ennek több oka is van: egyrészt olyan országból szerzik be az árut, ahol a legolcsóbban vehető az meg (nem baj, ha nem dugható be a mi aljazunkba a 220-as dugója, nincs magyar menü, leírás, stb.), ami nem lenne baj, de így a garancia úgy működik, hogy a vásárlónak be kell vinnie a 55 kg-os mosogatógépet oda, ahol vette, onnan kiküldik abban az országba az árut, ahonnan származik, majd 2-3 hónap múlva esetleg visszakapja a megjavított készület. Ezzel szemben itthon a szerelő kimegy házhoz és megjavítja, vagy ha el kell vinni a készüléket, akkor max. pár hét alatt megjavítják. A szervizek többsége csak a magyar garanciás termékeket javítja itthon, bárki utána tud ennek járni!
    A B változata az olcsó áru létrehozásának az ÁFA-mentes eladás, ami úgy történik, hogy kiviszik az országból az új árut, és behozzák mint használt terméket ÁFA mentesen, de továbbra is új termékként árulják. Ezt úgy hívják hogy ÁFA csalás. Bárki kipróbálhatja, ha rendel pl. egy telefont a neten, „jó áron”.
    Mi ilyen ügyekbe nem kívántunk részt venni, ennek köszönhetően a termékeink árait a magyarországi importőr (Sony, Acer, HP, stb) határozza meg és a törvényt betartva, minimális árréssel kell beérnünk, mivel fontosabbnak tartottuk a legalitást.

    Ahogy szokták mondani, minden kezdet nehéz. Ügyfélszolgálatunk megpróbál minden levélre és esetre munkanapokon 24-48 órán belül válaszolni, és egyetlen ügyfélpanasz se volt még, amit ne oldottunk volna meg.

    Mi mindenesetre abban bízunk, hogy nemcsak azok, akiknek aggályaink és félelmeik vannak, hanem az eddig kiszállított több mint 100 termék nyertese is előkerül majd a fórumokon és beszélgetéseken (akik bármilyen hihetetlen, hús-vér emberek, akik a szkeptikusokon mosolyognak most), mivel nem rövid távú céljaink vannak az áruházzal (ezért is vállaltunk igen komoly TV-s bevezető kampányt).

    A technikai problémákért mindenkitől elnézést kérünk, és azon vagyunk, hogy ezek a jövőben megszűnjenek, és minél több elégedett vásárlót üdvözölhessünk a Yoodli oldalán. Ez a célunk.


    Yoodli Kft
  • 1xms
    #49
    Gratulálok egy újabb átverés! Arra a linkre amit megadtam (http://www.yoodli.hu/auctions/view/45)gyorsan rányomtak egy másik aukciót ugyanolyan telefonnal! Hátha már egyszer a saját átverésébe belebukik!
  • 1xms
    #48
    Az üzemeltetőnek küldtem az aukciós oldallal kapcsolatos levelet, melyben leírtam az általatok és általam tapasztalt dolgokat! Hát talán mondanom se kell hogy válaszra se méltatott! Pontosan tudja hogy minden egyes felvetés igaz ami az oldalon lévő trükközéseket jelenti!
    Jó lenne ennek a blognak egy kis reklámot csinálni, legalább akik ezután a yoodlira tévednek azok már ne érezzék átverve magukat!
  • 1xms
    #47
    Már bánom hogy egyáltalán egy fillért is belefeccoltam!