3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • Aragorn83
    #923
    Én már rég rájöttem és elfogadtam, hogy kár és hiábavaló dolog elvárni, hogy épp olyan vagy közel hasonló hangja legyen a szinkronszínésznek, mint amilyen eredetileg van a színésznek.

    Egyébként itt van egy jó kis cikk a Spartacus szinkron munkálatairól.
    Spartacus: Szinkron és hangok
  • Tyler1
    #922
    de a karakterekhez képest mindegyik az. Crixus hangja talán a legszarabb, bár Barcanak se jutott jobb.
    nem a szinkronszínészekkel van bajom, hanem egyszerűen a magyar szinkronozás botrányos, és élményromboló.

    nézzen bele pár jelenetben angolul, aki nem látta volna eredetiben, mert összehasonlíthatatlan.
  • Aragorn83
    #921
    Azért Haás Vander Péter hangja egyáltalán nem jelentéktelen, és tompa.

    Én sem szeretem a szinkront, de nála jobbat, vagy épp mást el se tudnék képzelni Crixus szinkronhangjaként.
  • Tyler1
    #920
    sztem is borzalmas a szinkron. ennyi erővel tinipicsák is szinkronizálhattak volna, mert kb. 1 távolságban van a mostanival. átsem jönnek azok érzelmek, amiket közvetítenek a szereplők. Crixus, Varro, vagy Ashur is egy tompa jelentéktelen hangon szólal meg...
  • AndrewT
    #919
    szerintem Legatus Bajnai-n kívül nagyon mellélőttek a hangokkal. az övé sem hasonlít túlzottan az eredeti hangra, de Viczián Ottó nagyon jól átadja a karaktert.
  • kaposi1
    #918
    Én tegnap három percre néztem bele a HBO-n.
    Inkább marad az eredeti nyelv!
  • davidka003
    #917
    Inkább maradok az angolnál. Spartacus és Crixus hangja jó de a többi szereplőé annyira nem. Doctore hangja egy vicc.
  • davidka003
    #916
    Ma 22 órakor az HBO-n.
    Megnézem milyen a szinkron és eldöntöm, hogy most írjam ki feliratosan vagy várjam meg végig a szinkronos részeket.
  • kaposi1
    #915
  • Tyler1
    #914
    Andy meggyógyult és hivatalosan is neki állt a spinoffnak. ez pedig azt jelenti h utána el is kezdődik a 2. évad forgatása.
    nagy reszpekt amiért 3 hónap alatt sikerült leküdeni ezt a nem is kis betegséget :)
  • MrTressy
    #913
    Kis körszakáll meg egy csepp szemfesték csodákra képes :)
  • LordVenom
    #912
    De ez gondolom valami huszadrangú tékás film a posztere alapján... Kár,pedig Benett-et csípem a Spartacus óta.
  • Aragorn83
    #911
    Naná, hogy nem az! :)

    Már az imdb-n is jó ideje fenn van a film. A Spartacus 1. évad leforgatása után, felkérték a Sinbad címszerepére. Anno tett is fel róla képeket a facebook oldalára. :)
  • Tyler1
    #910
    nem a szeme a megtévesztő hanem hülyén áll a szája. de amúgy simán levágós hogy ő az.
  • tigeroo
    #909
    annyi hogy ki van húzva a szeme...
  • Jim Morrison
    #908
    "...abban is folyton dugnak."

    :D

    Szóval neked ezért tetszik??? Te kis huncut
  • davidka003
    #907
    Isten ez a sorozat. 10/10 bár az első rész nem tetszett de a többi nagyon jó lett. Hasonló a Róma című sorozat, abban is folyton dugnak.
    Róma
  • Jim Morrison
    #906
    várjál, akkor ez tényleg nem fotosopp?: D
  • Aragorn83
    #905
    De most komolyan! :) Hasonlítsátok össze a fejlécen található képével. Mintha két telejesen különböző ember lenne... :O
  • LordVenom
    #904
    Ja,kicsit kigyúrhatná már magát. :)
  • Jim Morrison
    #903
    :DDDDDDD
  • Aragorn83
    #902
    Manu Bennett új filmje. Rá sem ismertem. :DD

  • Tyler1
    #901
    tartom én is az alattam lévő hsz-t, ha nincs időm akk is letöltöm és ha lesz időm megnézem. írásos anyaggal nem lehet pótolni részeket. oké egy összefoglaló az adott részről, de így elolvasni egy egész epizódot nem adja vissza a hatást.

    a jelzők? hát nemtudom, a szövegtől függ h mi illik oda.
    "Üvöltöző férfiak közé keveredünk, köztük ott van hősünk is, aki azonban csendesen szemlélődik." én így írtam volna:Üvöltöző férfiak közé keveredünk, köztük egy mégis csendesen szemlélődik.
    "Hősünk, úgy tűnik, ennél pedánsabb, és inkább letérdel asszonykája előtt" - Egy trák szerető ennél pedánsabb, és inkább letérdel asszonykája előtt.
    "A legjobbkor érkezik főhősünk egy lassított felvétel kíséretében, lobogó sörényével" - Lassú felvétel kíséretében érkezik meg a lobogó sörényű férj.
    stb,stb...
  • Aragorn83
    #900
    Ahogy az oldal ismertetője is írja: "Sorozatepizódok zanzásítva, viccesen, akár gúnyosan. Ha lekéstél a tegnapi Született feleségekről, vagy már nem érted, miről szól a Lost."

    (Bár hozzá kell tennem a zanzásítás, valahogy soha nem volt igaz az oldalra. :D)
  • Aragorn83
    #899
    Persze, jogos, legalábbis a mi részünkről. De ez a blog azoknak készült, akik szinte nem vagy egyáltalán nem töltenek le dolgokat a netről és a tv-ben követik a sorozatot epizódjait.
  • davidka003
    #898
    "kimarad (nincs időd/kedved letölteni, megnézni) egy-egy rész"

    Ha kimarad egy rész akkor letöltöm és megnézem. Ha nézek egy sorozatot akkor minden részt megnézek és nem csak elolvasni akarom a részt.
  • Aragorn83
    #897
    A hogyvolt blogot arra találták ki, ha van egy sorozat, amit nézel, de kimarad (nincs időd/kedved letölteni, megnézni) egy-egy rész akkor innen tudod pótolni. Nekem mindössze 10 percbe telik elolvasni és még csak gyors olvasó sem vagyok. Azért ez az 50 valahány perctől messze vagyunk. :)

    Igen a szóismétlés sajons az egyik hibám. :( De itt addig én se akartam Spartacusnak elnevezni, míg a részben odáig nem értünk.

    Geták, géták = egy ékezet, nem nagy eltérés... :) Egyébként fogalmam sem volt róla, itthon hogy hívják és írják a nevüket. Nem tanultam róluk töriből sem.
    Engem jóval jobban zavar, hogy itthon "Krikszosz" név vált elterjedtté és nem Crixus. "Szura" is Sura lett. Olyan hülyén hangzik. :/

    Trák, harcos... Milyen jelzőket adnál még neki? Főleg ha most látnád először ezt a részt? Próbáltam úgy írni, mintha még életemben nem láttam volna a sorozatból egy percet sem. :)

    A haver szó egy nagyon tág fogalom, és kettejük kapcsolata ebbe simán beleillett.
  • Aragorn83
    #896
    Rubold Ödön, ha jól tudom.
  • Tyler1
    #895
    arra én már nem emlékszem :) amúgy nem rég volt a tv-ben Az utolsó légió c. film, abban is szerepelt, de abban még rosszabb szinkront kapott mint a Spartacusban.


    #891: elolvastam. először is én nem látom értelmét annak, hogy végig leírd az epizód cselekményét, mert majdnem tovább tart elolvasni mint megnézni, másrészt ha meglehet nézni akk miért kellene elolvasni nem?
    A barbár trák törzs neve géták és nem geták. Aztán sok a szóismétlés, pl. Spartacust szinte minden sorban "hősünk"-nek vagy "főhősünk"-nek szólítod. Ha a végéig nem is kell megnevezni, azért számos jelzőt lehetne még neki adni.
    Drenissel pedig hogy haverok lennének az túlzás. Egy a céljuk, de mindkettőt önös érdek hajtja.
  • AntiHero
    #894
    A Mumiában ki volt a szinkron hangja Hannah-nak? Ott jó hangja volt, emlékeim szerint.
  • Aragorn83
    #893
    Naná hogy nem hallottad! Most még csak megmutatták egy pár másodperc erejéig, hogy nesztek ő a legyőzhetetlen gall. :)

    Őket még nem hallottuk, de majd jövőhéten:

    Varro – Fenyő Iván
    Crixus – Haás Wander Péter
    Doctore – Kálid Artúr
    Barca – Csankó Zoltán
    Ashur – Kolovratnik Krisztián
  • Tyler1
    #892
    na igen, Lucynek vártam Tátrai Zitát, ha már minden szerepében ő volt a szinkronja, itt ezt nem sikerült megoldani. Batiatusnak meg adtak egy jelentéktelen hangot, pont mikor Hannah külön stílust hozott a karakternek(sztem páran tudják miről beszélek). szóval nekem csalódás eddig, és Crixust még nem is hallottam :)
  • Aragorn83
    #891
    A hogyvoltomat olvasta már valaki? Véleményeket várok. :)

    A #882-es hszben belinkeltem.
  • Punker
    #890
    az első 3 részig én se voltam oda, az eltúlzott vér effektek stb miatt.
  • AntiHero
    #889
    Hát na hozzá szoktunk az eredetihez:). Azér szerintem nem rossz az. Batiatus és Domina hangja nem jó eddig csak.
  • AntiHero
    #888
    Hát igen első 2 részben még tesztelgették az effekteket:) Bár nekem az eleje is tetszett. Az meg igaz, hogy a folyamatosan csak jobb lesz ás minden rész felülmúlja a másikat.
  • Tyler1
    #887
    na túl vagyok a szinkronon. nyers leszek de ez botrányosan sz*r. amúgy sem vagyok nagy szinkron kedvelő, de ez ég és föld az angolhoz képest. talán Glaber és Solonius szinkronja nem idegesített, a többitől falra másztam, főleg az ilyen Krikszosz és Súúra megszólításoktól.
    pozitívum hogy legalább maradtak vulgáris verziónál, de merték volna átirodalmasítani a káromkodásokat... :D
  • tigeroo
    #886
    nem fanboyság, a spartacusnál jelenleg nincs jobb "futó" sorozat...

    azért sok a vér, mivel képregény volt eredetileg, és a repkedő vértócsák általában úgy vannak produkálva mintha csak egy ilyen képkockát látnál...

    az első rész amúgy nudli, elmondanám. minden rész rátesz majd az előzőekre, a vége pedig EPIC.
  • Aragorn83
    #885
    Tudod, hogy hányan mondták ugyanezt az elején? Mára pedig mind-mind úgyanúgy rajongójává vált a sorozatnak, mint kezdetektől kitartó "fanboi"-ok?

    Valami iszonyasztos fejlődést fog felmutatni minden tekintetben az elején (talán) kissé döcögősen induló sorozat.
  • hapi
    #884
    irrealis (repkedő vértócsák)- erről az jut eszembe, hogy bazz tényleg buta ez az ország.

    igenytelen (megvalósítás) - erről meg az hogy akkor nézd inkább a barátok köztet.

    amator (kep es tortenet es minden ami el akar varazsolni egyveleg)- erről meg az hogy neked nincs összehasonlítási alapod?

    nevetseges (színészi alakítás), szar (?színészi ?lol játék) -ez mondjuk ízlések és pofonok kategória, majd vissza térünk rá miután batiatus megkapta a díjjakat :)