3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • Jim Morrison
    #1003
    jo csajokat valasztottak, ez eddig biztos :P
  • Szolnokboy1
    #1002
    [URL=http://www.filmnews.hu/2010/08/nagykoruaknak-szan-x-trailer.html#more]Ismerős arc egy "visszafogott" filmben és szerepben[/URL]
  • öregharcsa
    #1001
    Spartacus: Gods of the Arena - San Diego Comic-Con 2010 Panel



    Video itt
  • SötétBarom
    #1000
    The Wire az abszolút überalles. Azon kívül Band of Brothers, 24 egyes évadai, Dexter, House. Ez a szórakoztató, de nem istenkirály kategóriába került, ott ahol a 24 más éveadjai vannak, a Lost, a True Blood meg a Pacific..

    Szerk.:

    TÉK
  • tigeroo
    #999
    micsoda? pont hogy crixus nekem a végére már szimpatikusabb lett mint spartacus (spartacus elfelejtette lassan az emberi énjét, csak az arénára és a győzelemre gondolt, crixus pedig gyötrődött a szerelme miatt... de a végén visszatér az egyensúly)
  • Kongy
    #998
    Igen, Lucy Lawless (Lucy Törvénytelen xD, alias Xena) tényleg jó nő, egyetlen hibája, hogy a 2 mellbimbója nem 1forma. Dehát semmi és senkki sem lehet tökéletes. :D Az én kedvenc karim amúgy Pietros volt, amig meg nem pusztult. :D Najó, nem, rühellem a buzikat. :D

    Sztem Krixos szimpatikus karakter, számomra mindenképpen. Egy nagy családnak tartja az összes gladiátort. Bár az elején nagyon unszimpatikus volt, most kezdem egyre jobban megkedvelni, sztem jó arc.
  • kaposi1
    #997
    "Bár amiket etalonnak tartok, azokhoz nem ér fel,..."
    Mik lennének azok????
  • SötétBarom
    #996
    Most néztem tegnap a 10. részt, elég izmos volt.. Kíváncsi leszek, hogy mennyire maradnak hűek az írók (a fasz tudja mennyire hiteles) eredeti történethez.. Engem cseppet sem zavarna, ha nem lennének azok :]

    Amúgy nekem aki absz. viszi az egész sorozatot az Batiatus meg Xéna.. :DDd A krikszosz gyerek meg kifejezetten irritál, annyira 2D az arc, hogy tiszta ideg leszek tőle :DD A 10 epizód alatt zeró jellemfejlődésen ment keresztül.. Biztos lesz vele még valami, de eddig ütném.

    Maga a sorozat pedig gecijó. Bár amiket etalonnak tartok, azokhoz nem ér fel, de mindenképp nagyon fasza. Nálam top10.
  • Kongy
    #995
    Ja, ott ilyen komikus karaktert játszott, Jonathan bácsit :D
  • Kongy
    #994
    Hú, halljátok, a legutóbbi (9.) részben mikor Ilitya leveszi a maszkot és Spartacus is és a csaj rájön h Spartacus dugta hát én leestem a székről a röhögéstől. :D (Amúgy marha jó mellei vannak a csajnak.)
  • Cucmey
    #993
    Ma fejeztük be az első évadot a barátnőmmel... Hát... Nem is tudom mi lesz ezek után a második évadban... Meg rohadt soká lesz még az előzmény sorozat is... Jupiter's cock!!!! :D
  • AndrewT
    #992
    korábban egy Poirot részben láttam, ott sem alakított gyengét
  • PetruZ
    #991
    Elolvastam, továbbra is olyan figurának tűnsz, aki mikrométerrel és nagyítólencsével ül le filmet nézni. :) Vonatkoztasd már el a film valóságát az igazi valóságtól!
  • Broafka
    #990
    jó,jó,jó, nah, ne rágd le a fejem.

    lényegében nekem is tetszik amúgy.

    Egyébként fura egy múmia után ilyen szerepben látni ezt a csávót! :)
  • shaba23 #989
    Na azé a Rome arénás jelenete legalább annyira odabasz, mint a Spartacusban lévők! (itt véget is ér a hasonlóság) Titus Pullo > Spartacus
  • tigeroo
    #988
    miért hozod fel a művért? jóember, ha belegondolsz hogy általában lassítva fröccsen az a jó sok vér, egyszerűbb megrajzolni mint mindíg elpróbálgatni, meg gondolom 4x-es lassítás felett nem is lenne olyan látványos a "piros folyadék" fröccsenése.

    a lefejezéseknél spriccoló vért meg csak pár másodepercig mutatják.

    de tényleg hallod olyanba kötsz bele most is ami a sorozat kb. 1%-át teszi ki játékidő szempontjából...

    amúgy igen, mindenki tudja hogy gagyik az effektek, ami nem is baj mivel tényleg direkt ennyire van eltúlozva, és a készítők sem tagadták hogy budget kategóriában hozták össze a díszleteket, meg úgy egyáltalán mindent.

    a káromkodásra nemtudok mit mondani. fuck, jupiters cock, whores, a szokásos... batiatusnak kurvára jól áll, a többiek meg hozzá képest olyan keveset káromkodnak, hogy az el is hanyagolható...

    tényleg már olyan szubjektív elemekbe kötöl bele (vér, káromkodás milyensége) amitől függetlenül teis tudod hogy remek alkotás, attól hogy személyednek nem jön be.
  • Broafka
    #987
    nem kell mindenhol maxra menni, sőt, pont ezt akartam mondani, hogy véleményem szerint, a harci jelenetek lehettek volna CGI de a vér (vagy jobbra csinált, vagy ha már nem sikerült) akkor az maradjon "igazi"

    Az meg, hogy képregényfilm, igen értem azt a fajta képi világot, amikor ráb*sz a fejére egy baltával, ő ordít, és a háttérben meg szétplaccsan a vér, és ez így lassítva van. Ezt én is értem, de ettől függetlenül nézhet ki az a vér vérnek. :)
  • Broafka
    #986
    na te viszont hülyeségeket beszélsz.
    1, hogy ne foglalkozzak a hitelességgel. Az a leggázabb egy filmnél amikor olyan dolog van ott direkt ami nem hiteles. Úgyhogy ez baromság.
    2, a megoldásokat? mit értesz ez alatt, hogy üljek úgy mint ti: "hmm, biztos nem volt elég pénze 5 liter mű vér fröcsögtetésére, milyen jól megoldotta a számítógéppel, tényleg, majd én is így fogom megoldani" Ismét kapitális baromség, az előbb írtam le erről a véleményemet.
    3, mint mondtam, nem a damn-mel van a bajom, meg a káromkodással, hanem a káromkodás fajtájával és milyenségével, olvasd el újra a példámat.

    igazából olvasd el újra amiket írtam.
  • Broafka
    #985
    jaj, jaj, én a horror filmet azért hoztam föl, mert a haverom ott csinált művért, de amúgy ez a film nem horror film, szóval ne hasonlítsuk már hozzá, mert hogy egy horror filmben is sok a vér.

    mind1, szerintem hagyjuk a dolgot, mert még jobban félreértetek
  • tigeroo
    #984
    kb. annyi köze van a rómának meg a spartacusnak egymáshoz mint a dallas és texasi láncfűrészes...
  • Totti5
    #983
    Látvány nagyon dúrva benne. Veri zsigerből a 300at és ehhez nem kell csilli villi tökéletes CGI, hanem jó és hatásvadász rendezés és az átlagból kitörni akaró képi világ.
  • karajjj
    #982
    "Ha a Rómát szeretted, akkor ezt feltehetően nem fogod"

    ezt nem értem, nekem mind a kettő bejött :D
  • PetruZ
    #981
    Ha a Rómát szeretted, akkor ezt feltehetően nem fogod (nálam pont fordítva, én másfél rész után kaszáltam a Rómát, mert számomra száraz volt). Külön stílus (ld. vér-effekt), külön hitelességi szint (amit ismerünk forrásszinten, mint Spartacus-sztorit, alapvetően nem több 30-40 sornál) - más szemmel kell nézni. Ha amatőr filmes is vagy, akkor meg a megoldásokat kellene figyelned, és azt, hogy mennyire illeszkedik a megvalósított történet saját világához, semmint a hitelességgel szőrözni. :)
    A káromkodások meg sztem valószínűek. A mi káromkodásaink egy jelentős része szintén vallási, egyházi eredetű (vagy ha már angol, akkor pl. a "damn" is az), az ókori Rómában meg szinte minden az istenekről szólt, sztem természetes, hogy a káromkodásaikba is beleivódtak ezek. :)
  • öregharcsa
    #980
    hmm...ha filmezést tanulsz akkor tudnod kell hogy minden stílusnak mások a vérrel való játszadozásai...

    ez képregényfilm...eltúlzott, magamutogató, öncélú...
    de beszélhetnénk horrorfilmekről is ahol hektószámra folyik a vér míg egy ugyanolyan sérülésnél(mondjuk hasba szúrás) de teszem azt egy romantikus filmben nem igen mutatják csak azt hogy véres az inge/kabátja..stb és kissé véres a szája...óriási különbség...nem??

    mindennek célja van és funkciója...

    A Róma és ez, ég és föld..két különböző dologról beszélünk pedig abban a korban játszódik mindkettő...

    Nekem nagyon bejött a Spartacus látványvilága, bár először engem is zavart a rettentő sok vér, de meg lehet szokni...tény hogy néhol igen gyengére sikerült a CGI de hát kérem ez egy sorozat, ha mindenhol maxra mentek volna akkor talán csak 6 rész készülhetne el ebből a keretből...(vagy még annyi sem)

    üdv

    egy kollega :D

  • Sir Quno Jedi
    #979
    Khmmm, talán le kellet vón esnie, hogy DIREKT ilyen a vérengzés a filmben. Mint a jó öreg képregényekben. Eltúlzott, belassított, éppen csak nincs odaírva hogy Thump, meg Whoosh, meg Splash stb.-stb. Később aztán hanyagolják a stílust, mert inkább drámaira veszik a figurát.
  • Broafka
    #978
    ne érts félre.

    Róma című sorozat, a storyra van kihegyezve az egész, van benne harc is, meg káromkodás és szex.

    Nem azzal van a bajom, hogy káromkodnak úgy hogy: Damn, fuck meg ilyenek (amit persze a fordító (mert én angolul nézem) még ízesebbé teszi, mert ugye magyarul lehet ám káromkodni) Csak az ilyen "Plútó P*csét sem tenném a szádba, te szarf***ú kib***ott szarházi k***ög" jellegű beszólásokat valahogy képtelennek érzem. Bár lehet hogy tényleg voltak.

    Ezt a filmet elméletileg támogatták, és pénzelték is azért, és nem is az a baj, hogy számítógéppel csinálják meg a hátteret, meg a csata jeleneteket, hanem az ilyen vér dolgot. Én filmezést tanulok, még amatőr filmeseknek mint mi tény ami tény elég drága a művér beszerzése De láttam osztálytársam filmpróbálkozását, és pazar vért tudott összehozni temperából és málnaszörpből. Viccesen hangzik, de a filmjében tényleg vérszerűen nézett ki.

    Na most egy ilyen komoly sorozat megteheti azt hogy több liter ilyen művért megvesz, és a kamerabeállítások, és jó, ügyes koreográfia segítségével hidd el nekem, hogy ezt azért szépen meg lehet csinálni.

    Összefoglalva a dolgot, a számítógépes vérfröcsögések lehet hogy olcsóbbak és egyszerűbbek, de szerintem a sorozat rovására megy.
  • Tyler1
    #977
    látávány szar, de ez sorozat, nincs lóvé 300 style effectre minden részhez. erre gyorsan rá is jöttek a maker-ök, úgyhogy sztorira húzták rá a lepedőt, ami nagyon jól sikerült.

    káromkodás meg? ajaj! kérdezz meg egy töri tanárt, mert nekem is ő súgta meg mi volt akkor a szitu, a minden napokban :D
  • Broafka
    #976
    igen, azt tudom hogy később beengedték őket, de nem vagyok benne biztos, hogy Spartacus idején már beengedték.

    Mindenesetre ha az 5. résztől már "szebb" lesz, akkor várom.
  • PetruZ
    #975
    - Technikailag az első 5 rész korábban készült el, mind a többi, a változás látható és érzékelhető lesz, de nem csak a látványban.
    - A nők beengedése ebben az időszakban már nem volt tiltott ("cirkuszt és kenyeret", ugye). Sőt, később még női gladiátorok is voltak, igaz, csak egymás között harcoltak, mert a férfiak nem tartották magukkal egyenrangúnak őket. :)
  • davidka003
    #974
    Lol első rész szar. A többi jó.
    Jupiter's cock. :)
  • Broafka
    #973
    üdv, én most kezdtem el nézni. Lehet hogy kicsit meg leszek kövezve, de eddig nem hozta azt a szintet amire vártam.

    Ezek a harc jelenetek, hogy így tocsog a vér minden ütésnél vagy vágásnál, ráadásul a vér minősége, nem értem miért kellett a vért ilyen gagyira csinálni, pedig a harci jelenetek jók lennének.

    A háttér néhol rettentő mű benne, ami eléggé rontja a sorozat hangulatát számomra.

    Továbbá vannak benne olyan káromkodások ami véleményem szerint abban az időben még azért nem volt.

    És végül, én úgy tudtam, hogy nők nem vehettek részt a gladiátor játékok nézésében.

    Habár még csak az első részt néztem végig, remélem a többi azért... "jobb" lesz
  • AntiHero
    #972


    00:42-nél lévő jelentre nem emlékszek.
  • Sir Quno Jedi
    #971
    Akkor lássunk is belőle valamit-e! :D
  • Tyler1
    #970
    de már javában megy a forgatás, Bennett írta is facebookján múltkor, h utazik új-zélandra és kezdik az edzést és a forgatást :)
  • Sir Quno Jedi
    #969
    Na ezt jól összevágták az első sorozatból, de nem véltem felfedezni egy deka új jelenetet sem, szal. elvileg ezek nem forgattak le még szart sem egyelőre. Hmmmm...
  • toysoldier
    #968
    Spartacus: Gods of the Arena - Teaser

  • karajjj
    #967
    yep, fincsi :D
  • Tyler1
    #966
    húú jó lesz az új csaj
  • AntiHero
    #965
    Magyarúl
  • tigeroo
    #964
    Andy üzenete:

    To all of you incredibly generous human beings, who have supported, cared and collectively shared your stories, well wishes and inspiring words, all of which have had a profound and moving impact on me. Your time, energy and compassion have been the lift needed to glide over some of the bumpy terrain of the last few months. Thank you.

    I am now training again and hungry to reunite with the fantastic cast and crew.



    After this unexpected challenge but truly rewarding chapter, I have emerged feeling stronger, with a greater focus, commitment and passion and even more profound love of my family and friends.



    I am very grateful for the extraordinary journey that was Season 1 and now after my own personal shake up, am even more determined and passionately committed to having Season 2 be very special indeed.



    Thank you all again for your ongoing support.



    mintha csak Spartacus mondaná... Egy igazi harcos az ürge. Big up neki.