3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • zaki
    #723
    :DDD
  • nan76
    #722
    :)
  • PetruZ
    #721
    Szerintem ami lesz a folytatásban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    - Ashur előbb Glaber-hez csapódik, de az nem fog bízni benne, ezért a megfelelő pillanatban átáll majd Crassushoz, de a Doctore valamilyen úton-módon megtalálja majd.
    - Lucretia túléli, bár megtörve, és Illyhia kis ölebe lesz, vagyis megfordulnak a szerepek. De végül Lucretia fogja kinyírni a libát. :)
    - Glaber-rel tudjuk mi történik majd a "szőlős" eseménykor, bár bizonytalan, hogy akkor fogják-e megölni, vagy később.
    - Crixus megtalálja Naeviát, de a csaj meg fog halni valamiért és ezért dönt úgy, hogy mégsem megy haza, hanem inkább nekimegy a rómaiaknak, és ölni, fosztogatni fognak. Ekkor válnak le Spartacus seregéről.
    - Kb. ennyi. :)


    Összességében zseniális volt az első évad, nálam messze magasan ver mindent, amit idén láttam.
  • a.carkey
    #720
    Pl. lefogadom, hogy Ashurkedvenc intrikusunk lesz az, aki kibasz Spartacussal és lefizeti a kalózflottát, hogy menjenek a francba. :)
  • a.carkey
    #719
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kinyírják majd a Vezuvnál amikor rájuk esnek hegynek le. :)

    Apropó! Kicsit Piszkos tizenkettős volt az a rész, amikor arról értekeztek, hogy: "itt biztonságban vagyunk". :)
  • Totti5
    #718
    ő lenne a helyi kúrva vagy mi?:D:D:D
  • tigeroo
    #717
    spartacusnak meg hálás lehet az a büdös kurva.

    /me köp

    ha nincs a felkelés akkor élete végéig zsarolták volna a ludusban....

    már csak az a kérdés hogy ilithya hogy áll majd glaberhez ezek után (hisz cserben hagyta a férje...)
    hmm, lehet hogy a felkeléshez fog állni?
  • AntiHero
    #716
  • Totti5
    #715
    Szintén. A színész játéka nagyszerű volt, sőt a legjobb mind közül.
  • Punker
    #714
    Crassus 100% durvább arc volt :P
  • Punker
    #713
    Ilithyia megmarad fő enemy-nek :D
  • Tyler1
    #712
    hát igen. én azt hittem h majd a köv. évadban ad neki Spartacus, a fináléban még örültem is h eltud menekülni. aztán messzire nem jutott :D
    az üres járatokat is szerettem, mert azokban tuti ő tervezett vmi g*ciséget :D

    na de Crassus is volt ilyen nagyravágyó köcsög, remélem az ő szerepére is hasonlóan jó színészt választanak majd :)
  • desigo
    #711
    Nekem is ő volt a fav !
  • tigeroo
    #710
    jaja. meg ha belegondolsz, simán szólhatott volna róla is a sorozat:)

    végülis 3 erős szál volt az évadban:

    spartacus(a bosszúja)
    crixus (a viszonya az úrnővel valamint szerelmével)
    batiatus (ahogy bizniszel, és felemelkedik)

    és kb. egyenlő arányban is domináltak (HA HA!) úgy összességében.
  • Tyler1
    #709
    én sajnálom Batiatust! annyira erős karakter volt, h negatív szerepe ellenére is képes volt magával ragadnia.
  • tigeroo
    #708
    "my ludus is bigger than yours" :ASD:S?D:ASd
  • AntiHero
    #707
    Jöhetne már az OST. Már készre vágott videóm van lassan. Már csak a zenét várom hozzá:D

    Sura theme az megvan mondjuk, de az elég rossz minőségű).
    Amelyik zenét meg várom az a 12. részben volt.
  • Sir Quno Jedi
    #706
    Néhány apró ajándéktárgy Spartacusból, némelyik odabasz! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #705
    Na ez a befejezés odabaszott. Bár nekem ott van vége ahol tudjukki befejezi az utolsó csapással tudjukkit. A többi már szükségtelen. A lényeg megvolt, erről szólt ez a 13 rész... 15/10 Ilyen sorozatokat nem csináltak eddig az tuti. Ideje volt.
  • tigeroo
    #704
    a "kép" után már szvsz minden mindegy :D
  • Tyler1
    #703
    jézusom van ilyen vicc? mer ez kurvaszar volt!
  • asdasdasd
    #702
    Valahogy mindíg az a vicc jut az eszembe, hogy:

    Spartacusról elterjed, hogy buzi. Ezt cáfolandó elválalja, hogy az arénában 100 rabszolganőt fog kielégíteni. Eljön az nap, hatalmas a tömeg.Az első 50 hamar megvan, örjöng a közönség. A következő 30 már lasabban megy, de a közönség lelkesedése nem csökken. Utolsó húsz nyögvenyelős, a kilencvenkilencedik után Spartacus kidől. Néma csönd és megrendülés az arénában. Majd valaki a nézőtérről: BÚZI, BÚZI
  • kaposi1
    #701
    Csak éppen a spoilert felejtetted ki!!!!!
    Vannak akik még nem látták!
  • tigeroo
    #700
    durva rész volt. tetszett az idősíkok felépítése, így "dupla kattogás" volt agyban, matekozni kifele hogy 1.) miafasz van 2.) hogy a faszba lett úgy...



    lucretia meg lehet túléli nem? nem mutatták hogy megölték volna a férje után, pislogott, mozgott stb. csak a gyereket ölte meg crixus, maximum elvérezhet a nő.


    és ez tökéletes volt, ez az évad már magában is megállná a helyét. bár 3 szál maradt függőben (ashur és naevia, glaber-ilithya)

    gondolom a 2. évad magáról a felkelésről fog szólni, valamint glaberen fog bosszút állni spartacus


    10/10 a sorozat.
  • kaposi1
    #699
  • tigeroo
    #698
    geci! eez durva volt:)


    nem fogom győzni kivárni a folytatást...

  • zaki
    #697
    fasza kis évadzáró volt. várjuk a következő évadot. és remélem nem kell sokat a BR-re várni
  • Csacsi
    #696
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ugyebár a történelemből kiderül, hogy Crixus, és Oniomaios(doctore) az alvezérei lesznek, így tudtam, hogy ők életben maradnak, és mellé állnak. De azért jó volt nézni. Élveztem is így minden percét. Meg hát ugye Doctore-ről, csak az utolsó részben derült ki, hogy kicsoda is igazából.
  • Punker
    #695
    ez valami hihetetlen durva évzáró lett!
  • Tyler1
    #694
    megunhatatlan!!! :D (aki nem látta a finálét, az ne nézze)

  • Tyler1
    #693
    jó volt az időbeli váltogatás sztem. így ütött a vége nagyot, senki nem sejti az elején h mi lesz, csak a sorozat folyamával derül ki. :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    én pl. még majdnem azt is elhittem h Crixus meghal már ott
  • nan76
    #692
    Így van!!És ez eddigi életem legjobb sorozata!!Lebilincselt.megbabonázott,elbúvőlt minden vasárnap az elsó résztől az utolsóig!!
  • AntiHero
    #691
    Ja és itt kérnék meg mindenkit, hogy a 6 részes mini sorozatnak ne nyissunk külön topikot. Ide is elfér bőven szerintem.
  • Aragorn83
    #690
    Kegyetlen, gyönyörű és brilliáns volt ez az évadzáró. :D

    Fantasztikus egy sorozat, imádom!!!
    A sorozatjunkie-n, amikor még kb tavaly láttam az első trailert a sorozatról, már akkor tetszett, de nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog.

    Remek történet, kitűnő színészek, fantasztikus karakterek, akiket szerethetsz vagy gyűlölhetsz és emellé még mesteri zene. (Alig várom az OST-ot!)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Durot sajnáltam, hogy nem élte meg a kitörést, de az eddiekből is sejthető volt, hogy Agron az aki a fontosabb szereplő.
    A rómaiak közül egyet sajnálok, ő pedig Numerius anyja. Ő tényleg normális volt, kedveltem.
    Igazából Lucretiat is sajnálom, de csak Lucy Lawless miatt. Bár az utolsó jelenetében, még nem halt meg, de elég végzetesnek tűnik az a seb. Sajnálom, hogy nagy valószínűséggel már nem fogjuk őt sem látni a 2. évadban.
    Aurelia jelenete nagyon jó volt, ahogy dühödt fúriaként, kiadva magából minden haragját és fájdalmát, halálra késelte Numeriust. :DDDD
    Ilithyia már megint megúszta, ahogy Ashur is. Megérdemelnék a kegyetlen halált, főleg a nő. De belátom, hogy egyelőre kellenek a sorozatba, mint fő intrikusok.


    Számomra életem eddigi legjobb 13 hetét hozta, lealázva az eddigi kedvencemet a LOST-ot.

    Viszont most rendkívül szomorú vagyok, mert jó ideig nem lesz semmi új Spartacusos dolog. :'-(((
    Epedve várom a januárt és vele a 6 részes mini sorozatot. :)
  • AntiHero
    #689
    Na megnéztem. Jó zárás volt nagyon.

    Sok karaktert sajnáltam ugyan, hogy meghalt, de így volt rendjén. (majd őket az "előzmény" sorozatba legalább még láthatjuk)

    Minden a helyén volt kivéve a visszaemlékezés. Nem tudom miért így oldották meg. Simán kezdhették volna ezt a részt a "2 nappal előtte" résszel és utána jött volna a többi. Így kicsit az eleje suta volt, nem a megszokott módon ment a rész.

    Ennek ellenére 9/10 a rész. Az évad meg 10/10.
  • sandor8206
    #688
    olyan erős jelenetek voltak benne, hogy "elélveztem", csak lestem ki a fejemből. nemcsak jól meg van csinálva ez a sorozat, az eksön is jó de amikor ilyen jelenetek voltak itt is + párbeszédek, szövegek, komolyan meg kellene tapsolni a forgatókönyvírókat pár jelenet és szöveg ami nagyon tetszett
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Crixus-Inkább holtan látom, mint a melleden csüngve.
    és puff- HATALMAS
    Ashur doktore jelente
    Varro felesége + a magisztrátus fia kinyírása, bummm-odabaszott

    de ez a 2 jelent nálam minden vitt, a duma
    Crixus+doctore átállítása

    és crixus első győzködése Spartacus által



    komolyan mondom, sorozat Dvd-t még nem vettem, de sztem ez lesz az első, hátha másért nem is legalább így támogatom a sorozat készítőit.
    Hatalmas rész volt és évad!!!
  • Dynamic
    #687
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hoppá, Doctore = Oniomaios? Megvan Crixus mellett a másik jövendőbeli alvezér is:)
  • sandor8206
    #686
    na egy tökéletes évadzáró, egy tökéletes első évadhoz. egyszerűen azt a kurva volt ez a rész!!!
  • Victor1103
    #685
    JUPITER'S COCK micsoda Finálé!!:D EPIC!!!

    Úgy megnyugodtam, hogy azok akik megérdemelték a halált meg is kapták. Kivéve a fő szarkavarót ami engem kicsit zavart, de a végén ő se menekülhet majd a sorsa előt ugyanis szerzett magának egy pár ellenséget.

    Lassú start, folyamatos fejlődés csakis pozitív irányba, fantasztikus megvalósítás, tökéletes évadzáró. Csak így tovább a 2. évadban!
  • kingtomi
    #684
    na most végeztem a befejező résszel!...gyerekek,erre nincs szó,ez mindent odaver! remélem szegény Andy hamar meggyógyul!!mikor kezdik szerintetek a 2. évad forgatását?