2411
tsw
  • Since
    #1971
    Ez milyen csatorna? Kik vannak ott?
  • Maala
    #1970
    Ha tudsz angolul, a #noobmares csatorna a te helyed.
  • Since
    #1969
    Végülis a régi karakteremet folytatom (Templar), viszont jó lenne nightmare dunge-önöket csinálni csak ugye már nincsen fent egy ismerősöm sem, és kellenének lila tárgyak hogy tovább tudjak haladni.. :)
  • Maala
    #1968
    Nem, Order alatt Dragont értettem, csak a zöld színből valami agyfasz miatt az Order szó jött a kezemre. Pillanatnyi elmezavar, nvm. :D Az otthoni meló átka.

    Én azért találkoztam egyből egy NYraidnyi magyarral, és szólóban is volt rendszeresen vagy 4-5. Meg persze az új kicsik a magyar csatornán.
  • MerlinW
    #1967
    Malaa az Order alatt gondolom Templar-t értett:) Magyarok egyébként nagyon kevesen vannak. Én legalábbis 4-5-nél többel nem találkoztam a 2 éves pályafutásom alatt.
  • Maala
    #1966
    Mivel a legtöbb guild cross-faction, ezért inkább javaslom az Illuminati, vagy Order frakciókat, azoknak jók a küldetés végi szövegeik. Mást nem nagyon befolyásol a frakció, csak ezt, meg magát a HQ-t, és a sztori missionök közti átvezető animokat.
  • Since
    #1965
    Hmmm lehet újra ránézek a játékra, melyik frakcióban van a legtöbb magyar?
  • MerlinW
    #1964
    Ne foglalkozz vele. Elő lehet fizetni, de nem muszáj. Ha előfizetsz, kapsz minimális xp bónuszt, az adott hónap ajándékát (kozmetika) és 10% kedvezményt a store-ban. Szóval nevezzük inkább támogatásnak, mintsem előfizetésnek. Senki sem jut előnyhöz vele.
  • Vamp17
    #1963
    Sziasztok, gondoltam raprobalok erre a jatekra, 1600 forintert meg is vettem innen, viszont most picit bajban vagyok. Elvileg a jatekhoz nem kell havidij, viszont most azt latom, h csak 30 napig tart az elofizetesem... Akkor hogy is van ez?? Most csak valami trialt vettem, vagy mi?

    Konretan ezt irja:

    Membership No Membership Upgrade to Membership
    Membership valid until 2015-01-06 23:42:23
    Utoljára szerkesztette: Vamp17, 2014.12.08. 00:57:30
  • MerlinW
    #1962
    Issue#10 trailer. Előfizetők már megvehetik, a többiek hétfő/kedd környékén.

  • MerlinW
    #1961
    Örülünk, de én már azt a fránya Raid / Lair / Dungeon-öket akarom. NY-ot és Eidolon-t már csukott szemmel toljuk le 4-5 perc alatt első próbálkozásra.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.12.04. 15:05:53
  • Maala
    #1960
    [URL=http://www.thesecretworld.com/news/game_director_letter_november_2014]Dec. első felében Issue #10.[/URL]
  • Maala
    #1959
    Menj elite-n, ott megértőek az emberek, ha megállsz megnézni a videókat. :)
  • MerlinW
    #1958
    Dungeonokat pedig ajánlott nyomni a bullion-ok miatt (.4.4+ custom gear meszerzéséhez elengedhetetlen). Event karácsonykor lesz megint.
  • _laja
    #1957
    Okok, én biztos vagyok benne hogy bug, mert én is így próbálom ahogy javasoljátok. A túléléssel nincs gond, tudom ütni a nullákat hosszú percekig is, szóval volt időm végigpróbálgatni pár kombót, és hát azt megállapítani hogy melyik fegyveren van melyik aegis, meg elolvasni az ellenfél barrierjét - hát azért ez nem egy nagyon összetett dolog. Néha működik, néha nem. Egy kicsit most idegesítő nekem ez a Kaidan :)

    Viszont jó hírem is van: tegnap végignyomtam a tsw fórumon található 2015 Performance Tweak Guide javaslatait (URL-t nem tudok beszúrni mert nemrég regisztráltam). Így sokkal gyorsabb lett az egész: PVP-ben sem megy le 30 alá az FPS, kinn meg 80 fölé is felmegy.

    Egyébként PVP-ben általában blood+blade, és a kedvenc kalandozó szettem a shotgun+akármi (mostanában shotgun+blade), és ha elakadok, akkor jön a chaos+blade frenzy heal túlélőszett. Dungeont meg valamiért nem nyomok, bár nagyon az elején voltam egyszer Polarisban. De nem tetszett hogy végigszalad mindenki rajta, és nem akartam fárasztani őket azzal hogy én végignézném a videókat. Jók ezek a fast runok, de az első 2-3 alkalommal csak úgy casual végigmennék.

    Amúgy nem tudjátok véletlenül mikor lesz megint valami érdekes event? Mint a halloween vagy a golden golem?
  • Maala
    #1956
    Ahogy Merlin is mondta, az a lényeg, hogy annak a fegyverágnak a builderjét, és consumerjét használd, amelyik sebezni tudja épp a mobot. Pl. Blade+Hammer nagyon jó tud lenni, gyorsan lehet vele aprítani. Blade+Fist is elég hatékony tud lenni, és direkt heal skilleket is rakhatsz mellé.

    És hiába van neked 5 Resourced, a Psyc fegyvereden, ha lenullázod egy jó nagy consumerrel a Cyber védelmű mobra, egy szép nagy 0-t fogsz rá sebezni ugyanúgy.

    Arra is vigyázni kell, hogy Psyc idővel újratöltődik, míg Cyber folyamatosan regenerálódik, amíg le nem vered teljesen. Tehát oda kell figyelni, hogy épp milyen színű is az a HP bar az ellenfelen.

    És ja, a Tower Defense újracsinálhatóságára gondoltam (ha jól emlékszem, az a küldetés neve). De csak 6 nap, nem 9. :P
  • MerlinW
    #1955
    Mindig azzal kell verned, amivel kell:) Ha pl lila az ellenség hp csíkja, akkor psyc-el kell ütnöd. Ha a psyc aegis-ed a bal kezedben van, ami teszem azt a blade, akkor azzal kell verned.

    Egyébként tök felesleges mindkét oldalra mindet berakni. Én jobb kézbe - blade - teszem a psyc-ot, a bal kézben meg cserélgetem a demonic/cyber-t a chaos-al. Miután ritka, a demo + cyber védelmű ellenfél, max boss-oknál fordul elő. Viszont a psyc+demo, psyc+cyber rendszeresen előfordul.
    Így mindig tudod, hogy milyen védelem esetén milyen képességeket használj. Ezért írtam, hogy nem árt a builder mindkét fegyveredhez.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.11.27. 20:26:05
  • _laja
    #1954
    Szerintem arra a questre gondol, ahol kapsz egy aegist a végén, és 3 naponta meg tudod csinálni, így 9 nap után mindkét fegyverednél ott lesz mindhárom aegis. Amúgy értem én hogy hogy működik, vagy legalábbis azt hittem. De ha ütöm 1-2 percet az egyik aegissel, aztán egy másikkal 1-2 percig, aztán a harmadikkal 1-2 percig és mindig csak nullák repkednek, az nem ok. De lejelentettem bugnak.

  • MerlinW
    #1953
    Nem értem, milyen két szett, mi 9 nap?:) Én a megjelenés hétvégéjén befejeztem a sztori részét. Mármint kapsz mindhárom típusú AEGIS-ből egyet, azokkal meg bárkit tudsz sebezni. Scenario-survival szerű cuccban meg sem karcolnak.
  • Maala
    #1952
    Plusz frissen a területen még nem tudsz minden fegyverrel minden enemyt sebezni, ezért amíg nincs 2 teljes szetted (9 nap), érdemes egyik slotba Fist-öt rakni, és direkt healelni magad, míg a másikkal legyakod az ellent.

    Ebben a fázisban még a AR/Pistolt nem ajánlanám, mert a Leech ilyenkor még nem életképes, inkább egy jó kis Blade, ami a passzívon keresztül tud gyógyítani téged.

    Lassú, de biztos megoldás. Tokyot azért csinálták, hogy a sok 10.5.5 gearrel rendelkezőknek is kihívást jelentsen. Ehhez mérten kell hozzáállni, és próbálkozni. :)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.11.27. 15:23:17
  • MerlinW
    #1951
    Azzal a fegyverrel tudsz AEGIS sebzést okozni, amelyikhez tetted őket. Tehát, ha pl chaos van bal kezedben és a bal oldali slotban van a Psychic, akkor csak chaos képességgel tudsz kárt okozni. Jobb kezedben pl blade, oda meg beteszel demonic-on és a cyber-t és ezeket cserélgeted ha kell.

    Tokyoban nagyon ajánlott mindkét fegyverhez builder-t és consumer-t bepakolni - legalábbis ha egyedül játszol.
  • _laja
    #1950
    Sziasztok! :)

    Én templarként kezdtem, de mikor láttam valahol, hogy milyen szövegek vannak az illuminatinál, akkor inkább indítottam egy illuminati karaktert. Így a történetfolyam elég vicces volt, ehhez képest a templar nekem eléggé száraz.

    Viszont bénázok Tokyoban; psychic barriert nem tudtam lebontani, van valami trükkje? Próbáltam persze a psychic aegissel, aztán mindegyikkel, de csak nullák röpködtek.

    Amúgy az arcadian játszom, és elég sokat járok fusangba. Fura módon a grafika nagyon jó mindenhol, de fusanghoz eléggé le kellett butítani, hogy a 10+ fős csaták ne menjenek át képregénybe.
  • Ruby25
    #1949
    Köszönöm, a játék mint írtam megvan, játszottam is vele eléggé sokat, mert nagyon rá voltam kockulva, csak aztán a barátokkal kicsit más játékra tértünk és el lett felejtődve az egész. De most szeretnék visszatérni amennyire az időm engedi. Már azt hiszem 10.4es gearbe volt a kari, szóval tapasztalat van, csak sok mindent felejtettem már, és nem tudtam, hogy áll a helyzet, és konkrétan azért is szeretnék visszatérni, hogy hátha lesz olyan akikkel együtt lehet tolni akár 2-3ember is. De ez eléggé meggyőző volt, úgyhogy sztem visszatérek, aztán meglátjuk mi lesz belőle!
    Tényleg nagyon szépen köszönök mindent, a gyors választ és a segítőkészséget is, remélem ingame találkozunk!!! :)
  • MerlinW
    #1948
    Originen € 7,49 a játék.
  • Maala
    #1947
    Jogos, #sanctuary azoknak, akik még az end-game előtt állnak.
  • MerlinW
    #1946
    #sanctuary a másik csatorna.
  • MerlinW
    #1945
    Mindhárom kaszttal más főtörténetet játszhatsz végig, valamint PvP-ben értelemszerűen az adott oldalon játszol. Játékmenet szempontjából nem számít, cross-server van, mindenki lát mindenkit, mindenki játszhat mindenkivel, minden oldalon, minden szerveren. Egyedül a HQ-kra nem mehetsz be, csak a sajátodba (ez is egyértelmű:)).

    A templar sztoriban van a legtöbb csavar, Illuminate a legviccesebb, Dragon meg.. nos az olyan ázsiai:)
  • Maala
    #1944
    Én őszintén szólva a #noobmares csatornát ajánlanám, amikor már end-game fázisba léptél (azaz végeztél a 8 alapterülettel, és Tokiót kezded).

    Az nem klán, inkább egy közösség. Akik segítik egymást eléggé. Legyen szó akár DM-ezésről (magát a DM-et kezdőként letolni, akár gearezésről), akár Scenario tanácsokról, de néha még raidelésről is van szó. Persze az önszervezés itt is egy jó tulajdonság.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2014.11.23. 21:02:59
  • Ruby25
    #1943
    Akkor már csak egy utolsó kérdésem lenne, mert nagyon tetszik már a Ti hozzáállásotok, végre nem az a tipikus magyarok ( és itt sztem értitek mire gondolok, ahogy érzem nektek is volt bőven tapasztalat)... :D. Őszintén szólva, nem valami nagy társaságot keresek, hanem valami kisebbet ahol az ember a játékra szánt idejét el tudja tölteni kellemesen, beszélgetések közepette. Az angol szintem, sajna nem épp a maximumon van, ezért keresek olyat ahol magyarok is vannak. Mert úgy érzem idő lesz belejövök :)
    A kérdés pedig az lenne, számít-e az hogy templar dragon vagy illuminati vagyok? mert templarom van... és régen még számított. Ha számít akkor pedig melyiket érdemes, Ti mik vagytok?
  • Maala
    #1942
    Azért én nem játszom annyi ideje, mint te, de elég sok magyarral találkoztam high-endben. :) Pedig nem is kerestem. Néha csak véletlenül derül ki 1-1 "külföldiről", hogy ő bizony magyar. :D
  • MerlinW
    #1941
    Az elmúlt másfél évben talán ha 2-3 magyarral találkoztam aki endgame-et játszik. Szóval jah. Nagyrészt nyugat-európaiak, amerikaiak és pár orosz csapat játszik a játékkal. Engem egyébként nem zavar, sokkal kulturáltabb a légkör, mint magyar közösségekben. Két guild-ben vagyok 3 karakterrel, a fő guild-em egy nagyon családias kicsi 20 fős (portugál, norvég, amerikai, francia, német társaság), a másik egy nagyobb 100+ fős teljesen vegyes csapat. Mindkét guild-ben sok a lány így teamspeak/mumble-n mindig szuper akár éjszakába nyúló társalgások jönnek létre:) Pozitívum, hogy az átlagéletkor mindkét helyen 25-30, - mondjuk ez a teljes TSW-re nagyjából igaz - így nagyon jó a közösség, többnyire mindenki segít mindenkinek, türelmesek, a többséggel mindent meg lehet beszélni normálisan.

    Szóval, jah. Nem igen játszanak magyarok, de nekem ez így tökéletesen megfelel:)
  • Ruby25
    #1940
    Most akkor ezt érthetem úgy, hogy majdnem egyedüli magyarként tolod? ennyire kihalt volna az egész?:S Régebben azért több helyen egy guildbe több magyar is volt együtt, mindenki abba hagyta?
  • MerlinW
    #1939
    Magyarul nem igen fogsz beszélni TSW-ben senkivel (max velem:)), de ha megy az angol akkor tudok neked egy kellemes és aktív nemzetközi cross-cabal-t.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.11.23. 14:48:19
  • Ruby25
    #1938
    Sziasztok!
    Szeretnék újra visszatérni a játékhoz, viszont ehhez keresnék, (tekintettel arra, hogy magyar részleg nincs) olyan külföldi guildet, ahol szívesen látnának még 2 embert és van köztük pár magyar is, a segítséget nagyon szívesen venném. Sok évnyi MMO tapasztalat, és TSW-vel is játszottam még Tokyo előtt. Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném :)
  • Zyaxos
    #1937
    Sziasztok :)

    Én csak most kezdtem, de szívesen vennék majd játékbeli segítséget ingame TS-en, vagy Skype-on is :)

    IGN: Elewar

    Köszönöm :)
  • MerlinW
    #1936
    Dupla AP, Golden golem event, stb mától hétfőig.
  • Orgi
    #1935
    Köszi, felveszlek friendsbe és jelentkezem :)
  • MerlinW
    #1934
    A last pagan kifejezetten kellemes questeket hozott, jah. Ha szeretnél questelni Tokyo-ban, szólj mert én három naponta végigzongorázom majdnem mindet. Ma este is leszek (késő este, úgy 10-11 óra után, mert 3 raid-em is lesz ma). Valamint szombaton délután szoktam még csinálni. Pheenti és Sheentii néven megtalálsz a játékban.

    Mindkét karakterem .5.5 / .5.4 szóval gyorsan tudunk haladni.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.10.01. 16:53:22
  • Orgi
    #1933
    Köszi a választ! Egyáltalán nem gondolom komolyan már az endgamet, de a kevés szabadidőmben ez az egyetlen játék, amivel néhanap pár órát játszom, eléggé megfogott annó a hangulata... Egyáltalán nem tápolok, augmentem darab sincsen, pvp-s 10.0 epicekben vagyok, illetve 2 q reward 10.1-em van talán. Tokyoval az a bajom, hogy egyedül kissé nyögvenyelős, de néha elszórakozgatnék benne, illetve ha jól sejtme most vagy fél évig ez lesz a helyszíne a játéknak, szóval megérheti a Last pagan?
  • MerlinW
    #1932
    a két sidestory kiegészítő ad 12 új questet, valamint jön majd az issue 10, 11 ami folytatja a főszálat (plusz kapunk AEGIS dungeon-t és raid-et is). Elvileg mindkettő még idén jön.

    Nekem mindkét dlc tetszett, de a legutóbbi nekem jobban tetszett lett. Ha komolyan játszod az endgame-et, akkor érdemes mindet megvenni, hiszen amellett, hogy kapsz jó kis questeket, több lehetőség van sunrise sequin-t gyűjtögetni az AEGIS modul fejlesztésére, ami valószínűleg kelleni fog a dungeon/raid-hez.

    +1 mindkét dlc végén kapsz egy mystery box-ot, amiből eshet sok jó cucc.

    Én anno megvettem a grand master pakkot (200€), azzal örök előfizető lettem és minden dlc ingyen jön a játékhoz (+havi 1200FC, +5 veteran, +havi ajándéktárgyak, +boost, stb). Sok pénz volt, de mára abszolút megtérült.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.10.01. 13:19:36