9144
10804749371311425826.jpg

>>> WAREZ TOPIC <<<

A Warez témával oda fáradj!

GoG-s exe

Skip intro

Akiknek nincs widescreen (:
  • Quintall
    #9064
    Valószínűleg a barlangban vágtál le elég nekkert, hogy megismerd őket és a gyengéiket, így akkor került be a bestáriumodba, ezért adhatta ott be (frissítette) a küldetést.

    Ha megveszed a könyvet, ami a nekkerekről szól, akkor hamarabb beadja, de így spóroltál némi pénzt :-)
  • Although
    #9063
    Oh szerintem mindenki az erdőben kereste őket ha ott voltak jelölve :)
  • bunny
    #9062
    Oké, szóval a megoldás az volt, hogy a nekker járatok NEM a barlangban vannak, ahol a küldetést beadja, hanem ki kell menni az erőbe megkeresni őket. Bazz, jó pár órát anyáztam ezzel, végül gugli barátom súgott, én teljesen abban a hitben voltam, hogy ott bent kell a bejáratokat elintézni.
  • bunny
    #9061
    Köszi, megyek akkor még egy kört a barlangba, amúgy is jó áron veszik a nekker alkatrészeket, lehet keresni rajtuk :)
  • Pityu Mester
    #9060
    Ahogy genndy is mondta, nem mindegy, milyen bombád van. Méhkast használj, az működik! :)
  • genndy
    #9059
    Nem rádobni kell hanem közel menni és akkor van interakció. A piros pötty szerintem csak az ellenség, a fészket nem jelzi a térkép, de witcher érzékkel jól látszik. Az se mindegy hogy milyen bombád van, nem mind jó.
  • Although
    #9058
    Megcsinálod a bombát és rádobod de lehet nekem volt interakció ha van nálad a kütyüből.
  • bunny
    #9057
    A játék elején az első városban egy egy nekker feladat, ahol be kell robbantani 4 járatot. Hogy? Sehol nem látok erre interakciót mint pl. a w3-ban a fészkeknél, látok pár gyanús piros pöttyöt a minimapon ahol van is a földön valami, de semmit nem tudok vele csinálni. Próbáltam lökéssel, dobtam oda bombát, nem sikerült.
  • bunny
    #9056
    A story, grafika lehet jobb, de a kezelése és a működése borzalmas szerintem. Nem jött be túlzottan az 1-ben alkalmazott harcrendszer (pedig 3rdpersonban volt), de ez ha lehet még szörnyűbb. De ami igazából zavar az a tárgyak, és az npc-kel való interakció.
  • mooo
    #9055
    Én még csak az első kettővel játszottam,de messze jobban tetszett a második rész,mint az első.
  • bunny
    #9054
    Na azzal én is futottam pár kört, mire rájöttem, hogy soha nem fog adni semmit. Őszintén szólva én witcher 3-1-2 sorrendben játszom, de egyenlőre pár óra után messze a witcher 2 a legrosszabb tagja a triónak. Nagyon nem tetszik se az irányítás, se a kijelzések, szóval borzasztó. Ha nem érdekelne a story - bár olvasom a könyveket, szóval ott úgyis megkapom - és nem érnék rá marhára, hát már tuti abba hagytam volna.
  • Zozo0122 #9053
    Csomószor előfordult nekem is, biztos bug. Pl. még a Flotsami fogadóban is ott van a szerzetes, de nem ad semmit, elvileg valami promós cucc volt a küldi és már nem aktív...
  • SzirmosSzisza
    #9052
    Ez valami hülye feature, hogy a ládák nem lootolhatóak csak a zsákok?
  • bardocz
    #9051
    Igen igen erre gondoltam, hm, akkor valószínű, hogy anno Iorveth oldalán vittem végig. Köszi. Mondjuk már nem emlékszek rá, szóval lehet végigviszem mindkét oldalt, nyáron meg egy W3 újrajátszás a kiegészítőkkel.
  • benőmenő
    #9050
    A chapter 2 különböző helyszínen játszódik, illetve a sztori minden részletét csak újrajátszással ismerheted meg.
    Roach-al a kadweni táborban, míg Iorveth-et követve a törp városban kell mászkálni nagyrészt.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2015.12.28. 13:29:53
  • bardocz
    #9049
    Aki végigvitte Iorveth meg Roche oldalán is, mi a fő különbség? Úgy emlékszem régen Roche oldalán vittem végig, de most kezdek elbizonytalanodni. Most is meg anno is kimentettem az elfeket a toronyból amikor flotsam-ot elhagytam, aztán szerintem utána is ugyan az ment. Akkor főleg egy városban mászkáltam a chapter 3-ban. Lehet rosszul emlékeztem, és Iorveth oldalán vittem végig az egészet? :D
  • sadface #9048
    félreérthetően fogalmaztam. Levettem de teljesen ugyanolyan maradt az egész. Mintha teljesen ultrán lenne a játék.
  • benőmenő
    #9047
    Elég bitang cpu igénye van a játéknak, annak ellenére, hogy a minimum követelményekben core 2 duo van.
    AMD Phenom II 950-el nekem is elég gyakran ment 30 fps alá minden lowon, i5 4690-el pedig közel betonfix 60 fps volt ugyan azzal a 270X-es Radeonnal high-ultra beállításokkal.
  • sadface #9046
    Még anno, beszereztem steam salen, de mintha a játék nem reagálna a launcheres beállításokra. Szóval hiába vettem le a grafikát ugyanúgy 30fps~ maradt. Valaki ötlet? :)
  • S1M0N
    #9045
    A Vadak 2 alakban tudnak átjönni a saját világukból másikakba: "szellem" alakban, valamint teljes valójukban.

    Előbbiben nem lehet őket megölni, mert ugye csak egy kivetített formájuk jön el ilyenkor, annak meg nem lehet ártani. Ezt valamilyen mágiával érik el.
    Amikor Yen megmentésére ment Geralt és csapata, akkor teljes valójukban voltak jelen a vadak, azért tudtak közülük sokat megölni, ezt Letho el is mondja.

    Az, hogy az első rész végén meg lehetett vele küzdeni (nem volt kötelező, de közepes szinten simán lenyomtam), az lehet, hogy részben az illúzió miatt is volt, de az tényleg a Vadak ura "szellemképe" volt, nem csak az illúzió része. Ott lényegében nem megöltük, hanem véget vetettünk az egész illúziónak, vagy ha nem harcoltunk vele, akkor meg magától odébbállt.
    Én pontos részletekre már nem emlékszem a felbukkanását illetően, de akkor is már az Ősi Vér Gyermekét kutatták.
  • Although
    #9044
    Ne kérdezősködj, játszd végig, csak elrontanánk a dolgot :)
  • Zozo0122 #9043
    Mindenképp lenyomom úgy is. Amúgy furcsálltam, hogy Saskiának szinte semmi szerepe nem volt,aztán rájöttem, hogy ugye alakváltó a csaj? :D
  • MertHogy
    #9042
    Megmondom őszintén, nem igazán emlékszem az első részre, de azt tudom, hogy a végén lévő fagyos táj a Lángoló Rózsa Rend nagymesterének, Jacques de Aldersberg az illúziója, mivé lesz a világ, ha nem állítják meg a Fehér Fagyot, itt véleményem szerint nem a valós Falka vezetővel küzd meg Geralt, hanem egy illúzióval. Érdekes ez a szellem lény dolog, a kettőben is említik, hogy nem lehet őket megölni, de mikor Geralték rátalálnak a Falkára és Yenre, kardjaikkal simán levágják őket. Érdemes a menüből visszanézni az emlék videókat egyszerre, sok minden jobban összeáll.
    Az witcher világ alapja, hogy mikor a Szférák Együttállása megtörtént, a világok keveredtek, lényegében párhuzamos univerzumok. Ekkor került a witcher világra a mágia, az emberek és a szörnyek, addig itt csak az ős tündék, más néven Aen Seidhe, és a törpök éltek. Az ember hamar meghódította a világot és szorította ki a többi fajt, innen eredeztethető a fajok közti feszültség. Egy ilyen világból származik a Vad Falka is. A Vad Falka, a Fehér Fagy, az Ősi vér gyermeke ezek mind a harmadik részben kapnak igazán hangsut, és magyarázatot.
    Sokak véleménye szerint az Iorvethes szál sokkal jobb, mint a Rochos, én is osztom ezt a véleményt, szóval tényleg ne hagyd ki, már csak Saskia miatt se.
  • Zozo0122 #9041
    Így már érthető, köszönöm mindkettőtöknek :) A harmadik résszel még nem játszottam + még Iroveth szálát is végig szeretném csinálni előtte.

    De még egy dolog: az első részben a Vadak Királya többször is meglátogatott, illetve a végén elvileg meg is öltem, nem? (gondolom nem megöltem, csak elkergettem abban a jövőképben, mert a bestiárium is írta, hogy ezeket a szellemeket nem lehet végleg megölni, a Vadak pedig néha nem jönnek át ebbe a világba, csak a szellemképüket küldik át)

    Amúgy kezdem megszeretni a loret, az első részben olyan mennyiségű és szétágazó történetet zúdítanak az emberre, hogy a fele sem volt átlátható, de így a 2. rész végére sok minden letisztult. Tetszik a mágia megközelítése is, valahogy olyan steampunkos kicsit, vagy nem tudom :D
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2015.12.19. 04:32:16
  • MertHogy
    #9040
    Kicsit pontosítanék S1M0N válaszán, nem tudom a harmadik résszel játszottál-e, de a három ismeret nélkül nehéz lesz spoiler mentesen válaszolni, de megpróbálom. Röviden, tömören a hetedik kötet végén Ríviában leszúrják Geraltot, lényegében meghal, őt próbálja meggyógyítani Yen, én úgy tudom ő "csak" haldoklik, mert túl sok mágiát használ Geralt megmentésére, nem olvastam a hetedik kötetet, nincs sajna olyan szintű angol tudásom, hogy megbirkózzak vele, ekkor jelenik meg Ciri, a könyvek és a harmadik Witcher játék egyik legfontosabb szereplője, és elviszi őket egy ismeretlen helyre. Itt Geralt és Yen egymás mellett ébred, lényegében ezzel ér véget a könyv sorozat. A második játékból tudjuk meg mi is történt ez után, hisz Geralt emlékei fokozatosan visszatérnek, de a harmadik rész ismeretével értjük meg igazán, Yen és Geralt békésen élnek a titokzatos kis szigetükön (nem emlékszem a nevére, de nem is annyira fontos) amikor a Vad Falka elrabolja Yent mellőle, Geralt a keresésére indul, ebben segédkezik neki Letho miután Geralt megmentette őt, csatlakozik még két másik witcher, Auckes és Serrit, őket is megismerhetted, mivel a Roche-os oldalt választottad. Mikor Geralt rátalált a Falkára, némi harc után alkut ajánlott a vezérüknek Eredinnek, vigye őt Yenért cserébe, Eredin belement az alkuba, hogy miért volt neki fontos, és egyben mindegy kit tart fogva, Yent vagy Geraltot, az a harmadik részben derül ki. A csere után Letho magával viszi Yent, megígéri Geraltnak, hogy vigyáz rá, Yen szintén amnéziás, akárcsak Geralt miután "megszökik" (nem véletlen az idézőjel) fogva tartóitól, a szökés után az első emléke, hogy rohan az erdőben, és ezzel kezdetét veszi a witcher játékok első része.
  • Zozo0122 #9039
    Jaja, Letho el is mesélte, csak kicsit úgy éreztem, hogy ide-oda ugrálunk az időben :D
  • S1M0N
    #9038
    1, Igen, meghalt.
    2, A leszúrása előtt.
    3,Ő sem halt meg.
    4, Erre már nem nagyon emlékszek, de igazából túl nagy jelentősége nincsen.

    Amúgy a 3. rész megválaszol még pár kérdést, de a 2. rész végén Letho is elég jól elmeséli a korábban történteket.
  • Zozo0122 #9037
    Köszi, elolvasni sajnos nincs időm a könyveket :( A többi kérdésre is tudod a választ?
  • benőmenő
    #9036
    *első kötet = első játék
  • benőmenő
    #9035
    A 3 játék a könyvek után játszódik.
    Eddig az első 5 kötetben nem volt Letho, szóval valahol az után, de az első kötet előtt bandázott vele.
    Érdemes elolvasni őket, mert eléggé nagy hatása van arra milyen döntéseket hozol és milyen összefüggéseket veszel észre az események közt a játékokban.
  • Zozo0122 #9034
    Na, végigvittem Roche oldalán. Jó játék volt, jobb és epikusabb, mint az első rész. Vannak negatívumai, de összességében tetszett, végigviszem majd a másik oldalon is. Amúgy a végén ez a több, mint 20 perces stáblista...te jó ég. Nem tudom ezt hogy képzelték, én mindig megtisztelem a készítőket ezzel, hogy végignézem/kivárom, de ez nagyon durva volt.

    Valaki most már akkor világosítson fel, mert az első rész óta eltelt egy kis idő, meg ezt a részt is egyszer félbehagytam, szóval lehet nem mindenre emlékszem, de:

    1, Most akkor végül is meghalt Geralt, amikor leszúrták Ríviában?
    2, MIKOR történt az, amikor Lethoval bandázott? A leszúrása előtt/után?
    3, Ha Geralt nem halt meg, akkor Yennefer sem?
    4, Mi az, hogy odaadta a vadaknak a saját lelkét Yen helyett? Van ennek bármiféle következménye? És miért ért ő többet, mint a varázslónő?

    Köszönöm!
  • benőmenő
    #9033
    Egyedül Letho volt pokoli nehéz számomra, egyébként teljesen jó normálon.
    A 3 nagyon hasonló, de vannak lényeges különbségek. Van lock-on, viszont ez azt jelenti, hogy szinte mindig szemben vagy az ellenféllel, ezért baromi ritka a backstab. Ráadásul elég nehézkes az ellenfelek közt váltogatni még kontrollerrel is, bill+egérrel meg egyenesen rémálom.Viszont a gurulás mellett van egy gyorsabb, kisebb távú kitérés is. A baj az, hogy a találatok érzékelése továbbra sem túl jó.
    Összességében a 3 harcai valamivel kifinomultabbak, de szvsz nehezebb is valamivel.
  • Aborg
    #9032
    Kicsit neha nehez normalon. Sajnos pont a lenyeges csataknal. Amikor csak mindenfele mezei szornyek ellen harcolok akkor megfelel. De a nagyobb csatak tul nehezek, pedig hasznalok mindent (fozetek, bombak, jelek, kardok). A cuccaim is a legjobbak amiket ossze lehet szereltetni.
    A harcrendszer nem az igazi. Megprobaltak valami akciosabbat osszehozni, de az elso Witcher jobban mukodott a maga "primitivebb" rendszerevel. A celnak az jobban megfelelt.
    Nekem eddig legjobban a 2009-es Batman harcrendszere tetszett, persze itt az talan nem mukodne a mindenfele szazalek-kalkulacio miatt, meg itt egyszerre tamadnak ram sokan stb.
    A Witcher3-ban milyen lesz a harc? Remelem osszehoztak valami jobbat
  • benőmenő
    #9031
    Igen.
  • Aborg
    #9030
    Hm, erdekes. A vegigjatszas utan az utolso mentes atviheto lesz majd a Witcher 3-ba?
  • Saaba
    #9029
    Ahogy Genndy is írta, bizonyos cselekményeket más nézőpontból látsz és egy-egy pályarészt jobban betudsz járni. Vagyis nagyobb terület nyílik meg előtted. Vannak eltérő feladatok a két szál között, valamint bizonyos szereplők döntései a 2 történet végigjátszásával nyernek értelmet.
  • genndy
    #9028
    A térkép lényegében ugyanaz (csak persze a tábort nem járhatod be szabadon), de a feladatok tök mások. Illetve a főszálban ugyanazokat kell megtalálni csak más miatt (de baromi érdekes megtudni az eseményeket meg nézőpontokat a másik oldalról, ezért érdemes azt is végigtolni).
  • Aborg
    #9027
    Koszi!

    Probaltam csak ugy szorgalombol letenni a szornytiipusnak megfelelo csalit es korberaktam csapdakkal. Kerestem szornyeket, odacsaltam oket (kergettek) de a szornyeket ne erdekelte a csali, inkabb csak engem tamadtak.

    Ez a ket vonal dolog: en a Roche vonalon megyek. Mennyiben kulonbozik a ket vonal? Ioverth vonalon mas terkepek lennenek? Vagy csak a feladatok masok?
  • Saaba
    #9026
    Én Roche vonalán úgy játszottam végig a játékot, hogy csak akkor használtam csapdákat, amikor kimondottan szerepelt a küldetésben.
    Most Ioverth vonalán, a hárpia szerződés küldetéshez kellenek a hárpiacsapdák, itt elengedhetetlenek.
    Amúgy a mágiát és a kardforgatást helyeztem előtérbe és simán végigvittem a Roche szálat.
    Ioverth vonalát még nem fejeztem be, ezért sajnos nem tudom, hogy mennyire lesz szerepük a csaliknak.
  • Saaba
    #9025
    Szia, Neked is köszönöm a segítséget.

    Próbálkoztam az összes jellel, de inkább felteszem a képeket, hogy jobban látható legyen mire gondoltam.