9144
10804749371311425826.jpg

>>> WAREZ TOPIC <<<

A Warez témával oda fáradj!

GoG-s exe

Skip intro

Akiknek nincs widescreen (:
  • Zozo0122 #8984
    Lehet. De kérlek, mondj már észérvet arra, hogy miért jó az pl. hogy Síle 2 random kérdéséből miért csak egyet válaszol meg? Vagy miért jó az, hogy mindenkinek adunk nevet, de egyeseket meg se lehet szólítani? Ezek zavarnak nagyon, utálom, ha vissza kell töltenem az állást, mert valamit nem tudtam megkérdezni ami érdekelt, vagy amikor nem sikerül időben döntést hoznom ha időre megy...egyszerűen még gondolkodom azon amit a karakter épp mesél.
  • DantesHUN
    #8983
    Éppenhogy nem. A könyvekben-ha olvastad - se harc közben hanem harc előtt issza meg a főzeteket. Miért lenne használhatatlan? Kicsit előre kell gondolkodni. Ha barlangba mész le, előtte macska főzet. ha harc várható, fecske. Nem olyan bonyolult.
  • Zozo0122 #8982
    Hát igen. Az a baj, hogy az elvárásaim az egekben vannak mindenben...túl erősek az igények, és szinte mindenkitől azt hallottam/olvastam, hogy mennyire jó a witcher stb. Talán túl sokat vártam. Az első rész nem volt rossz, de többször tuti nem viszem végig. Minden rpg-ben teljesen átkutatok mindent, amit csak lehet átnézek és próbálom magam beleélni, de ebben a 2. részben egyelőre nehézkesen megy...azért kap még esélyt, mert a 3. részt kipróbálva az lesz az a rész, ami végre nálam is betalál :)
  • DantesHUN
    #8981
    Szerintem töröld le, ez nem neked való.
  • Madi92
    #8980
    Hát ezzel a véleménnyel nem sokan fognak egyetérteni. :D

    Amiben igazat adok és tényleg hülyeség, az a potionos előre megívós dolog. Az tényleg értelmetlen és hasztalanná teszi a főzeteket.
  • Zozo0122 #8979
    Végül normálon kezdtem el, tanulva az első részből...nem is kellett csalódnom. (rossz értelemben)

    Enhanced edition, grafika maxon, magyar felirat. Eddig nem igazán tetszik. Sorolom.

    - Kis gond, de legalább 3-4 órát töltöttem a prológusban. Egyszerűen már idegesített, oké kezdhettem volna úgy, hogy egyből a templomos részre kérdezek rá, de gondoltam rá, hogy valami olyasmi baromság lesz, hogy ha nem ott kezdek ahol kezdődik, akkor órákat ugrok át a történetből - és igen. Utálom az ilyet.
    - Az összes prológusban megszerzett cuccom nálam volt egyszerre, amikor megérkeztünk Flotsamba a hajóval. Túl is voltam terhelve vagy 200 kilóval, de egy rohadt ládát nem lehetett volna a hajóra tenni...dobálhattam ki a kacatokat a fedélzetre. Nyilván túlterhelve nem vergődök el az első fogadóig. De jó, ez amúgy előny is lehetett volna.
    - A bunyó egész egyszerűen szar. Nem túl nehéz, de béna.
    - A kockapóker még mindig borzalmas, sőt még rosszabb. Utáltam az elsőben is, itt meg még rondák a kockák is, nehezebb észrevenni mi van nálam, meg még arra is figyelni kell, hogy ne dobjam le az asztalról...
    - A párbeszédrendszer is érdekes. Egyszer nem is tudok megszólítani valakit, másszor megszólítom de nem szól hozzám, harmadik esetben pedig végre mond valamit. Hello witcher, ennyi is elég, csak legyen valami, mert mintha bug lenne vagy nem tudom. Tehát egy asztalnál ülnek hárman: az első srácra ráklikkelek, azt mondja, hogy takarodj korcs. A másodikra ugyanúgy rá tudok klikkelni, de semmi reakció. A harmadikat meg akárhogy keresem, mégcsak a párbeszédikon se jön fel. És ez rendszeres az ilyen kisebb csoportokban utcán/sikátorban/kocsmában stb. Ehhez adalék, hogy ugye mindenkinek van neve, mint a Morrowindben volt, ez oké, de amikor valakihez nem ad párbeszédikont, akkor nem is láthatom a nevét, lehet épp adott embert keresem, de bebugol és nem látom...
    - A párbeszédeknél ezek az időre menő válaszok...az első ilyennél Iorvethnél el sem tudtam OLVASNI mindhármat és már el is tűnt, mire rájöttem, hogy helló időre megy. Utálom, ha valami időre megy. Nevetséges egyszerűen, adott esetben kellhet 1 perc egy nehéz döntésnél...
    - A térkép miért van azzal a különös rovásírással írva? Semmit nem tudok, hogy hol van, konkrétan még Vizimát sem találtam meg az első részből, mintha kínai lenne. Flotsam sincs meg, azt sem tudom, hogy melyik országban van, talán Aedirn vagy micsoda? :D A kistérkép számít igazán, de akkor is.
    - A harc. Hát...meh. Jobb, mint az első részben, de semmi különös.
    - Piákat meg kéne inni találomra harc előtt...huh. Honnan tudjam, hogy random barlangban épp miféle szörny fog várni? Bemegyek, meghalok, visszatöltöm és így készülök elő?
    -Párbeszédeknél ugyanez? Végigbezsélgetem, megkeresem azt a variációt amikor lehetőleg minél több mindent meg tudok kérdezni, visszatöltöm és úgy nyomom le megint? Az előbb dumáltam Sílével, megkérdeztem, hogy bezsélhetünk e más dolgokról is üzleten kívül? AZt mondta, hogy ja. Volt két kérdés: Régóta ismered Trisst? Illetve gyakran végzel witcher munkákat? Megkérdeztem a witchereset. Válaszolt,na mondom oké, akkor most rákérdezek Trissre. Nem lehetett, eltűnt az opció. Mondom bug, visszatöltöm. Rákérdeztem Trissre, utána meg a witcher munkákra nem lehetett...
    - Úgy az egész valahogy még nem fogott meg. A grafika nagyon szép, a hangulat is megvan, a hangok is jók, a szinkron közepesnek tűnik, de elfogadható, nem tudom pontosan mi a baj, de egyszerűen 1 óránál többet nem bírtam még játszani vele egyhuzamban. Olyan nehézkes, vontatott az egész játékmenet.
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2015.10.24. 03:46:39
  • ferenc001
    #8978
    Az az Insane nehézség amit mondasz, nem a Dark. A Dark kb. olyan nehéz mint az Insane, de ott van visszatöltés és vannak csak azon a fokozaton megszerezhető "Dark páncélok" benne, amikből ha nem a teljes szettet viseled, akkor szívják az életed (minden chapter-höz egy, ha jól rémlik).
  • Although
    #8977
    Ha belejöttél akkor ott a dark mode. Abba nincs visszatöltés, ha meghaltál vége. És az ellenfeleknek is egy ütés vagy általában. Van egy gyakorló mód abba bele tudsz kóstolni a harcba, bár az nehezebb mint ami a játékba van. :) Ahhoz is kreáltak egy kis történetet. Hiába javíthatatlan egy csapat ez a CD. :)
  • Zozo0122 #8976
    Na, ennek utánaolvastam, időközben már gépről :)
  • Zozo0122 #8975
    Egy olyan kérdésem van még, hogy miféle + tartalmat hozott az enhanced edition? :)
  • Zozo0122 #8974
    Köszönöm nektek, azzal akkor nem lesz gond egy raklap Dark Souls végigjátszás után :)
  • Hexex86 #8973
    Így van ügyesség kell hozzá és ezért nehéz. :)
  • Although
    #8972
    Ez neked jobban fog tetszeni mint az egy. Akciójáték harcrendszere van nem is kis ügyesség kell az elugrásokhoz. A sztori is atom.
  • Zozo0122 #8971
    De azért izzasztott meg mert nehéz a játék (erősek az ellenfelek, sokáig tart megszerezni Op képességeket stb) vagy mert rossz a harcrendszer és unbalanced az egész?
  • Hexex86 #8970
    Normálon is megizzasztott. :)
  • Zozo0122 #8969
    Mennyire nehéz a játék hard fokozaton? A witcher egyet normálon vittem végig, és bár gyűlöltem a harcrendszerét, nem volt vele komolyabb gondom.
  • Risu Führer
    #8968
    sziasztok. Loc Muinne-ban vagyok és össze kéne gyűjtenem Ben Ard-nak az összetevóket. 4ből 3om meg is van igazából pontosan nem tudom hogy mi hiányzik. A helyszínen össze lehet szedni őket, vagy az előző fejezetekben kellett volna?
  • genndy
    #8967
    Semmi, bug. Ez elvileg a szintlépős jel, aminek az életerőcsíkod mellett kellene lennie.
  • Evoluti0N
    #8966
    Mit jelent az a + Zoltan feje felett? Próbáltam rákeresni a neten, de nem találtam semmit.

  • bardocz
    #8965
    Köszönöm!
  • genndy
    #8964
    Igen, mennek a felhőbe.
    Steam\userdata\<userid>\20920\
  • bardocz
    #8963
    Ha a steam clouzd be van kapcsolva, akkor a mentéseim rögtön mennek a steamre? Egyáltalán hol vannak a mentések? Dokuzmentum mappában nem találom, üres a saves mappa.
    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2015.09.03. 20:43:40
  • bardocz
    #8962
    Basszus, de örültem, hogy a mahakami rune sihil megmaradt az első játékból, erre a börtönben eltűnik :D
  • Risu Führer
    #8961
    majd azt is végignyomom :)
  • molnibalage83
    #8960
    Hát kb.
  • Prof William
    #8959
    Én is úgy éreztem hogy mintha az Ioverht vonal lett volna az igazi történetszál... A másik olyan semmilyen volt + szinte semmit sem magyaráz meg a végével kapcsolatban...
  • molnibalage83
    #8958
    Ilyen mentése szerintem senkinek nincs. Ezen felül azért ajánlanám, hogy inkább kezdjed el elölről, mert a sokkal vérszegényebb vonalat választottad. Az Iorveth féle vonal fényévekkel jobb és többet tár fel a történeből. Roche féle vonal olyan harmatos, hogy egy tökátlagos RPG felett volna csak kicsivel a W2. A másik oldalt végigtolva, meg csettintettem, hogy "ez igen"...
  • Risu Führer
    #8957
    sziasztok. egy hónapja vagyok az otthontól távol és most szántam rá magamat hogy vegyek egy laptopot. na már most nem terveztem ezt előre és nem hoztam ki a mentéseimet. tudna valaki küldeni egy olyan mentést ahol az első király ( nem emlékszem már a nevére :) ) táborában vagyok. ki kell derítenem hogy mi történt meg ilyesmi. nem volt spéci cuccom egyedül arra emlékszem hogy az Iorveth elleni harc után megszereztem a kaer mohreni kardot. amúgy Roche-al tartottam. ja és örülnék ha a fejlesztési fa nem lenne elkezdve :) köszi előre is.
  • Bucsek
    #8956
    Sziasztok, akadt 1 kis problémám a játékkal...

    Az a helyzet, hogy nem tudok beszélni az NPC-kkel, sehogy. Minden mást tudok csinálni, ajtót nyitni, tüzet oltani, varázsolni stb, de beszélni nem. Így elég nehéz lesz végigvinni :(

    Valakinek van valami ötlete?
  • molnibalage83
    #8955
    Nem értek egyet. A játékban van n+1 eszköz és ezek közül semmi más nem használható ellene. Sajnos ez a tpikus ma. Látszatra van tartalom a játékban, de valójában nincs... Második végigjátszásra a +2 erényig fejlesztettem meg a jó stun jelet. A többinek semmi értelmét nem láttam, használhatatlanok.

    A W2 jó alkotás, de ez sem mentes a játékipar hülyeségeitől sajnos.
  • Although
    #8954
    Ez nem ökörség ez a taktika hozzá. Ez jelenti azt hogy ő tényleg nem átlagos witcher
  • molnibalage83
    #8953
    Mert Letho-t sanjos egyetlen féle képpen lehet legyőzni. Ezért mondtam azt, hogy a játék félig meddig teljesen idióta. Mezei ellenfelek simán gyakhatóak hard-on is, a boss figthok egy része mediumon is izzasztó vagy csak egy féle módon lehet. Nézz meg egy YT videót róla. CSAK ÚGY lehet legyőzni, sehogy máshogy.

    Megvárod, míg a quen jele lejár. Akkor mehet a saját bénítás és ütsze bele két nagyon és egy gyorsat. Csak egy működik, semmi más. Tökmindegy, hogy csapdázol, dobálsz rá valamit - akkor mindig magára rakja a quen-t - vagy máshogy próbálsz kardozni.

    Az ilyen hülyeség minatt nálam nem 10/10 a játék. Valahol számomra elképesztő, hogy egy tök jó játékot raknak össze, de ilyen ökörségeket bennehagynak. A kereskedőknek sincs már semmi értelme, mindenki kereskedik mindenkivel. Nem mitnha a pénzek bármiféle funciója lenne a játékban... A craftolásnak sincs szinte semmi... Iorveth szálát kraftolás nélkül toltam végig, mindig találtam jobbat, mint amit csinálhattam...
  • ProEvoFan
    #8952
    Letho az első fejezetben igencsak brutál erős...közepes fokozaton nem tudom legyőzni :DDD
    Elnyom pár jelet meg egyszer-kétszer eltalál karddal, azt végem van...lol:) 11es a szintem.
  • molnibalage83
    #8951
    Na, ezt az utat is végigtoltam. Fenntartom állításom, a iorveth féle szál fényévekkel erősebb, mint a másik.
  • molnibalage83
    #8950
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát egy biztos, összességében a másfajú fél szál történtete sokkal erősebb eddig. Viszont felveti a kérdést, hogy akkor kit is öltem meg a Roach féle vonalon, mikor jött a sárkány...

    A Henselt sátrában tett látogatást leszámítva erősebb és érdekesebb is ez vonal.
  • molnibalage83
    #8949
    A játék minden pozitívuma ellenére néha erős késztetést érzek arra, hogy pofánrúgjam a készítőket... Az autosave rendszernél olyan trehány munkát végeztek, hogy arra szavak nincsenek. A Dragurral való csatánál nem max. HP-ban ment el és olyan helyre rak be, hogy azonnal megüt...
  • molnibalage83
    #8948
    A hárpia szerződés meg bugos, az egyik csapát elvitte és nem vont le semmit...
  • molnibalage83
    #8947
    Nagyon pengének kell lenni az arénharchoz. Olyan ellenfeleket ad be, akikat a játékban 7+ szinttel kapsz...
  • Although
    #8946
    Igen az jó móka lett. :) Ha hardon tolod már akkor nagyon belejöttél a műfajba :)
  • molnibalage83
    #8945
    Ponéból kipróbáltam megint az arénaharcot. Ha ezt oktató módnakl szánták, akkor szerintem csődöt mondtak. Nehéz szinten tolom most a játékot és gyakok mindent szarrá, de közepes szinten az arénaharcban a 3. fordulón túl nem jutok halál nélkül Ott n+1-dik próbálkozára eljutotta az endrigánokig. Mission impossible...