2454
Silent Hunter 5
  • DonZorro
    #1374
    Majd lesz abból augusztus is. Amúgy meg minek már? Minden ki van javítva a MODDEREK által...
  • bgabor
    #1373
    Az 1.2 patch megjelenését május második hetére tolta az ubisoft!

    Subsim fórumok is ezzel foglalkoznak most.
  • Karabiner
    #1372
    Ezt majd jó pénzért a kiegészítőben. De egyébként 1.2 pach-ben a moderneknek elrejtetek egy hajó migrációs lehetőséget. Lehet hogy majd kapunk egy két sh4 hajót az 5-be
  • bgabor
    #1371
    Én azt sem értem hogy hogyan kell majd az Operation Drumbeat-ben(Dobpergés hadművelet, járőrözés észak-amerika partjai mellett) részt venni VII-es tengóval. Azokat a küldiket a IX-esek csinálták, amiket viszont a lökött fejlesztők kihagytak a játékból. A VII-esnek nincs is elég üzemanyaga, hatótávolsága hozzá.

    Mellesleg ha belegondoltok, a fejlesztőknek volt kész(és friss) type IX modelljük az SH4 kiegjéből, kidolgozott conning towerrel, radio és command roomal. Annyi lett volna a dolguk hogy kidolgozzák a maradék helyiségeket, és már bele is lehetett volna tenni a játékba. Lusta disznók.
  • Frigyes54
    #1370
    az sh 3-al jol ment a jatek. az 5 vegig scinaltam de sok kuldetest kihagyott. minnel jobban sikerul ido aranyosan a kuldetes annal jobban noveli a feladatok szamat. de hogyan legyel dakarnal es az eszaki atlanti oceanon? en a szemelyzetet sem tudom kezelni. valaki adjon tanacsot. koszi
  • pz6
    #1369
    Ha valakit érdekel a technika : link
    Bár nem német,hanem amerikai,de vannak benne érdekes dolgok..
  • DonZorro
    #1368
    Így ahogy mondod kapitány!!!
  • pz6
    #1367
    Hali!

    HunterPack\data\Scripts \Menu\TheDarkWraithUserOptions.py

    Van benne valami olyasmi sor, hogy UI mode = SH5 Enhanced
    Azt kell átírni SH3 style,vagy SH4 style
    Attól függően,hogy melyik stílusú UI-t szeretnéd.




  • Yag
    #1366
    hali. ez a tárcsás dolog engem is érdekelne. Mit kéne átírni hogy eljökerüljön ? Természetesen feltettem a HP 3.0 modot. Szép és élvezem, egy két mókás dologtól eltekintve.
    1. zászlók a kikötőkben (dokkban)is lobognak.
    2. a buborék effect a hajótesten a szerelő dokkban is buborog :) és asszem a felszínen való dízelmenetben is.

    Lenne még pár kérdésem :)
    Ha fedélzeti ágyúval lövök egy hajót akkor nem nagyon vagy csak ennyire kicsit csobban a lövedék helye a vízben ? Alig látni valamit és ahoz viszonyítva célozni elég nehéz. Tegnap jó sok lövedéket elnyomtam egy sima 10k tonnás szállító hajóra mire megadta magát.

    Ha periszkópokon (obszerv, attack) keresztül célzok és próbáltam megcélozni-torpedózni egy hajót, valahogy nem került elő a "lock" gomb, a célpont rögzítésére. Valami billentyűt kihagytam vagy gombot nem vettem észre a panelen, vagy csak nálam nem müködik?

    Karrier módban, miután elöször megyünk be a dokkba, eligazítás után az első küldetésre kihajózva Kielből, nem találtam a hajó írásos parancsai közt hova, meddig kell menni a küldetés céljához. A térképen sincs jelölés. Az ismertetőből annyi kiderült, hogy hajózzak el anglia partjaihoz, találkozzak hajókkal és amit találok süllyesszem el .. ennyi ? Ennél konkrétabban nem adnak az első küldire utasítást ? Vagy később rádión adnak pontos koordinátákat merre kell járörözni ?

    Észrevétel :
    Az első örjáratkor nem is láttam hajókat csak felderítő repülőket. Átmentem egy másik kikötőbe. Ott megkaptam ugyan ezt az eligazítást mint Kielben, kihajóztam a második "első" örjáratra de már összefutottam 1db Merchant hajóval pedig már negyedik napja mentem fel-s alá Anglia parjainál. Az SH5 ennyire lassan nehezedik vagy csak én nem csinálok jól valamit ?
    Az SH4ben legalább a térképen láttam merre és kb meddig kell hajózni hogy a küldetés meglegyen. Itt még nem találtam ilyen jelzéseket a térképen. Valami nálam nem kerek vagy minden klaffol csak legyek türelemmel mert kialakul ?

    A game viszont rendben van. A grafikája messze a legjobb az eddigi részeknél szerintem. A bejárható hajó a párbeszéd lehetőségek a legénység "fejlesztése" is prímára sikeredett.
    A kikötőkben később is a dokkban a fal mellett kapunk eligazítást vagy lesz esetleg saját iroda vagy eligazító szoba is mint az SH4ben ? Vagy az csak az amcsi kapitányoknak dukált az SH4-ben ? :))))
  • pz6
    #1365
    Konkrétan erről lenne szó:

    U-Jagd tool
  • pz6
    #1364
    Hilfe!!

    Át tud valaki írni sh3 mod-ot,hogy használható legyen az 5-höz is?
  • pz6
    #1363
  • g3o
    #1362
    Ezt mondom én is... Okoskodás helyett...
  • pz6
    #1361
    Megvannak a tárcsák,köszi!
  • DonZorro
    #1360
    A régi kezelő tárcsák benne vannak, csak át kell írni egy fájlt azt hiszem. Majd a következő pack már azzal lesz alapból!

    És igen, karabiner, meg fogom várni a patchet, bár ezek 99%ban csak grafikai modok, amik meg ugyan úgy működnek majd!

  • bgabor
    #1359
    A zászlóknak már amikor az ötlete felvetődött, eleve ki/bekapcsolhatónak lett szánva.

    Visszaolvasol te néha egyáltalán?
  • bgabor
    #1358
    Szerintem te erősen benéztél valamit.
    Én angolul telepítettem a játékot, eddig a matrózok is angolul beszéltek.
    A hunterpack 3.0 új feature-je a német nyelvű beszéd. Erről beszéltük, hogy opcionálissá kéne tenni. Tudom hogy alapból, mod nélkül is belehet német nyelvűre állítani a beszédüket.

    Szóval tájékozódnod kéne okoskodás előtt.
  • g3o
    #1357
    Én is hiányolom, már csak a "fíling" miatt is, no meg elférnének jobbra anapló alatt.
    Más: azok a lobogók... Igazán csak a kikötőbe érkezéskor/induláskor vannak felhúzva, a nyílt tengeren ki egyik tengeralattjáró sem használta.. És a játék 99%-a a nyílt vízen folyik.
    Ezt a cuccot opcionálisan kéne: aki akarja beteszi, aki meg nem, az nem.

    bgabornak: Ha nem tetszik a német szövegelés, miért nem az angolt telepítetted? Ezt nem a HUNTERPACK-nak kell megoldania, a játékban lapból választható.
  • pz6
    #1356
    A tárcsák nincsenek benne a pack-ban,vagy csak nekem nem működik?
  • bgabor
    #1355
    Belinkelhetnéd azt a listát.
  • Karabiner
    #1354
    Egy igazi fanatikus játékos a subsimröl:

    fanatikus

    A lényeg hogy az ürge az amerikai haditengerészet Virgina osztályú USS Missouri (SSN780) támadó tengeraltjáróján szolgál mint szonár tiszt.
  • samsung123
    #1353
    jaja, olvasatm én is az 1.2 listát elég sokmindent javit amit eddig modokkal javitottak, lehet érdemes megvárni már. de eddig nagyon frankó mega pack. csak a számozást nem értem miért nem 1.2 1.3 stb.. vagy ha tényleg radikálisan változik akkor kellene számot 2.0 váltani. igazából nem befolyásol semmit...
  • Karabiner
    #1352
    Zorro nem akarlak el keseríteni de szerintem várnod kéne egy kicsit, jövőhetén jön a 1.2 patch, a módok vagy egy negyede értelmetlen lesz vagy hibákat fog okozni. Várjál míg kijön és a moderek a módokat 1.2-höz igazítják a dolgokat.
  • DonZorro
    #1351
    Köszi az észrevételeket Srácok!

    -A német hangokat meg tudom oldani. A 4.0-ban kapcsolható lesz;
    -A periszkóp is megoldható szerintem, utánna fogok nézni mire elkészül a 4.0;
    -Lista? Na az nem lesz egyszerü, de megpróbálom összeszedni;

  • pz6
    #1350
    A hangokat ki lehet kapcsolni.
    Főmenü/Options

    Más!Zorro!
    Küldenél egy listát,hogy milyen modok vannak a 3.0-ban?
    Köszi előre is!
  • bgabor
    #1349
    Kiválló lett!

    Egy kérdés: Az új zászlókat hogyan lehet bekapcsolni?

    Szinte hibátlan lett a cucc, két megjegyzésem lenne csak, ha szabad:

    - attack periscope még mindig túl sötét, az igen fontos fokbeosztást egyáltalán nem látni a tetején(sokan a víz alatt arról állapítják meg, merre is néz a periszkóp)
    Tudom én hogy ezzel akarod szimulálni az Observetion Periscope nagyobb látószögét, de szerintem játszhatósági szempontok miatt lehetne ugyan olyan az AP mint az OP. Jelenleg én csak az OP-vel támadok, mert annyival jobban lehet látni vele.

    - német hangokat ki/bekapcsolhatóvá kéne tenni, nem mindenki van oda érte, megaztán sokan nem értenek németül, pedig szeretnék érteni, miről hadovál a legénység. :D
  • ChuckYeager
    #1348
    Üdv!
    Komolyan mondom a készítők direkt törekedtek,SŐT pénzt,időt,energiát fektetek bele abba ,hogy SH5 a lehető leg élvezhetelenebb SH rész legyen.
    Ha nem lennének a mod-erek eltűnne a süllyesztőbe.
    Így már egyre jobb a game!
    Köszi DonZorro és a többiek!!Így tovább.Legyen még ÉRTELMES játék PC-n!
    Mert már nem sok van a piacon
  • bgabor
    #1347
    Köszi. Elvileg a commands.cfg ben kell átírni, és már megy is.
    Van benne egy

    [Cmd308]
    Name=Open_torpedo_tube

    nevű rész, oda kéne beírni valamit hogy működjön, csak nem tudom mit.

    Bocs ha nem te vetted ki, csak nem tudok hozzászokni hogy az ubisoft a legalapvetőbb billentyűparancsokat is deaktiválta a játékban. Nemtudom mi járhatott a fejükben.
  • DonZorro
    #1346
    Tölthető a 3.0!!!
  • DonZorro
    #1345
    Ha ennyire számít a vetőcső nyitás ideje, akkor miért nem célzol manuálisan???
    Amúgy nem én vettem ki, hanem nem is volt! A modderek meg még nem csinálták meg eddig...

    Ha lesz, akkor azonnal beleteszem Neked!
  • garfield5001
    #1344
    Van már magyarosítás?
  • bgabor
    #1343
    Lenne egy másik kérdésem is, de ez már mindenkihez:
    Hogyan kell torpedóval célozni?
    Csak mert a régi verzuókban annyi volt hogy belockolod a targetet, és amikor zöldre vált a kis háromszög, kilövöd a torpedót.

    Itt azonban csak megjelölni lehet a célt, nem követi a periszkóp a lockolt hajót, és hiába lövök amikor zöld a háromszög, mindig mellémennek a torpedók.

    Vagy ez csak a DRM és a warez verzió miatt van így nálam, és bolti játéknál ugyanúgy meg az easy (manual targeting nélküli) célzás mint a korábbi részekben? Követi a periszkóp a hajót meg minden?
  • bgabor
    #1342
    Hát pedig nagyon kellene, másodperceket lehet spórolni a kiválasztott vetőcső ajtajának hamarabbi kinyitásával.

    Szerintem tedd vissza a "vetőcső nyitása" gombot a 'Q' billenytűre, ahogy az alapjátékban volt, elvégre amúgy sincs semmi a mododban a 'Q'-ra rakva, és ez egy elég fontos funkció.

    3.0-ába betehetnéd, úgyis csak néhány órája került fel,még nem töltötték le sokan. Vagy csinálja belőle egy 3.1 verziót, ha ez gond.
  • DonZorro
    #1341
    SPACE lett a régi LOCK gomb...
    Vetőcső gomb az nincs... :(
  • bgabor
    #1340
    Még egy kérdés:
    Láttam hogy átrendezted a billentyűzetkiosztást is.
    Hová lett elsuvasztva a Lock target gomb(régen 'L' billentyű) és a vetőcsőajtó-nyitó gomb (régen 'Q')? Merthogy egyiket se találtam.
    Azért közel se mindenki játszik manual targetingel. Lock target gomb nélkül meg nem tudok hajóra lőni.
  • DonZorro
    #1339
    Este felkerül a 3.0 verzió, amiben már lesz teleport is!!! Tessék szépen nézegetni az oldalt!!!
  • bgabor
    #1338
    Kéne egy teleport gomb, amivel a hídra lehet teleportálni, és szerintem a sima távcsőből ki kellene szedni a fokbeosztásokat. Elvégre az csak egy sima távcső.

    És továbbra is azt javaslom, hogy a hidrofónba csak annyira hallatszon be a saját hajó hangja, mint az alapjátékban, azaz ha 180 fokra tekered, akkor hallod a saját propeller zaját. De a motorzajt nem.
    Már csak azért is indokolt lenne ez, mert ugye a szonáros fickón a valóségban is fejhallgató volt, hogy kiszűrje a külső zajokat, és jobban figyelhesse más hajók zajait.
  • g3o
    #1337
    Mármint?
  • bgabor
    #1336
    Ezek már a 2.0-ában is benne vannak, ami már rég tölthető.
  • kovajani
    #1335
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=bc9uhg3ifii7jakd76u1.png][IMG]