340
  • Garga Pitic #60
    Űrvilág
    cydonia.blog.hu
    NASA
  • mrzool
    #59
    #26
  • gosub
    #58
    Lécci küldj linket!
  • gosub
    #57
    Csillagokat az űrhajósok is alig látják, ennek is oly egyszerű optikai okai vannak. Egy csillag fénye szinte végtelenül kicsi pontban jut el a szemünkbe és csak azért látjuk jól a Földön, mert a légkör szétszórja a fényét, így kiterjedtebb lesz. Míg a világűrben csak az optikai elemek (védősisak üvege, szemlencse, optikai rendszer, szűrők) szórhatják szét ami nagyon minimális, emiatt általában alig, vagy nem is látszódnak. Az űrhajósok ráadásul azt beszélik hogy szinte egyformának látszódnak a csillagok, míg itt a Földön jól szabad szemmel is csoportosíthatók fényerejük szerint.
  • Balu0
    #56
    hehe, eddig ez a legjobb.. és mennyire igaz... ha belegondolsz ... 69 ... nézzetek utána miféle mozik születtek abban az időben... nem volt ám még CG meg digitális trükkök stb... nézzetek meg egy Star Wars-t ami sokkal később született...

    Nagyobb teknikai kihívást jelentett volan megtrükközni mint tényleg leszálni.

    Amúgy most jelentek meg a képek a leszállások helyéről a nemrég pályára ált új holdszondától... még a lábnyomok is látszanak.
  • gosub
    #55
    A Holdon legalább 4-szer szálltak le az Amik. Szerinted egyszer sem. Az utolsó kettő már alig bírt hírértékkel az akkori újságokban az utolsó oldalakon számoltak be róla szinte mint bulvárhírről. Akkor mi értelme lett volna azoknak?
    De ezeket max elhiszi az ember vagy nem. Viszont hamarosan feltérképezik nagyfelbontású fotókkal a Holdat, hasonlóan mint a googlearth és azon látszódnak majd a holdséta jelei. Persze szerinted az Amik megmontírozzák a fotókat, de a kínaiak is fel akarják hasonlóan térképezni, de szerinted lefizetik, meghekkelik majd azt is. És ha űrtávcsővel lefotózzák azt is megvágják. Nagyon sok órányi holdsétás felvétel van amin aztán tengernyi hibát lehetne találni, de nincs. Abban a bizonyos Discovery Állítólagban az is be lett mutatva, hogy földön nem lehet imitálni az 1/6 gravitációt. Megmutatták hogy helyesen lobogott/nemlobogott a zászló. Ajánlom ezt az egyszerű műsort, hogy nézd meg. Az űrruha meg nem olyan felépítésű hogy légüres térben felfúvódik, manapság sem fúvódott fel a Hubble teleszkóp javítása közben. Ja bocs lehet szerinted az is kamu. Az meg hogy az árnyéknak vaksötétnek kellene lenni, hát csak gondolkodni kéne. A Holdat ugye azért látjuk, mert fény éri, na ez a gyengén visszavert fény tudja megvilágítani az árnyékos részeket, nem kell feltétlen légkör. A parabola antenna pedig azért látszik át mert a súly könnyítése érdekében finom szövésű fémhálóból van. Mint ahogy a holdjáró kereke marhavékony, könnyű titánlemezből, a gumi ki se bírná azokat a körülményeket...
    Hozzád hasonlók számára soha az életben nem lehet bebizonyítani a Holdraszállást. Számodra a Marsra szállni sem érdemes, mert azt sem fogod elhinni, bebizonyíthatatlan hisz olyan fejlett lesz a realisztikus animáció.
  • Cowie
    #54
    Akkor a Hősök tere is kamu.

    Nincsenek csillagok itt sem!

    Amit mondasz abból az következik, hogy nem is létezik.
    Ez tényleg elmebaj!
  • Polemius
    #53
    Egyébként azt nem értem, hogy a holdraszállást kamunak tartók miért nem gondolkoznak el kicsit: a fő érv az, hogy technikailag nem voltak képesek megtenni, ezért nem lehettek a holdon. Csakhogy ha kamuból akarták volna megrendezni a felvételeket, az még nagyobb kihívást jelentett volna (vagyis még kevésbé lehetséges, hogy valóban megtörtént.)
  • Sanyix
    #52
    Az a gond, hogy azt a könyvet egy idióta írta, akinek nemcsak a tudományos tájékozottsága 0, de még józan paraszti esze sincsen, és valószínűleg az iq-ja jóval 100 alatt van.
    És persze hasonló szellemi képességű emberek hiszik is el amit ott írt.
    Az a furcsa, hogy a "hibák" nagy részét egy ember otthon le tudja tesztelni, de mások már meg is tették helyettünk (állítólagban). Pl csak egy olyan idióta hiszi el, a nemlátszanak a csillagok faszságot, aki soha az életében nem fényképezett. Akinek van egy digitális fényképezője, 1 perc alatt megérte, mennyire faszság volt azt képzelni, hogy a csillagok hiánya miatt kamu...

    Bazmeg! nincsenek csillagok! OMG az űrsikló és a nemzetközi űrállomás is kamu :D
  • Polemius
    #51
    KillerBee:
    Közben kiszivárgott az eredeti kép is. :D

  • Molnibalage
    #50
    Darwinnak igaza volt, csak a körülmények megváltzotak. Az ilyen hülyék ma nem halnak meg csak simán a saját hülyeségükbe.
  • KillerBee
    #49
    Olyan sikeres volt a hollywoodi produkció, hogy azt még követte 5 sequel.

    Avagy olyan rosszul sikerült a sorozat, hogy a pilotfilmet csak 5 rész követte?

  • KillerBee
    #48
    Szerintem tévedsz. Elég csak megfigyelni néhány moonhoaxert és azonnal azt gondolná az ember, hogy az evolúció iránya az ő esetükben megfordult.
  • pTk
    #47
    Úristen, emberek, legalább tájékozódjatok mielőtt hülyeségeket írtok:

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Apollo-program

    A célt 1969. július 21.-én, az Apollo-11 űrhajósainak, Neil Armstrongnak és Buzz Aldrinnak a holdra lépésével sikerült teljesíteni. Őket még további öt űrhajóspáros követte, így összesen hat sikeres holdraszállást teljesítettek a NASA űrhajósai.
  • KillerBee
    #46
    Ugyanis csak a női boszorkányok repülnek seprűnyélen, ezt mindenki tudja.
  • KillerBee
    #45
    Ez lehetetlen, én ezt nem hiszem el. Csak akkor, ha rendőrnő az illető.
  • Molnibalage
    #44
    Az evolúcióval nehez szembe menni. Az alapvető emberi tulajdonságok és motivációk ebőől jönnek.
  • Lord Zax
    #43
    Bárcsak abból a scifiből valóság lenne, és el lehetne innen menekülni egy normálisabb helyre. :) De amig a világ nem változik meg és mindenkit csak a pénz érdekel, a saját kis élete és a többit tapossa el, mainpulálja, használja ki, addig ez nem fog változni. És szerintem az az idő nem mostanában fog eljönni. Sőt ha igy folytatjuk hamarosan saját magunkat öljük meg, ahelyett hogy fejlődnénk, uj világokat hoditanánk stb.
    Elég szomoru hogy csak a háború, és a verseny kényszerti a hatalmakat ilyen lépésre, ahelyett hogy összefognának és közösen csinálnának valamit.
  • torreadorz
    #42
    Ja és még ami kimaradt:
    de b@zmeg ha az ufó magazinban olvas egy cikket miszerint láttak egy motoros rendőrt seprünyélen repülni a hold előtt miközben igazoltatott egy helikoptert vezető macskát aminek a szemében J.F.K valódi gyilkosa tükrözödött a sziriusz fényében, azt b@zmeg egyből elhiszi...
  • torreadorz
    #41
    Szerintem felesleges a holdraszállásról vitatkozni.

    B@sszátok meg, én naponta kapok egy tucat körlevelet értelmesnek(!) gondolt emberektől, miszerint ha továbbküldöm a levelet másik 50 embernek akkor bill gates majd küld nekem 50 dollárt... vagy hogy egy afrikai bantu négernek, aki sajnos csak két lábbal született ettől a levéltől majd kinő a harmadik lába... Vagy hogy nyerek a lottón...
    Vagy hogy az AOL nyomon követi ezt az E-MAILT és ha elküldtem 100 másiknak az emailt akkor fizet nekem 10 dollárt, és bazmeg megkapom ezt az üzenetet iwiwen!... (magyarán még csak nem is emailben...)

    Ezek után általában mindig visszaküldök nekik egy linket, ahol lehet tájékozodni az aktuális hoaxokról meg városi legendekről, sőt egy kis leirást is, hogy légyszives mielőtt ilyen baromságot továbbküldesz nézz utánna a google-ben (fél perc) hogy van-e bármi valóságalapja, és bazmeg ezután is ugyanugy küldi nekem az ilyen hülyeséget.

    Na szóval, csak arra akartam rávilágitani, hogy sajnos olyan korban élünk, mikor az emberek 80% elhiszi egy olyan körlevél tartalmát, aminek a tartalma tökéletesen nyilvánvalóan hazugság ráadásul úgy, hogy kb. három másodperces gondolkozással erre még egy 5 éves gyerek is rájönne...

    És hogy hogy kapcsolódik ez a holdutazáshoz?
    Nos úgy, hogy vegyük ezt a felnőtt, intelligensnek látszó embert, aki elhiszi azt hogy egy fél szemü, fél lábú, fél fejü, afrikai hajléktan bantu négernek kinő a másik feje ha ezt az emailt továbbküldi 50 embernek és még bill gates is fizet neki ezért 50 dollárt emailenként, nos adva van ez az ember, akit meg akarsz győzni egy 40 évvel ezelőtti eseményről amihez nemhogy nem elég 3 másodperc gondolkodás (de mint tudjuk ezen emberek még csak ennyit sem gondolkodnak), hanem kellene hozzá némi történelmi, fizikai, matematikai ismeret is, nos ez eleve kurvára lehetetlen, mert túlzottan is meghaladja eme agymosottak agyi kapacitásait...
  • DJviolin
    #40
    Hogy vajhhh miért nem szálltak le újra? Azért mert győztek. Ruszkik képtelenek voltak rá, akkor meg minek folytassák. A holdra szállások után a fő csapásirány az volt, hogy tartósan Föld körüli jelenlétet biztosítani, vagyis a Skylab program, ami előfutára volt a Mir-nek és az ISS-nek.

    Azonban most újra előkerül a holdra szállás, de most olyan aspektusból, hogy képesek legyünk tartósan ott is maradni, amely előfutára lehet egy még későbbi Mars missziónak. Ezek lesznek szerintem az emberiség legfontosabb űrprogramjai, hiszen alapkövei lehetnek a távoli jövő hosszan tartó űrutazásaihoz, amikor majd több fényévre lévő bolygókat fogunk kolonizálni. Science-fiction? Nyílt titok, hogy az emberiség csak akkor képes megmaradni az örökkévalóságnak, ha más bolygókon is lábát veti, hogy "több vasat tartsunk a tűzbe". Persze ehhez előbb olyan új kompozit anyagokat kell felfedezni, amelyek kellően strapabíróak, az űrhajó védhető legyen a nap sugárzása ellen, és nem utolsó sorban fel kell találni egy olyan hajtóművet, amely képes lenne közel fénysebességgel haladni. Így 20 év plusz pár nap alatt elérhetnénk a legközelebbi exobolygót, és még emberi korban vissza is jöhetnénk, ha vissza akarnak. Sci-fi vége. :)
  • Molnibalage
    #39
    A linkelt topikban ott a válasz. Amíg az érvekre immúnis, addig szarok a hülye fejére.
  • KillerBee
    #38
    Szerintem az utóbbi 40 évre gondolt.
  • mrzool
    #37
    Ez egy utólag készített kép
    [...]

    És azóta miért nem szálltak le újra?


    Nice, néhány soron belül ellent is mondtál magadnak, de legalábbis biztos, hogy totál fogalmatlan vagy a témával kapcsolatban.:) Ez a kép az Apollo 15/16/17 hármas közül valamelyik küldetésen készült (lásd a holdautót), tehát

    1. Az Apollo-11 után készült
    2. Leszálltak újra.
  • Lord Zax
    #36
    Hajrá hajrá, egyre magasabb a színvonal. a 15 évesek behülyéznek mindenkit. :))
    Ez egy utólag készített kép vadbarmok nagyokosok, még szép hogy úgy csinálnak mindent ahogy kéne látszania. A nasa pedig nem fogja a saját hibáit sosem bevallani. Ez kb olyan mint a bibliára hivatkozni hogy isten létezik, hiszen ott a bizonyiték, bár nem az eredeti és nincs közvetlen semmi bizonyitva, de mégis mennyien beveszik. És ezeknek hiába magyarázod az ellenkezőjét. Sok ilyen behatárolt van itt is úgylátom.
    Na pár uj kérdés. Vajh miért is vesztek el az eredeti felvételek? És azóta miért nem szálltak le újra?
    Egyébként annyi pénzért én is bármikor megcsinálok egy ilyen képet. :)
  • KillerBee
    #35
    Azt is tudja mindenki, hogy az űrruha belső túlnyomása simára kifeszíti (felfújja) azt - ezt jól látni minden sci-fi filmben. Ezen a képen látható, hogy a ruha ráncos, gyűrött, mint egy leeresztett lufi, vagyis nincs benne túlnyomás. Ez csak úgy lehetséges, hogy a felvétel készítésekor az "űrhajós" normál földi légnyomáson tartózkodott, nem pedig a Holdon. ;)

  • KillerBee
    #34
    Na igen, rengeteg a hiba. Pl. az "űrhajós" teste azon részének, amelyet nem világít meg közvetlenül a Nap, teljes sötétségben kellene lennie, mert a Holdon nincs légkör, amely szétszórja a fényt. Ezen a képen azért lehet mégis látni az "űrhajós" árnyékban lévő testét is, mert a hátteret kivetítő projektor megvilágította. ;)

  • scs17
    #33
    És akkor a lézert visszaverő tükröket hogy magyarázod te nagyon hülye? Alienek helyezték el?
    Állítsál már...
  • Molnibalage
    #32
    Istenem mennyi szánalmas idióta van itt. :))

    Kezdve veled.


    Mindenki tud cáfolni mindent és bizonyítani is, főleg olyanokat amit senki sem ismer. :)

    Max. te...

    Van ezer cikk az állításokra és annak a cáfolására, lehetne linkelgetni éjjel nappal. :)

    Nem a cikkek határozzák meg a valóságot, hanem a fizikia törvényei és az amit megtett a NASA.


    Nem kezdem el felsorolni a hibákat de millió van, nem csak ezen a képen, kaptam nemrég egy könyvet ami ezekre a hibákra mutat rá, bár biztos van olyan könyv ami pont ezek ellen van, és ami arra is ad válasz...

    Remelkül meg lehet ma élni hülyeségek írogatásából és a sök hülye be is veszi. Olvasd végig a linkelt topikot. Az mai napig mérésre használt lézertükör az smafu? A szonda felvételeli amin látszanak az otthagyott leszállóegységek?
    stb.

    Én azért írtam ezeket mert ezek alap kérdések, és lehet látni szabad szemmel elsőre, az árnyékok összevissza állnak a homok, a háttér,a zászló stb.
    Ezt egy amatőr grafikus is jobban kijavította volna.


    Lásd, linklet topik.

    Szimplán hülye vagy.
  • DJviolin
    #31
    Muhaahhaaa :D:D:D:D
  • Slim Rick
    #30
    Milyen óriási dolog lehetett első embernek a Holdra lépni, Istenem . . .
  • JimKirk
    #29
    Nah vegre!
  • Lord Zax
    #28
    Istenem mennyi szánalmas idióta van itt. :))
    Mindenki tud cáfolni mindent és bizonyítani is, főleg olyanokat amit senki sem ismer. :) Van ezer cikk az állításokra és annak a cáfolására, lehetne linkelgetni éjjel nappal. :)
    Nem kezdem el felsorolni a hibákat de millió van, nem csak ezen a képen, kaptam nemrég egy könyvet ami ezekre a hibákra mutat rá, bár biztos van olyan könyv ami pont ezek ellen van, és ami arra is ad válasz...
    Én azért írtam ezeket mert ezek alap kérdések, és lehet látni szabad szemmel elsőre, az árnyékok összevissza állnak a homok, a háttér,a zászló stb.
    Ezt egy amatőr grafikus is jobban kijavította volna.
    Az eredeti képet pedig soha az életbe nem fogjátok látni mert olyan nincs. (utólag lehet magyarázni hogy miért merev a zászló, meg miért lebeg, miért nincsenek a háttérben csillagok stb, de ez már szánalmas, mindenki tudja ez egy készített kép, csak még azt is elbaszták. :)
    Aki ezt elhiszi meg is érdemli.
    Ja lehet még felhozni ilyen témákat vannak e ufók meg van e isten, arra is vannak bizonyítékok meg cáfolások és lehet idiótázni. :)
    További jó beszólogatást az okoskáknak akik elolvasnak egy cikket és el is hiszik.
  • Garga Pitic #27
    Túlkomplikálod, tükrök sem voltak.
    Úgy lettek, miután először bazierős lézerrel meglőtték a felszínt.
  • Molnibalage
    #26
    Lesz még jobb felbontásban is.

    Az össze moonhoaxer meg kezdhet bocsánatot kérni, de kurva gyorsan. Ja, és zúzzanak vissza a gimibe fizikát tanulni.
  • Molnibalage
    #25
    Mellesleg nem lobog. Leng.
  • KillerBee
    #24
    Túlkomplikálod, majmok sem voltak. Egyszerűen leszórtak egy rakás tükröt és azok véletlen elhelyezkedése garantálta, hogy lesz közöttük egy olyan is, amely épp a Földre veri vissza a lézersugarat. ;)

  • Icegod
    #23
    vadbarmok... A Holdon sose járt ember! a távolságméréshez szükséges tükröket majmok állították be, akiket csúzlival lőttek fel!
    egyébként csak én nem tudom letölteni a videókat?
  • Molnibalage
    #22
    Talán nem ártana itt picit olvasgatni. Ezerszer megcáfolt hülyeségekkel jössz, amit egy gimic meg tudja mondanik, hogy miért van. Nem teszem meg. Olvass.
  • KillerBee
    #21
    Basszus, elfelejtettem a sisakra rámásolni a fénylő pöttyöt. Argghhh!