340
  • KillerBee
    #20
    A holdraszállásról készült felvételek hamisítvány voltát mi sem bizonyítja jobban, mint az alábbi felvétel, amely még kb. 30 éve szivárgott ki a NASA-tól:



    Ez a cikkben is látható kép eredeti - szupertitkossá nyilvánított - verziója, amelyről még nem retusálták ki a teliholdat. Logikus, hogy a kép nem készülhetett a Holdon, ha a fekete égbolton látható a Hold.

    A kép további csalafintaságot is elárul. A holdjárón lévő parabolaantennán látszólag átviláglanak a háttérben lévő "holdi" hegyek - ez a hiba véletlenül megmaradt a végleges képen is. Ez alapvetően lehetetlen lett volna, mert a fémtükrön nem tud átvilágítani a háttér - legalábbis akkor, ha az valóban a tükör mögött van. Valójában csak kivetítették a hátteret - az előtérben látszó sötétebb és a háttér világosabb talaja az átmenetet jelzi a valódi (földi) és a kivetített talaj között. Az "űrhajós" sisakjáról is jól láthatóan visszaverődik a projektor fénye, nézzétek csak a kis fénylő pöttyöt jobboldalt (az "űrhajósnak" baloldalt).

    További hiba, hogy a parabolaantenna elölről is kap megvilágítást, hiszen csillog. A kifeszítő pálcák árnyéka viszont úgy vetődik rá, mintha oldalról kapna megvilágítást. Na most akkor hány Nap világított a Hold felszínén??? Valójában a parabola azért csillog, mert tükröződik rajta a hátteret vetítő projektor fénye. A tartóoszlopnak viszont egyáltalán nincs árnyéka - itt minden bizonnyal egy pótlólagos helyi reflektor nyomta el az árnyékot.

    Még egy árulkodó jel látható a képen. A felvételen az "űrhajós" árnyéka rézsút előre vetítődik, a vízszintessel kb. 40 fokot bezáró szögben. Ám a hátrébb lévő zászló árnyéka már majdnem vízszintes, ami azt jelenti, hogy a témához nagyon közel volt a felvétel készítésekor használt reflektor.

  • DJviolin
    #19
    Amúgy a zászlóval foglalkoztak már a Discovery Állítólag című műsorában, ahol a pár hülye új verzióként azt találta ki, hogy az is kamu, amikor a felszállómodul kiáramló hajtóműgáza meglobogtatta a zászlót, mert vákuum van. Az Állítólag bebizonyította, hogy vákuum kamrában is lobog a zászló, ha megbökik... ;)
  • Ludverc
    #18
  • Tsol
    #17
    Szerintem hívjátok fel a NASA-t és kérdezzétek meg, hogy volt -e holdraszállás!
  • WinG
    #16
    Ahh, bocsi, átsiklottam felette. Felidegesít ez a sok hülye :D
  • DJviolin
    #15
    Pont ez magyaráztam én is a 10# hsz-ben. :)
  • WinG
    #14
    Meg talán annak is utána kéne nézni, hogy miért "lobog" az a zászló. Ugyanis EGYÁLTALÁN nem lobog, hanem eleve MEREV anyagból csinálták, mivel mindenki tudta már akkor is, hogy a Holdon nincs légkör. Szóval nem szövetből van, és nem is "fújja" semmi, zsenikéim.
  • DJviolin
    #13
    Az, hogy szerinted vizes a talaj. Ha így képről meg tudod állapítani zsenikém, akkor biztos agrármérnök doktorandusz vagy. Egyébként én is láttam pont ugyanilyen diszkozitású homokot, méghozzá a garázsunkban, amely nyitott és a finom port összehordja mindenhova, és nem mozog a szél. Ha szerinted stúdióban vették volna fel, az indokolja, hogy ne legyenek lábnyomok?
  • WinG
    #12
    szánalmasok vagytok, kb. százezerszer elmagyarázott dolgokat hoztok fel még mindig. tessék utánaolvasni, és nem csak nemerének. idióták.
  • KillerBee
    #11
    Hadd toldjam meg még eggyel, mielőtt más beírja: Nem lesz nehéz dolguk a hollywoodiaknak, hiszen az eredeti felvételek is ott készültek. :P

    Lord Zax #9:
    Egyszerűen nem értem, hogyan lehetséges, hogy mindig akadnak úja emberek, akik újra és újra felhozzák a már ezerszer cáfolt kifogásokat. :(

    Van fogalmad arról, milyen záridővel készülnek a csillagfotók? És tűző napsütésben milyen záridővel kell fotózni világos ruhás embereket? Akkor kellene durva csalásra gyanakodni, ha láthatók lennének a csillagok...
  • DJviolin
    #10
    Szánalmas, hogy pár ember 40 év után is képtelen felfogni, hogy a zászlórúd legtetején végigfut derékszögben egy vékonyka rúd, ami a zászlót tartja, hogy össze ne essen. A zászló a holdon csak akkor lobogott, amikor a felszállómodul elstartolásánál kiáramlott a tolósugár. Ez pedig jól vagyon így... :)
  • DJviolin
    #9
    A leszállómodulra volt egy kamera erősítve, ami a lépcsőt vette.
  • duke
    #8
    "NASA, mivel szűkében volt az adatszalagoknak, közel kétszázezer tekercset törölt és hasznosított újra, valószínűleg az Apollo 11 anyaga is köztük volt."

    persze ki hiszi el ezt a baromsagot,hogy ilyen fontos felvetelt csak ugy puszta takarekosagbol letorolnek.Nyilvan valo hogy sohasem voltak a holdon.Es a par napja nagy nehezen "felszallt" urhajon is tokre latszott,hogy csak egy gyorsan osszedobott makett.
  • Garga Pitic #7
    A Józan Paraszt utánanéz dolgoknak, ha elsőre nem ért valamit.
    Nem szajkóz elsőre jól hangzó baromságokat...
  • Alien!
    #6
    annó az összes szemét videókazettánkra rá volt írva,hogy mi van rajta,ezek meg fogják és véletlenül letörlik a világ egyik legnagyobb történelmi eseményét...
  • roliika
    #5
    Amúgy...a Holdra lépést ki filmezte kívülről? Úgyértem az operatőr volt akkor az első ember?
  • metaljesus
    #4
    már pont akartam írni hogy vajon mikor jönnek a különböző baromságok, de nem gondoltam volna hogy egyből az elején
  • vaddiszno
    #3
    ha ecce aztat monnyak h a hooodon van akko ott kell lennie. Magyarazat meg mindenre van. Es kulonben is a hangulat a lenyeges, a fiiiiling. Ha a ruszkik fellottek a Sputnikot 57-ben az amcsik valaszul montazsoltak egy Holdraszallas filmet/kepeket. Es persze azotase vot soha senki megeccer. Es a gecok hoztak un. holdmintakat ... a Foldrol. Ami kis lepes egy studionak az egy nagy xopatas a birkaknak. (hasonlo a 9/11-es sztori az el nem itelt/nemletezo terroristakkal meg a Pentagonnal)
  • Lord Zax
    #2
    Pl hol vannak a csillagok a háttérből? miért vizes a talaj és miért nincsenek lábnyomok csak egyes helyeken? Mitől lobog a zászló az űrben? Azok a hegyek elég gagyin néznek ki a háttérben, az árnyékok sem jól esnek stb stb...
  • Lord Zax
    #1
    Ki az aki ezt még mindig beveszi? 40 év után kimontíroztak pár hibát. Szánalmas.
    Elég csak erre az egy képre nézni és józan paraszti ésszel láthatóak, észlelhetőek még mindíg a hibák.