6493
MechWarrior Online
  • ximix #3413
    Előbb sikerült jó csapatba keverednem 5:7-re vezetünk amikor az Atlas-unk jobblétre szenderül, de semmi pánik van egy Cat-k a ki folyamatosan körbe-körbe megy és egy Centurio-nk aki fejel akar eltolni egy jéghegyet:)az ellenség Atlas-a átvánszorog és kisebb túlmelegedésék közepette levadássza őket.( gondolom ilyen az amikor DC-ik valaki csataközben)
    Arra viszont jó volt, hogy megfigyeljem a köröző Cat-t és a kb 20 métere álló Atlas-t.
    A térképen csak akkor jelent meg a kis piros háromszöge amikor a Cat-k a "V" alakú látómezejébe került amit a szélén kilépet 1mp és el is tűnt a térképről hiába állt 20 méterre.
    Már sejtettem mert előfordult hogy az enemi a hátsó ajtón kopogtatott, de pontosan hogy működik azt csak most láttam.
  • Masakari
    #3412
    Tudod hogy van ez...a használt autó se ér annyit már :D
  • Paladin
    #3411
    Nem igaz hogy ennyire nehéz megérteni, pedig magyarul is leírta Cifu.
    Azokat a slotokat ugyanúgy telerakhatod. Húzd oda, amit rakni akarsz, a gép majd elrakja máshova a floatingot (amíg van máshol hely.)
  • ximix #3410
    Ó, most nézem baráti 11 millios mech-et eladhatom 2,9 millióért ért, korrekt :)
  • Caliph
    #3409
    sztem ez nem igaz,elakadnak egymásban csak nem borulnak mint eddig
  • vaakuum
    #3408
    Tényleg átmennek egymáson a robotok, mint a szellemek. A gigaloll kategóriát sikerült megvalósítani...
  • vaakuum
    #3407
    Kipróbáltam az A1-es catapulton a Ferro Fiberiust, és telerkta azt a torzót, ahová az AMS-t tehetném. A másik oldali meg tök üres. Jó az algoritmus. Manuálisan ledobálni persze nem engedi, hogy legalább a felét átrakhatnám a másik oldalra...
  • Masakari
    #3406
    Az alap konfigos mecheket hagyjuk. A 8q-t lehetne ilyen szempontból ide venni.
    De alapvetően az ilyen "agyhalott" takikáktól én mindig agyfaszt kapok,lehet ha lenne csapat akkor nem zavarna annyira mert lenne aki besegít stb de így....
  • MaRee
    #3405
    Nekem is small laseres púposom van
  • [NST]Cifu
    #3404
    1.: Így hatékony. Ezzel nem tudtak már a táblás játéknál se kezdeni semmit. Tök jó a vegyes fegyverzetű Mech, de akkor arányosan vagy távolra, vagy közelre nem vagy hatékony. Ha kiegyensúlyozol egy Atlas-t, akkor ugyan ott távolra, mint egy 50 tonnás sniper / LRM Mech, közelre meg egy 50 tonnás közelharcos Mech (pl. Hunchback).
    2.: Awesome AWS-8Q, teljesen canon, 3025-ös, 2nd Edition-os Mech. 3x PPC, 1x Small Laser. A Small Laser a gyalogság miatt kell(et) rá, szóval a Mech elleni fegyverzete 3x PPC. Catapult CPLT-A1, 2x LRM-15, detto canon, alap Mech. Miért lámaság akkor, ha a játékban időtlen idők óta szerepelnek ilyen Mech-ek?
    3.: Itt alapvetően balance problémák vannak, amivel pedig nehéz mit kezdeni. A játékosok a hatékonyságra törekszenek - és az életben te is ezt tennéd, ha az életedről lenne szó. A PGI feladata, hogy ezt normális keretek között tartsák.
  • Masakari
    #3403
    Én konkrétan agyfaszt kapok a medpulse awesome,small laser huchback és gauss catatól. lámaságnak tartom az 1 fegyverre épülő buildeket.
  • ximix #3402
    A fitteléssel nincs baj max annyi, hogy a sok korlát miatt viszonylag kevésbé lesz változatos a játék,mert kevés buildet lehet összehozni ami életképes.
    Vékony ez a padló ne essenek át a minden felfér egy lövés/enemi mech és a becsukott szemmel megmondod mi van a mech-en, mert mindenkijén az van verzió közt.
  • Torzonborz
    #3401
    Pont ez lesz szép ebben a játékban , lehet játszadozni a fitteléssel ( pl mint EVE ). Ugye példának sokszor WoT-ot hozzuk fel na ott mit lehet csinálni ? Nem sokat ami azért érthető is.
  • ximix #3400
    Azt stim én a fegyver korlátozással egyetértek és az megvan adva 3xB megy a vállba akkor abból nem lesz 20 MG hanem a páncél, váz, HS-nek ne keljen még plusz helyet keresgélnem hanem csak a súlyát nézni, befér e a keretbe vagy nem.
  • Masakari
    #3399
    Mint mindenki,de nevetségesen hamar szétlövik,én meg szinte semmi sebzésnél nem járok....amint lemegy a páncél gyk azonnal bukom a fegyvert ami ott van mert 1 small lézerrel is tuti criticalt lőnek........
  • Nagydög
    #3398
    En is mindig a jobb mellkasat dongetem a szembe jovo Atlasoknak.
  • Masakari
    #3397
    Atlasnál is teljesen felesleges a ballistic slotba rakni bármit is mert mindenki azonnal azt lövi...általában ilyen 18-20 lb10xac lőszer megy kárba mert szétlövik a fegyvert....vajon mennyire zavarná meg őket ha eladnám a csába és helyette misslie weaponöket raknék a mechre??
  • Masakari
    #3396
    Gyűlölöm a steril fegyverzetű mech zsokékat,nyomik.....
  • [NST]Cifu
    #3395
    Mert így elég érdekes a xl motor helyet foglal, a Ferro páncél helyet foglal az Endo kaszni helyet foglal a DHS helyet foglal és akkor ott áll egy Atlas tökig páncélba egy szál small lézerrel, mert nincs slot fegyoknak :) ezen itemek egy részénél nem kellene slot korlát bőven elég volna a súly.
    Valahogy csak összefaragom azért.


    A critical slot pont azért lényeges, hogy ne pakolhasd tökig a Mech-et mindennel. Ez azonban a táblás játéknál még elég volt, a korábbi Mechwarrior játékoknál viszont kijött az, hogy így nagyon durva összeállításokat lehet kihozni, pl. 20db Machine Gun (10 tonna (plusz lőszer) belső szféra esetében, 40 sebzés 90 méteren belül - üt, maradjunk annyiba).

    Ha nincs hátránya az ES, FF és DHS rendszereknek a költségeken túl, akkor semmi sem ösztönöz arra, hogy ne maxolj ki mindent. Így kénytelen leszel gondolkozni, hogy mi az, ami számodra hasznosabb...
  • [NST]Cifu
    #3394
    Igen, és a pilótafülkéből többet látni, jó dolog, jobban emlékeztet arra, hogy egy Mech-et vezetünk.
  • ximix #3393
    Ez a dupla heatsink ami 3,5x-r jobban hűt 3x-r annyi helyet foglal és a súlya kb 1/3-a a simának,és robotonként kell kifejleszteni van két Atlas-om, de megkellet venni a másiknál is.
    Ami még pöpec bár nem éjfél után kellene ilyenekkel molyolnom megnéztem, hogy áll össze dupla hs-kel a mech és egy zakkant pillanatomban vaj mennyi lehet ez sima hs-el klikk upgrade és jé 750.000 ropi a sima (ekkor gyanút kellet volna fognom hisz a mech-en alapból sima van hogy a túróba vegyem meg rá még egyszer lehet licenc jogot kell fizetni a hs re :)mondom leven tojva megvesszük , mech megnéz tökig sima hs-ben, de nem jobb.
    Jó akkor vissza a duplát klikk upgrade és a ott áll a dupla hs 1.500.000 gurigáért mondom ez aztán az üzleti véna...

    A dupla hs-t valahogy úgy képzeltem volna el kb
    A sima ügye 0,2 hűtés ráta 1 slot 1 tonna.
    A dupla hs meg 2x-es(0,4) teljesítmény az alap dolog és 1 slot 1,5 tonna vagy 2 slot és 1tonna kb.
    Mert így elég érdekes a xl motor helyet foglal, a Ferro páncél helyet foglal az Endo kaszni helyet foglal a DHS helyet foglal és akkor ott áll egy Atlas tökig páncélba egy szál small lézerrel, mert nincs slot fegyoknak :) ezen itemek egy részénél nem kellene slot korlát bőven elég volna a súly.
    Valahogy csak összefaragom azért.
    Azt néztem tegnap a 360XL mocinál 4 hs hely van .
  • vaakuum
    #3392
    De ütközéskor sem?

    Nekem még az is nagyon szimpatikus volt, hogy ha a nagyok loholtak egymás nyakában, és az egyik hirtelen befékezett, akkor a félig mellette elhaladónak a karja/lába (mikor mi) sérült egy kicsit az ütközéstől vagy súrlódástól.

    Ha ezeket kireszelték, és átmennek egymáson a robotok, mint a kísértetek, az űbergagyi lesz.
  • MaRee
    #3391
    Ezek szerint nem borulnak fel, legalábbis én a Commandóval eddig lépten nyomon felbuktam minden kavicsban, de az új patch óta egyszer sem, meg nem is láttam olyat hogy valaki felborult volna.
  • vaakuum
    #3390
    Kérdés a látószögről:
    Próbáltatok a gyárinál nagyobb értéket beadni neki?
    Nem takar ki a pilótafülke ablakkerete túl sokat egy bizonyos szint után?

    Nekem inkább komfortosabb lenne a nagyobb látószög.
  • vaakuum
    #3389
    "-Játékmenet

    *Egy másik Mech-nek nekifutva nem ütjük ki.
    "

    Ezen én is sokat agyaltam, mit jelenthet tökéletesen lefordítva...
    Remélem azért felborítani továbbra is felborítják egymást a robotok, ha összemennek, mert az egy igen fontos játékelem szerintem. Figyelni kell a kicsiket, mikor kanyarodnak bele valakibe véletlenül, és akkor durván bosszút állni rajtuk :)
  • [NST]Cifu
    #3388
    Patch note: (Sajnos mivel én tegnap este nem tudtam kipróbálni, mivel folyamatosan fagyott, ezért a megjegyzések "vakrepülés módban", a megjegyzések, kommentek alapján próbálom kisilabizálni, így kérem az esetleges tárgyi tévedésekért nem kivégző osztagért kiáltani :D - Cifu)

    Build Version 1.0.134 (igen, 1.0, vagyis már az Nyílt bétára szánt verzió)

    -Ferro Fibrous páncél: egy tonnáért több pontnyi páncélt kapunk (más szóval egy pontnyi páncél kevesebbet nyom), viszont több helyet foglal, vagyis a critical slot-okba kell szétosztani - ergo kevesebb felhasználható terünk lesz.

    -Endo-Steel váz: a Mech váza könnyebb anyagból készül, vagyis a Mech alap tömege (ami normálisan a maximális tömeg tíz százaléka) feleződik. Ennek ára, hogy kevesebb belső teret kapunk, vagyis a critical slotokba Endo Steel criticalokat kell pakolni.

    -Double Heat sink: A Dupla Hőcserélő kétszer annyi hőt tud elvezetni, ám három critical slot-ot foglal el. A felfejlesztése 1,5 millió C-Bill, mivel a reaktorban lévő hőcserélőket is le kell cserélni. (A hírek szerint hogy a DHS hatását valamennyire kompenzálják, a hőtermelést durván megnövelték - Cifu)



    -Egy új célzó modul került be (ha jól sejtem, akkor a kép-a-képben Zoom - Cifu), alaphelyzetben a "V" gombbal lehet aktiválni.

    -Jelentős gazdasági változások, először is a C-Bill és MC árak egymáshoz lettek igazítva, vagyis immár nem kerül minden Atlas vagy minden Hunchback ugyanannyi MC-be. A reaktorok ára csökkent, a felszerelések ára nőtt. Ezzel egyébként eltértek már a Battletech áraitól, ám a balance jegyében szükség volt erre.

    -Resetelésre került:

    *A hangárokban álló Mechjeink
    *A felszereléseink
    *C-Bills és MechWarrior Credit (MC)
    *Premium előfizetés ideje
    *Mech XP és Mech fejlődési fa
    *Pilotlab fejlődési fa (Modulok)

    -Ugyanakkor visszakaptunk

    *75%-át a Szeptember 18.-a után megszerzett C-Billt
    *A Szeptember 18.-a után megkapott Mech X-t

    -Új Mechek:

    *Jenner JR7-K (Így már lehet Elite szintre fejleszteni)
    *Raven RVN-3L (Így már lehet Elite szintre fejleszteni)
    *Cicada CDA-2A
    *Cicada CDA-2B
    *Cicada CDA-3C
    *Cicada CDA-3M
    *Awesome AWS-9M

    Megjegyzés: A Centurion CN9-D csak November 6.-án várható következő Patch-be kerül be. Emiatt viszont a Centurion még nem fejleszthető Elite szintre. Ennek oka, hogy a CN9-D mechnél szükséges az Artemis rakéta-irányító rendszer, amely viszont csak várhatóan akkor fog bekerülni.

    *Yen-Lo-Wang: Egy speciális Centurion CN9-AH, jobb kezében egy AC/20, a középső torzóban két MedLas. A Mech 30%-os C-Bill bónuszt kap a csaták végén. Ára 3750 MC.

    -Megújúlt a MechLab:

    *A Configure gomb eltünt, helyét a szekciós fülek vették át a képernyő felső részén.
    *A szekciós fülek akkor jelennek meg, ha az egyik hangárban lévő Mech-re rákattintasz
    *A szekciós fülek között átjárni csak úgy lehet, ha elmentetted az aktuális szekcióban végrehajtott változásokat.

    -Reaktor hőcserélők

    *A 275-ösnél nagyobb reaktorok belső terükben egy vagy több hőcserélő van elhelyezve.
    *Lehetőség van ezen hőcserélők elhelyezésére és kivételére a reaktorban (korábban ezek a hőcserélők fixen be voltak építve). Ezen beépíthető hőcserélők számát a beépített reaktornál láthatjuk.
    *Ha a reaktort kivesszük, a hozzá tartozó hőcserélőket is leveszi a Mechlab, akár a reaktorban, akár a reaktoron kívül volt elhelyezve.
    *A reaktor belsejében elhelyezhető hőcserélők száma azonos, függetlenül Szimpla vagy Dupla hőcserélők vannak a Mech-re szerelve.

    -Upgrades (fejlesztés) szekció fül -A fejlesztések az egész Mech-re hatnak, C-Billbe kerülnek.

    Armor (vagyis páncélzat, a lehetőség Standard és Ferro-Fibrous)

    *A fejlesztést választva a Ferro-Fibrous páncélzatra (vagy vissza a hagyományosra) cseréli az összes páncélzatot.
    *Az ár fix, függően a Mech tömegétől, plusz a felhasznált páncélzat pontok után természetesen fizetni kell. Meg kell jegyezni, hogy a "raktárban" lévő páncélzat érték ebből lejön, tehát lehet "raktározni".
    *A Standard páncélzat nem foglal plusz helyet, minden más fajta páncélzat viszont igen (14 critical slot a Ferro-Fibrous esetében). Ezek a slotok "lebegők" (lásd lent)

    Structure (vagyis váz, a lehetőség Standard és Endo-Steel)

    *Az ár fix, függően a Mech tömegétől.
    *A fejlesztés a Mech tömegéra van kihatással (az Endo-Steel könnyebb)
    *A Standard váz nem foglal plusz helyet, minden más fajta viszont igen (14 critical slot az Endo-Steel esetében). Ezek a slotok "lebegők" (lásd lent)

    Heat sinks (hőcserélők, a lehetőség single (szimpla) és double (dupla))

    *Választhatsz, hogy szimpla vagy dupla hőcserélők legyenek a Mechen. Egyszerre vagy az egyik, vagy a másik lehet, vegyíteni nincs mód a kettőt.
    *Fix áras, jelenleg 1,5 C-Bill.
    *A reaktorokban lévő hőcserélők automatikusan átállnak dupla vagy szimpla módra szintén. Azonban a reaktorok belsejében elhelyezett hőcserélők száma nem változik.
    *Váltásnál minden fent lévő hőcserélőt leszed a Mechlab, az új fajta hőcserélőket pedig fel kell helyezni (és megvenni is persze).

    "Lebegő critical slotok"

    *A fejlesztések között akad pár, ami "lebegő critical slot"-ot foglal. Ezeket automatikusan helyezi el a Mechlab.
    *Ha egy lebegő slot fehér színű, akkor bármit oda húzhatunk, a Mechlab automatikusan áthelyezi egy másik, szabad slotba az ott lévő fejlesztést.
    *Ha egy lebegő slot sárga színű, akkor nincs szabad slot, ahova át lehetne helyezni, így nem mozgatható el.
    *A lebegő slot nem tud kritikus sérülést okozni.

    -Játékmenet

    *Egy másik Mech-nek nekifutva nem ütjük ki.
    *Ezentúl elég a Mech felületének a 25%-át meglátni ahhoz, hogy a tűzvezető rendszer befogja (korábban ez 50% volt).
    *A víz felszínén történő robbanás külön effektet kapott. (apró magyarázat: a rakéták a vízfelszínnek ütközve felrobbannak - Cifu)
    *AC/Gauss/PPC fegyvertípusok áthatolnak a víz felszínén, de ahogy a vízben haladnak egyre kevesebbet sebeznek (ez orvosolja valamennyire a mély vízben rohangáló apró Mech-ek sebezhetettlenségét - Cifu)
    *Lézer a vízfelszínnek ütközve immár a megfelelő helyen hoz létre effektet, de ahogy a vízben haladnak egyre kevesebbet sebe.
    *Kép-a-képben targeting modul. (alapértelmezett billentyű: 'V')
    *A HUD-on megjelent egy aktív képalkotó mód jelzés.
    *Távolságmérés hatása kiterjesztve 2500m-ig (eddig 1500m volt)
    *A pilótafülke fényei találatnál villódzni kezdenek.

    -Mozgás javítások:

    *Animáció átmenetek bizonyos esetekben
    *‘finomabb’ jump jett működés
    *A találat-ellenőrzés némileg finomhangolva lett.

    BUG FIXEK

    *Az AS-7K esetén a két AMS most már dupla adag rakétát semmisít meg.
    *A PPC-k nyalábja nem keresztezi egymást nagy távolságban.
    *Leállt Mech-nél nem lehet Zoom-ot és optikai módot váltani.
    *Leállt Mech-nél a zoom és az esetlegesen aktív optikai mód kikapcsol.
    *Rakéták esetén a találati robbanás effektje immár csak akkor látható, ha valóban sebzést okozott a rakéta
    *Az User.cfg-ben nem lehet immár 60 foknál kissebb látószöget beállítani (ezt eddig egyfajta beépített Zoomnak lehetett használni - Cifu)
  • [NST]Cifu
    #3387
    Dekódolom MaRee válaszát: az XL engine könnyebb. Viszont több helyet foglal, így a két oldalsó torzóból lefoglal 3-3 slotot. Szóval a két oldalsó torzón csinál 3-3 szabad slotot, és akkor fogod tudni felrakni.
  • MaRee
    #3386
    XL - Extra light.
  • Jockey
    #3385
    hat, felraktam egy rakat DHS-t a catamra, valamivel jobb lett ahűtése, de nagyon sok helyet foglal..
    xl engine témában érdeklődnék, jelenleg catan standard 260as van, viszont ha xl-t akarok feltenni nem fér fel mert nincs annyi slotom. ami meg felmegy az nagyon kismértékűnek tűnik.
    szal xl engine mennyiben erősebb a simánál? vagy csak súlyban jobb?
  • Nagydög
    #3384
    Az FF armor elonye elvileg annyi, hogy konyebb. Ha egy mellkasra 50 pont vedelmet lehet maximum feltenni, akkor ebbol se lehet tobbet, csak kevesebb tonna pancel kell hozza.
  • [NST]Cifu
    #3383
    Az Open béta az én feltételezésem volt, mivel ha megfigyelitek, nem volt kint a Closed Beta szöveg. Szóval feltehetően ez már az Open Beta cuccos, csak maga az állapot nem Open beta még. :)
  • XenHai
    #3382
    Ja ja atlas melegszik mint a dog 1.5 el olyan mint 1.3 al volt kb !Meg ez a Ferro Fibrous armor működik egyáltalán mert nem vettem észre számot tevő különbséget azon kívül ,hogy le veszi a slotokat ?
  • blackshark
    #3381
    Hali!

    Következő a problémám:
    mivel még nem megy a fórum így ide írok. Ha egyedül játszom, akkor minden megy jól. (mech, cfg, grafika stb...)
    Ha groupban játszom, akkor visszadob kezdőképernyőre minden egyes alkalommal pályabetöltés után. Nem értem mi a baja. Mindent kipróbáltam. Ha esetleg találtok rá megoldást miközben találkoztok ezzel a "bug"-al, akkor írjátok már le!

    Köszi!

    Üdv: varganorbert2
  • ximix #3380
    A standard moci súlya is nőt legalábbis a 300-as 22t volt most 25t
  • ximix #3379
    Atlas DC re vettem vagy hogy van ez :)

    Fura érzésem van 1.68 a hűtés rátám és a 3-4 sorozat után lebólint a mech míg régen a 1.4 el nyomtam a 600 as köröket valami nem kerek.
  • Torzonborz
    #3378
    nem 2 misi volt ? :D
  • ximix #3377
    0.7 a sima meg 0.2

    Cifu
    Nekem a 12,8 van most fent.
    Múltkor nekem is volt valami error üzenet amikor a béta driver volt fent hogy a karim nem támogatott blablabla..
  • xblades
    #3376
    Ez tényleg nem Open, mert a hivatalos honlapon sincs kint ilyen kiírás.
  • xblades
    #3375
    De mennyivel hűt jobban mint a standard?
  • ximix #3374
    A dupla hűtés annyira dupla hogy 3 helyet foglal, az upgrade ablakban röpke 1,5 misi