6493
MechWarrior Online
  • vaakuum
    #4013
    Kérdés: A free XP-ért kifejleszthető képesség, hogy a rakéta gyorsabban fogja be a célt, az ugye nem fog hatni semmi másra, csak az LRM-re és az ssrm-re, hogy gyorsabban adja be a piros célkeresztet?

    Próbálta már valaki? Érezhető a hatása?
  • vaakuum
    #4012
    Jelenleg nekem mindkettő tetszik, az nagyon jó, hogy eltérő hangulatot adnak.
    Az MWO mechjei sokkal szebbek, a két lábon szaladgáló ablaktörlős crt tvk-hez képes igazi csemege egy catapult, egy commando vagy egy atlas. Csak hát ezek a nyomorult fegyverzeti hardpoint megkötések, ezekbe igen nehéz belenyugodni,meg hogy egy típus kifejlesztéséhez játszani kell olyannal is, amihez mondjuk nincs az embernek ingerenciája, mert utálatosan lehet/lehetetlen konfigolni.

    De továbbra is azt gondolom, hogy az MWO egy lassabb ritmusú játék minden tekintetben. Ha mást nem is nézünk, pl 10-12 másodpercekbe kerül, hogy a rakéták odaérjenek a célhoz, ha az a lőtáv végén rohangál... a gauss, AC, PPC lövés is késleltetve indul (érzésre szerintem olyan 0.8 másodperc késleltetés tuti van rajtuk, ami nem tudom, szándékos-e, de engem ez pl. zavar) és simán másodpercek, amíg elérik a távoli célt, ami viszont reális is lehet.
    Kell vagy 5-6 másodperc, hogy a mech elérje a végsebességét... sokkal nehezebben kanyarodik, tehát nem lehet velük pik-pakk ugrálni, ami egyébként nem is nagyon képzelhető el egy toronyház méretű vastömegről... meg ugye nem is lehet velük oldalazni, stb-stb.

    Szerintem jól ki fogják egészíteni egymást, nekem biztos mindkettő hosszú-hosszú órákat fog elrabolni az életemből.
  • MaRee
    #4011
    Blood of Kerensky trilógia.
  • Torzonborz
    #4010
    Na jó kicsit bele kell ásnom magam BT világba :D Melyik könyvet érdemes először elolvasni ?
  • [NST]Cifu
    #4009
    Létezik "Aréna", külön ki van dolgozva, az a Solaris 7, ami kvázi a "box világbajnokság" Mech-ekkel. A játékban a Yen-Lo-Wang egy ilyen Solaris 7-re komponált Centurion. :)
  • Torzonborz
    #4008
    De ezek nem különleges események voltak ? Egy másik fórumon is írtak valami ilyesmit amivel különleges titulust lehetett szerezni. No de akkor nem kéne itt tömeg "termékké" tenni inkább úgy tudnám elképzelni mint különleges eventet .
    No de majd Cifu Májsztró úgyis megmondja a tutit. ;)
  • MaRee
    #4007
    Igen, lore-szempontból is meg lehetne magyarázni valahogy, pl a Klánoknál a Trial of Bloodright is deathmatch+ last man standing :)
  • XenHai
    #4006
    hát azért lehetne arénát csinálni ha jól tudom mw4 be volt meg mwll-ben is van .
  • Torzonborz
    #4005
    egyébként meg az hogy nincs deathmatch leginkább desing kérdése gondolom BT világba nem illik bele ( ezt inkább azok tudják megmondani akik nagyon ismerik ).
  • MaRee
    #4004
    Én is kipróbáltam, nekem nem jön be. A grafika sokkal szebb és jobban is fut az MWO-nál, a pályák is nagyon jók és hangulatosak, de maga a játékmenet nekem túl arcade szerű, túl gyors. A maga nemében jó játék, de aki szereti a Battletechet az úgyis itt marad inkább :)
  • Torzonborz
    #4003
    "olyan beállunk, és nyomjuk az LRM-et, " konkrétan az az LRMes aki ezt csinálja azt egy jelzővel szokás illetni : n00b vagy csak simán kezdő .LRMel is követni kell a csapat mozgást és helyezkedni különben nem ér semmit ( főleg most ).

    Hawkenre regeltem Én is majd megnézem de máshol ezt írták róla :
    "Son, i am deeply dissapoint. Team Fortress 2-t csináltak belőle mechekkel.

    Kivették szinte az összes testreszabhatóságot (nincs semmilyen loadout management amiket az alfákban láttunk), mech súlycsoportokat, és betettek egy TF2 szerű class based, 2 (+1 alternatív) meghatározott fegyveres viccet. Mindezt arra a rohadt sovány (és rohadt unalmasan lerágott) okra hivatkozva, mert hogy lehetetlen lett volna nekik megoldani a balance kérdést, mint pl hogy valaki glasscannont csináljon ha azt akart éppen."

    innentől kezdve annyira nem aggódok. ;)
  • vaakuum
    #4002
    A VGA tesztelés lendületében kipróbáltam a konkurencia fejlesztését is a closed bétában, nekem úgy tűnik, ott egy kicsit előbbre tartanak. Vagy sokkal. Deathmach, team-deatmatch, capture the flag jelleggel két másik játékmód (urald a három lövegtornyot, és akkor az az ellenség bázisát lövi...amelyik bázis túléli, az a csapat nyer, illetve gyűjtsd az energiát a tárolókból, és hord vissza a bázisra, akkor hívhatsz csatahajót.)
    CS típusú szerverek: max létszám beállítva, lehet belépni a keret feltöltéséig, és addig ottmaradni, amíg jólesik. Olyan igazi pörgős, akkor van egy perc szünet, amikor vége van egy adott pályának, és akkor mindenkit kirak, státuszt mutat, amit lehet nézegetni, de ha nem piszkálod, akkor egy perc múlva újra bent vagy ugyan azon a szerveren. Szóval közel nincs annyi üresjárat, mint MWO-ban a mozizás.

    Nekem úgy tűnik, a kezelő-felületet is talán egy picit jobban átgondolt, kíváncsi leszek rá, mennyit fognak egymástól oda-vissza átvenni a két programban. Szerintem az MWO-ra is ráférne, ha önálló választásos szerverek, vagy szobák, vagy akármik szerint futna, nem pedig totál random dobálna össze mindenkit a gép által eldöntött pályákon. Így sokszor nem látok rá lehetőséget, hogy bizonyos figurákkal többször összefussak, míg ha mindenkinek van egy kedvenc szervere/pályája, akkor lehet igazából a casual playereknek is megtalálni a számításukat, mert egy idő után kialakul, hogy hol milyen színvonalon játszanak.

    Mondjuk a két játék stílusa eléggé eltér, az MWO sokkal lassabb, olyan beállunk, és nyomjuk az LRM-et, illetve körözünk a nagy területeken, és osztjuk, aki középen ragadt stílushoz képest a hawken tényleg robotos fps, ahol mindenkinek mozogni kell, még a snipernek is, különben kikapják 3 rakétával.
    Ami még nekem nagyon tetszett, hogy ha el tudsz bújni, akkor lehet javítani robotot a játék közben. Gép lekapcsol, colostokként összecsukja magát, előjön a javító-Robi, és meghegeszti :) Nagyon jópofa. Mondjuk itt nincsenek végtagok, meg ilyenek, össz hp-van, ami ha 0-ra megy, akkor kakukk. És a fegyvercső egy idő után tényleg vörösen izzik :)

    Az MWO (félig) szabadon konfigolható mechjei viszont szerintem kellemesebbek (bár az én elvárásaim szerint még így is túl kötöttek, de így jártam), adott gépet itt legalább többféle setupban is össze lehet rakni. Aztán hogy van-e értelme, az nem biztos. Van egy olyan előérzetem, hogy éppen ezért nem fogják tudni soha rendesen balanszolni, és ki fog alakulni, hogy melyik típusból milyen setup életképes, és mindenki azzal fog menni.
  • xblades
    #4001
    Még nem, mert azt nem tudtam felrakni, csak a mechcommander 1-et.
    Bár látom ez is csak 75-80%-os, azért azt oda írhatták volna ez mit nem tartalmaz:(
  • Torzonborz
    #4000
    ezt nézted már :
    http://www.magyaritasok.hu/downloads/details/1023/mechwarrior_3

    nem tudom mennyire használható.

  • xblades
    #3999
    Valaki tud infót hogy a mechwarrior 3 és mechcommander szériához miért nem készült honosítás?
    El sem kezdte senki vagy nem lehet lefordítani?
    Érdekelne a dolog, mert az alap dolgokat nem lenne sok lefordítani gondolom.
  • Bucser
    #3998
    Igazatok van én néztem el:) összekevertem a flamerrel aminek 64 a max lőtávja.
  • Paladin
    #3997
    Ezt sehol sem hallottam még. Mindenhol azt lehet olvasni, hogy 90 a min, és a sebzés csökken azon belül.
  • [NST]Cifu
    #3996
    Megkérdezhetem honnan van ez az info? Mert eddig mindenhol alacsonyabb sebzést írtak a kisebb lőtávnál.
  • Bucser
    #3995
    A jatekban 64. Es akkor is csak csalen celoz. Szal sebzes van csak nehezebb talalni.

    A max tav meg 1000 meter amig lok az enemy. Csak 660 az optimum. Utana csokken a sebzes.
  • [NST]Cifu
    #3994
    A PPC minimum lőtávja nem 90m (3 hex)? O.o
  • Bucser
    #3993
    Na popec kis kozeptavu mechet kalapaltam a K2-bol. Nyakig armor (labon szokas szerint csak 30) 2 PPC 14 DS + AC10 2 tonna ammoval + ams + endo steel 260-as engine ferro armor.

    2 erppc is felferne de az tul sok ho. jobban fekszik a sima ppc. mivel a minimul otav csak 64 m ezert az esetek tobbsegeben annal tavolabb vagyok:) 2 heavyt le tudok vele foglalni egyszerre vagy 3 mediumot. Valszeg Atast is szívathatok közelről vagy a hataba kerülve.
  • Jockey
    #3992
    nem teljesen ertem hogy lehet kioldani a uac5-t ilyen seged progi nelkul amugy?
  • Zopl
    #3991
    Uac5 jamre:

    Itt egy macro, annyit csinál, h Ctrl+0 (bal control+nulla)-ra megnyomja gyorsan egymás után a jobb ctrl-t és a jobbra gombot - kioldja a beragadt uac5-öt.

    http://dl.dropbox.com/u/93228423/uac5unjam02.zip

    Macro, nemtom működik-e stabilan, ha nem teccik, ne használd. Ha akarod, elindítod az exe-t, beül a systray-be és hotkey-re teszi a dolgát. Mellette ott a source is.
  • xblades
    #3990
    és Paladin

    köszi a választ
  • [NST]Cifu
    #3989
    Van egy tippem, hogy az ütközésvizsgálat szerveroldali volt egy ideje, és ezen most ismét változtattak a netkód rollback alatt. Így aztán amikor mi azt láttuk, hogy a rakéták átrepültek az épületeken, akkor valójában csak a megjelenítés nem stimmelt, a rakéták pályája (helyesen) elkerülte az épületet, de a kliens más pályát számolt.

    A rollback lehet, hogy csak a rakétákra vonatkozik, de tény, hogy sokkal kevesebb épületen átrepülő rakétát látok.
  • Nagydög
    #3988
    Stimt. Kozelharcban plane durvan latszik.
    Amugy alighanem a palyak geometriajan is valtoztattak, mert a patch ota nem nagyon lattam a sziklakon es hazakon atzuhogo raketakat.
  • Bucser
    #3987
    A hotfix elott nem vettem eszre de miota jobban kell a pontlovest gyakorolnom az lrm meg srm nerf miatt a kicsi gyors mechek kurva sokat warpolnak korbe nem? Olyan lovom es már ott sincs feelingem van...
  • Bucser
    #3986
    Van egy olyan setting amiben a lod frequency vizsgalatot ellenőrzi. Azaz milyen gyakran (hany fpsenkent csekkolja a tavolsagot a LOD valtashoz)

    HA nagyon leveszed akkor minden kurvara low poly marad meg ha a fejedre maszik akkor is.

    Ha nagyon felveszed akkor meg szarra akad a gep, ha közelbe er a raketa es sok lrm boat lő rád. Ugyanis mikor közel érnek akkor vált át a legrészletesebb modellre. MIvel ha folyamatosan jönnek ezért mindig váltogatnia kell az object részletességet ami öli a videomemoriat meg foglalja a gput es megall a vilag körülötted:)
  • MaRee
    #3985
    A rakéták nekem is nagyon leveszik az fps-t, ha rájön valaki hogy kell levenni azt akkor írjon :D
  • Bucser
    #3984
    Sikerült 10-ről teljesen low settings mellett feltornásznom 18-ra med-low spec-et alkalmazva egy kis cfg buzergatassal.

    Akit érdekel a metodus szoljon. Mondjuk a projectile detailt valahogy le kell majd szednem mert amikor pofamba kapom a raketakat a lodvaltas miatt leesik 4-6 fps-re. Minden máskor gond nelkul birja a 14-18-at laptopon.
  • Paladin
    #3983
    Van a Mechcommander 2 Omnitech, ami át is dolgozza kicsit a játékot (nem vagyok biztos benne, hogy mindenben előnyére válik), de sokkal normálisabban működik a mai gépeken és felbontásokon. (Szeptemberben találtam rá, amikor MWO miatt felébredt bennem a BT vágy :) Linket most nem tudok, de google rögtön megtalálja).
  • [NST]Cifu
    #3982
    1.: A Mechcommander Gold tartalmazza a Mechcommander: Desperate Measures kiegészítő lemezt és a pályaeditort (ami viszont nem fog működni).

    letöltés (csak másold át az ISO-ról a tartalmat a merevlemezre, és futasd)

    2.: A Mechcommander 2 szintén működésre bírható (ablakban) Win7 x64 alatt, de most pontosan nem tudom, hogyan. Nálam annyi gond volt, hogy néha a 3D gyorsítást nem érzékelte, szóval szoftveres megjelenítés volt (iszonyú pixeles textúrákkal). Ilyenkor egy-egy játék újraindítás segített.

    Letöltés
  • Lui76
    #3981
    Nekem asztalin 33-38 Fps megvan most is.
    Itt a proci számít jobban , igaz már három éves a proci és használtban alig van értéke ,de 4 magosként eddig mindenhova elég .

    Új laptopunkon ami csak kétmagos procival(B960 _2.2Ghz), 8Gb rammal van 8-10 Fps , miközben egy Fifa 13 simán fut rajta.
  • xblades
    #3980
    Nézda ezt a Off makrót itt még nem is láttam egész jó:)
  • xblades
    #3979
    Egy kis fél off, MechCommander:
    Mit jelent a MechCommander Gold? Miben más a simától?
    Van aki játszik ezzel vagy a 2-vel Win 7 64 bit-en?
  • Jockey
    #3978
    ha megnyertem volna alottot sem lenne semmi gaz, de sajna meg mennem kell dolgozni hetfon..:p
  • highlander15
    #3977
    Ez is ismerős érzés...Ha Atlassal játszom,ezek a kicsi gecik csinálnak ki legtöbbször,meg a Púposok.Ha a Centurionom olyan erős lenne mint egy Atlas és olyan gyors,mint egy Commando,semmi gáz nem lenne velem.Van,amikor így is összejön egy-egy jó meccs,de legtöbbször hullaként végzem,pedig igyekszem csapatként dolgozni.Ahogy megfigyeltem,sokan alkalmazzák azt a technikát,hogy egységenként morzsolják fel az ellenséges csapatot,egyet bekerítenek,és addig lövik,amíg mozog.
  • Nagydög
    #3976
    Lad: Mint alant.
    Es akkor kepzeld el, amint ket 25 tonnas makett rohangal korolutted, es szetszerel, mikozben talalatod se nagyon van. Egyedul megesznek.
  • MaRee
    #3975
    Fel kell jönni a magyar TS-re és csapatban menni, puggal nem sok értelme van.
  • highlander15
    #3974
    De megint annyira jó volt bazmeg,hogy megint rámjött vagy 3 Atlas meg ugyanennyi Púpos,aztán fél perc alatt hulla voltam...Szinte minden meccsen ez megy mostanában.