6493
MechWarrior Online
  • keneseig
    #4053
    Cifu
    A FAQ-ban az user.cfg-nél a letöltendő fájlhoz vezető link nem működik.
  • [NST]Cifu
    #4052
    Már egy hete érvényben van a Matchmaking phase 1., lásd #3837
  • Torzonborz
    #4051
    teljesen , levitték a group létszámot 4 főre.
  • Lui76
    #4050
    Én projektorral akartam kipróbálni , mert kb így néz ki a padlásom csapott vége mint a fülke, csak közelről nem tud akkora képet csinálni :(
  • Cobra.
    #4049
    Az normális, hogy max 4 ember mehet egyszerre csapatban?
  • Bucser
    #4048
    pontosan. akárcsak ahogy az orrodat sem látod.
  • TVelvet
    #4047
    de jó, hogy eyefinitym van. :) Ki is próbálom. (:

    - amúgy fél óra után fel sem tűnik a káva -
  • Isi78
    #4046
    Igen igen durvák a kis gépek ám....
    Én most a Cicadát nyomom végig. 2b-re felfér 3 mpl 2 ml 1ams 14dhs 129,6 a sebesség. De nem is ez a durva hanem a páncél mennyisége. 252-pontnyi van rajta. Atlason amit előtte használtam 574-volt.
    Nagyon durva köröket lehet vele menni és CB harácsolásra is tökéletesen alkalmas nincs ammo költség és ha kilövik akkor sem több 60k-nál a javítás... Most jön a 2a amire felfér majd szerintem a 2 mpl és 4ml... 1ams 14dhs 129,6 km/h
  • vaakuum
    #4045
    Szokásommal ellentétben a melógépen most ránéztem a fullképernyős videóra, bár nekem csak 2560*1024 van két monitoron, és a középvonal pont a kávákra esik , de tényleg monumentális a látvány.
    Egyébként a 3 monitoron talán pont a catapultnál lehet szerintem elviselhető, mert annak annyira tré a pilóta-fülke üvegezése, hogy fel sem igen tűnik. Mintha egy ócska kocsiban ülnék, ahol elgányolták az A és a B oszlopot is.
    Aminek meg síküvege van, ott talán azért lehet(ne) elviselni, mert csak annyi az összes képi zavaró hatás :)
    Mindenesetre egy űbernagy monitorral tényleg élmény lehet.
  • Bucser
    #4044
    Piratebayen rtf formában fent van kb. 60 könyv angolul.
  • Paladin
    #4043
    Én még csak az első résszel találkoztam magyarul.
  • Torzonborz
    #4042
    ja egyébként kössz a tippet , ezt a "Keresznkij Vére" trilógiát be lehet szerezni digitális formulában valahonnét ?
  • keneseig
    #4041
    Cifu ami a FAQ-ban van usercfg beállítás az még működő dolog?Próbáltam volna beállítani,de amit le kell tölteni hozzá az nincs a megadott linken.
  • Torzonborz
    #4040
    na ja ehhez már ilyesmi kéne :


  • [NST]Cifu
    #4039
    A tripla monitorokkal az a bajom, hogy káva nélküli monitor nincs (nem, az LG és a tán a Dell "káva mentes" monitorja sem káva mentes valójában), így pedig van két "csík" a képben, ami zavaró.

    De videón felvéve a látvány üt... :)

  • [NST]Cifu
    #4038
    Elől 70-es páncélom van a CT-n mindhárom AWS-emen, a gond az, hogy az XL engine miatt a szélső torzók 50-es értéke a zsenge. :)

    Viszont ezek kb. félúton vannak az Atlas (100 tonna) és Kata (60 tonna) között, szóval pont megfelelő.

    A sebesség terén csak a 9M lehet "sprinter", a 8-as széria max. 290-es reaktorokat fogad be, ha jól látom.
  • [NST]Cifu
    #4037
    Az a baj, hogy szerintem a fegyverzet és mech felépítés alapkoncepcióját rontották el, így nem is lehet soha normális balanszot csinálni.

    Az alapkoncepció egy 27 éves táblás játékból jön... :)

    + nagyobbat sebeznek
    + jobban fűtenek
    + messzebbre hordanak (ezt viszont még lehetne kicsit hangolni)


    Ez fegyvertől függ, pl. az AC-k esetében pont, hogy az erősebb rövidebb távra hord, míg pl. a Gauss egyáltalán nem fűt, cserébe nagy és nehéz.

    + nagyobb teljesítményűnek növekszik a tömege

    Especiel ezt nem értem, valami hátrányának csak kell lennie egy motornak.

    + javul a hűtése (bár ezt is kellene kicsit szélesebb tartományba helyezni)

    A lore szerint a nagyobb teljesítményű reaktor jobb hőkezeléssel bír, mivel nagyobb, így több hőcserélőt építenek bele.

    - ugyan annyi slotot igényel ??? Miért kell ugyan annyi slot a nagyobb motorokhoz, mint a kicsikhez? (és ennek paritásban kellene lenni az azonos típusú xl hajtóművekkel.)

    Ez a táblás játékszabályokból fakad. Ha megnézed, egy 20 tonnás Flea Mech-ben ugyanannyi critical slot van, mint egy 100 tonnás Atlasban.

    Volt olyan alternatív record sheet anno, ahol a light / medium / heavy / assault Mech-eknek eltérő mennyiségű (értelemszerűen egyre több) Critical Slotja lett, de nem terjedt el, mert tovább bonyolította a rendszert.

    A szabályok létrehozásánál anno nem a műszaki logika, hanem a könnyű megértés és egyértelmű szabályok voltak a lényegek.

    E szerint a reaktorok ugyan akkorák, a teljesítményük a tömegükkel változik.

    Aztán ezt az xp rátát lehet utána belőni úgy, hogy aki freeben óhajt játszani, annak bizony sokáig tartson ezeket kinyitni, mert lassan jön az xp a nem bónuszos mechekkel.


    A Prémium Mech-ek nem adnak plusz XP-t, csak plusz CB-t. A Prémium előfizetés ad XP bónuszt.
  • Jockey
    #4036
    tegnap hajnalban konfigoltam at a jenner a lentebbi setupra probakepp es 1korben hamar kilottek, de a 2ik korben csinaltam 710 damage-t es en voltam az elso..:-p
    catam-l nem csinalok ennyit es ez kicsit elszomorito..
    amugy majd megnezem lehet e meg finomhangolni, mert egy ams meg elferne rajta, lrm-ket azert nem szereti a lentebbi konfig..:-p
  • Jockey
    #4035
    hat, a 260as xl engine ami huzos, de azert lett az bele mert az egyik catamrol vettem le..:-)
    a tobbi raktaron volt, kiveve a dhs-t meg endo steelt, de 2milla azert nem olyan sok penz premiummal..
    amugy meg erdemes hasznalni a raktar funciot, szal ha nincs sok penzed akkor erdemes leszerelgetni mas mech-rol a cuccot es igy motor teren sokat lehet potolni, mert egyikbol atrakod a masikba..:-)
  • Torzonborz
    #4034
    a zsengeséget a páncélra értettem. valahogy a tömeghez képest nem túl sok és erős.
    mondjuk az tény hogy egy elég gyorsra meg lehet csinálni , repeszthet akár 80al is :D
    végül is így gyors támogató mech szerepre megfelel.
  • Torzonborz
    #4033
    ennek most nem tudom mi értelme volt megint.

    "fegyverzet és mech felépítés alapkoncepcióját rontották el" tekintve hogy BT-re épül nem nagyon tudtak mást csinálni mint onnét átvenni mindent úgy ahogy van. változtatni ezen nem nagyon lehet sőt igazából nem is kell.

    "nem is lehet soha normális balanszot csinálni."
    ilyen nem is lesz soha de nincs is rá szükség.
    a tökéletes balansz megöli a játékot.

    pl egy light mech ereje a gyorsaságában rejlik , hiába visz sok fegyvert ha bekap egy nagy alfát akkor vagy menekül vagy eldől .

    oké most a nem túl jó nektód miatt problémás el találni őket ( no meg úgye az óperenicán túl van a server ).

    egyébként szerintem van a háttérben damage reduction is armorra csak ezt nem látjuk. régebben mintha atlas is gyengébb lett volna ( bétában ) most meg azért elég kemény falat tud lenni.

    no meg azért még mindig béta ! szóval szépen finoman állítgatják a dolgokat ...lrm ugye amire elég gyorsan jött hotfix.
  • [NST]Cifu
    #4032
    Zsengének nem mondanám, az SSRM nerf előtt a 9M volt a legélvezetesebb Mech, amivel játszottam (Medium mech-ekre jellemző sebesség, 3x PPC adta a tűzerőt, az SSRM pedig óvta a könnyűektől).

    Detto ott volt a 8Q esetén a 7x MedPulseLas boat, ami közelharcban eszméletlen ütősre sikeredett.

    Végül pedig ott a 8R, ami a mai napig a legjobb LRM-boat szerintem.

    A DHS, Pulse és SSRM nerf után a 8Q most valahogy nem az igazi, 4x Large Laser-el még elmegy, de az Atlas-ok szétszednek 1 vs. 1-ben, míg a 7x MedLas nem ér fel a hajdani 7x MedPulse alfa értékével, és mozgó célpontok ellen egyszerűen nem elég hatékony.

    Én a 8Q-n még a 6x MedPulse boatot sem tudom összehozni 40 SHS-el vagy 20 DHS-el, ezek alapján a Cicada sem lesz életképes sajnos. :\
  • vaakuum
    #4031
    Az a baj, hogy szerintem a fegyverzet és mech felépítés alapkoncepcióját rontották el, így nem is lehet soha normális balanszot csinálni.

    Bár többször volt már róla szó, hogy ezeket a hardpoint+ slotosdikat azért csinálták, hogy valamennyire meg tudják gátolni a durva konfigokat, de én továbbra is attól tartok, hogy alapjaiban elrontott a történet ezzel a típusú megvalósítással. És ezt most nem a játék ekézéseként írom, hiszem nem célom értelmetlenül szapulni, annál inkább örülnék, ha nekem is sok kellemes percet okozna. Értem, hogy ehhez már nem fognak hozzá nyúlni ebben a stádiumban, de én ebben érzem a veszélyét annak, hogy nem is lesz soha normális balansz. Az azért tényleg durva, hogy egy light mech ugyan azt tudja, mint egy egyszerű 80 tonnás gépmonstrum.

    A fegyverek nagyjából rendben vannak, hiszen egyértelmű, hogy a nagyobb teljesítményű fegyverek:
    + nehezebbek
    + több slot kell a beépítésükhöz
    + nagyobbat sebeznek
    + jobban fűtenek
    + messzebbre hordanak (ezt viszont még lehetne kicsit hangolni)
    + egy tonna lőszerből kevesebb darabszám jön ki
    - túlságosan növekszik az ismétléshez szükséges idő.


    Ami viszont szerintem nagyon nincs teljesen rendben:
    motorok:
    + nagyobb teljesítményűnek növekszik a tömege,
    + javul a hűtése (bár ezt is kellene kicsit szélesebb tartományba helyezni) de
    - ugyan annyi slotot igényel ??? Miért kell ugyan annyi slot a nagyobb motorokhoz, mint a kicsikhez? (és ennek paritásban kellene lenni az azonos típusú xl hajtóművekkel.)

    Pl a kis motorok elférhetnének 2 slotban, és ezek az értékek 2-esével növekedhetnének.

    És ezt kellene párba állítani az adott méretű mechre jutó slotok darabszámával, hogy pl. minden egyes növekvő méretosztályban 2 vel több slot jut a torzókba (jobbra-balra egyet-egyet), a karokba egyet-egyet, a lábakba is egyet-egyet, illetve alternálva folyamatosan a középső torzóra-fejre-megint a középső torzóra - megint a fejre (itt egyesével növekedhetne).
    Szerintem Atlasnál már a középső torzóba is illene jutnia vagy 4-5 slotnak, illetve a fejbe is kellene rakni plusz 1-2 szabad helyet még.

    És utána ezt az egészet kellene hangolni a súly szempontjából és a fegyverek sebzése szempontjából.

    Ehhez pedig jöhetne az a megoldás, hogy a fejlesztéseket nem azzal lehetne feloldani, hogy hátrom különböző típussal is kell játszani (hiszen teljesen felesleges), hanem hogy a fejlesztés szempontjából érintett fegyverosztállyal mennyi sebzést okozott a player, illetve hogy mennyi xp-t szerzett (ez kifejezetten a fegyvertípushoz nem köthető fejlesztésekhez, pl. speed, fordulás, stb)

    Aztán ezt az xp rátát lehet utána belőni úgy, hogy aki freeben óhajt játszani, annak bizony sokáig tartson ezeket kinyitni, mert lassan jön az xp a nem bónuszos mechekkel.

  • Torzonborz
    #4030
    Mondjuk az Awesome szerintem valami borzasztóan zsenge ahhoz képest hogy egy 80 tonnás assault mech.

    btw szerintetek Cicada 2A-ra fel lehet tuszkolni 6 MPL-t ?
  • [NST]Cifu
    #4029
    Tegnap mentem három kört (csak a 8Q-ra akartam megcsinálni az Elite-t), és találkoztam olyan Jennerrel, amelyen 6x MedLas volt, és úgy lőtt, hogy feltehetően DHS plusz nagy motor volt rajta.

    Enyhén pippantós, hogy én, egy 80 tonnás, hatalmas, lassú Mech-ben bírok 7x MedLas-al, és SHS-ekből tudok 42 heat sinket össszefaragni.

    Vagyis a 35 tonnás Jenner közel akkora tűzerővel bírt, mint én, de kétszer gyorsabb, és nagyságrendekkel nehezebb eltalálni. Ok, megöltem a végén, de kiegyensúlyozott csata volt. Csak hát valahogy "mókás", hogy én egy 80 tonnás Assault Mech-ben kiegyensúlyozott csatát vívok egy 35 tonnás Light Mech-el. :)

    BTW a Pulse Laser és Small Laser nerfbat látványos: szinte alig látni valakin pulzus vagy small lézert most, mindenki MedLas vagy Large Laser-t használ.
  • Nagydög
    #4028
    B+ alassan! Mennyibe kerul ez?
  • Jockey
    #4027
    gusztustalan ez a jenner7k
    dhs16db, endosteel, 260as xl engine 4 medlaser 1 ssrm2..192armor igaz csak 120 korul megy de akkor is az..:P
  • Bucser
    #4026
    MA nincs patch. november 20 a legközelebbi.
  • MaRee
    #4025
    Éljenek a pugok, épp most vertünk el egy csapatot, capture win-nel nyertünk úgy, hogy fél lábbal ammo nélkül elbicegtem a barlangtól az ellenséges bázisig, és befoglaltam :D Közben egy Atlas egy Cicada és egy Jenner nem tudott megölni :D
  • Torzonborz
    #4024
    ööö mára nem volt ígérve pecs ? mert akkor jól elmaradt. vagy mi.
  • MaRee
    #4023
  • [NST]Cifu
    #4022
    Én azért szoktam a Keresznkij Vére triológiát ajánlani kezdésnek, mert a története, cselekménye, minősége a BT regények közül a legjobbak közé tartozik.

    Ha ez se jön be az olvasónak, akkor szvsz felesleges is erőltetni a többi BT regényt.

    A kronológiai sorrend szép dolog, de azt csak annak javaslom, aki nagyon kitartó, és tudja, hogy egy-egy gyengébb regény nem veszi el a kedvét a tovább olvasástól.
  • Torzonborz
    #4021
    No Hawken megkukkantva....hátizé ha azt mondom hogy gagyi akkor még nagyon finom voltam. :D
    Mondjuk akinek inkább a pörgősebb játékmenet jön be annak lehet hogy tetszeni fog de ez a mech desgin...kész mintha járkáló kukákkal harcolna az ember. :D
    Maradok az MWO-nál . ;)
  • Masakari
    #4020
    Naja,tény.Elég sok könyv között lehet válogatni:D
    Többi dragonyos könyvre még nem volt időm,igazából 1 ideig nem is tudtam,hogy több is van :D
  • Paladin
    #4019
    Hehe, én is azt olvasom épp, az elsőt tegnap fejeztem be :)
    Szintén, a Wolves on the border szerintem is fasza volt, Charette jól ír, a másik Wolf Dragoon könyve is tetszett. (Szinte kedvem támadt elolvasni a Shadowrun könyveit is megint :) ).

    Kerenszij vére szerintem egy nagyon jó kezdőpont - ok, elspoilerez egy-két (olykor fontos) dolgot a korábbi regényekből, de ez vele jár. Nem lett volna türelmem kronológiai sorrendben olvasni mire odáig eljutok, ahhoz túl sok regény van.
  • Masakari
    #4018
    Határvidék Farkasai az egyik kedvenc könyvem.

    A Szürke Halál Légióból eddig csak a Mennydörgést olvastam,az is tetszett,most olvasom a második könyvet (Zsoldoscsillag,angolul),jelenleg a harmadánál tartok kb.

    Aki pedig tényleg Sci-fit szeretne olvasni az olvassa el a "Far Country"-t,csak angolul van de ott vannak csak értelmes idegenek:D bár elég mellékszálas könyv,nem sok köze van semmihez,de ez a történetében benne is van.
  • Isi78
    #4017
    Szia!
    Én is az elsővel kezdeném, mondjuk akkor elég sokat fogsz olvasni mostanában de érdemes.
    Nem néztem meg de Szürke halál légió könyvek szerintem a mostani belsőszférás történések előtt játszódik azt hiszem 3029-ben talán. Itt lehet képet kapni arról milyen is volt a színvonal akkoriban, és hogy indul el a fejlődés ami egészen a Klánok érkezéséig tart. Utána jöhet a Harcos sorozat mert az elég sok infót ad a B.Sz. kb 3030-as történéseiről. Itt van egy könyv a Határvidék Farkasai ami a Wolf Dragonyosairól szól. (B.Sz. elit zsoldos csapat) Elég sok a szünet és kezdődik a Klán invázió ami azt hiszem a Kerenszkij vére trilógia. Ez már 10-könyv. Ha kész jöhet a többi.
  • Nagydög
    #4016
    En is a Kerenskyt ajanlanam, a Harcos sorozat mehet amolyan flashback jelleggel.
  • MaRee
    #4015
    Az is jó, nekem a Kerensky-t ajánlották, meg a fenti FAQ-ban is azt írja Cifu, hogy azt érdemes. Én a Warriort elkezdtem de nem jött be, utána végig olvastam a Jáde főnix legendáját, most a Kerensky-t nyomom.
  • Bucser
    #4014
    Én a Warrior trilógiával kezdeném. De sarna.net-en van egy időbeli lista a könyvekről. Szerintem úgy érdekesebb és érdemesebb belekezdeni. ugyanis a Kerensy trilógia amolyan bele a közepébe típus.