6493
MechWarrior Online
  • Torzonborz
    #3893
    hmm mintha az ammo utánpótlást sem számolná rendesen csata után, ellövök 900 raksit és összvisz 4 ! cb-t kellett fizetnem :D
  • MaRee
    #3892
    Az LRM-re nemsokára jön egy hotfix, így már nem függőleges szögben fog becsapódni, mert ugye így hiába állsz fedezékbe, akkor is eltalál.
  • vaakuum
    #3891
    LRM-boat nyertes csata, 3 kill+3 assist, 150ezer pénz, ebből a javítás után maradt 23ezer.
  • Torzonborz
    #3890
    gyenge vagyok , engedtem a sötét erő csábításának....tettem fel larmot

    nagyon "izgalmas" csatáim vannak így ...gyk csak az ammot kell pótolni . :D
  • vaakuum
    #3889
    Az ssrm cata gyakorlatilag nulla lett... a havas pálya alagútjában keresztben egymás mellett állva, telibe fókuszálva az álló pupost pupost, simán mögé lőtt. Egy pillanatig azt hittem, robbantok egy új kijáratot, úgy felkavarta a havat az 5*2 ssrm.
  • Caliph
    #3888
    érnek még meglepetések:D forest colonyn mst találtam csak meg az alagutat:D
  • Torzonborz
    #3887
    oké ez most szép volt. egyszer csak eltűnt a hud aztán nálam is beütött a 4 fps bug ....de még így is kinyírtam egy jennert :D

    lényeg ez most egy ritka szar pecs lett. :(
  • MaRee
    #3886
    Ha veled szemben áll, akkor a bal oldali torzóját kell lőni, XL engine van rajta, ha kilövöd akkor felrobban az egész.

    Engem inkább az zavar, hogy ugye függőleges szögben repked az LRM, és nem egyszer volt ma olyan, hogy egy-két 15-ös csomagtól felrobbant a feje a mechnek és meghaltam, pedig nem light-tal mentem.
  • highlander15
    #3885
    Amúgy igen,ezt én is megfigyeltem,hogy neked az Atlast kurva sokáig tart kilőni,de téged fél perc alatt megesznek ha Atlassal vagy.
  • djlear
    #3884
    Egy délutánnyi játék: használhatatlan. Lrmboatok szántják fel a pályákat, két Atlas-t 20 mp alatt szedett szét két Cata. A tegnap 1,5m-ért vásárolt DHS mintha nem is lenne a gépemen, talán még gyorsabban is melegszik. Nem rakétás mechel egyelőre esélytelen az ember. Megvárom a következő javítást, addig nem is idegesítem magam.
  • [NST]Cifu
    #3883
    1 óra játék:

    *3x kilép a MEchlabban, mikor szerelem a Mech-et.
    *1x Quit Match gombnál kiugrik az asztalra
    *1x A "Mechwarrior Online" stopped responding hibüzivel szállt el...

    Meh....
    A zárt béta alatt NULLA alkalommal fagyott meg a játék. A nyílt béta óta meg ez van... :(

    Rövid elemzés:

    -A DHS így gáz... (ár/érték arányban pláne)
    -Az LRM überpowwa lett (az első időkben egyébként pont így repültek)
    -Az SSRM-2 nerf tán a kelleténél egy kicsivel jobban sikerült.
    -Kiherélték a Pulse Laser kombókat (döntse el mindenki, jó-e ez vagy rossz)
    -Az Artemis IV. nem rossz, de lásd fent: überpowwa lett az LRM.

    Hogy ne csak negatív legyek:

    -Az új Forest Colony Snow nagyon tetszik.
    -Végre van külön Launch group gomb.
  • Torzonborz
    #3882
    mondjuk ez szerintem vmi kompatibilitási ( engine nem szeret bizonyos hw kombókat ) gond lehet vagy mittomén. nálam egyszer sem volt 4 fps bug meg blackscreen se szerencsére , csak ctd néha.
  • Masakari
    #3881
    Najó ez a mostani engine 1 hulladék, leállítom a mechet és nem tudom újra elindítani!!!!(ez csak mellékes).
    Alapból kevesebb fps-em van olyan 10-20al asztali gépen a laptopon kb 10 fps-el,és most a 4fps meg sokkal gyakrabban van úgy amit ezelőtt is tapasztaltam hogy minden okés aztán egyszer csak menet közben ha 1 adott irányba nézek 4fps és szevasz...hát kösz szépen....
  • xblades
    #3880
    Ez igaz, viszont mivel csak a karokba max az oldalsó torzóba teheted, ha azokat lelövik buktad az ottani hűtést.
    És azért azokat elég sűrűn leszedik.
    Tehát ez is egy szempont kell hogy legyen.
  • xblades
    #3879
    Sokat segít ezen a tényen az Artemis rendszer bevezetése és a Trial Cata.
    És gondolom Ams-el összerakott Group sincs annyi, ami az ellenfelük lehetne.
  • Masakari
    #3878
    Illetve azért most mentem 1 cicadás 4 killes kört és egy atlasos 5 killest:)
  • Masakari
    #3877
    Az új patch nem tetszik,valami nagyon elbaszarintottak az optimalizációval mert a laptopon meg az asztalin is szarabbul megy!:@

    (forest colony snow tetszetős)
  • XenHai
    #3876
    Csak szerintem növekedett meg az lrm-ez használó játékosok száma?
  • ximix #3875
  • [NST]Cifu
    #3874
    Igen, én az alap BT szabályokkal számoltam.
  • wallen
    #3873
    21-es hűtés: 21-16= 5/1,4= 4 db DHS kell (4 tonna és 6 crit)
    28-as hűtés: 28-16= 8/1,4= 6 db DHS kell (6 tonna és 12 crit)
    mindkettőnél levettél 6 critet, mivel az a motorba kerülve nem foglalna. De azokat már beszámoltad a motor 16 alap HSbe. Így duplán vetted a motort, mintha 12+2 lenne.

    28-as hűtés: 28-16= 12...
  • [NST]Cifu
    #3872
    Mondasz valamit...
  • wallen
    #3871
    Battletech szabály szerint. Itt Extra HS slotokat kapsz, vagy üzenetet, hogy mennyit kell még a 10hez felrakni. Ami végeredményben ugyanaz, mert egy 300-as motor így is úgy is 12=10+2 HS.

    Remélem, hogy nem kerekít külön-külön a motorra, a belerekott HSekre és a külön felrakott HSekre. Hanem van egy össz HS, amit kiír a mechlab és arra jön az 1,4-es szorzó és esetleg azt kerekíti.
  • [NST]Cifu
    #3870
    Maga a gondolatmenet dícséretes, de egy reaktorban nem 10, hanem a méretőtől függő mennyiségű beépített HS van.

    100-120: 4 HeatSink (HS)
    125-145: 5 HS
    150-170: 6 HS
    175-195: 7 HS
    200-220: 8 HS
    225-245: 9 HS
    250-270: 10 HS
    275-295: 11 HS
    300-320: 12 HS
    325-345: 13 HS
    350-370: 14 HS
    375-395: 15 HS
    400: 16 HS

    Ez ugye DHS upgrade után 1,4x annyi, vagyis (egésztől lefele kerekítve, ami hibás, mert töretekkel is számol a rendszer):

    100-120: 5 HeatSink (HS)
    125-145: 7 HS
    150-170: 8 HS
    175-195: 9 HS
    200-220: 11 HS
    225-245: 12 HS
    250-270: 14 HS
    275-295: 15 HS
    300-320: 16 HS
    325-345: 18 HS
    350-370: 19 HS
    375-395: 21 HS
    400: 22 HS

    A számításnál az a gond, hogy a DHS esetében 1,4 hőelvezetéssel kell számolni, nem egyel.

    Így a 300-as engine Cata esetén:

    21-es hűtés: 21-16= 5/1,4= 4 db DHS kell (4 tonna és 6 crit)
    28-as hűtés: 28-16= 8/1,4= 6 db DHS kell (6 tonna és 12 crit)
  • vaakuum
    #3869
    Mondjuk simán lehet, hogy nálam ez a 160-170 körüli pingnek + a 14 fps-nek köszönhető...
    DE talán lassan meglesz az új VGA, az fps-t az tudja javítani, a pinget meg talán, ha lesz eu szerver.
  • xblades
    #3868
    Kösz
  • Bucser
    #3867
    En nyomtam LRM-el eddig ilyen bug nem volt. Majd megnézem az srm-catat.
  • xblades
    #3866
    Na akkor jöhet a Gauss Cata. És Lrm boat csak hát ezek inkább csapatban jók, amit most úgye kicsit elszúrtak azzal hogy a korlátozást bevezették de nincs a réginek alternatívája.
  • Torzonborz
    #3865
    mármint úgy értve hogy ma ? :) azért ez eléggé kritikus bug , remélem nem húzzák el a javítást.
  • Wolwerine
    #3864
    Előbb vagy utóbb kell lennie, így a csata végén lévő sebzésadatok teljesen hibásak, ugyanis ahogy néztük hajnalban, ez a bug az LRM-re is igaz.
  • Torzonborz
    #3863
    fix lesz erre ? mert elég nagy érvágás azért.
  • wallen
    #3862
    Egy link a SHS és DHS kapcsán

    http://mwomercs.com/forums/topic/68091-dual-heatsink-explained/

    Aki eddig 16 DHS-nél kevesebbet használt, azoknál relatív jobb lesz a hűtés az 1.4-es szorzó ellenére is. Akik ennél többet, azoknál relatív gyengülni fog a hűtés. Ezzel jellemzően a kis mechek járnak jól.

    A elemzés végén a szabad tonna és crit alapján elérhető extra hűtés alapján az SHS-t tartja jobbnak. Csak gyenge volt matekból a szerző. Szedrintem a DHS minden esetben (csak nagyon szélsőséges fitt esetén van létjogosultsága az SHS-nek) jobb.

    10nek vette a motorban lévő HSeket és így tényleg úgy tűnhet, hogy a SHS jelemzően jobb. Csak nem számol azzal, hogy bizonyos motorméret felett extra ingyen HS helyek vannak a motorban.

    Ki kell számolni minden esetben.hogy az adott motormérettel a kivánt hűtéshez mennyi kell SHS-ből és mennyi DHSből.

    Pár példa

    Catára 300-as motorral, amiben 2 szabad HS slot van

    21-es hűtés.
    SHS 21 HS kell
    Szükséges tonna: 21-10 = 11 tonna (motorban lévők súlya számít)
    Szükséges crit: 21-10-2 = 9 crit (motorban lévők nem foglalnak critet)
    DHS 15 HS kell
    Szükséges tonna: 15-10 = 5 tonna
    Szükséges crit: (15-10-2)*3 = 9 crit
    - azaz 6 tonnával kevesebb

    28-as hűtés
    SHS 28 HS kell
    Szükséges tonna: 28-10 = 18 tonna
    Szükséges crit: 28-10-2 = 16 crit
    DHS 20 HS kell
    Szükséges tonna: 20-10 = 10 tonna
    Szükséges crit: (20-10-2)*3 = 24 crit
    - azaz 8 critért 8 tonnát lehet megtakarítani (klasszisokkal többet, mint armor, vagy structure upgraddel)

    Awesome 380-as motor 5 szabad slot

    35-ös hűtés
    SHS 35 HS
    Szükséges tonna: 35-10 = 25 tonna
    Szükséges crit: 35-10-5 = 20 crit
    DHS 25 HS
    Szükséges tonna: 25-10 = 15 tonna
    Szükséges crit: (25-10-5)*3 = 30 crit
    - azaz 10 critért 10 tonna szabad hely

    Centurion 200-as motor -2 szabad slot (10 helyett csak 8 HS van benne)
    14-es hűtés (gausos fitthez mondjuk, bár a kiegészítő fegyverzethez azért több kellhet - de kell egy példa amin alig van HS és könnyű vele számolni)
    SHS 14 HS
    Szükséges tonna: 14-8 = 6 tonna
    Szükséges crit: 14-8 = 6 crit
    DHS 10 HS - ennyi van a motorban
    Szükséges tonna: 10-8 = 2 tonna
    Szükséges crit: (10-8)*3 = 6 crit

    21-es hűtés, ami elég egy SSRM ML fitthez
    SHS 21 HS
    Szükséges tonna: 21-8 = 13 tonna
    Szükséges crit: 21-8 = 13 crit
    DHS 15 HS - ennyi van a motorban
    Szükséges tonna: 15-8 = 7 tonna
    Szükséges crit: (15-8)*3 = 21 crit
    - azaz 8 critért 6 tonna

    A DHS még mindig a leghatékonyabb súlycsökkentő upgradenek tűnik.

  • Wolwerine
    #3861
    Egy bug is jött, a game az összesítésnél nem számolja a rakéták sebzését, így nem kapsz érte C-billt. Egy példa: 3 ssrm2, 1 med laser Commandoval 3 killem volt és 20! sebzésre adott C-billt, saccra 20.000-el kevesebb C bill jön így csatánként.
  • Torzonborz
    #3860
    Ez szerintem max akkor lehet ha a rohangáló mech mögé "célzol" mert arra indul az ssrm és onnét kéne beérnie.
    Én mindig a mozgás irányába szoktam ereszteni raksikat úgy nincs ilyen gond.
  • Nagydög
    #3859
    Nem teljesen. A gyorsan keresztezo iranyba mozgo kozeli celpontokat eleg gyakran elveti.
    Btw: A befogasra meg gyanum szerint ugyanugy hatassal van a magas ping, mint a lezer lovesekre.
  • Torzonborz
    #3858
    lol vicces hogy nálad szinte semmi sem úgy megy ahogy kéne.

    ssrmboatól orrba szájba dőltek a kicsik. egy commando ált. 3-4 sorozat után már szakadt is darabokra.
    ha nem talál be az max attól lehet hogy van rajta ams és a kevés ráindított ssrm-t az le is szedi.
  • vaakuum
    #3857
    A gyorsan köröző kicsiknek eddig is rendszeresen mögé lőttem az ssrm-el, hiába voltak befogva. Xl reaktorral tudtam olyan gyorsan forogni, ahogy egy raven vagy néha jenner szaladgált körülöttem. Ha 30 egységnél messzebb volt, akkor asima reaktorral is lehetett követni. És volt, hogy 20 lövéssel (ami ugye 40 rakéta a tonnánkénti asszem 55ezres árú ssrm-ből) nem sikerült leszedni őket, rendszerint mögöttük porzottak a rakéták, sokszor nem is sebezve őket. Ezek szerint már messzire is mellé megy. Fasza...
  • Nagydög
    #3856
    Hmmm... Kicsit a lo tuloldalanak tunik. Majd kiprobaljuk.

    Mas: AC/20 Raven terror
  • Bucser
    #3855
    Duma helyett probaljatok ki. Nekem az uj rendszer jobban bejon.

    A founders cata 2 medpulse 1 large pulse lrm 10 lrm 15 4 tonna lrm ammoval ffaval endo steelel 12 double heat sinkkel gyonyoruen muzsikal. 372 armorral (labra nem szoktam rakni csak 30at). JJ leszedtem mert alig hasznalnam ezen a konfigon.

    A statom el is kezdett szepen javulni igy:) Ja Artemist nem hasznalok.
  • Wolwerine
    #3854
    Elsütöd az ssrm2-t, elindul (célzottan, tehát követi a célt) de eközben a rakéták legyezőszerűen szétterülnek, olyan 100 méter környékén már majdnem akkora vagy nagyobb a szórása mint az Lrm-é. Ekkora távnál a rakéták jó része már el se találja a mechet.