6493
MechWarrior Online
  • vaakuum
    #3813
    Második játékra fekete képernyő. Ma sem igen lesz sok játék.
  • Caliph
    #3812
    elég furán repkednek a ballisztikus lövedékek:/
  • Torzonborz
    #3811
    hmm ezek szerint ma nem lesz pecs .
  • ximix #3810
    Na még egyszer :)
    (ez a jó hsz.) #3552
  • ximix #3809
    Anno én is próbálkoztam vele .
    #3550
  • Nagydög
    #3808
    Mert kicsit idiota a repulesi karakterisztikajuk. Laposan indulnak, ilyenkor a legkisebb akadaly is megfogja oket. Az emelkedesi fazisban mar elesednek, de ha valaminek nekirepulnek, akkor kampo. Aztan a celpont folott eleg magasrol kezdenek zuhanni, ilyenkor aztan mar atmennek ungon-berken.
  • vaakuum
    #3807
    Én mondjuk nem értem, hogy a levegőben olyan simán táncolnak a rakéták, aztán az előttem 200-250-re álló toronyházat meg nem kerülik ki, hanem simán nekirepülnek, és felrobbannak rajta, hiába van befogva a cél. A mögötte lévő mechet biztos nem találják el, mert nem villognak a páncéljának a sziluettjei a visszajelző HUD-on.
    Bezzeg ha én állok a ház mögött, akkor felülről hullanak a nyakamba, mint az eső. Erre nem bírok rájönni, hogy mitől van, és hogyan kell csinálni.

    Meg catapultban egy kis domb van előttem, ami a MEchnek a térdéig sem ér fel, és az LRM rakéták fele máris ott hempereg a földön a kilövés után egy kb. vízszintes lövés esetén.
  • Caliph
    #3806
    már meg is bántam:D
  • Caliph
    #3805
    na kipróbálom mit tud a ballisztikus cicada:D
  • Caliph
    #3804
    mivel a platform alatt vagy,az lrm nek esélye sincs,és még az Awsome is kényelmesen befér alá
  • wallen
    #3803
    Nem használhatóak srmként. Csak befogott célpontra lő. Ezt mondjuk változtathatnák. Fogyjon csak a lőszer ha valaki rátapad a tűzgombra, de nem céloz rendesen.

    A shutdown meg kétélű. Ha nem az ő cimborái futnak be, akkor úgy kapják szét, hogy vissza sem lő közben.
  • Caliph
    #3802
    ez itt kifejezetten működik a platform szépen megfog mindent
  • Torzonborz
    #3801
    mondjuk elég sokszor látni hogy az épületek sem fogják meg rendesen a larmzuhét hanem szépen átszáguldanak rajtuk :/
  • Caliph
    #3800
    valamint a vizesváros(nem ugrik be a neve:D) pályán faszán ki lehet véreztetni a lrm boatokat ha nem a híd felöli oldalon kezd az ember,van a vízben egy platform ami faszán felfog minden! bejövő lrm lövedéket míg te vígan rakétázhatsz kifelé:D
  • MaRee
    #3799
    Ez eddig is így volt, ha nagyon lőnek LRM / SSRM-mel akkor le kell kapcsolni a mechet, így nem lehet betargetolni, valamivel azért védekezni a streak caták ellen is :D :D
  • vaakuum
    #3798
    Tegnap egy érdekes, ámde számomra totálisan bosszantó taktikainak mondható jelenséggel kerültem szembe. Egy púpos nekiugrott az éppen 1*LRM15+5*ssrm A1-nek, aki miután egészen ronggyá lőttem, nemes egyszerűséggel lekapcsolta a mechjét.

    Én lelkesen nyomkodtam a targetoló gombot, mert azt hittem, a körbe-körbe rohangálás miatt vesztettem el a célt, de ugye nem , csak lekapcsolt. Én meg megzavarodtam, hogy mi is van. Persze mivel addigra befutottak a cimborái, ráfaragtam.

    Most nem nagyon rémlik, hogy az ssrm-mel lehet-e lőni a kikapcsolt mechet, de az első dolgom az lesz a következő alkalommal, hogy kipróbálom egy nem kitargetolt célponton. Remélem olyankor sima srm2 üzemmódban azért használhatóak az ssrm-ek.
  • Torzonborz
    #3797
    csak a kifejlesztéshez kell a 3 mech , ha megvan utána már nem.
  • vaakuum
    #3796
    A master skillhez folyamatosan birtokolni kell egy adott típusból három különböző, elitre fejlesztett robotot, vagy a kifejlesztés után a fölösleges típusok eladhatóak a hely felszabadítása miatt?

    A master skill slot bónusza mit jelent pontosan? Hogyan kell ezt elképzelni?
    Egyetlen sima slotot ad pluszban, amire csak HS, ugróhajtómű vagy lőszer mehet? Hová adja?
    Vagy esetleg fegyverfüggesztési pont is jár vele?
  • XenHai
    #3795
    Köszi !
  • MaRee
    #3794
    http://dl.dropbox.com/u/57283401/MWOMechbay.zip
  • vaakuum
    #3793
    MWO_Mechbay a neve, közben eszembe jutott.
  • vaakuum
    #3792
    Keresd itt a fórum fejlécében lévő FAQ/Blog link által megcélzott oladalon. A tűzfal engem nem enged fel, hogy pontos linket adjak. Valahol az egyik részen a szövegben van eldugva. Bár már javasoltam, hogy tegyék ki fejlécbe jól látható helyre, eddig úgy tűnik, nem haraptak rá az ötletre.
  • XenHai
    #3791
    Meg veszi mcből. Egyébként van valami program amivel össze lehet állítani mechet szeretnék próbálgatni 1-2 felállást de nem akarom össze rakni őket potyára ?
  • Torzonborz
    #3790
    Bele se merek gondolni hogy prémium nélkül hogy hozza össze valaki a 3 atlas árát. Szép kis szenvedés lehet .
  • [NST]Cifu
    #3789
    @Vaakuum: A rakéták is drágák, plusz ha nincs prémiumod, akkor azért a Mech javítása is macerás egy heavy mechnél már. Kiváncsi lennék arra, hogy egy Awesome vagy Atlas mennyire nyereséges prémium nélkül.

    @Gorugrany: Jah, én is félig-meddig frissítettem az enyémet, de még nem raktam ki, egyébként én is Ohmwrecker anyagából dolgozom.
  • gorugrany
    #3788
    Ígértem TS-en, de már nem emlékeszem kinek:http://mwomercs.com/forums/topic/27065-ohms-quick-reference-sheets-for-all-mech-hardpoints-weapons-engines-pilot-lab-images-pdfs-excel-inside/]építési segédlet.

    bocs, hogy így, de biztonsági okból nem engedte beszúrni

    Ennek egy régebbi CIFU-ék oldalán is megtalálható, de jelenleg ez a legfrissebb.
  • vaakuum
    #3787
    Egyébként nekem fura, hogy az A1-en most még csak endo-steel van, semmi egyéb, és mégis előfordul, hogy egy nyertes (!) csatára rámegy a gatyám, még ha nem is vesztek el semmi végtagot, akkor is. Gondolom ez a rakéták irgalmatlan árának köszönhető...
  • xblades
    #3786
    Nyilván, csak írtam néhány erősebb felszerelés típust:)
  • [NST]Cifu
    #3785
    Pro és kontra lehet vitázni. Hiába van ott a 7x MedPulseLas Awesome AWS-8Q-m, lazán öltek meg LRM boat-ok és Gauspultok. Sőt, aláztak már Jennerek is.

    Azért szeretem most a 9M-et 3x PPC és 3x SSRM-2-vel. A nagyobb MEch-eket is tudom sebezni távolról, és a futók sem örülhetnek a könnyű prédának.

    De per pillanat a legerősebb Mech szvsz az Awesome AWS-8R mégpedig 4x LRM-20-al. Ok, páncél és hűtés nélkül, de azt a sebzést nem éri el semmi. Én a 4x LRM-15 mellett döntöttem, hogy az első befutó LRM vagy Gauss pack ne lőjjön ki... :)
  • XenHai
    #3784
    A legjobb atlas lrmel meg ac 5 el
  • trilit2
    #3783
    Mókás dolog esett meg velem az imént. Az ellen 8-6-ra vezetett ellenünk amikor még volt talpon egy commandó és annak kilövésekor az eredménytáblán összesen 9 killjük volt. : )
  • xblades
    #3782
    Nem, csak a legnehezebb.
    Inkább a Awesome 7 med laser-el és a Cata 2 gauss-al, vagy ha jó helyzetben van akkor Lrm boat.
  • highlander15
    #3781
    Atlas a legerősebb mech egyébként?
  • xblades
    #3780
    Ezen én is gondolkoztam már, mert néha szépen elszáll a hűtésem, pedig a reaktoron kivül csak a lábban van hűtőborda, az pedig nemsérült annyira.
    Így elég necces játszani, főleg thermo pályán.
  • xblades
    #3779
    Hát a Centurion-nál ez már több mint a duplája ár, bár igaz igy is olcsóbb.
  • Nagydög
    #3778
    Az teljesen rendben van.(Nekem is az van. )
  • [NST]Cifu
    #3777
    Érdekesség: scannelem a hivatalos fórumot, mikor is találok egy érdekes topicot.

    A lényeg roppant egyszerű: A Ferro-Fibrous armor nem éri meg.

    Gyors matek:

    Commando: legyen rajta 6,5 tonna páncélzat. Ebből az FF 12%-os tömegmegtakarítást érhet el. Ami elementális 0.78 tonna. A világ megváltása. Apró probléma, hogy az endo-steel hasonló árért és szintén 14 critical slotért cserébe 1,25 tonna megtakarítást ad, az ugye pont kétszer annyi.

    Atlas: No majd a nagy játékosoknál. Legyen 20 tonna páncélzat standardból, ez ugye 2,4 tonna megtakarítást eredményezne. De jajj, az endo-steel megint beelőz, hiszen az itt 5 tonnával kisebb tömeget jelent. Ami megint kb. kétszer annyi.

    És most jön a felütés. Bármiféle páncélzat sérülésnél te az FF esetén a magasabb árat kell kifizessed. Szemben az ES-nél csak akkor fizetsz magasabb árat, ha egy kart lelőnek például. Ergo egy csata után az FF páncélzatnál nagyobb lesz a javítási költség fajlagosan...
  • TVelvet
    #3776
    Na de kérem, a Gauss nem overpower, csak okosan kell (:
  • [NST]Cifu
    #3775
    A Streak SRM nerfjét már jelezték (nem a CT felé fog mindig repülni a rakéta).
  • Torzonborz
    #3774
    No és mi a helyzet a streakboatokkal ?