6493
MechWarrior Online
  • Jockey
    #3853
    igen, egyet ertek, erre probaltam utalni en is..
  • [NST]Cifu
    #3852
    A gond az, hogy pont az alfa a legfontosabb szvsz közelharcos és sniper mech esetén. Ha chain fire-vel lősz, akkor az egész Mech-et sebzed esélyesen (hacsak nem egyhelyben áll), míg alfa esetén egy helyre megy minden. Mindegy, hogy nem a CT-t, hanem valamelyik oldalsó torzót vagy esetleg végtagot találod el, de MedPulseLas esetén 7x6 = 42 sebzés egy (jobbára) helyre. Chain esetén mozgó cél esetén nem tudod egy pontra fókuszálni.

    Igen, tudom, hogy hőháztartás terén sokkal jobb megoldás, ám sebzéselosztás terén nem.

    És pont ez az, ahol az a fránya Gauss brutális előnyt élvez továbbra is, lévén semmiféle hőt nem termel...
  • Jockey
    #3851
    ertem en es nem ismeretlen a szamomra a chain fire, mert amig nem koltottem kb 5mio-t a founders catamra, addig nalam is chainbe ment a 4medpulse..igy a rakoltott penz sajnalom csak...
    masik, hogy nem is igazabol a pulse lezerekkel van gondom, hanem a sima laserekkel, ott szerintem kellemetlenebb lesz a a dolog, mert ugyebar ott egy chain fire nem kicsit neheziti es teszi komolytalanabba a sebzest
  • Bucser
    #3850
    Igazából nincs nerf nagy csak sokkal eszesebben kell hasznalni a lasert. Chain fire kis szunetekkel alpha strikeok helyett. Mivel az engineben levo heat sinkek is mukodnek vegre a hules maga sokkal gyorsabb.Tehat felmegy a piros majd gyorsan le is megy. Szepen lehet taktikazni.
  • [NST]Cifu
    #3849
    Ne azt nézd, hogy mekkora, hanem hogy milyen felszerelés van rajta. A CN-9D-n XL Engine van (jó drága), az LRM-10-ese pedig Artemis IV. upgrade-el bír (detto drága).
  • Nagydög
    #3848
    Marhogy a kozepso torzo melle, vagy az egesz mech melle?
  • MaRee
    #3847
    A medpulse nem annyiar vészes, nekem 6 fér a hunchbackbe, egyszerre elsütve persze felforr tőle rendesen a mech, de chainfire üzemmódban pl észre se lehet venni. Természetesen nem olyan kemény mint az eddigi 9 small laseres build, de hát na.
  • Torzonborz
    #3846
    off :

    Hawken News - Beta Key Giveaway!

    videók alapján nekem még mindig inkább MWO jön be jobban .:)
  • MaRee
    #3845
    öööü az új Centurion mi a gyászkarikáért több mint 8millió c-bill? Ez direkt van így, vagy bug? Drágább egy medium mint egy assault?:D
  • Jockey
    #3844
    hat, nekem ez tulzottan is az raketas fittek fele terelni a jatekot+gauss, majd ma este betesztelem hogy a medpulse-n mennyit nerfeltek es mennyire melegszik az egesz
  • Torzonborz
    #3843
    köszi de a gtx460 kb háromszor annyiba kerül mint a gt430 :(
    ennyit azért nem szánok rá .
  • En0k
    #3842
    gt 430-nál szerintem 10 fps a minimum és 30 a max. gtx 460-hoz tudom mérni csak mert nekem az van és a hadware compare szerint legalább 4* gyorsabb.
  • Wolwerine
    #3841
    A patch leírásánál nem szerepeltetik, de megváltoztatták az ssrm2-es rakéták viselkedését is, mostantól nem egy tömbben repülnek mint eddig, hanem szóródnak. A cél még mindig a központi torzó, de csak nagyon közelről találod el, olyan 30-50 méter távon belül még mindig nagyon durva, messzebbről ellőve a rakéták fele mellémegy, legyezőszerűen szétterül. Kb. úgy kell használni mint egy LBX10-est, csak NAGYON közelről. Valószínűleg kevesebb Commando2D lesz a pályákon, de jól kijátszva a kicsikre ugyanolyan halálosak mint eddig.

    A ledobási pont közepén egy irdatlan méretű rádióadó vagy mi van, ha körülötte körözöl, simán meg lehet úszni hogy lelőjenek. A trialok közül a Commando gagyi, használhatatlan, a Catapultnak 2 db LRM15-je van, ami nagyon durva, illetve van egy trial Atlas K is... Az utolsó kettő nagyon jól használható.
  • Bucser
    #3840
    hmmm miutan a bugos heatsinkek visszakerültek a motorokba (mostmar mukodnek) sokkal jobban hül a mech meg ugyis hogy leszedtek az extra ketszeres hutest a dhsrol. 1-es heat effeciencyvel jobban hül a mechem mint a korabbi 1.27-el. mondhatni okosan hasznalva chain fireben tökéletesen hasznalhato..
  • Torzonborz
    #3839
    hw kérdés : gf gt430as vga-al tolja vki ? ha igen vélemény róla ? melóhelyen van egy tartalék gépem abba kéne egy vga így tudnám tolni "unalmas" perceimben . :D
  • [NST]Cifu
    #3838
    Még inkább felértékelődik a Gauss. :P
  • [NST]Cifu
    #3837
    MATCHMAKING 1. fázis

    A csapatok mérete 4 játékosban lett maximálva. Ez az egyetlen változás, minden maradt egyébként érintetlen. A csata összeállításánál lehetséges egy oldalra két csapatot is beállítani, vagy akár többet (pl. 4x 2 fős csapat, vagy 1x 4 fős és kétszer két fős, stb.).

    A későbbiekben jön még két fázis, majd végül a rendszer egy skill (tudás) bázisú match-maker rendszerré fejlődik.

    Új CsataMech:

    Centurion CN9-D

    Tömege: 50 tonna
    Csúcssebessége: 97.2 kph
    Páncélzat: 8.5 tonna
    Fegyverzet: 2x Medium Lasers, 1x LB 10-X AC, 1x LRM 10 Artemis IV tűzvezető rendszerrel
    Hardpointok: 2 Energy, 2 Ballistic, 2 Missile, 1 AMS

    Artemis IV tűzvezető rendszer Upgrade

    Az Artemis IV tűzvezető rendszerrel az LRM és SRM rakétaindítókat lehet ellátni, az SSRM és NARC indítókat nem!
    Az LRM és SRM esetében a rakétarajok szűkebb csoportban repülnek Artemis IV esetében.
    Az SRM nem lesz irányított rakéta tőle!
    Ez egy Upgrade, tehát az Upgrade fűlnél lehet kiválasztani. Ha a Mech-nek nincs rakéta hardpointja, akkor nem lehet kiválasztani.
    Az Artemis IV. upgrade aktiválása után az LRM és SRM rakétaindítóból és rakétákból csak Artemis IV. változat tűnik fel a felszerelések között, ezek egy critical slot-al többet foglalnak, és a tömegük is egy tonnával nagyobb, függetlenül attól, melyik változatról van szó (vagyis +1 tonna és +1 critical mind az LRM-5, mind az LRM-20 esetében).

    Játékmenet:

    A DHS esetében javítva lett a reaktorban lévő DHS-ek alkalmazása, ám minden DHS (akár a reaktorban, akár külső elhelyezésű) 2 helyett csak 1,4 hőt tud leadni! (ie.: nerfelték a DHS-t)
    A Trial (próba) Mech-ek lezárásra kerülnek, ha csatában vannak.
    A Catapult és Centurion esetében a rakétaindítók ajtaja nyitható illetve csukható a '/' billentyűvel. A pilótafülkében pedig egy visszajelző fény jelzi az állapotát (Zöld: nyitott, Sárga: zárt, Piros: az ajtó megsemmisült)
    A de-sync probléma kezelve lett (hit-box érzékelés problémák)

    Fegyverek:

    Az AC/20 hőtermelése 7-ről 6-ra csökkent
    A Small Pulse Lézer hőtermelése fele akkora volt, mint kellett volna, ez javítva lett.
    A Small Lézer, a MedPulse Lézer és Large Pulse Lézer hőtermelése csak 75%-a volt annak, amennyinek kellett volna, ez javítva lett.


    Pályák:

    Forest Colony

    Egy kikötött hajó van a vízben, ami fedezéket nyújthat.


    Új pálya: Forest Colony Snow

    A Forest Colony téli változata, a hőmérséklet -25°C, javítva a Mech-ek hőleadását.

    BUG FIXEK

    A hőértékek nem térnek el a kijelzettől, ha nincs külső hőcserélő a Mech-en.
    A Catapult K2 most már rendesen néz ki, ha levesszük a PPC-ket.
    A rakéták mostmár rendesen felrobbannak, ha elérik a lőtávjukat.
    A Catapult "kezei" immár valóban leesnek, ha az oldalsó torzó elpusztul.
    A ragdoll (rongybaba) fizika javítva lett.
    A Machine Gun nem tüzel tovább, ha meghaltunk.
    A lőszer visszajelzés immár minden egyes rakétaraj után frissül.
    A lézer és rakéta sérülés hatására "világító" Mech bug javítva lett.
  • Bucser
    #3836
    el fognak tunni a small laseres jennerek is azt hiszem... Ugyanis az eddig csak 50% heatet kapott.
  • Bucser
    #3835
    meg is indult a hirig emiatt a hivatalos forumon.
  • Torzonborz
    #3834
    jahogy pulse laserek nem is melegedtek annyira mint ahogy kellett volna nekik ? kellemetlen , lehet bajban leszek Én is . :D

    * Fixed a source of de-synchronization issues (result should be better hit-box detection)

    erre meg kíváncsi leszek mert hitbox néha tényleg nem ott volt ahol a mech :D
  • [NST]Cifu
    #3833
    A patch note-ot lefordítom a nap folyamán a lényeg:

    A DHS nem dupla, hanem 1,4x jobb hőcserélő a sima HS-nél. Ez így elég suck...:\

    @Staradder:

    Quick Ignition (4000xp): 33%-al gyorsabban indul el a Mech (Power-up sequence)
    Pinpoint (6000xp): A fegyverek összetartása 15%-al gyorsabb (pl. rakéták célzása is!)
    Fast Fire (3000xp): A fegyverek újratöltésének ideje 5%-al gyorsabb
    Speed Tweak (8000xp): A Mech sebessége 10%-al nő
  • En0k
    #3832
    artemis op !!! :D az lrm boatok ownolnak mindent. help !!!
  • ximix #3831
  • MaRee
    #3830
    Peccs nót:

    http://mwomercs.com/game/patch-notes

    Ennyit a 9 lézeres hunchbackemről
  • xblades
    #3829
    Még egy dolog, ha valaki már kifejlesztette a Elite skill-et.
    Írja meg melyik mit ad, hogy javíthassam a Faq-t. Mert én azt nem látom, (így jár az aki különböző mech-el rohangál)
  • Torzonborz
    #3828
    gyors észrevétel :
    optionsben van show founders tag
    ingame minimapen bázis ikon más
    bázisokon van ilyen póklábasizégép
    mechek nem világítanak
    F9re már nem csak fps hanem pozíció is látszódik
  • xblades
    #3827
    Igaz, bár a Group-ra mostani változtatás után kiváncsi lennék, hogy lehet-e 4-nél többen játszani. Vagy ezt egy későbbi pach-re halasztják.
  • MaRee
    #3826
    Új trial mechek vannak!!!!!!!!!!

    COMMANDO-1B, CICADA-3M, CATA-C1, ATLAS-AS7-K

    Viszont érdekes módon most hogy már elvileg megjavították a DHS-t, kevesebb az efficiency-m, mint előtte
  • Torzonborz
    #3825
    a cata-s kép jó csak az ob-s szöveg nem kell rá. ;)
  • MaRee
    #3824
    Megy a játék egyébként elvileg, legalábbis nekem már majdnem kész a peccs.
  • xblades
    #3823
    Na ja mi itt elmélázunk rajta, majd jön Cifu berakja azt ami neki tetszik mi meg
  • MaRee
    #3822
    Szerintem semmi bétás felirat nem kell rá, csak simán a logó meg a magyar zászló :)
  • xblades
    #3821
    Na azt valóban elszúrtam, ha azt a változatot akarja a többség, átírom.
    Írni azt írok rá amit jónak láttok vagy semmit.
  • MaRee
    #3820
    Nekem a harmadik jön be, de szerintem nem kéne az open béta felirat, meg mi az a 9.29? Most vagy két hete open a játék.
  • xblades
    #3819
    Csináltam néhány új Bannert, válasszatok ha úgy látjátok jónak:

    1.)


    2.) Szöveggel:


    3.)


    4.) Szöveggel:


    És végül egy kis szójáték a konkurens forumról:
  • Torzonborz
    #3818
    nem csak elvileg , csata közben egyszer csak mindenki disconnectelt :D
  • vaakuum
    #3817
    Server connection lost.
    Kezdődik a peccs.
  • En0k
    #3816
    nem csak nálad van ez. jó lenne ha jövőben konzolban lehetne ingame módosítani az érzékenységet és még sok mást.
  • vaakuum
    #3815
    Az egyébként csak nálam van, hogy ingame az egér érzékenységet totálisan le kell venni, hogy kezelhető legyen a mech, a főablakban meg az egekbe kell tolni, hogy használható legyen?
  • MaRee
    #3814
    Elvileg este 10-től peccs.