6493
MechWarrior Online
  • Torzonborz
    #5533
    ha végre valahára bejön fw akkor lehet.

    mondjuk pár hónap után ma mentem egy kört meg előtte testet is...hát érdekes volt de ahogy nézem lrm még mindig mindent visz :D
  • twinr
    #5532
    Jó hogy újra "látlak" mester!

    Lesz valaha egy normális magyar csapat vajon az MWO-ban?
  • xblades
    #5531
    Nem a játékok közt értetem, hanem hogy miért elavultabb módszer a számítógépes bemérés a lézernél, vagy hogy miért 1000 méter az észlelés és lőtáv stb...

    De ez már volt téma.
  • [NST]Cifu
    #5530
    Ja hogy így!

    Háááttt... azért afelől lennének kétségeim, hogy a Periféria népszerűbb lenne, mint a belső szféra. :)
  • Bucser
    #5529
    Nem. Hanem a periferia allamai mint Magistraty of Canopus etc meg egyeb kalozallamok. Link
  • [NST]Cifu
    #5528
    @Blade: Egy MW4 grafikás MWO max. a rajongóknak elegendő, lássuk be.

    Igazság szerint nem a grafika a játék fő problémája, hanem továbbra is a netkód. Úgy tűnik a Cryengine ezen a téren áll iszonyú gyenge lábakon. Vagy a Piranha akar túl sok mindent a netkódon keresztűl megoldani.

    @Staradder: Nem egyszerű egyáltalán az MWO technológiája, még az olyan szintű játékokhoz képest sem, mint a WoT. Az például egy nagyon casual játék, bárki beesik arccal előre, rá tud bökni a "Battle" gombra, és a kis noobtankkal még mindig tud egy egyszerű, mégis élvezetes csatát vívni.

    Ez az MWO legnagyobb problémája érzésem szerint a "casual" játékosok irányába. Főleg azért, mert ráadásul a "hitelesség" miatt a "gyári", BT-s fegyverekkel kell egy kezdőnek harcolnia. Ez alapvetően jó dolognak kellene lennie, de egy homogén fegyverzetű (Boat-típusú) mech-ek ellen iszonyú hátrányban van. Főleg, hogy fogalma se lesz, mi az az SSRM vagy Ultra-AC. Ezért kellett volna valahol a 3025 környékén kezdeni az egészet. Ott még egyértelmű és logikus, könnyen megérhető a fegyver felosztása, illetve előnyei/hátrányai.

    De akkor másik irányból közelítem meg: mit gondolsz, mitől "intelligensebb" mondjuk az MW3 (ami a legközelebb volt eddig a táblás játékhoz), mint az MWO?

    @Bucser: A periféria alatt nem a klánokat érted?
  • xblades
    #5527
    Igen ez is igaz, de ha akarsz úgy is játszhatsz vele és elég hozzá, a fejlődéshez meg sok segítség a pénz.

    Ahhoz meg hogy a különböző páncéloknak valóban meglegyen a sajátossága, hogy következménye legyen hogyha nem foglalkozol a túlmelegedéssel, a borulás és a javítási költség is ide sorolható bár azokat majd egyszer ha minden igaz visszarakják és még lehetne sorolni, ezekhez nem kell a Bt világ ismerete.

    A frakció háború meg még mindig csak ígéret szintjén létezik.
    Ami nem is biztos hogy olyan jó lesz, még nem is tudjuk milyen rendszert építenek ki.
    De ha ezzel a group rendszerrel lesz, kissé nehézkes lesz egy összeszokott Klan ellen területet foglalni egy kezdő, vagy alkalmi tagokból álló Klan-nak. Persze hacsak nem csatlakozol egy ilyen külföldi Klan-hoz nem lesz élvezetes játék.
  • xblades
    #5526
    Köszi hogy tetszett amit írtam.
    Persze hogy nem ennyire sarkított a dolog, de azért jobban szeretik az olyan játékot mint a CoD vagy a Bf.
  • Bucser
    #5525
    Azert megbocsassek, de a jatek learning curve-je igy is igencsak meredek. Nem eppen az "odairanyitom az egeret megnyomom a gombot es a masik meghal bonyolultsagu.

    Ahhoz hogy sikeres legyen, azok szamara is tanulhato es elerheto kell hogy legyen akik nem biztos hogy kivulrol fujjak a BT vilagot es 20 eve Mechwarriort jatszanak meg tablas BT-t.

    Ezert valtoztatni kellett. Ez van. Ha a frakcios haboru normalis lesz (marpedig itt elore latom, hogy sokan fujjogni fognak, hogy nem tudja majd a periferia lenyomni az IS-t es elfoglalni minden bolygolyat) akkor van remeny hogy hosszabb tavon elvezetes lesz a jatek.
  • Nagydög
    #5524
    Te azert sullyedsz, mert tul nagy arcot kerekitettel vakra, es olyasmivel hadonasztal, amihez nem ertesz. A jatek ezer sebbol verzik, mi is tudjuk, ugyhogy nem szukseges eloadnod a hattyu halalat.
  • Deviome
    #5523
    Pajti viszonyban nem vagyunk még, de elismerem a szakmai hozzáértésed. Ügyesen érveltél és látom, hogy többet értesz a technikai dolgokhoz mint Én.
    Ennek ellenére ez semmit nem változtat a dolgokon. Ugyan úgy tartom mind azt amit kijelentettem. ( kivéve a fiktív vs real elméletem, mert azt " megbuktattad " )
    Viszont azért mert könyvből van meg kitalált story és fiktív világ. Attól még bőven van valós alapja.
    Sajnos a kritika már csak ilyen. Én süllyedek azért mert elmondom mi szar a játékban. Te pedig felemelkedsz azok szemébe akik szeretik a játékot. Ez a világ rendje.

    Azért köszöntem a vitát.
  • Nagydög
    #5522
    "Ha meg nekünk fejlesztenének az ottaniak nem bírnának vele játszani, az a szint már nem nekik való"

    Ez egy akkora faszsag, hogy valoszinuleg adot kene fizetned erte.
  • MarkBlade
    #5521
    Ott a ligában játszottunk hells angels klánban.. iszonyat jó volt. Nem volt bonyolult.. a legtöbb storyt a játékosok adták hozzá..
  • xblades
    #5520
    Utánad írtam, mert túl bonyolult lenne a játék menete, kivitelezése. Inkább mondjuk a M 4 Merc., bár lehet nekik a sima M 4 is.
    Ezzel persze átestek a ló túloldalára, mert néhol azért "bonyolult" mert könnyíteni akarták.
  • xblades
    #5519
    Igaz, ahhoz kéne, de ez egy MMO játék. Ráadásul a tengerentúlra szánták mi csak "inkább szükséges rossz" vagyunk. Ezt írtam is az előbb, hogy az ottani gamer-ek "igényeihez" van igazítva, mi meg itt nézünk hogy miért változott így meg ez a MW világ, hogy minden egyszerű mint a faék.
    Ha meg nekünk fejlesztenének az ottaniak nem bírnának vele játszani, az a szint már nem nekik való .
    Isten ments hogy valami károsodás érje az a sok játékos mozgatóközpontját a túl sok információ feldolgozási kényszer.
  • MarkBlade
    #5518
    Csak nem értem miért spirázzák túl egy sima mech 4 ezzel a grafikával mennő lenne.
  • xblades
    #5517
    Hetekig nincs hozzászólás,most megy az ami a Wot forumon :(
    De végre aktív a forum

    Megy a vita egy fantázia világból adoptált BÉTA szintű játékról, amit mindenki akinek van egy kis képzelőereje a saját elképzelése szerint alakíthat ki, a meglévő alapokon túl.

    Attól hogy fiktív még a való életből van az alap.
    Az meg hogy miért, pontosabban kik miatt van "lebutítva" a világ és a játék, tudjuk.

    Tényleg vannak hibái, tényleg nincs hosszan tartó oka hogy játssz.
    A Faq-t sem kell mindig újraírni, hisz sok olyan újdonság nincs amit esetleg a következő patch-ban ne vennének ki. A meglévőket szoktam átírni, frissíteni.

    Szerintem többen is vagyunk akik nem játszanak már a játékkal addig amíg nem jutnak el olyan szintre ami már elfogadható, mert azért haladnak a fejlesztéssel, néha kettőt vissza egyet előre.

    De ha ők nem csinálnák nem lehetne játszani, mert más nem lát ebben a világban potenciát, egy játék fejlesztéséhez.
  • [NST]Cifu
    #5516
    Nem rossz indulatból, de had javítsalak ki abban, hogy a BT már az 1980-as években sem volt reálisabb az akkori tudásunk szerint sem.

    A BT-ben például a hulladékhőt ugyebár a "Heat sink"-ek segítségével adja le a Mech. Ez a kifejezés egy olyan megoldást takar, hogy a hőt magas olvadás pontú, nagy hőtűrésű fém alkatrészekkel a test távolabbi pontjaiba viszik el. Gyakorlatilag a teljes szerkezetet felhevítik kisebb mértékben, hogy a hőt elvonják a hő generálásának helyszínéről (legyen az a fúziós reaktor vagy egy fegyver). Ez egy létező megoldás, például az X-15 esetében használták, illetve az űrsikló korai terveiben felmerült, mint alternatíva a hővédő pajzsnak. Ott tökéletesen érthető a megoldás, hiszen a légköri súrlódás hőjét kell elvezetni, azt is csak pár perces időtartamra - a belépőéleken jelentkező, akár ezer celsius feletti hőmérsékletet elvezetve az egész sárkányszerkezet felhevülhet pár száz fokra, miközben például a pilótafülke és az érzékeny részek hőszigeteltek, illetve a velük kapcsolódó tartók rossz hővezető anyagból készültek. De a lényeg, hogy az extrém hő generálásának helyszínén, adott esetben a belépőéleknél, vagy a gép orrán a hőmérséklet egy kontrollálható, a szerkezet számára elviselhető szinten lehet tartani.

    Maga az elgondolás teljesen jó lenne, hiszen szemben például a hőcserélőkkel, radiátorokkal, folyékony hűtéssel, ez magát az egész testet használja radiátorként. Nincs hűtőfolyadékcső, nem lehet ellőni egy radiátort, ami elszabaduló hűtőfolyadékot jelent, stb. Még az is jól jeleníti meg a dolgot, hogy amikor egy Mech felhevül, akkor az egész Mech felforrósodik az infraképen, nem csak a reaktor környéke.

    A probléma az, hogy azt a szintű hőenergiát, amit a BT feltételez, azt ilyen módszerrel nem lehet egyszerűen hatásosan elvezetni. A technológia, amit felhoz létező, de egy rövid hőtechnikai számítás után nyilvánvaló, hogy nem életképes.

    De egy másik példával is élhetek. A fegyverek lőtávolsága egészen brutális szintre van lecsökkentve, például egy MG lőtávolsága 3 hex, vagyis 90 méter. A magyarázat szerint a célzóberendezések elveszett technológiája miatt. Azonban egy géppuskával nyílt irányzékkal is nyugodtan lehet tüzet vezetni ember méretű cél ellen akár 600 méterig, vagy a fölé is. Nyilván itt egy játéktechnikai lépésről van szó, hiszen a hex-táblán azt szerették volna, hogy egymáshoz viszonylag közel harcoljanak a Mech-ek. Csak a magyarázat kapott hatalmas öngólt, amikor később visszahozták az elveszett, csillagligás technológiát - és az MG lőtávolsága mégsem nem változott. De 3060-ban megjelent a Light Machine Gun, 6 hex, vagyis 180 méteres effektív lőtávolsággal... :)

    Igen, a Battletech egy Sci-fi, de a technológiai magyarázatokat csak arra használták és használják, hogy a játékmechanikai szabályokat alátámasszák. Nincs ezzel semmi baj, a világ egy szépen megalkotott, elragadó Sci-fi világ (oké, én továbbra is úgy 3055-ig tartom ezt :D). De akkor ne is keressen benne senki semmi reálist. ;)
  • trilit2
    #5515
    Én nem a vita újraindításának vagy folytatásának szánva de hozzátennék valamit:

    A Battletech egy sci-fi. A műfaj jellegzetessége ,hogy mindig az adott kor fejlettségét, tudományos eredményeit veszi alapul és fejleszti tovább. A Battletech a nyolcvanas években alakult ki amikor még a benne foglaltak sokkal reálisabb jövőképnek számítottak mint napjainkab.(Ezzel nem azt mondom ,hogy annak szánták) Ez egy ilyen világ... kész...

    Szerintem a játéknak nem a valósághoz kell(kellene) hűnek lennie hanem a Battletech világához.
  • [NST]Cifu
    #5514
    Pajti, bocs, de most hanyagold a témát, és maradj csendben, mert csak a rólad kialakult, eddig sem túl pozitív képet tudott további mélységekbe döngölni.

    Lézer? A legnagyobb katonai működő lézer kémiai (üzemanyag kell hozzá, nem energia) és 1MW körüli teljesítményre volt képes a YAL-1A program keretében. A legerősebb katonai szilárdtest lézer (ez az, ami elektromos energiából állít elő lézernyalábot) 10kW nagyságrendre képes, az US NAVY most tesztelgeti ezt a szintet. Arra jó, hogy fából és műanyagból készült drónokat le tudjon lőni, már amennyiben tiszta az idő, és a célpont nem manőverez. A témáról bővebben a Hadviselés a világűrben topicban írtam régebben. Meg persze időről időre feltűnik egy troll, belinkel olyasmiket, mint egy youtube videó, hogy tessék, itt a rail-gun, mai technológia. Én meg elmagyarázom, hogy mit is látott ő a videón, és miért nem valódi, harctéren bevethető technológiát lát.

    A plazmafegyverre kíváncsi lennék, nincs ilyen.

    Persze biztos én vagyok a hülye, és te vagy ilyen jól tájékozott. A mihez tartás végett én a Haditechnika c. újságban több publikációt ejtettem már meg (a mostani számban jelent meg az F-35 Lightning II. bemutató cikkem második része), hogy a netes publikációmat ne emlegessem már. Szóval nem nem olyan szinten mozog a tudásom, hogy elolvastam egy index cikket arról, milyen űber-lézert csináltak éppen...

    Ezt nem felvágásnak szántam, csak a mihez tartás végett, hogy kiket akarsz kioktatni itt ebben a témában...
  • Torzonborz
    #5513
    oké feladom , majd Cifu kezd veled amit akar.
  • Deviome
    #5512
    Szerintem tévedsz. Lézer van. Viszont a nagyobbhoz több energia kell ami nemsokára megvalósulhat. Mármint tud növekedni a mostanihoz képest.
    Plazma is létezik. A U.S.A Navy használja. Neten megleled. Amúgy hír is volt róla. Ezek szerint lemaradtál.
    Fúziós reaktort nem tom. Nem követtem, hogy merre tartanak ezzel. Amúgy utána néztem és már kísérleti fázisban van. Már épül is. Szóval a gond a méret. Ergo a vastömeg mozgatása.

    Persze én vagyok a hülye. :DD Semmi baj megértem Én.
  • Torzonborz
    #5511
    hatásosan működő lézer nincs , plasma se , fúziós reaktor pláne . nemhogy ezeket egy ekkora testbe betuszkoljuk , hűtsük , megvédjük , mozgassuk.
    szóval ez jelenleg fantázia.

    de igazából szerintem itt be is lehet fejezni mert tök mindegy hogy ki mit ír mivel láthatólag képtelen vagy megérteni.



  • Deviome
    #5510
    Nem azt mondtam, hogy ők fejlesztették, hanem amit használnak. Érdekes, mert a MWO grafikája nagyon messze van a Cryengin tudásától. Mondjuk azt, hogy fényévek. :S Ez a grafika ilyen CS1.6.

    A Piranha előtt is ott a lehetőség, hogy EA-hez tartozzon. Ez szerintem nézőpont kérdése. Nem én vagyok a fejlesztő. Ők tudják mért nem azt csinálják. A Grafikáról ennyit. Nem érdekel tovább. Ez nektek ha szép. Akkor cüccs le a Crysis 3 elé és nézzétek meg, hogy mi a különbség. El lehet dönteni, hogy melyik milyen. ( zárójelbe rakom, hogy WOW-om. Szal igazán teszek a grafikára, de ez egy 2011 körüli játéknak iszonyat gyér. Nem beszélve mire végleges játék lesz. )

    Érdekes ez a fantázia felfogás. Akkor nézzük: Tudunk pici robotokat építeni. Tudunk súlyos páncélokat önteni. Van lézer is. Van rakéta. Van plasma ágyú. Van rakéta elhárító rendszer. Egyedül amit ebből a világból nem tudunk megvalósítani ( még ) az a pajzs és az ilyen nagytestű fémek mozgatása. Szóval. Erre Te/Ti azt mondod/mondjátok, hogy ez egy fantázia világ. Szóval minden a valóságból van merítve, de ez egy fantázia világ. A pokemon az az. A Dragon Ball az az. Vagy a Guild Wars. Ezek fantázia dolgok. Viszont, ha valami nem úgy jön össze vagy hasonló dolog. Akkor sok emberből kibukik, hogy " Ez igazából nem is így lenne ". Meg stb stb..

    A BF-ben is vannak nem reális dolog. Viszont arra is rámondod, hogy nem reális mikor meglévő eseményeket dolgoz fel valamilyen szinten. Az, hogy sinper-el kiszeded a vadászgép pilótát az nonszensz. Viszont van benne ballisztika. Rombolás, rombolás. Mint igazából. Ha egy mech neki megy egy kis beton falnak ésszerű ember arra következtet, hogy egy 40 T-ás gép azt eltapossa és semmi nem történik. Ennek ellenére megtorpan. Szóval realitás alapja van. Csak mivel játék így sokszor tudunk legyinteni, hogy oke ez csak egy játék. Viszont 2011-ben már olyan játékok voltak ami grafikailag is agyonveri ezt. A ForstBite már akkor is kínálta a lehetőségeket. Szóval ne bújj a fantázia mögé, mert ez nem az. Több ebben a való mint a fantázia.

    " Csak mereven látod a tájat és kész.

    Játéktechnikai szempontból ez egy teljesen vállalható kompromisszum. " Ez kész. :DD Ez ilyen fan kifogás kb.
    Anno a F1 2001-ben mikor a kocsival fékeztem. Előre bukott a kép szimulálva/érzékeltetve a fizikát. Erre benyögsz egy ilyet egy 2011-es játékra. :D

    Sajnos nem ismered el, hogy ezek elég alap dolgok amik hiányoznak. Nem is dobálózok a vakvilágba. Ez van. Bőséges hiányokkal küzd a játék és nem halad sehova. Nagyon nagy fan-nak kell leni, hogy ezt elviselje az ember.

    Azt áruld már el, hogy a két játékmóddal mi a cél?? Mi lesz akkor, ha megnyered a csatát? Megveszed a legjobb mech-et. És utána? Mi van utána? Semmi. Mindig csak mész vagy ezt vagy azt és kész. Ennyi.

    Szóval az érveléseid ne igazán győztek meg. Sőt. Igazából csak ilyen mellébeszélések. A célkereszt igaz, de írtam, hogy rosszul fogalmaztam.
  • [NST]Cifu
    #5509
    Intelligencia: Eddig ember vezette járművekről beszéltünk, most már az önálló robotoknál tartunk. Szerintem ez már túl nagy vargabetű. :)

    Erőforrás: Lehet, hogy a jövőben se lesz erre valóban jó megoldás. A BT-ben ugye fúziós reaktort képzeltek el, de arról már szerényen hallgatnak, hogy a hulladékhővel mihez kezdenek. Egy ilyen méretű járműhöz adott szinten MW szintű energiákról beszélünk, még ha 50%-os (csak elméleti szinten reális) hatásfokról is van szó, akkor MW szintű hőenergiától kellene megszabadulni. Vagyis a Mech jókora hűtőtoronyt kell magával cipeljen, hogy ne főjjön meg egyből. :D
  • Nagydög
    #5508
    Mostanaban lenduletesen halad az ilyen iranyu kutatas/fejlesztes, de a robotokbol meg mindig hianyzik a kelloen rugalmas intelligencia, ha az intelligencia erdekeben emberrel toltjuk meg a robotot, akkor meg mindig problema az energiaforras. Bar a Bigdog-ot mostanra hatarozottan halkabb motorral szerelik, mint a korai lancfureszbol kolcsonzottek, de ez azert ketseges megoldas meg mindig.
  • Nagydög
    #5507
    "Szigorúan csak a margóra, de megépíteni szerintem megtudnánk."

    Marhogy kizsaluzni betonbol? Mert amit jelenleg tudnank, az kb. annyit erne.

    A legigeretesebb ebben a temaban a Sarcos exoskeletonja. Hasonlo megoldasok elkepzelhetoek, sot varhatoak a jovoben, esetleg hajszalnyival nagyobban is, hogy egy gyalogos szakasz valami nagyobb fegyvert is tudjon magaval vinni, de szigoruan csak ember leptekben. A harom emelet magas gyalogtank tenyleg hulyeseg.
  • [NST]Cifu
    #5506
    Jah, hogy olyan szintű mobilitással? Nem, azt még kisebb léptékekkel sem megy, most az is hatalmas eredmény, ha egy négylábú robot képes arra, hogy összetett terepen probléma nélkül átkeljen - 6km/h sebességgel...
  • Torzonborz
    #5505
    Persze a vázat meg lehet építeni no de hogy úgy mozogjon mint a játékban olyan sebességgel , agilitással és amellett még annyi páncél és fegyver is rá legyen aggatva .... na ez az ami jelenleg mission impossible kategória.
  • [NST]Cifu
    #5504
    Mai technikai tudásunk szerint ilyen mechet nem tudnánk építeni

    Szigorúan csak a margóra, de megépíteni szerintem megtudnánk. Építgetnek a lelkes rajongók mindenféle érdekes konstrukciókat, mint ez itt például. Persze ez még nem bipedal verzió, csak "gurul" a lábain.

    Viszont nagyszerű példa arra is, hogy miért tartja mindenki életképtelennek a megoldást. Ugyanis ha egy kicsit is látnának esélyt arra, hogy ebben lenne spiritusz, akkor a DARPA, és a többi katonai fejlesztési iroda lazán dobálna pár millió dollárt legalább egy teszt-egység létrehozására.

    De nem teszik. Kétlem, hogy sose merült fel egyetlen ilyen brainstormingon se, hogy ugyan már, miért ne építsünk egyet, hátha életképes. Pedig aztán mindenféle eszement dolgot legalább tervrajz sziten előkerül náluk, mint a repülő tengeralattjáró.

    Egyszerűen ez egy alapjaiban életképtelen harceszköz.

    Kis méretű exoszkeletonok lesznek, lehetnek. De ilyen 6-10 méter magas monstrumok? Kizárt...
  • [NST]Cifu
    #5503
    Ez az engin a hibáival együtt többet nyújt 3x mint a Piranha csapat motorja.

    A Piranha-nak nincs saját motorja, a Crysis 3-at licencelik (egész pontosan a 3.5-ös engine verziót használják jelenleg). Ha ennyire nem vagy képben a játék részleteit tekintve, akkor nem hiszem, hogy ennyire nagy mellénnyel kellene ostorozni a játékot.

    Sőt ha jól emlékszem nem csak EA játék használja.Az EA sokszor csak kiadó, de nem ők fejlesztik a játékot.

    A Frostbite kizárólag az EA saját, belső játékaiban használatos, licencelni nem hiszem, hogy külsősnek egyáltalán lehet. Az összes eddigi, és az összes jelenleg bejelentett Frostbite engine-es játék kizárólag olyan fejlesztőktől érkezik, amelyek az EA tulajdonát képezik (Bioware, Visceral Games, Ghost, PopCap, stb.).

    Szóval nem kifejleszteni kellet volna, hanem megvenni.

    Látod, itt ütközik ki, hogy úgy alkotsz véleményt, hogy nem ismered a hátteret. A Piranha ugyanis a CryEngine 3-at vette meg a CryTek-től.

    Mért nincsen olyan mód amiben a ( pontosan nem tudom mik ezek " házak " vagy nem tom mi. Valami 12 izé van benn. Na mindegy. ) különböző frakciók harcolnak egy kitalált világban a területért.

    Van fent egy FAQ/Blog, elég régen frissitettem, de ha egyáltalán érdekel a háttérvilág, ott találsz információt. Így például azt, hogy mik azok a nagy házak, mik a frakciók, stb.

    Amúgy igen, a frakciós hadviselés az, ami nagyon-nagyon hiányzik a játékból, és már ígérgetik egy ideje. Pláne, hogy most már lassan a klánoknak is meg kellene jelenniük...

    Mért nem úgy kezdődött az Open beta, hogy ez a clan wars valami már benne van.

    Ezt a fejlesztőktől kellene megkérdezni...

    . Idáig van egy opció, hogy összeeresztenek 8-8 Mech-t és ennyi. Célod nincsen.

    Két játékmód van már, mindkettőben van célod, szóval azért túlzásokba nem kellene esni.

    Az is vicc, hogy egy 25-30 tonnás mech 130-al rohangál. :D Elég életszerű. Meg hogy a 70fok-os lejtőn csak úgy felszalad. :D

    Egyszer anno a Haditechnika topicban hosszasan vitáztunk arról, hogy mi a gyakorlati értelme adott esetben egy humanoid robot formájú fegyverplatformnak. Mint a Mech-eknek. Elég hosszasan kifejtettem, hogy semmi. Túl nagy frontális célpontot nyújtó, a befogadó méreteihez képest gyengén páncélozott harceszköz, és mint ilyen, egy sima harckocsi is alkalmasabb a feladatra.

    Szóval ha neked ez a hihetetlen, akkor ott kezdjük a dolgot, hogy az egész Mech alapú hadviselés gyakorlatilag életképtelen már a koncepció szintjén.

    Ez egy fantáziavilág, itt így működnek a dolgok. Ha realitást keresel, akkor viszont ne is a BF szériát emlegesd, hanem indulj el az Armed Assault felé. Ott fogsz találni realitást, nem itt, és nem is a Battlefield sorozatban...

    Hogyha mozogna a célkereszt menet közben akkor igen csak nehéz lenne célozni.

    Caliph tökéletesen, példával illusztrálva mutatta meg, hogy rosszul gondolkodsz, mert pont ez az, ahol egyáltalán nincs igazad, egy vadul mozgó fegyverplatform, mint egy harckocsi vagy hadihajó is lehet stabilizált alap. És ez nem jövőbeli technológia, hanem évtizedek óta rendszerben lévő...

    Csak mereven látod a tájat és kész.

    Játéktechnikai szempontból ez egy teljesen vállalható kompromisszum.

    Amúgy a fentiek alapján én úgy látom, hogy teljesen vakvilágba kötekedsz csak a játékkal kapcsolatosan. Senki sem állította azt, hogy a játék hibátlan. Hiába vagyok nagy Battletech rajongó, és kezdtem el játszani a Mechwarrior játékokkal két évtizede, most mégsem játszom az MWO-val, mert nem nyújt semmit, amire én vágyom.

    Ezzel együtt sem kezdem el feleslegesen szapulni, aki játszik a játékkal, tökéletesen tisztában van a hiányosságaival. Vagy elfogadja, és játszik vele, vagy nem, és keres más szórakozást. Ez így működik...
  • Torzonborz
    #5502
    Én vagyok nem semmi ? :D
    Mai technikai tudásunk szerint ilyen mechet nem tudnánk építeni + nem is léteznek ilyen fegyverek szóval igen fiktív az egész.
  • Deviome
    #5501
    Miivann??? Akkor a robot mért nem kézen fut és a lábából lövöldöz. Ha már fiktív.
    Ja igen azért nem, mert az ember így szokta meg. Ez a valós, hogy valaminek van lába meg keze. És nem a kezén megy, hanem a lábán. ppfff. Nem vagy semmi.

    Caliph: Elírtam. Nem a célkeresztel van a gond. Amúgy picit mozog a felső is,de igazad van. Ilyen terepen és sebességgel az a mozgás 0. Persze a játékban sem 40 cm-es kilengésekre gondoltam, de egy nagyon minimális jól jönne.
    A bajom azzal van, hogy mész a mech-el és.... Van előtted a táj. Mész a mech-el. Nézel előre és csak a fülke kerete mozog össze-vissza. Az egész minden egy merev kép. Nem tudom érted-e. A lényeg, hogy a fülke nem mozog. Tehát nem süllyed meg kicsit sem mikor lép vagy fut. Csak mereven látod a tájat és kész.
  • Torzonborz
    #5500
    "Az is vicc, hogy egy 25-30 tonnás mech 130-al rohangál. :D Elég életszerű"

    ???mivan??? ez egy játék egy fiktív világban akkor milyen életszerűséget keresel benne ?
  • Caliph
    #5499
    a mai tankokban is már olyan lengéscsillapító rendszer van hogy képes szar terepen mozogva is a célon tartani az ágyút
    t90 ágyú stabilizálás,felső kép ágyú kamera,alsó tank test kamera,láthatod hogy el sem mozdul a célról az ágyú

  • Deviome
    #5498
    Oke. Vannak hibái az engin-nek, de ami bonyolultabb a faék egyszerűségénél ott felmerülnek hibák és ez azért kicsit bonyolultabb a faéknél. Az meg, hogy a 200 játékóra alatt találnak 20 bugg-ot szerintem bőven hanyagolható. Amúgy szerintem a " rengeteg bugg halmazból " egy 1.5 perces videót nem bírnának összerakni. Ez az engin a hibáival együtt többet nyújt 3x mint a Piranha csapat motorja. Jó pár játék használja az engin-t és nem nagyon lehet benne csalódni. Sőt ha jól emlékszem nem csak EA játék használja.Az EA sokszor csak kiadó, de nem ők fejlesztik a játékot. Szóval nem kifejleszteni kellet volna, hanem megvenni. És inkább azt pofozni. Ezerszer előrébb lennének. És amit az a motor élményileg visszaad. Az még a bugok ellenére is óriási.
    Amúgy meg majd jön a FrostBite 3. Javítva lesznek a dolgok és majd csiszolják. Idő kell még kiforrja magát ez a komplex dolog. Én is utálom az EA-t mert sok mindent tönkre vág csak, de ez a motor igen is nagy dolgokra képes.

    Mért nincsen olyan mód amiben a ( pontosan nem tudom mik ezek " házak " vagy nem tom mi. Valami 12 izé van benn. Na mindegy. ) különböző frakciók harcolnak egy kitalált világban a területért. Ezt még megvadítva egy klán/corp/guild akárminek nevezett world csatával. Van egy óriási nagy térkép. És ott meg a pvp kap teret. Mint pl a World of Tanks-ban a Clan wars.
    Azt sem értem továbbá, hogy 1 éve open beta. Meg 2 éve készítik vagy hogy. ( bár szerintem ezt ti jobban vágjátok. ) Mért nem úgy kezdődött az Open beta, hogy ez a clan wars valami már benne van. Idáig van egy opció, hogy összeeresztenek 8-8 Mech-t és ennyi. Célod nincsen. Achi sincs, hogy tudjál villogni a többieknek, hogy ennyit öltél egy csatában vagy stb. Lehet jönni a dumával, hogy az acsi gyerekes meg hülyeség, de tény, hogy a játék élményt jelentősen növeli.
    Az is vicc, hogy egy 25-30 tonnás mech 130-al rohangál. :D Elég életszerű. Meg hogy a 70fok-os lejtőn csak úgy felszalad. :D Az is irritál továbbá, hogy a mech rázkódik meg minden, de a célkeresztünk mozdulatlan. Nem igazán értem az elvet. Hogyha mozogna a célkereszt menet közben akkor igen csak nehéz lenne célozni. Ami szerintem bőven beleférne a játékba, de mindegy.

    És mielőtt még jobban utálnátok. Nem trollkodok vagy direkt szidom a játékot. Tényleg szeretném, ha jóféle kis game lenne. Még várni kell rá. Legalább is az én igényeimnek még nem elég.
  • [NST]Cifu
    #5497
    Egyfelől tény, hogy a játék jó eséllyel is csak félkész (nekem a frakciós csaták hiányoznak leginkább, az pedig ki tudja mikor érkezik...).

    Másfelől viszont grafika terén én egyáltalán nem érzem gyengének a játékot, nagyon szépek a találatok jelzése, és a cockpit is teljesen vállalható.

    Továbbá pedig a BF3 és a Frostbite engine-t inkább ne emlegessük, kicsit más kategória (ne akarj már egy több tízmillió dolláros játékot összevetni egy olyannal, ami kb. 5 millió dollárból hoztak össze), és gondolom nem emlegeted fel a sok problémát, amivel ott találkozott az ember.

    Ezen kívül egyetértek Nagydög-el, az EA már éppen elég IP-t tett tönkre, nem mondom, hogy a Piranha Games felé töretlen a bizodalmam, de még mindig inkább ők, mint az EA...
  • Nagydög
    #5496
    "Ez a játék a ForstBite engin-el nagyon jól működne. Optimalizált lenne és rombolható terep."

    Koszonom szepen, de en a Frostbitebol egyelore nem kerek tobbet! Epp eleg volt a BF-ekben tapasztalni a bug hegyeket.
  • Bucser
    #5495
    Tovabbra is tartom. nem tetszik nem jatszod. Kthnxbye.

    btw EA egyszer mar tonkretett egy MW jatekot. Koszi nem kerunk belole megegyszer. A frostbyte pedig EA engine. Csak ok hasznaljak.
  • Deviome
    #5494
    Szerintem azzal, hogy elmondom a véleményem még nem sírok.


    Cifu: Nem azt mondtam, hogy ezen mindennek fullon kell menni, de ha a BF 3 megy. Akkor ez a vacak csak menjen már jobban. Mert nagyon nem egy szinten mozog a két grafikai motor.
    A BF3-ban igazad van. Nem minden fa dől ki. Csak a 95%-uk. :) Itt meg 1 sem. Meg igaz abba a pálya 90%-a a földel tehető egyenlővé. itt meg egy 60 tonnás robottal nem bírsz pusztítani. :D
    A hangról nem vitatkozom. Kinek mi. Ez ízlés valamilyen szinten. :)

    A grafikára meg ne mondjátok már, hogy szép meg stb..
    Nézd már meg a pilótafülkét. Az neked szép?? Mikor pixel minden full grafikán? :D Ne komolytalankodjunk már. A Pilóta keze milyen gagyi. Te jó isten. És ez a szép? :D

    Ez a játék a ForstBite engin-el nagyon jól működne. Optimalizált lenne és rombolható terep. Mindegy. Kitartást kívánok a játékhoz. Legyen igazatok és valóban fejlesszék pöpecre. Csak szerintem 1 éves open béta után még mindig sok a dolguk. Nagyon sok. Szeretnék pedig vele játszani, de ebben a formában ez így nekem gyér.