6493
MechWarrior Online
  • Nagydög
    #5573
    "Vagy az iranyitast at lehet-e tenni, hogy a WSAD kombinacio ne gyorsitas-lassitas balra-jobbra forgas legyen, hanem tenylegesen az aktualis iranyba valo nezestol fuggoe elore hatra balra jobbra mozogjon a mech?"

    Nem jatszottal te tul sokat konzolon?
    Talan segit, ha gyalogtankkent tekintesz a gepedre. A torzs a torony, a labak a tekno. Hasznalhatsz armlockot az elejen, vagyis a kezeket a torzs mozgasahoz rogzitheted, de kozelharcban hatranyban leszel.

    Fegyverzet ugyben: Kard es tor. Dontsd el, mi lesz az elsodleges fegyverrendszered! Alapvetoen ez lesz, amivel artasz masoknak. Ezen kivul, legyen valamid, amivel meg tudod vedeni magad, ha az elsodlegessel valami gebasz van. (Tulmelegit/elfogyott a loszere/megsemmisult).

    En valahogy meztelennek erzem magam AC20 nelkul. Masodlagosnak kozepes lezert, SRM-et, SSRM-et hasznalok. Ahogy Cifu is mondta, nem erdemes tulsagosan sokfele fegyvert cipelned, mert mindegyiknek mas a karakterisztikaja es a menedzselesuk nagyon gyorsan komplikaltta valik.
    Ja, es alakits ki egy huto groupot, ha melegedesre hajlamos meched van. Ez olyan, vagy annyi fegyvert jelent, amivel viszonylag folyamatosan tuzelve is kepes vagy hulni.

    Teszteleshez hasznalhatod a training groundot, bar a celpontok nem mozognak, a manoverezest es a celzast tudod gyakorolni.

  • [NST]Cifu
    #5572
    Előszó: én mostanában nem nagyon játszottam, tehát én vagyok az, aki most kívülről belevaúúú... :)

    Irányítás: én úgy tudom, hogy nem lehet úgy irányítani, ahogy szeretnéd, szóval marad az, hogy WASD a torzó irányítás.

    A körbetáncolás nem annyira bonyolult, nyomod a W-t, és közben az A-val vagy S-el mindig kicsit rásegítesz a fordulásra. Ha belejössz könnyen fog menni, de persze a light mech-eknél egy külön világ ezt jól elsajátítani...

    Fegyverek: Szerintem ne nagyon keverd, legfeljebb két különálló fegyvertípusod legyen, és azt rakd a bal és jobb egérgombra. Csak ez az AS7-D-nél sajnos nehezen kivitelezhető, hiszen a kezek és a torzó között oszlik meg a ballistic és energy slotok aránya, így sokszor nem egy helyre megy a lövés.

    De ez esetben pl. 2x LRM-10 vagy 2xLRM-15, valamint két ER PPC. Ha AC/5-öt már próbáltad, akkor a sniperkedést is próbáld ki, ez kifejezetten arról szól, hogy megpróbálod a másikat nagy távolságból megszórni. Ha ilyen téren van sikered (eltalálod), akkor megpróbálhatnád a Gauss Rifle-t és/vagy az ER PPC-t, ER Large Laser-t. Persze ennek hátránya városi harcban kiütközik, ott ezek nem fénylenek annyira szépen.
  • Shilkor
    #5571
    Sziasztok!

    Bele-bele olvastam az utolsó hozzászólásokhoz, és gondoltam megosztom a véleményem, mint kívülálló, ugyanis kb 1 hete kezdtem játszani.
    Anno a MW1-2-3at talán végig is vittem, ebbe azonban haverom megjegyzése miatt nem mentem bele, mert hogy nagyon béta lett.
    Jelenleg egy Atlast vezetek, mint Vérpistike.
    Egen, ahogy jött a pénzem először egy Hunchback, gondoltam a lézeres fajta jó lesz, de bele is futottam a heat problémába, 2 lövés ok linkelt fegyókkal, 3 lövés viszont már sok a rendszernek. Így egy Highlander vagy Atlas volt a célom.
    Miért?
    Nem azért mert az a legdrágább és akkor tuti jó. Mert minden lelövés után néztem, hogy ki hogyan játszik, és rájöttem, hogy egy commandot vagy spidert nem tudnék irányítani. Először a mozgást kell megtanulnom, ami nem egy nap lesz. Aztán meg a célzással is gondom van, a finom mozgások helyett nekem nagyot ugrik a célkereszt: mintha a z Atlasom törzse nagyot fordulna.(esetleg valami config beállítás vagy smooth kell?)
    A heat miatt mindenképp hibrid fegyverzet kellett, és mivel nem tudok ugrándozni, körbetáncolni még senkit, így inkább a nagy vért volt a célszerű változat. Ezért lett Atlas AS7-D változat.
    Kicsit variáltam rajta, ahogy lett pénzem. 2*AC/5, 2*Large LAser, 1*LRM10+artemis, AMS van rajta. A raksi ad egy alap sebzést, legalabb nem 0 val fejezem be a jatekot:D
    Olyan 430 damage korul volt eddig a legjobb jatekom.
    A fegyvereket nagyon elvezem, UAC/5 volt eloszor, de inkabb kisebb legyen a dps , minthogy arra az egy masodpercre amig celra tudok tartani(:D) addig a fegyver ne mukodjon:)
    (Javaslatot, hozzászólást elfogadok fegyverkezes teren, sot kerek is, de beszolast, leszolast nem, mert 1 hete jatszom, nem mindent tudtam kiprobalni, es nem is a te stilusod jatszom.)
    Szerintem(nekem ugye uj, nem tudom milyen volt) a fegyverek nem rosszak, folyamatosan torom a fejem, hogy medium vagy large laser legyen, energy vagy ballistic, raksi kozelre tavolra, stb... a palyak miatt egyszer jolly jokernek erzem magam, maskor meg varom, hogy vege legyen mar az egesznek, vagy lojenek le es nezzem, hogy ki hogyan aprit.
    Apripo: utalom a pvpt. Mindenhol. Probaltam sok mmot, es jatszom is(Eve, lotro, wh40k, wartune, swg,swtor, megannyi ingyenes browseres jatek, stb...) mindig kerultem a pvpt, sosem erdekelt, csak bosszantott, idegesitett. Mert 90% ban arrol szol, hogy
    1, mindenkepp tuleroben, legyengitett ellenfelre tamadjuk
    2, en op legyek valami miatt.

    Hat itt nem erzek ilyet. ELVEZEM a pvpt! Eloszor(ui 37 eves vagyok, nem ma kezdtem...)
    Kiegyensulyozottnak latom, es tartom. Egyszer a spideres kaszal, egyszer az atlasos. Vagy a raven, vagy a HM... de számtalan Cataphract, vagy catapult missileboat.

    Itt az a jo, aki gyakorol, aki erzi, es aki a szamara megfelelo mech-et ossze tudja tenni mind mozgasban, mind fegyverzetben. Ez a csodaszep.
    Lehet, hogy keves a palya, vagy unalmas 12-12 ellen jatszani folyamatosan, de a fegyverzetre es mechekre nem lehet panasz.

    Az biztos, hogy a penz most gyengen jon, mert kb egy ejszakas jatekbol van 1 millam. De ez azt jelenti, hogy 10 nap alatt vehetem meg a legdragabb vasat. Ettol fuggetlenul persze topa leszek benne valoszinuleg, mert a legtobb penzt addig a trial missileboat-tal tudom osszeszedni. MEg amugy is teljesen mas az iranyitas.

    Egy kerdesem lenne: a legjobbak(vagy szinte mindenki) megrobalja korbejarni az ellenfelet kozelharcban. Hat nekem nagyon nem megy ez meg. Valahol lehet gyakorolni? Vagy az iranyitast at lehet-e tenni, hogy a WSAD kombinacio ne gyorsitas-lassitas balra-jobbra forgas legyen, hanem tenylegesen az aktualis iranyba valo nezestol fuggoe elore hatra balra jobbra mozogjon a mech?
  • Masakari
    #5570
    F4
    de optionsben kapcsolbe hogy alapból belső nézetben kezdjél(engem is idegesít a külső nézet).
  • Eisenberg
    #5569
    Hali, nemrég szedtem le a játékot. Pilóta nézetre, hogy váltok? Alapból TPS nézeten van..
  • Masakari
    #5568
    Nem veled van baj a Cifu,de ha bele gondolsz abba,hogy eddig ömlött a pénz akkor 1 ideig el fog tartani mire a nem túl ügyes játékosok kasszája ki fog apadni és váltaniuk kell más mechekre. Nekem is több mint 87 millió C-bill van a számlámon :P
  • twinr
    #5567
    Mechwarrior living legend, most töltöm lefelé, azt mondják milliószor élvezetesebb mint az MWO.
  • twinr
    #5566
    remek játék, toltam sokáig, de a joyom bekrepált és még nem vettem újat.
  • [NST]Cifu
    #5565
    Van WarThunder és WarThunder Ground topic is. ;)

    @Masakari: lehet velem van a baj, de én tegnap csak egy próbát tettem a 12 vs. 12 miatt, ám mindkét csapat jó fele Assault Mech-ekből állt...
  • Masakari
    #5564
    Szerintem meg pont az a jó hogy nem ömlik halomba a c-bill,így legalább talán lecsökken a sok nyomoronc assault meches vérpistikék létszáma.
  • TakonyMWO
    #5563
    Bekapcsolom Steam-et, hátha van vmi új cucc amit kipróbálhatok, mert MWO-ban eléggé kiégtem, tök felesleges időpocsékolás amíg nem lehet megint értelmesen cbill-t keresni, plusz nincs is új cucc amit érdemes lenne megvenni, erre:

    War Thunder Open Beta :)

    Igaz nem mech, viszont durván kiforrottabb, és igazi adrenalin gyár, azonnal rákattantam.
    Innen tolja valaki?
  • xblades
    #5562
    Na azért ezek érdekes újítások. A 12 v 12 jó kezdés, a 3rd meg ízlés kérdése.
  • Cobra.
    #5561
    Hát ha ez neked pozitívum...

    Matusy, másik VGA drivert próbáltál, illetve más grafikai szintet?
  • Matusy
    #5560
    Sziasztok!

    Most h újra el kezdtem játszani, egy érdekes grafikai hiba jött elő nálam.
    A Winter city-n nekem minden fehér és a falak oldala meg a barlang fala is fekete. A mechek mind feketék.
    Az összes többi pálya okés, próbáltam állítgatni a grafikát de semmi. Annó régen is találkoztam már ezzel és vhogy meg lehetett csinálni. Vki esetleg nem tudja a megoldást?
  • [NST]Cifu
    #5559
    Mondjuk pozitívumot is azért: megjött a 12 vs. 12....
  • TakonyMWO
    #5558
    Emiatt ne aggódj, nagyon ugrál a célkereszt mert "élesben" keresi a célt, ami 1PV-ben sima mozgás, az 3PV-ben összevissza rángatózás. Próbáld ki.
    Szvsz értelmetlen hülyeség a 3PV, max arra jó hogy a camo/festést nézegesd training groundon. Szerencsétlen kezdők mire megtalálják hol lehet kikapcsolni :)
    Néha körülnézni talán jó de túl sok idő, seismic úgyis mutatj a lényeget.
    Viszont az összes faxom bekaphatják a cbill nerf miatt.

    Szóval egy korábbi kérdésre: midenki csendben szenved.
    Nincs mit venni, és ha vennék, sose jönne vissza a cbill.
    Szóval nekem gyakorlatilag csak pár meccs esténként amíg a cbill meg nem javul.
  • Waddiszno
    #5557
    Már előre félek, hogy visszatér a PPC-s ugráló idióták új korszaka......
  • Cobra.
    #5556
    A mai patch-csel bekerül a 3rd person view. Elvileg menet közben lehet váltani a külső és belső nézet között, külső nézetben kapsz egy látható kameradrónt magad mögé és az arm lock bekapcsol fixre.
  • Cobra.
    #5555
    Szerintem mindenki csendben szenved :)
  • Lui76
    #5554
    Szétszéledtünk vagy más fórumon vagytok ?
  • xblades
    #5553
    Én használom, de a torzot irányítom vele és a fegyvereket.
    Azok működtek rendesen, sebességet a billentyűn vezéreltem.
  • Torzonborz
    #5552
    joyt használ vki ? gázkart be lehet állítani vhogy mert nekem nem sikerült , csak 1 irányt érzékel. :(
    meg a többi része is hiába van beállítva nem nagyon akar semmit csinálni.
  • TakonyMWO
    #5551
    Még a honlapjukis bugos, fehér lapokat tölt be, layout szétesve.
    Anyjuk csipáját.
  • TakonyMWO
    #5550
    Állandóan megfagy a kép, 15-30 másodpercre, néha többre :S
    Egy f**talicska ez a patch... gyakorlatilag játszhatatlan, mert bármikor lefagyhat.

    A nyomorék heat penalty miatt meg több buildet nem lehet normálisan átépíteni, fax kivan. Highlander 732-ről leveszek 1 PPC-t, a helyére rakoklézert, fölös tonnám marad de helyem nem, srm/lrm-et rátenni nincs se hely se crit. Nagyszerű.
  • twinr
    #5549
    bleh.. amit mondtam, a francos mani.
    Új peccs van, újabb remények:D
  • [NST]Cifu
    #5548
    de azt se nagyon elveznem, ha a normal szabalyok szerinti pancelzat miatt 5 masodperc lenne az atlagos elettartamom egy csataban.

    Rá lennél kényszerítve, hogy jobban használd ki a terepadottságokat, és jobban támaszkodj a csapatmunkára.

    Csak gondolj bele, hirtelen tényleg lenne értelme a Scout-oknak, hiszen már az is roppant hasznos, ha tudod, hogy merre mozog az ellenfél, és ejnye, micsoda erőt képviselhet az LRM-boat, ha valaki scout-ol neki. Vagy milyen hatékony tudna lenni egy AC/20-as Mech, hiszen egyetlen lövéssel kilőhetné ezeket a felderítőket, viszont a távoli ellenfelek ellen a saját csapattársai védelmére szorul. Vagy belegondolhatnánk abba, hogy tényleg lenne értelme vegyes fegyverzetű Mech-eket építeni, hiszen közeli célpontok ellen hirtelen még egyetlen MedLas is hatékony (figyelem, egy átlag közepes Mech a CT-n olyan 20-as páncélzattal bír! Vagyis 4 MedLas találat után már a reaktorát tudod nyalogatni...). Arról nem is beszélve, hogy hirtelen lenne értelme az MG-nek, AC/2-nek, Small Laser-nek, és nem csak boat-típusú Alfa sebzés esetén...
    A távoli ellenfeleket elég csak csiszolni egy AC/2-vel, amire közel érnek, már bekaptak 4-5 találatot, ez pedig már a teljes páncélzatuknak közel egy tizede (akárhol is találod el). Aztán ha közel ér, már csak a megdolgozott részekre kell koncentrálnia a csapattársaidnak... Már ha olyan ostoba az ellenfél, hogy ezek után nem vonul vissza...

    Igen, egy F2P játékban, ahol aztán tényleg mindenkit ki kell szolgálni, ez életképtelen megoldás. Sajnos.
  • Cobra.
    #5547
    A páncél/sebzés arányt még kellene csiszolni, mert vicc, hogy hátbalövök egy Jennert dupla Gaussal és simán elsétál piros hátpáncéllal...
    Meg amitől még idegbajt kapok, az a 2 ERPPC-s Jennerek, vagy az AC20-as Raven (bár ez legalább alig tud lőszert vinni). Nagyon hiányzik a slotméretezés, ami szerintem jobb volt a 4-ben.
  • Nagydög
    #5546
    En se nagyon orulok, mikor mar az otodik AC/20 talalatot nyeli be egy Commando, es meg mindig megy, de azt se nagyon elveznem, ha a normal szabalyok szerinti pancelzat miatt 5 masodperc lenne az atlagos elettartamom egy csataban. Es azt szinten nem, ha a celkereszem csak kb. az egtajat hatarozna meg, amerre a fegyvereim lonek.
  • twinr
    #5545
    Hát igen... egész más lenne a játék képe, bár ha jobban belegondolok értem az emögött meghúzódó üzleti szemléletet... francos business. És viselhetjük el a sok balféket.

    Apropó, csak én találom el újabban megint nehezen a lightokat? Egy időben elég jól szedtem már őket ac20-al, mostanában megint képtelen vagyok eltalálni őket rendesen!?
  • [NST]Cifu
    #5544
    Még csak alfa találat sem kell, egy PPC vagy AC/10 találat a fejbe már automatikusan leszedi a fejről az összes páncélzatot és egy kritikus sebzést okoz, a belső szerkezetnek meg marad 2 pontja...

    Egyetlen AC/20 találat szinte bármelyik közepes Mech bármelyik részéről lehántja a rajta lévő páncélzatot, és nagy eséllyel az alatta lévő belső szerkezetet is jelentősen megrongálhatja (kritikus sebzés).

    A táblás / táblás játékot követő Mechwarrior játékokban...
  • twinr
    #5543
    Egy alfát komolyabban kéne büntetni a hirtelen hőtermelés miatt. Egyik fegyver lerobban, vagy valami hasonló... Lehetne alfázni, de kétszer meg kéne gondolni. Viszont Cifunak igaza van, ez azért lenne bajos mert simán túl lehet élni egy alfát a megnövelt armor miatt. Egy alfa találatba bele kéne dögleni szinte bármelyik mechnek, és akkor már lenne értelme komolyabban büntetni is.
  • twinr
    #5542
    Egyik atlasomon van LPL, de igazából a hangja miatt, egyébként nem éri meg.
  • [NST]Cifu
    #5541
    @Nagydög: Nem tudom, lehet, hogy amikor újra próbáltam, csak én kerültem olyan csatába, ahol max. basic mech-eken volt MG és AC/2.

    Nekem a fő bajom a stack-elős hőháztartás megoldásával, hogy nem a problémát orvosolja, hanem inkább egy nyakatekert módon létrehozott büntetésről. Elviekben a hardpoint rendszer feladata lenne az, hogy a Mech-ek konfigurálhatóságát korlátozza. E mellett van még ugye a tömeg és a slot-rendszer korlátozása, plusz a heat-system. Erre most a heat-systembe beépített büntetéssel akarják orvosolni a nagy Alfa sebzés problémáját. Amivel az a probléma, hogy már így is a páncélzat kapott egy brutális bónuszt, hogy ne arról szóljon a játék, hogy ki találja el előbb a játékot (nem tudom mennyire emlékeztek, de sem az MW2-ben, sem az MW3-ban, és az MW4-ben nem voltak ilyen strapabíróak a Mech-ek).

    Meg lehetne a problémát ezer más megoldással oldani (például a nagy alfa sebzésre kiépíthető alváltozatok brutális felárral és javítási költséggel lehetnének csak elérhetőek), de mégis egy ilyen megoldás mellett döntöttek. Aztán az MM-ben ezt is lehetne súlyozni, például...

    Engem ez zavar.

    @Staradder: Mondasz valamit, számomra egyszerűen nem vonzó most az MWO, mert a játékélményt ezer dolog rombolja, és hiába a plusz Mech és a plusz pálya, meg a finomhangolt balance, nincs az, ami motiváljon. Van egy Medium (a szerencsétlen, és közel használhatatlan Alapító Púpos) és három Assault Mech-em, de nem látom milyen előrelépés lenne a játékban. Töltsem fel a skill boxokat? Hurrá...

    Ezt a játékot a frakciós hadviselés tudná éltetni, de arról nem hallunk már hosszú ideje semmit...
  • xblades
    #5540
    Szerintem ehhez hiányzik a frakcióháború és egy vezető gárda.
    Mondjuk kérdés milyen group lehetőség lesz a 12v12 behozása után.
  • xblades
    #5539
    Az utolsó négy hozzászolás szerintem tömören a mostani állapotot írja le.
    Tényleg érdekesen oldják meg néha a "gondokat" a játékban.

    Szerintem a játszhatósággal nincs gond, csak hosszabb, folyamatos játék oka hiányzik még.
  • Nagydög
    #5538
    "mint az MG, AC/2, LargePulse"

    Azert MG-t es AC2-t eleg sokat latni mostanaban.

    A plusz hogeneralastol es a tulhevuleses sebzestol azert kicsit megfogytak a a 4 PPC-s buildek is, szoval vegulis mukodik. A nagy alfas buildek ellen meg nem tudom mit is lehetne csinalni. Hiaba van neked nagyobb fentarthato DPS-ed, ha ket alfaval ki tud vegezni az ellen, akkor te is kenytelen leszel ilyesmiket barkacsolni.
    En mondjuk eleve ugy epitek mechet, hogy kell valami heavy hitter(AC/20, Gauss), es kore valami tornek hasznalhato, hogy kitoltse az idot az ujratoltesek kozott.
  • [NST]Cifu
    #5537
    Én igazság szerint azért hagytam abba a játékot, mert egyszerűen ráuntam.

    Ezért reménykedtem, hogy a frakciós hadviselés minél hamarabb bekerül, de most már több, mint fél év eltelt azóta, hogy egyáltalán meguntam, és még mindig sehol. A "nagy" újdonság, hogy az alfa szerveren már 12 vs. 12 csaták mennek. Kösz.

    A másik óriási problémám, hogy én nem érzem azt, hogy jó irányba haladnának, vagy legalábbis óriási vargabetűket tesznek meg hozzá.

    Alant írtam erről, röviden arról van szó, hogy jelenleg a játékot a nagy alfa sebzésű fit-ek uralják (4-6 PPC/ER PPC, 5-7x MedLas, stb.). Erre kitalálták ugyebár azt, hogy ha több fegyvert sütsz el egyszerre, akkor büntetést kapsz a hőgenerálásra. Hát nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek ezen a megoldáson. Ennél nyakatekertebb módon nem tudták volna megoldani?

    Ráadásul egyes fegyverek továbbra is durván alul reprezentáltak a játékban, mint az MG, AC/2, LargePulse, stb. Ha ilyet látsz egy mech-en, már tudod is, hogy induló Mech-ről van szó. Ezek jelzik, hogy a fegyverek balance még mindig gyenge lábakon áll.
  • Karónvarjú
    #5536
    Én is mentem pár menetet több hónapnyi kihagyás után. Hiába, az a fránya időhiány.....
    Az a tapasztalatom, hogy határozottan kiegyensúlyozottabb lett a játék, több közepes géppel lehet találkozni, újra vannak Hunchie-k meg Centurio-k, Trebuchet-k. A szívem csücskével :-) , a CN9-A és CN9-D-vel meg a CTF-4X-el újra sikerélményeim voltak, ésszel játszva szinte mindig első voltam , minimum 2-3 killel, jó adag sebzéssel a meccsek végére.
    Akárhogyan is csinálják a Piranha-sok, valamire vagy véletlenül vagy tudatosan, de kezdenek rátapintani....csak azokat a harmatgyenge, röhejes pukkanásokat tüntetnék el, ami a PPC-k meg az AC-k új hangja címen bele lett szuszakolva a játékba.
    Egyébként meg tényleg kezd egyre repetitívebb, unalmasabb lenni, kellene a több játékmód, a FW, a respawn, a BORULÁS nagyon. Hiányolok sok játéktechnikai megoldást a jó öreg MW4-bő pl., ha onnan is merítenének, szerintem nem válna szűkebb rétegekhez szólóvá a gém, a kazuárok is jól szórakozhatnának továbbra is. Monnyuk, mostanra én is kazuár lettem, asszem :-) ....
  • twinr
    #5535
    ne mtudják eldönteni mit akarnak. Patch-ről patch-re változik a beesési szög, sebzés.. Volt már többször is hogy teljesen merőlegesen zuhantak lefelé, most megint kapott egy kis szöget.. érdeklődéssel követem mi lesz belőle.:)
  • twinr
    #5534
    A fanyalgóknak csak annyit, játszottak volna vele mikor mi, a kezdetektől. Még mindig sírva rohannátok egy irányba azóta is:)) Szerintem jobban fejlődik, mint számítani lehetett tőlük, lesz még ebből valami. (más nem, énekes halott).
    Akinek meg nem tetszik, az mennnnyen tankozni, két év után (vagy több, szalad az idő) már a hegy széléről is le lehet esni:DD