6493
MechWarrior Online
  • Nagydög
    #5453
    Megette a fene az egesz heat stacking mutatvanyt, ha a tulmelegedesert nem jar tisztesseges buntetes. A tulhevules sebezze szepen a gepek belso rendszereit, es mondjuk 160%-nal leolvad a motor, aztan kalap. Lehet menni lodozni 6 PPC-vel, ugy 30 masodpercenkent egyszer. Mikor az urget harmadszor rugdossak halalra, mig varja, hogy biztonsagos szintre huljon a cucc, meg ketszer felrobbantja magat, mert megsem vart eleget, rogton nem fogja olyan jo mokanak tartani a 6 PPC-t.
  • [NST]Cifu
    #5452
    Én most délelőtt kipróbáltam újra, de nem estem hanyat. Kb. a gyors Cicada-k és a Heavy-k / Assaultok uralták a pályát. Volt olyan, hogy egy Stalker két ER PPC találattal kivégezte az Awesome-omat. Csak a CT-t találta el, szóval legalább 5db ER PPC-je lehetett fent. Irtó pompás. Aztán egy Gauss-boat Jaegermech snipeolta ki a fejem 1100 méterről.

    Gondoltam építek egy én is egy Jaegermech-et, rá 2x AC/20, jó gyors, tényleg Vadászmech lesz. Gondoltam. Aztán bekerültem az Alpine Peaks mapra, és csak kamilláztam, hogy itt aztán a szó szoros értelmében 2-3 km-es lőtávok is vannak. Ide már a Long Tom-nak is lenne értelme. Ellenben én a 2x AC/20-asommal úgy éreztem magam, mint az egyszeri kocsmatöltelék, aki a tűzharcba puszta kézzel megy. Természetesen a kiosztott sebzésem 0 volt a végén...

    Ami viszont továbbra is nevetséges, hogy még mindig az alapvető balance-nál tartunk. Most olvastam Paul azon bejegyzését, hogy most a túlzott Alpha sebzés ellen úgy próbálnak védekezni, hogy lesz egy büntetés. Például ha egy -4SP púposod van, akkor a jobb torzón lévő 6 energiaslot egyszerre nyugodtan lőhet. De ha már az egyik kézen lévő is csatlakozik, akkor kap 5, ha a másik kar, akkor 10, ha a fejen lévő slot is, akkor 20 heat büntetést. Rögtön magyarázzák a bizonyítványt is, ha lősz a 6 torzó pontról, és utána vársz fél másodpercet, hogy a maradék 3-al lőj, akkor nincs büntetés.

    És ezt komolyan gondolják. Teljesen el van szúrva a balance, és a jelek szerint hozzávetőleges segédfogalmuk sincs, hogy fogják megoldani...
  • TakonyMWO
    #5451
    A 20$ kivételével a Phoenix csomagok elég jó ajánlatok
    ha az MC-ben kifejezett tartalmát veszed és átszámítod $$-ra,
    pl. a 40 $-os Storm nekem kb 13'675 MC kb. 59,7 $$-ra jött ki ha júli 25-ig venném (a sima variánsokat 25MC/t-val számoltam, hero-kat 75MC/tonna, a többi adott).

    Mondjuk normál Locustokat első dolgom lenne eladni, eleve nem játszom light-al, mert kb elszédülök tőle, de egy 20 tonnás, lol.

    Namost ha a júli 2. illetve júli 16. patchben lesz értelmes dolog, de legfőképp SRM damage buff, és nem jön közbe vmi kiadás és a dollár sem lesz mondjuk 225-230 helyett 240 körül, akkor van esély hogy megvegyem a Shadow Hawk miatt a 40$-est, mivel egy 55 (kategória max) tonnás medium hero-val tudnék mit kezdeni, ac20/gauss+laserek (esetleg n db PPC lol), gyors, jumpjet, stb szóval sebezni is lehetne vele értelmesen, ami megdobja a cbill-t és még értékesebbé teszi a 30% bónuszt, illetve ha SRM megjavul, akkor az 1-2 missile hardpoint is jól jön. Ha mázlink van, XL-el is jólesz (kis oldaltorzók esetén).

    A Thunderbolt-ot meg Battlemaster-t nézegettem sarna.net-en, hát, kb Jager/Catapult meg Misery ami most megfelel nekik, csak nyilván a hitboxokat meg a fegyverek elhelyezkedését nem ismerjük (kar vs torso, seggéből lő vagy magasról), ezek annyiranem izgatnak, heavy-m meg assaultom van sok, de mediumból csak a3 Centi és 1 Treb.

    A HUD bugokat faszán eltüntették pl., de az ECM fél évig volt OP minden counter nélkül, az SRM-ek miatt meg 3-4 hónapja nem lehet normális medium brawler-t, vagy bármilyen brawlert építeni, szóval inkább vagyok szkeptikus mint bizakodó.

    Ha semmi nem jön össze, mire kijönnek a normál verziók, talán játszani is érdemes lesz már a játékkal a mostani shoot-em-up helyett.
  • csaszix
    #5450
    Értem, köszi.
  • Bucser
    #5449
    Ez developer video. ok ugy kapcsolgatjak a HUD-ot ahogy akarjak.
  • csaszix
    #5448
    Akkor ilyen felvételeket csak az tud csinálni akinek előjön az a Bug?

  • Bucser
    #5447
    MC-bol sem eri meg a legolcsobb pack. Ahogy itt sem eri meg a legolcsobb pack.
  • Bucser
    #5446
    ja. ha bekapod a HUD bugot:)
  • csaszix
    #5445
    Nem egészen erre gondoltam. Hogy tudok úgy nézelődni a játékban, hogy nem látszódik a pilóta fülke belseje csak maga a játék?
  • [NST]Cifu
    #5444
    Nézzük a 20$-os opciót:

    20$ ~ 4400 MC

    1x 20 tonnás Hero Mech. (az eddigi legkissebb Hero Mech a 25 tonnás Death's Knell, 1850 MC-ért, szóval érjen mondjuk 1500 MC-t)
    2x 20 tonnás sima light Mech (a Commando-k átlag ára olyan 700MC, szóval akkor két Locust érhet olyan 2x 500MC-t)
    3x Mechbay (900MC)
    30 nap prémium, ha most megrendeled (2500MC)

    1500 + 1000 + 900 + 2500 MC = 5900 MC, ha most megrendeled, és 3400MC, ha Július 25.-e után rendeled meg. Azt még valahol megértem, ha most rendeli meg valaki, no de július 25.-e után inkább már ráfizetés...
  • Bucser
    #5443
    A phoenix mecheket kesobb nem fogod tudni megvenni. Tehat egyediek:)
  • Cobra.
    #5442
    Csaszix: lekapcsolod a mechet.
  • Cobra.
    #5441
    Azt tudom, hogy pénzben megéri, csak azt nem tudom, hogy megéri-e kiadni rá ennyi pénzt.
    A hirdetésben meg megtaláltam, hogy az alapverziókat adják Heroként, azok meg igencsak harmatosak a többi verzióhoz képest.
    DAQ001: csak a Locuston nincs ECM, se jumpjet. Ráadásul kevesebb páncél és fegyver van rajta, mint a Jenneren, ami jelenleg igen gyengén szerepel.
  • Bucser
    #5440
    Mar megbocsass, de jelenleg 25000 MC-t veszel 100 dollarert. ez a 25000 MC eleg a kovetkezore: 13500 6 honap premium time. Mechek ara kb 2000-6000 MC kozott van (a 6000 MC a hero mechek egy resze).

    Most 80 dollarert kapsz 4 majdnem HEro mechet, +8 normal mechet. Ha csak a 2000 MC/mech arral szamolsz mar akkor 12*2000=24000 MC-nel jarsz. Plusz ha ebben honapban vasarolsz kapsz melle 120 napnyi premium idot (4 honap = 13500/6*4= 9000 MC). + a hozzajuk tartozo Mechbay ami innentol a tied 12*300 MC ami 3600 MC.

    Szoval cirka 20000 MC araert kapsz 3600+9000+24000=42600 MC erteku cuccot also hangon is. A Kerdes annyi, hogy akarsz-e ennyit fizetni vagy nem es jatszanal-e ennyit. SZVSZ ez Community warfare-en mulik.

    Es arrol ne beszeljunk, hogy a 2000 MC-s mech altalaban medium vagy light. Az assaultok joval vaskosabb koltseggel jonnek.

    Szerintem nem olyan rossz business ez. A variantok meg olyanok amilyenek. MInden hero variantal lehet jatszani. A phoenixek sem kulonbek.
  • Nagydög
    #5439
    Ha jol hasznaljak ernek. Hatasosan lehet vele zavarni egy egesz csoportot is. Mar nem egyszer szivattak meg vele, hogy a light berohant ECM-mel, es mig megprobaltuk levadaszni, a tobbiek tonkrelottek raketakkal. Erre mondjuk erdemes lenne valami bonuszt kisutni a fejlesztoknek.
  • csaszix
    #5438
    Hogy lehet a játékban eltüntetni a HUD-ot?
  • Cobra.
    #5437
    Bár nem írják, hogy az lenne a Hero verzió, aminek kirakták a statjait. Ha mindegyikből a legjobb verziót rakják Heronak, akkor elgondolkozok, hogy kiadjak ennyi pénzt erre a játékra.
  • Cobra.
    #5436
    Ráadásul megint a leggyengébb verzió lesz a Hero mech (a Locustból), ráadául jelenleg a lightok alig érnek valamit.
  • Nagydög
    #5435
    "Egy picit elárulva is érzi magát az ember, amikor a fejlesztőkbe vetett bizalmát előre megfizetett pénzzel is megfejeli, majd kiderül, hogy ezért cserébe olyan hú, de sokat nem kapott"

    Ez sajnos nem meglepo. Penzt akarnak, es az ido elorehaladtaval egyre jobb ajanlatokat kell feldobniuk, hogy megnyiljanak a penztarcak. Azt gondolnam korrekt eljarasnak, ha ilyenkor a founders packkal rendelkezok is megkapnak egy reszet az ilyen cuccoknak, .

  • [NST]Cifu
    #5434
    Battlemaster volt a Mechwarrior 2-ben. Ezzel együtt is ezek Reseen mech-ek, amiket a PG újraértelmezett, most a Locust került ki. Hát nem azt mondom, hogy rosszul néz ki, de sorry, ez nem az, amibe huszon éve beleszerettem.
  • [NST]Cifu
    #5433
    Eléggé eltűntem, ami leginkább annak köszönhető, hogy nem picit kiábrándultam a játékból. A Community Warfare nélkül az MW:O alig több, mint egy Team Deathmatch játék, és abból sem a legjobb fajta. Az egyszeri Battletech rajongó még bízik a játékban, akkor is, amikor egyértelműen tele van buggal, amikor gyakorlatilag félkészen kerül kvázi kiadásra, de egy idő után már megunja a sok placeholdert, miközben volt olyan patch note, ahol az újdonságok lista nagyobbik részét a pénzért megvehető apróságok teszik ki. Egy picit elárulva is érzi magát az ember, amikor a fejlesztőkbe vetett bizalmát előre megfizetett pénzzel is megfejeli, majd kiderül, hogy ezért cserébe olyan hú, de sokat nem kapott (a Founder's Mech-ek eléggé alul maradnak a Hero Mech-ekhez képest).

    Már a honlapjukat sem követem, csak a Facebook oldalon szembesültem vele, hogy elindult a Project Phoenix. Ez ugye a Founder's Pack-hoz hasonló csomag, amivel a játékos támogathatja a fejlesztőket, cserébe kap pár Mech-et, a drágábbaknál 1-3 hónap prémiumot és egy "head-startot", vagyis az adott Mech-et 30 nappal korábban kapja meg, mint a Phoenix programra elő nem fizető játékostársai.

    Nézzük először mit is tartalmaznak a pack-ok:

    Talon Tier: 20$-ért egy Phoenix skines Locust-ot, két sima Locust-ot, és fórum titulust, valamint pilótafülke-díszt.
    Storm Tier: 40$-ért egy-egy Phoenix skines Locust és Shadow Hawk, valamint két-két sima Locust és Shadow Hawk, és fórum titulust, valamint pilótafülke-díszt.
    Guardian Tier: 60$-ért egy-egy Phoenix skines Locust, Shadow Hawk és Thunderbolt, valamint két-két sima Locust, Shadow Hawk, és Thunderbolt, továbbá 30 napnyi prémium, fórum titulust, valamint pilótafülke-díszt.
    Overlord Tier: 80$-ért egy-egy Phoenix skines Locust, Shadow Hawk, Thunderbolt és Battlemaster valamint két-két sima Locust, Shadow Hawk, Thunderbolt és Battlemaster, továbbá 90 napnyi prémium, fórum titulust, valamint pilótafülke-díszt.

    A Phoenix Mech-ek 30% C-Bill és 10% loyality bónuszt adnak.

    És mikor jönnek a Mech-ek amúgy?

    2013 Október 25: Locust
    2013 November 20: Shadowhawk
    2013 December 18: Thunderbolt
    2014 Január 22: Battlemaster

    Egyfelől örülnöm kéne, a Locust régi kedvencem a játékban. Csakhogy itt nem a "klasszikus" verzióról beszélünk, mert az ugye Unseen. Hanem egy saját Piranha-féle Reseen változat. Nem néz ki rosszul, de nem az a Locust, ami anno a kedvencem volt.

    Ráadásul nem enyhe ellenérzést vált ki belőlem az, hogy ismét pénzt harácsolnak csak, miközben a CW még mindig csak ígérgetés szintjén mozog (most ugye már hol nyárra ígérik hol Augusztus-Október közé), és lassan már a Klán inváziónak kellene megjelennie a játékban. Talán nem meglepő, hogy nem csak én érzek így, az MW:O Facebook oldalán a hír alatt is egyből vegyes reakciókat váltott ki a bejelentés...

    (Irregular Blog bejegyzés copy-paste :D)
  • Cobra.
    #5432
    A Victor elvileg egy Highlander kevesebb páncéllal meg kicsit kisebb fegyverbírással.
  • TakonyMWO
    #5431
    Ingyen is benne lesznek,
    a pénzért +30% cbill, +10% loyalty (community warfare-ben lesz majd reputációtkp.) és egyedi megjelenés/modellbónuszt kapsz, de Locust, Shadow Hawk, Thunderbolt és Battlemaster lesz cbillért is, 3-3-3variáns minimum. Csak nem okt 15-én kapod meg egybe, hanem később, 2013 nov/dec 2014 jan.

    Addig amiről tudunk, hogy majd kijön, az a Victor ésegyszer talán szept/okt az Orion.
    Ebből az Orion egy mini Atlas, a Victor meg egy nagy kérdőjel :)

    Én a Shadow Hawk-ot várom, mert hiánypótló 55 tonnás jump jetes medium mech, ha jók a hitboxok, a fegyver elhelyezés, és még XL-el is jól működik, azt hiszem tökéletes lesz :).
    Vagy ha standard motorral is lehet bele értelmes fegyverzetet rakni.
  • Bucser
    #5430
    RAadasul ezek olyan mechek amik a korabbi mechwarriorokban nem voltak FASA jog problemak miatt. (battlemaster, Locust, Thunderbolt Shadowhawk mind unseen ha jol tudom)

    Ha jovo honapban lesz meg ra lovem benevezek egy 4/es packra.
  • Bucser
    #5429
    Ez tulajdonkeppen a Founder`s Program reloaded. Sokan kertek anno, hogy szeretnenek hasonlot. szerintem a final Rollout miatt csinaljak. Befizetsz 80 dollart kapsz 4 hero szeru mechet + 3 variansat is meg 120 nap premium idot. Szerintem ez jobb business mint a Founders pack volt.
  • Annihilator100
    #5428
    Furcsa is lett volna ha ingyen bele rakják őket.Max talán idővel egyszer.
  • TakonyMWO
    #5427
    Pénzeseknek: Project Phoenix
    http://mwomercs.com/phoenix .
  • csaszix
    #5426
  • TakonyMWO
    #5425
    Hali,

    KisZ, nem tudom olvasod -e ezt a fórumot,
    de gratula a 06.21-23 Tournament medium leaderboard-ra jutáshoz :) !
  • trilit2
    #5424
    Deviome! Nekem is sokáig volt problémám azzal ,hogy nem megy rendesen a játék pedig a gép bőven üti a szintet... a fórumokon barangolva olvastam ,hogy próbáljam meg régebbi driverekkel meg visula C++ variálással megoldani és sok telepítgetéssel később nem mondom hogy tökéletes de elfogadtható lett... elötte low-on volt 15 körül most ott van 40 körül.
  • TakonyMWO
    #5423
    Hali,
    12 dec eleje óta tolom,és azt kell mondjam,engem egyelőre meggyőzött arról h nem P2W.
    Hero mechek ha egyáltalán jók,leginkább cbill farmra lehetnek hasznosak.
    Amire én költöttem: mechbay premium xp conversion és 1 db szín. Xp conv a gxp miatt semmi mást nem jelent csak időmegtakarítást ahogy a premium is.
    Hero mechek ugyanúgy hullanak mint a rendesek, a fizetős modulok meg nem erősebbek mint a cbillesek ill. a modulok consumables casual játékban nem annyira fontosak. Liga meccsekben biztos jó lesz a coolant de mindegy h mc v cbill vetted ugyanazt tudja.
    Szóval p2w nem gond,a tartalom hiánya és a gyenge SRM inkább.
    Rengetegen sírnak a nagy alpa strikeok miatt elfelejtik h év elején egy közelharcos Atlasnak 98as alphája volt most meg a 40 is sok lol.
    Szóval kicsit még gyerekcipő de ha lassan is,halad és szép ill. élvezhető.
  • ximix #5422
    A Free-to-play azaz idő = pénz .

    A WoT fórumon is van erről egy pár száz oldal ahol valaki a rövidebb időt vagy a több játék pénzt is az előnyök közé sorolja és van a másik tábor aki szerint ez nem számít ha a csata közben nem jut tőle előnyhöz.

    Egy példa az Allods nevű MMO játék amivel barátom szeretett játszani és jókat PvP-ni, de aztán bejött egy parfümnek becézett fizetős tárgy ami ha jól emlékszem a játékos képesség pontjait megduplázta és ezáltal képes volt egymaga kisebb partikat agyonverni, ő ekkor hagyta abba.
    Több hónappal később már a játékosok igen kis része volt csak fent az aukciós ház kongott az ürességtől csak úgy mint a szerverek.
    Ez a p2w számomra.

    Az Allods hogy elkerülje a játék leállítását orvosolta a hibát kivette ezt az tárgyat és egy mindenki számára elérhetővé tette annyi különbséggel, hogy a nem fizetők korlátozott darabszámban egy napi küldetés után jutottak hozzá, a fizetősek meg vehettek pénzért, de a játékosok létszáma és a bizalma már nem volt a régi.


    Így talán elmondhatjuk, hogy a Free-to-play játék készítőknek nem sok mozgásterük van csak az idő megtakarítást tehetik pénzzé mivel a játékos társadalom gyorsan és könyörtelenül reagál a rossz döntésekre.
    Ez felvet még egy kérdést, hogy lehet a fizetős játékosokat ott tartani ha amúgy is hamarább érik el a "játék végét" erre találták ki a béta állapotot mondhatni, adott időnként mindig jön valami tartalom a játékhoz ami megpróbálja ott tartani vagy visszacsábítani hozzá.

    Tehát ha a játék, csata közben nem jut előnyhöz ,mert fizettet nemfog a PPC kétszer akkorát sebezni és az Atlas nem 200Km/h fölött rohangál kergetve a Commander-eket akkor ezt a játékos társadalom jól tolerálja.
  • Masakari
    #5421
    Én nekem a founders téma miatt van csak MC-m de jelenleg csak garázshelyre és színekre költöttem belőle. Mech-re nem is fogok,teljesen hülyeségnek tartom.
    Premiumot se fogok venni,azt is feleslegesnek tartom mivel 80 millióm van........Szerintem ez lesz inkább a gond,hogy mivel nincs javítás mindenki rohangálhat minden mechel mert nem kell "fent tartania" mert úgyis pluszban jön ki vele a végén.
    (PPC-s Stalker hordától konkrétan már hányingerem van)
  • Lui76
    #5420
    Az én gépem sem nagy költségvetésű , de 1680x1050-ben minden high - 40-60 FPS .Tegnap épp nem tapasztaltam zavaró lassulást.
    Én jelenleg kevés időm miatt csak ezzel játszok, arra pont jó . Én eddig annyi valós pénzt raktam a játékba hogy pár mechbay-t vegyek , ez sztem még teljesen ok ,
    viszont 5-6 ezerért venni egy mech-et ami alig tér el az ingyenestől, sztem egy csak online játszható játékba elég merészség. Ha "nem jön be" a fejlesztőknek és lekapcsolják akkor ment a levesbe... Pedig látom köztünk is mennyi pénzes mech futkározik, van akinek több is.

  • Ry0K3N
    #5419
    Nos most így végigolvasva a hsz.eket úgy néz ki még mindig hanyagolom jópár hónapra a játékot :D
    De azért jó látni haladnak valamiféle irányba játékmenet terén.
  • xblades
    #5418
    Ez jogos nem véletlen még mindig az Open Beta állapot.
    Vannak hibái de ezen dolgoznak is.
  • xblades
    #5417
    Válasz #5411-re
  • xblades
    #5416
    Tévedsz ezt több szakíró leírásából tömörítve írtam ide.
    Igazak, persze nem minden illik a MWO-ra.
    És nem is írta szerintem hogy eredményesebb játékos lesz valaki, de előnyhöz juttat a másikkal szemben, ez nem jó vagy rossz, tény.

    Az utolsó mondatodat nem tisztán értem, de ha a csalásra érted, akkor nem az a lényeg hogy van vagy nincs, hanem az hogy hogyan kezelik ezt a fejlesztők.
  • Bucser
    #5415
    Szerintem meg ugy alkotsz velemenyt rola, hogy jatszottal kb par orat max vele. Holott sem az efficiencyket sem a csapatmozgast sem a commander feature-t fogadjunk nem hasznaltad. Nem beszelve a consumable modulokat es a tobbi mechet.

    Egy mechet kiprobaltal, nem tetszik es erre ramondod, hogy szar.

    Hat ez elegge LOL kategoria.

    BTW nalam 60FPS-el megy 1920*1080-ben. Minden maxra felnyomva. nem mondanam, hogy csunya es szarul optimalizalt:)

    Igaz, hogy az elmult 1-2 honapban nem jatszottam sokat, de azert bele raktam 4 teljes mecht chassis minden tagjat kimaxolva masterre.
  • Masakari
    #5414
    1 éve láttad volna,hogy milyen volt. Ahhoz képest már sokkal jobb a játék!!
    Nekem amúgy kifejezetten tetszik,bár még van mit rajta javítani ez tény.