6493
MechWarrior Online
  • MaRee
    #5733
    Nem tudom, hogy akkor milyen volt, még most is béta. De nekem tetszik, jó kis pörgős harcok vannak, viszont hiányzik az MWO-ra jellemző nagyfokú customizálhatóság (de szép magyar szó), mondjuk ez inkább egy arcade jellegű game, kevésbé taktikus, jól lehet egyedül is érvényesülni. Örömmel hallom hogy nyomjátok még magyarok, valamelyik este fel is ugrok TS-re, beízzítom a Jennerjeim
  • Karónvarjú
    #5732
    A magyar TS még mindig megvan, a játék is sokkal játszhatóbb, fps-el nincs gond (legalábbis indokolatlanul nem lassú, ha van hozzá gép), de új játékmódok még mindig nincsenek, FW sincs még. Új pályák szintén akadnak, mechek azóta háromszor többen lettek.

    Hawkennel én utoljára január-február környékén toltam, elég béta volt még akkor, de tetszett. Sok változás van azóta?
  • Karónvarjú
    #5731
    A baj csak az az okfejtéseddel, hogy én nem nagyon tudom megállni, hogy ne menjek közelebb brawlingolni, a sunnyogós sniperkedés nem az én asztalom . Aztán van, hogy kapok a pofámra, ha elfelejtem, hogy nem egy Atlasban ülök :-). Azt nem mondom persze, hogy nem használok fedezéket, de nem csak és kizárólag azt használok, inkább mozgásban tartom a jancsiszöget, ha már amúgy is olyan lassú a lelkem.
    A súly szerint meg nem válogatok, lövök, mint klintísztvúd fénykorában. Amíg van skuló....
  • MaRee
    #5730
    Valaki pár mondatban összefoglalná, hogy az utóbbi időben haladt-e valamerre a játék? Nem tudom mióta nem toltam, kb a Hunchback volt a legújabb mekk, amikor utoljára játszottam. Jó rég volt.

    Azóta változott valami? Vannak új játékmódok? Sok új pálya? Új mechek? Factionök és a köztük levő háborúkból valami meg lett valósítva? Játszható, vagy még mindig ok nélkül alacsony az fps? Sokan játtszátok még innen, meg van a régi magyar TS channel?

    Én most a Hawkent gyűröm, de mivel ott nincsenek magyarok, hajlandó lennék ehez is visszatérni, nem tudom megéri-e.
  • Masakari
    #5729
    A gond ott van a te részedről hogy 1 kb elementál armor szintű mozgást vársz el a sokkal robosztusabb mech-ektől,nem pedig ott hogy mi csak az összehasonlításig jutottunk el(amit mellesleg te kezdtél el de mind1 :D:P)
  • Shilkor
    #5728
    Szerintem az egyik oka, hogy magasan levo kezei miatt eleg jo fedezekbol tud tuzelni. Es ha elkezdodik az adok kapok, akkor mindenki azt lovi, aki a legkonnyebben eltalalhato. Tehat innen kezdve, addig sorozol, amig nem kapsz a fejedre. Es mivel nem kapsz, igy adodik a jo sebzes.
    A masik: pont egy Alpine palyan fekudtem el, es neztem hogy a BJ 2 PPC+2 med laser komboval tolta(amibol a med lasereket egyszer sem sutotte el:) es amikor kialakult a harc, akkor 500 meterrol, sima tereprol, nem is fedezekbol lotte a tobbieket, akik brawlingoltak. Es senk isem lott ra, a srac meg 1100 ! sebzest leosztott.
    Kicsi, es leszarjak az emberek. Nem fenyegetes.
    Gondold at te is, hogy mit losz? Suly szerint. Atlas azonnal, aztan Higlander, Jager, Victor...
    Szerintem...
  • Deviome
    #5727
    Ki hasonlítja össze vele???? Ti teszitek csak.

    Mindegy. Hagyjuk az egészet, mert Ti ( többségetek ) addig juttok el, hogy összehasonlítás.
  • kifli
    #5726
    sima source engine dolgozik alatta, ami nem egy nextgen technologia
  • Nagydög
    #5725
    "Nem összehasonlítható a MWO-val."

    Vitatom. Miert ne lehetne osszehasonlithato?
    Az XOne amugy nem kulonosebben izmos, egy mai PC-hez kepest.
  • HAF Rigel
    #5724
    Még annyit tennék, hozzá, hogy a Titánfall egy xbox one fejlesztés. A következő generációs konzolon. Nem össze hasonlítható a MWO-val.
  • MaRee
    #5723
    OFF:

    Hawkent nem tolja senki?
  • Lui76
    #5722
    Viszonylag kis célpont nehéz eltalálni...
  • Nagydög
    #5721
    "A videó lényege annyi, hogy mikor szidtam a MWO-t. Akkor Én ilyesmi dolgokat vártam volna el egy robotszimulátor játéktól."

    Akkor megis te ulsz forditva a lovon. Ennek semmi koze semmilyen szimulatorhoz. Ez egy arcade lovolde, amiben nemelyik jatekos modellt ket emelet magassagura skalaztak. (Engem meg pluszban idegesit az anime-mecha stichje.)
    A helyzet kb. az, mintha egy masodik vilaghaborus filmbol a nindzsakat hianyolnad, mert azok menok, meg faszan is neznek ki a pizsijukben.

    Az MWO-nak sajat jogan is rengeteg baja van, de peldaul az hogy a Battletech univerzumhoz kotottsegeihez ragaszkodik nincs koztuk.

  • Karónvarjú
    #5720
    Más.
    Ez a Blackjack egy hatalmas nagy kedvenc lett nekem. Úgy néz ki, mint egy jancsiszög, horizontálisan nem lendül ki a karja, tehát közelharcban elvileg hátrányban van, a 64-65-ös sebességével szinte lassúnak is mondható, hiszen heavy-k és assaultok is tudják ezt a sebességet, mégis, a körök végén 2-3 killel, 5-600-as sebzéssel jövök ki vele. Hogy hogy a görbe furicskába, azt nem tudom , de tetszik. Egyszerű mint a faék, talán annyi a titka (meg így én is tudok hasonulni vele )
  • Karónvarjú
    #5719
    Csak a fingot fűrészeljük addig, amíg meg nem érted, hogy ez Nekünk/nekem NEM egy robotszimulátor, hanem a táblás Battletech játékok és a könyvek által elénk tárt egyedi univerzum általunk is játszható, irányítható "kivetülése". Rengeteg sebből vérzik, hidd el, sokkal jobban tudjuk, mit lehetne jobban csinálni; de addig is, ez az egyetlen mechwarrioros game napjainkban, a többi sajna kihalt (MW3-4) multizást tekintve.
    Te meg ezt értsd meg.
    Ha meg annyira gagyi számodra a játék, nem is értelek, mit fecséreled az idődet vele. Nincs jobb dolgod?
  • Masakari
    #5718
    Értem miről beszélsz de akkor se szerencsés a kettőt összehasonlítani.Kezdjük azzal hogy a Titan az kb 1 Protomech-el ér fel(méretben,fegyverzetben,mozgékonyságban) valamint teljesen zárt és szenzorokkal látsz csak ki(ha már az osztott képet veszem alapul).
    (Valamint a grafikus motor se ugyanaz ha jól rémlik).
    Tudom jól,hogy vannak hibái az MWO-nak mivel sok mindent szidok én is :D de ettől függetlenül próbálom élvezni és ahogy kolléga írta alant bízok,hogy a nagyobb baromságokat kijavítják a tisztelt fejlesztők.
  • Deviome
    #5717
    Ehh... Cifu-val volt egy vitánk régebben. Először finoman mondtam, hogy vannak gondjai a játéknak. Cifu ezeket próbálta cáfolni. Szó szót követett és vita lett belőle. Volt amiben igaza volt. Amiben meg nekem azt nem ismerte el. :D
    Mindegy a lényeg nem ez.
    A videót azért linkeltem, mert ez egy FPS játék. Ennek ellenére meg lehet nézni a robot harcokat milyen szépen ki vannak dolgozva. Szebben és jobban van megcsinálva mint az MWO-ban ami egy robotszimulátor. Ez az elgondolkodtató. Ezért linkeltem ide. :)
    Becsességem ebben a topikban már akkor elhullott mikor lemertem írni, hogy elég gagyi a játék.


    Masakari: Ebben az FPS játékban van robot harc. Lehet nem vetted észre. Pedig 5x látványosabb mint a MWO-ban. Szomorú dolog, hogy egy FPS-ben kidolgozottabb mint az erre hivatott szimulátorban. 02:40 percnél megláthatod miről beszélek.

    A videó lényege annyi, hogy mikor szidtam a MWO-t. Akkor Én ilyesmi dolgokat vártam volna el egy robotszimulátor játéktól.
  • Karónvarjú
    #5716
    Látom, valaki/valami nagyon bántott ebben a JÁTÉKban. Sajnálatos, tényleg. De idejárni bizonygatni azt, hogy milyen szar ez az MWO, olyan embereknek, akik szeretik azt, nem vonz túl sok szeretetet becses személyed irányába, hogy úgy mondjam .
    Egyébként én is, mint itt oly sokan mások, néha a pokolba kívánjuk a fejlesztőket, mert itt-ott ritka nagy ökörségeket csinálnak, de ennek ellenére megbékélünk a hiányosságokkal és várjuk, hogy talán észbe kapnak (ami nem valószínű, valljuk be).
    Szóval ne erőltesd, inkább valamelyik Battlefield-rész topikjába linkelgess ilyeneket, azokkal hasonlítgatnám a helyedben a Titanfall-t ...
  • Masakari
    #5715
    Egy fps-t amiben van harci páncél ne hasonlítsunk össze egy kizárólag robotokkal vívott harchoz,köszi!
  • Deviome
    #5714
    Nah ennyit a nagyszerű MWO-ról. Remélem ezzel a fejlesztők is szembenéznek. Van még mit tanulniuk. 1:50-nél kezdődik a móka. Utána 1 perccel van még jobb jelenet.
  • Bucser
    #5713
  • Shilkor
    #5712
    Koszi a tippet, megtalaltam, beszereztem mar :) :(
  • Karónvarjú
    #5711
    Ez nem szín, de ingame cucc. Talán érdekelhet ;-) :
    http://www.razerzone.com/mechwarrior/
  • Shilkor
    #5710
    Valaki tud valami kodot amivel ingame cuccot lehet kapni?
    Skin/szin erdekelene elsosorban
  • Masakari
    #5709
    A lightok aranykora majd akkor fog véget érni mikor végre megint lesz borulás,örömmel fogom őket szitává lőni ^^
  • Shilkor
    #5708
    http://mwo.smurfy-net.de/mechlab#i=100&l=07025f72cb0758ee427338499c4710e75aa5e2e1

    Eddig ez fekszik nekem a legjobban Orionokbol, 561 sebzes ma reggel.
    (linket elso 30 napban nem enged :(
  • Cobra.
    #5707
    A lightoknak pont az a dolguk, hogy eltereljék a figyelmet/harcképtelenné tegyenek 1-1 nagyobb mechet.
  • Shilkor
    #5706
    Osztom Nagydog velemenyet. Amikor egyet egyet ramlo, es tovabbmegy, hogy a tobbiekbe is belesebezzen megtobb penzert az nem erdekel, de amikor gyavan a fegyvere range hataralol bosszant, es amikor ramozdulok elszalad buszken, az feltolja a vernyomasom. Annal az is jobb amikor a labam korul szaladgal, mert amikor lepottyan a laba, es belenyomom a fejebe az AC/10-AC/20 at+az Orion csokezeit, akkor mindegyik hatradol, es varja a spectrator gombot nyomni
  • Kessak
    #5705
    Én általában a Spideremmel vagy az elején meghalok gyorsan, vagy túlélem az egész csatát. Általában a második szokott bekövetkezni, elég szép sebzéssel (szerénység mód ON).
    Azt gondolom, hogy a játék egyik legélvezetesebb része a light mechekkel való harc. Adrenalin bomba nekem az biztos.
    Viszont meg kell szokni és amíg megtanulod, megszokod, addig sokat fogsz feküdni a harc elején. Futni, futni, futni ez a kulcsa. Jah és soha nem egyenes vonalban, mert akkor tényleg könnyű kiszedni AC/20-al, de alapvetően mindennel könnyű.
  • Nagydög
    #5704
    "...ha egy kis nyomoronc light-os a csinos kis bokámat nyaldossa a lézerével."

    Remelem, visszafele nincs belole sertodes, mert en imadom labon lovoldozni a szaguldozo kis rohadekokat. Igy legalabb van meg utana par masodperce, hogy atgondolja az eletet.
  • Shilkor
    #5703
    Nem szoktam csalni, sem jatekban, sem eletben, mert a gyozelem izet veszi el. Egyszeruen leirtam a tapasztalataimat.
    off:
    Azert irtam igy mert ezt a legtobben megertik. Es tudom, hogy az MZ visszajott par eve es nagyon komoly, de a regire gondoltam. A 125TS re. Amit en is hasznaltam :)
    offoff
    Lightra csak annyit hogy pont ma Terran szaladgalt egy spider+raven beszaladok es egy AC/20 es bumm mar fekszi kaz egyik, kov kapasloves a masikra, bummm... fekszik az is :D Par pillanatig ugy nezett ki, mintha tudnek jatszani :D
  • Cobra.
    #5702
    Én meg ha kixpztem a Highlandereimet, veszek Spidereket, Assaultokkal kb lehetetlen megölni őket, egyedül a Jenner tudja leszedni (meg másik Spider). Főleg most, hogy használhatatlanra nerfelték az SSRM-et, élnek igazán az extra gyors és kicsi lightok.
  • Karónvarjú
    #5701
    Off kezdődik
    Ennek a Dukis meg MZ-s hasonlatnak fuss neki még egyszer, olasz V2-fan vagyok (a Mille-met most adtam el, V2 1 liter) és MZ-vel versenyzek, szóval ez most érzékenyen érintett mindkét szempontból
    Off vége

    Amúgy meg, hiába legális (???) ez a makrózás, egyszerűen etikátlannak tartom, ős BT-fan és régi MW4 multis gyomrom nem veszi be ezeket a dolgokat. Mondjuk, akkor még a szándékos láblövést kick-el jutalmazták, rendesen anyázok én is, ha egy kis nyomoronc light-os a csinos kis bokámat nyaldossa a lézerével. Kap érte alfát, mindjárt kettőt, hogy ezt ne csinálja tovább ...
  • MarkBlade
    #5700
    köszi! Tökéletesen igazad van :) gondolkoztam rajta én is sokat csak még nincs meg a kellő xp hogy meglegyen a zoom.. :S így nélküle távolra szinte 0-a vagyok :S
  • Masakari
    #5699
    Én mindig is genyóságnak és lámaságnak tartottam a macrot:P
    Aki kemény legyen anélkül kemény,1 igazi mech harcos mestere a gépének :P
  • Shilkor
    #5698
    AC es Orion temakra hozzaszolok:
    AC:
    Sikerult megtalalnom, hogy mi hogyan mukodik(ertem ezalatt a macros ac/5 es ac/2-t)
    Vettem egy CTF-4x et es felnyomorgattam raaz ac/2 es AC/5 variaciokat. Kikerestem a macrozo progit, ami a negy fegyvert chain ben elsuti 250 milisec kulonbseggel.
    Eredmenyek:
    4*AC/5: a fegyver CD je miatt a kiloves utan eleg sokat varni kell az ujra lovesig. Szinte egyszerre repul ki mindegyik, majdnem olyan mintha linkelt lenne. Igazabol semmi extrat nem ad ennek a fittnek.

    4*AC/2: Bazzzeeeeee :D hat brutalis! Irdatlan gyorsan lo, es kb 10 sec alatt pecsenyere suti az embert(12 mechlab szerint), ha folyamatosan nyomva tartja a gombot. Ha van ennyi penzetek, akkor erdemes kiprobalni egyszer, egyszeruen vigyorogni fogsz, es nem tudod abbahagyni a loves, hallanai akarod a DAKKA-DAKKA-t!

    2*AC/2+2*AC/5: Brutalis kombinacio! A macro es a fegyverek tuzgyorsasag elterese miatt egyenetlen lesz a hangja, akarcsak a lovesek maguk(olyan mint egy Ducatti az MZ utan). DE! 21 sec ig birja folyamatos tuzeles mellett, es Ugyanazt a DPS tudja kb(Sustained dps 6.6). Ami viszont az erossege, hogy az AC/2esek olyanok, mint sotetben a nyomjelzok: amikor a loves gombot megnyomod folyamatosan nyomva tarthatod, nem kell ugyelned, hogy kb most jo helyre fog e menni az AC/10 vagy AC/20 lovedek, mennyivel ele tartsd, stb.. Egyszeruen nyomod a gombot, es huzod a celkeresztet a feje fele, es ahogy az kopog a pilota szemebe mindenkit megallit! Az atlasok is visszavonulot fujnak! Egyszeruel nincs olyan pillanat, hogy celozni lehessen rad(foleg ha egy ECM is van veled es be sem tud fogni, hogy a piros negyzet kozepe fele lojon).
    Atuzgyorsasag miatt egyedul Mordor kozepet is tartani lehet, mert csak par pillanatig a fejere tartod valakinek, es tuti, hogy visszavonul, kiveve, ha nincs LRM je.
    Egyetlen hatranya, hogy az ember sebezhetetlennek erzi magat, es annyira megy elore, hogy legtobbszor egyedul marad es elkopik a pancel idovel :D

    Ez a macro dolog annyira megtetszett, hogy gondoltam kiprobalom egy igazi kedvencemen is: HBK-4G.

    2. jatekra 388 damage-t csinaltam Turmalinon. (nekem nem rossz).
    A 3*AC/2 a jobb vallamon igazan rejthetove tette a teljes torzsem, csak raketaval tudtak loni. A 3 fegyver a macroval ismet brutalis dps ad le, egy LarLaserrel kiegeszitve. Igazan jo kis szorakozas tud lenni :)

    Na es akkor az Orion+fegyverek.
    Eleg sokat jatszottam vele hetvegen, es ha tehettem minden masik jatekosnak, aki Orionnal jott, megneztem a fittjet, jatek stilusat. A legtobben med laser+AC/10 kombinaciot hasznalnak+ehhez SRM/LRM/PPC/stb valtozattal egeszitik ki.
    A ket alap fegyver arra kell, hogy folyamatosan tudjanak tuzelni, de ne melegedjenek tul. Amikor pedig beleszaladnak valami komolyabba(assault class vagy 2 heavy plz) amikor komoly tuzero kell, akkor szoktak a maradek fegyot is elsutni, amivel rovid ideig, de +DPSt nyernek.
    Par 800 feletti sebzesnel leirtam, hogy milyen fittek voltak a mecheken.
    Teljesen kulonbozo variaciok, a legegyszerubb a 4*LarLas tol a 2*ERP PC+AC/10 en keresztul a 2*LarLas+AC/10+2*SMR6+SRM4 ig minden megtalalhato volt.(Volt LRM/LB is...).

    Mark ha ram hallgatsz, akkor erdemes trial mechet kiprobalni. ES NEM A MECH MIATT!!! Hanem a fegyver tipusok miatt. (azt kiprobalhatod, ha megveszed oket, csak ugy egy kicsit dragabb)
    Mert en pl lejátszottam 381 csatat LarLaser-el 26 ezer sebzest leadva, 66.7% os talalati arannyal.
    Es most hetvegen eloszor kiprobaltam a PPCt, mert egyszeruen az Orionnal nem ment ugy a damage leosztas, ahogy azt szerettem volna. (Elotte Atlas-D es DD-C volt a vasam, 2*LarLaserrel+2*AC/5-el amit LRM vagy SRM segitseggel tamogattam)
    A PPC vel 25 csata alatt 3700 sebzest toltam el(pedig a loves arany 8800/850 volt, ami szerint a PPC vel kb 10-ed annyit kellett volna csak sebeznem.
    Tehat hiaba tetszett annyira a jo nagy lezer csik(lol) csak jobb a PPC nekem(es nem is melegit annyira, mert chain ben lovok vele, es az AC-10 mellette nem melegit annyira).
    Es miert? Mert az Atlassal becammogtam 48 al, megalltam es csak lottem, lottem, lottem... nem zavart ha visszalotek, igy is 200+ sebzest kiosztottam. Ha tuleltem, akkor 4-5-600 sebzes is lement.
    Es az Orion? 70+ sebesseg, 2/3-ad pancel... Mozgasban kell lenni, nincs idom celon tartani(es bena is vagyok, egyszeruen nem tudom 1 sec ig a celon hagyni a celkeresztet). Sokkal egyszerubb, hogy csak megnyomom a gombot, es a PPC teljes sebzeserteke bement(vagy nem). Az AC/10 ugyanilyen. Esetleg egy SRM felmegy melle, ha kevesnek erzed a DPS kinos szitukban.

    Szoval attol hogy mit ajanlanak, es mi tetszik elsore nem biztos, hogy neked-ahhoz a mechhez mi az ami megy is!
    Uff... bocs a sok pofazasert.
  • MarkBlade
    #5697
    Köszönöm mindenkinek az ötleteket, most már tudok miből ki indulni :)
  • Wolwerine
    #5696
    Orion 300

    Orion XL 360

    Az elsőben standard 300-as motor van, robusztus gép amit úgy kell agyonverni, a második gyors és jó a hőháztartása.
  • Karónvarjú
    #5695
    Na, még egyszer
  • Karónvarjú
    #5694
    Izé, így talán jobb lesz