6493
MechWarrior Online
  • Masakari
    #5613
    Solaris lesz majd,a kérdés mikor:) addig a párharc csak álom marad.
    Szerintem a baj az,hogy amég a fegyvereket nem fogják rendesen kiballancolni a fegyver spam konfigok addig sokkal jobbak mint a vegyes multifunkciós összeállítások :/ én is azért szívok de régi BT fan vagyok,nem tudok vérpisti konfiggal menni :D
  • Wolwerine
    #5612
    Igazán beépíthetnék a párharc lehetőségét a játékba, mellette esetleg egy bajnoksággal, egyenes kieséses rendszerben, a la Solaris, akkor ki lehetne próbálni melyik konfigok működnek igazán.
  • Wolwerine
    #5611
    Meghajlok nagyságod előtt:)
  • Masakari
    #5610
    szerinted szöszölés szerintem ész:)
  • Shilkor
    #5609
    2 L pulse laser, 2 UAC (közelre/távolra is jó)
    -TAG, LL, 3 LRM 15 (lrm boat, ha közel érnek hozzá, meghal)

    ez a ketto azert megfogott, ki fogom probalni, de elobb az Oriont ma :)))
  • Shilkor
    #5608
    Ami biztos hogy a 2*AC/5 es 2*Large Laser fent marad.
    Ehhez kellene valamit talalnom. 2*10 LRM+artemis hasznalom, de elnezve a statisztikat vagy en nem tudok vele loni, vagy ennyire szarok: 21% / 20% / 16,6% az LRM 10/15/20 as % hit ratio.
    AC/5 meg 40%, Large Laser 65.5%
    SRM nem volt rossz, de ahogy irtad nagyon konnyen bemelegedett. SRM6 al 36% os volt a talalati aranyom, ami tenyleg biztato, de egy kozelharci menetben tuti tulfottem, es a leallas egyenlo volt a befejezessel :/
    Talan az LRM marad, csak meg kell tanulnom hasznalni jobban.
  • Wolwerine
    #5607
    DHS mindenképpen kell, a rakétákból azt érdemes használni amelyik a játékstílusodba passzol és persze fel is fér. Az SRM közelharcra jó csak, megjegyezném hogy a large laserek eléggé felfűtik önmagukban is a mechet, úgyhogy 1-2 lövésnél többet nemigen tudsz elengedni Srm-el, úgy megugrik a hőtermelés.

    Elég változatos konfigokat láttam már DC Atlasból, itt van pár:

    -2 LL, 2 UAC, 3 ssrm (pár patchhel ezelőtt ez volt a kedvencem, most az ssrm eléggé szétszórtan sebez)
    -2 ML, 1 AC20, 3 SRM6 (közelharcos)
    -2 L pulse laser, 2 UAC (közelre/távolra is jó)
    -TAG, LL, 3 LRM 15 (lrm boat, ha közel érnek hozzá, meghal)
    -2 PPC, 1 Gauss vagy AC20

    Az biztos hogy a sebességet sem szabad elhanyagolni az Atlasokon, legalább 300-as vagy 325-ös motor kell beléjük.
  • Shilkor
    #5606
    :)
    Wolwerine, ezért kérdeztem, hogy ez hogy működik. Azt hittem, hogy a dupla lövést lehet a lövésmegszakítással kombinálni. Asszem maradok a szimpla AC/5 nél. Tegnap este egy AS-7/D-DC-t megvettem(D volt eddig) és 2 menetből 4 és 500 felett voltam, úgy tűnik jobban fog muzsikálni.
    2 large laser+2AC/5 van fent mindig, még a lrm/srm/+ammo/DHS amit nem tudok eldönteni, és variálom, mint kutya a b.szást.
    Valaki egy tippet ad ehhez a két fegyóhoz?
  • Wolwerine
    #5605
    Nem több ész, hanem több szöszölés...
  • Masakari
    #5604
    Nekem nincs bajom a gaussal. Szerintem több ész kell a használatához ennyi.
  • Wolwerine
    #5603
    Folyamatos tűzre lehet vele konfigurálni a mechet, pl. van 6 db AC2 a mecheden, be tudod vele osztani hogy hány tizedmásodpercenként tüzeljenek a fegyverek. Kb úgy érzékeled hogy messziről lő valaki és kopognak a találatok rajtad mint a jégeső D. Elvileg nem csalás, mert megfelelő fegyvercsoportosítással magad is össze tudnád hozni.

    Az UAC sebzése 5, időnként (ha folyamatosan nyomod a tűzgombot) egyszerre két lövést adhatsz le vele=dupla sebzés. Cserébe talán 20%esélye van annak hogy beragad a fegyver és pár másodpercig nem tudod használni. A programmal kikapcsolhatod a dupla lövés funkciót, így nem fog beragadni soha. Részemről bekapcsolva hagynám, nagyon jól tud jönni a dupla sebzés.

    A Gauss ebben a formában használhatatlan, remélem elfelejtik előbb vagy utóbb ezt a fajta tüzelési módot.
  • Shilkor
    #5602
    Valamint :D : a gauss dps e most lecsökkent? Vagy a charge time lejött a reload time ból?
  • Shilkor
    #5601
    Értem, köszi az infót.
    Még egy kérdés:
    http://evilc.com/joomla/articles/9-code/autohotkey/11-adhd-fire-control

    Ezt valaki haszálja/ta-e? Mert én 2 alkalommal nekifutottam UAC használatára, de 10 másodpercből 8 at nem tudtam használni :(
    De pont most akadtam bele ebbe a linkbe, csak nem igazán értem, hogy mikor van dupla és normál sebzés, vagy hogy kell konfigurálni a cuccot mwo alá.
  • [NST]Cifu
    #5600
    Befogja a célpontot, és csak akkor tudod indítani, ha ez sikerült. Magyarul sokkal nagyobb eséllyel találja el a célt, illetve rátehénkedhetsz a tűzgombra, addig nem fog rakétát indítani, amíg esély sincs arra, hogy eltaláld vele.
  • Shilkor
    #5599
    ssrm miben jobb az srm tol?
  • Shilkor
    #5598
    premium time csak annyi, hogy 1,5X annyi lovet es xp ad?
  • Nagydög
    #5597
    Bezsakoltam. Koszi!
  • Karónvarjú
    #5596
    Ahha, na megvan végre. Bejelentkezés után "Download now", aztán a megnyomni a nagy "Download" feliratot, ezután adja ki egy kicsit lejjebb a "Redeem"-et bal oldalon. Remélem, sikerül mindenkinek ebben a C-Bill - ínséges időben...
  • Shilkor
    #5595
    na ez mukodott:
    http://www.qqmercs.com/?p=2010
  • Shilkor
    #5594
    Hát a Redeem nél nekem semmit sem lehet csinalni, kodot sem kaptam sehonnan :(
  • Masakari
    #5593
    Semmi nincs mellette.
  • Karónvarjú
    #5592
    Bejelentkezés után a nagy zöld "online" felirat mellett megtalálod ;-)
  • Shilkor
    #5591
    ehh, nem talalom :(
  • Karónvarjú
    #5590
    Mwomercs-en jelentkezzetek be, egy nap premium time van ingyé. Kapjuk-vigyük :-) !
  • Shilkor
    #5589
    642 damage :))) shot keszult rola :)
  • Shilkor
    #5588
    Mi az a 3pv?
  • Shilkor
    #5587
    Kiprobaltam ,de katasztrofalis eredmenyem lett a melegedes miatt :/
  • Nagydög
    #5586
    Emiatt valoszinuleg nem. A pulseok nehezebbek, jobban futenek, tobb slotot foglalnak. Akkor hasznald, ha illeszkedik a koncepciodba, a celzasi nehezsegek miatt ne.

    Trebuchet: AC20, 2xmedlas
    Highlander: AC20, 2xmedpulse, 2xSRM6, 1xSRM4
  • Shilkor
    #5585
    Koszonom a tippet, most 0.5 oson probalkozom az erzekenyseggel, eddig 1 es volt. Esetleg erdemes sima large laserrol pulsra atvaltanom amig nem erzi a kezem a celontartast?
    A tieden milyen fegyok vannak?
  • Nagydög
    #5584
    Nekem valtozo, van is egy kepernyo mentesem a 666 sebzesrol.

    Shilkor:

    Celon tartast megtanulni! Pontlovo fegyvereknel kevesbe szamit, de lezereknel elet halal kerdese, hogy ugyanabba a testreszbe tudd pumpalni a sebzes minel nagyobb reszet. A tegnapi utolso meccsen, pont mielott teged is sikerult bevenni a buliba, majdnem 9xx sebzest osztottam ki, es jo adag szerencsevel, meg ugyes epuletek kozott bujkalassal egy Cataphract, es egy Atlas panceljat is sikerult atolvasztgatnom ket medpulse laserrel. Ezekkel pedig kell, hogy tudj nagyjabol ugyanoda loni. Egy sima lezer sugara egy masodperc(a pulse 0,75), ennyi ido alatt adja le a sebzeset. ha ezzel vegigvagsz az ellenfelen, akkor annyira szetterited a sebzest, hogy nem fogsz tudni eleg kart okozni.
    Az eger erzekenyseg csokkenteset tenyleg erdemes lenne kiprobalnod.
  • Masakari
    #5583
    Én személy szerint sose nézem mennyi dmg-t toltam a meccs alatt,egyszerűen nem érdekel.Csak megyek azt játszok.
  • Shilkor
    #5582
    No este sikerult is csatlakoznom TSen es meg is voltak az elso kozos csatak, remek volt :)
    Kozben 3 accom lett, hogy tenylegesen ki tudjam probalni a vasakat, egy Highlander mar tudtam venni, de a CTF-4X tetszik fura modon a legjobban eddig.
    A trial Canturio mozgasban nagyon bejott, de a 2 med laser es smr nagyo ngyengen muzsikal nekem, 200 pont fole egyszer tudtam menni:(
  • Shilkor
    #5581
    Az F et eddig hasznaltam, a C ro ltudtam ,de nem igazan jottem ra, hogy hogy jo nekem azt hasznalni. Viszont ez a jump jet dolog nagyon hasznosnak tunik! :)
  • TakonyMWO
    #5580
    A mozgással kapcsoaltban: a "C" a lábak állásához (a minimap-en a nyíl) igazítja a torzót (minimap-on az áttetsző kúp), míg az "F" atorzó állásához igazítja a lábakat.
    Ez talán segít kicsit.

    Ha van jumpjeted, így jobban tudsz fordulni is: mini ugrás és közben arra nézel amerre majd menni akarsz és megnyomod az F-et.
  • Shilkor
    #5579
    Cifu, Varju kosz ezeket a vaalszokat, nagyon sokat segit, mar varom, hogy beszijjazzam magam a vasba es elkezdodjek az utemes donges... :)
  • Karónvarjú
    #5578
    Üdv a fotelmechharcosok táborában ;-) !

    Azt hiszem, abban a többség egyetért, hogy különféle karakterisztikájú és töltési idejű fegyverek használata egy group-on belül nem túl bölcs dolog. Ha egy kicsit forróvá válik a helyzet, csak káosz és közel 0%-os találati arány lesz a vége , arról nem beszélve, ezzel szinte saját magad fogod megfőzni. Inkább különítsd el őket, és csak ésszel használd a tűzerődet. Én a legtöbb mech-en háromféle fegyvert használok, egy kicsi gyakorlással hamar begyakorolhatod a használatukat.
    A CTF-4X nekem is nagy kedvenc, nagyon hatásos AC-boatot lehet belőle építeni. 4xAC5 + 2xMedLas, DHS + EndoSteel kiépítéssel 1.5 körüli heat-értéket produkálhatsz, azzal már a legforróbb pályán is pukkantgathatsz kedvedre, nem fog bojlert játszani a gép ;-).
    Próbáld meg úgy építeni a gépeket, hogy ne nagyon essen 1.3 alá a heat-érték, ellenkező esetben mindig visszatérő vendég lesz a piros villogó képernyő vészleállás közben. Olyankor vagy a legsebezhetőbb, az ügyesebb pilóták kényelmesen leszedegethetik a pilótafülkédet, annak meg hamar halál a vége.
    Érdemes lehet még játszanod az egér érzékenységével, én inkább visszavettem és pontosabban tudok célozni, minthogy gyorsabban forduljon a torzó, de össze vissza ugráljon a célkereszt.
  • [NST]Cifu
    #5577
    Szigorúan saját vélemény, de az AC/5-öt és az ER Large Lasert egy gombra rakni nem jó ötlet. Mivel a lézernyaláb és a lövedék (távolságtól függően) máskor érkezik a célba, így korántsem garantált, hogy el fogja mindkettő találni a célt. Az AC/5-nél némi előretartás kell mozgó célpontnál (ha csak nem pont feléd jön), ami még oké, de a lézereknél meg nincs ilyen...

    Szvsz rakd az egyik egérgombra az AC/5-ösöket, a másikra a lézereket. Abban semmi sem gátol, hogy "pontra viszed" a célkeresztet, elereszted a lézer, majd előretartasz, és lősz az AC/5-el.

    Én legalábbis így csináltam az ilyeneket (de AC/20-al és MedLas-okkal).
  • Shilkor
    #5576
    Először is köszönet a hozzászólásokért, és javaslatokért, nagyra értékelem, és örömmel veszem.

    Először Cifuhoz válaszolnék:
    Valoszinuleg egy med vagy heavy mecchel konnyebb lesz elsajatitani, mint egy assaulttal, amivel inkabb egyhelyben topogok. Nyitottam egy uj accot, gyorsan osszelotem 5,5 millat es beleultem egy Cataphract CTF-4X be 4*AC/5 el. Az elso jatekon mar elveztem a szaladgalast, moge is sikerult kerulnom, es egesz jo sebzest vittem a jatek alatt(3xy, ami nekem jo :D).
    Fegyverek: eddig a 2 large laser+2 ac/5 a bal egergombon kozelre, 2 ac/5 jobb gombon tavolra/sniperkedni+heat warning esetere is tudjak loni. LRM pedig E gombon.
    A sniperkedesrol nagyon beletalaltal, pont azt szamoltam ki tegnap este valami oldalon, hogy ha 2 ERLarge lasert felteszek a 2 AC/5 melle, + LRM/20+LRM10 essel 200m tol 900 ig kb 20% os a sebzes csokkenesem.(500 40 sec alatt 2-400 mer kb, 400sebzes 990m ig kb).
    Orulok, hogy ezt irtad, mert akkor helytallo a gondolatmenetem. meg kb kell 800 ezer az uj laserekhez, mert a DHS 1,5 millio volt. Az meg kellett a hely miatt.
    Azt hiszem ez a sniper dolog fog nekem mukodni, es lassan az assaulttal megtanulom a mozgast, igy mire lesz 6-8 milliom uj mechre, addigra mar a mozgas alapjait/kozelharcot is kezdem elsajatitani. Az a Cataphract CTF-4X mozgatja a fantaziam, de mindenkepp kell gyakorlat/penz elobb.

    Nagydog:
    Nem, szinte eletemben nem is jatszottam konzolon :D De Q1-3 az ment sokat :D
    Jo otlet a training ground, koszi szepen, ott fogom megnezni a mozgast.
    A fegyverekkel kapcsolatban felvetodott egy problema: nem nagyon tudom rajta tartani a celon, inkabb agogy athalad a celkereszt, ugy elengedem a lovest. Ez sajnos a large laser eseten nem tul jo, mert a fele energia megy a levesbe. Az AC viszont talal. a masodik loves mar gaz lesz, mert a reload ido kulonbseg miatt az egyik vagy masik gyorsabb lesz, es az az athuzom a celkeresztet dolog nem mukodik, ezert idorol idore le kell allnom a lovessel, es bevarni a masik fegyvert.
    Erdemes ezert ugy az energia/ballisztikus fegyvereket ujratoltesi idoben is szinkronizalni? Fokepp sniperkedeshez, ahol lehet, hogy egy loves ideig latom? Vagy ez teljesen felesleges, tanuljam meg inkabb a celpontot tartott szalkeresztet gyakorolni?
    A fegyverek szetvalasztasa az otleted alapjan megtortent: hiszen ac szinte allandoan tud tuzelni,(maramig van loszer) a laser meg addig amig hideg van :) Kosz, hogy irtad, szinten megerosites.

    Takony:

    A videot meg fogom nezni, koszonom szepen!!!!
    Azt a 8asokat nem igen ertem, de gondolom a vidijoban benne lesz.
    A Cataphract nagyon foglalkoztat, a hero mechet lattam, hogy sokan 600-800 damageel fejezik be a palyat. A hunchback ezert tetszett nagyon, mert a vallarol ki lehetett loni. Gondolom ha oda 1-2 AC/10-5-20 menne, akkor lenne igazan utos a dombok mogul.

    A gausson gondolkodtam szinten, de a suly/sebzes aranyban nem tetszett. A lovedek sebesseg jobbnak tunik, de mivel nincs penzem kiprobalni, ezert nem tudok mit mondani a tuzgyorsasag valtozasrol. Nagyon zavaro? Rosszabb lett?
    Az UAC a programok szerint ugyanakkora sebzessel bir mint az AC. Tenylegesen mennyivel/mitol jobb?

    Az uj accrol meg annyit, hogy azt hiszem marad ez: amig kitalalom es osszegyujtom a pent egy uj vasra, addig legalabb megtanulok sok mindent :)

    Es atjott azert minden.

    Koszonom a valaszokat, es elore is varom az ujabb kerdeseimre a hozzaszolasokat:)
  • TakonyMWO
    #5575
    Szia,

    üdv a fedélezeten.
    Most nincs túlsok időm írni, csak a mozgással kapcsolatban szereténkegy YT csatornát ajánlani, egy többszörös tournament győzteskoreai arcoktató videóit:
    http://www.youtube.com/channel/UCGXWmu8K8s7xLDr-Zs5eyfg .
    Az ugrálás közben lövöldözés már nem annyira működik, mert beremeg a célkereszt mikor felfele tartasz, de lefelészállás közben még jó.
    A körberohangálásvalójábannem annyira menő, ha mögé kerülsz, akkor inkáb8-asokat írj le az ellenfél mögött.
    Mechek:olyat keress, aminek fent vannak afő fegyvernyílásai, hogy minél jobban takarásból tudj lőni. Stalker, Cataphract 3D, Highlander, Jager ami jó.
    Mediumok kicsit gyengék, de évvége felé jön 3 55 tonnás is.

    Mai 09.03. patch nagy PPC és Gauss neft volt, szóval valamiveltöbb lesz a Large Laser/Medium laser +SRM buildmeg sok AC20-ra számíts, illetve az UAC5 nemrég kapott buffot, kevesebbet ragad be (15%).
    Nemsokára valamikor lesz tonna limit a meccsekben/party-ban, ezért érdemes medium+heavy-re is gyúrni.
    A cbillmost nagyon gáz, én pl ezért nem játszom, egyszerűen csak szétvet azideg mikor meglátom hogy egy 4 kill 5 assist 3saviour kill 529 damage meccs végén 130k-t kerstem, mikor korábban ez még premium time nélkülis legalább 180k lett volna...
    Ha mégnem költöttél pénzt, javaslom hogy tanuljezen az accounton, aztán mikor már okénak érzed magad, csinálj újat ésazon kezdd el"igazából".

    Kicsit öszefüggéstelen lett,de remélem valamennyire átjött :)
  • Lui76
    #5574
    És gyere fel lehetőleg a ts-re ahol azért még vagyunk néha többen is a Hungarian szobában ,sztem nagyobb élmény...