6493
MechWarrior Online
  • Karónvarjú
    #5693
    A két oldaltoróban a lőszertípusokat megcserélném, mert ha csak pl. a jobb torzó elszáll, oda az LB10X meg az SRM-lőszer is, így mindkettő használhatatlan lesz és ugyanez igaz a másik oldaltorzóra is. A két medlas-t is levenném, sokat levesz az össz hőteherből, minimális tűzerő-veszteség mellett.
    Mondjuk, az XL tényleg lényegtelenné teszi, ha az egyik oldal odalesz, már úgyis mindegy :-) .
    [URL=<a href="http://mwo.smurfy-net.de/mechlab#i=99&l=62bcb88ac068c8d9a0aa314e3afa72969b47fa47">ON1-K</a>]Mit szólnál ehhez a konfighoz?[/URL]
  • Szatesz
    #5692
    jah és AMS hez ammót se tettél :)
  • Szatesz
    #5691
    szerintem ennyi féle fegyver se kell rá nemtudom te hogyvagy vele de én úgy rakom össze őket , hogy nekelljen a billentyűn nyomogatnom csak jobb meg bal egér gombal = 1,2fegyver típus esetleg ha még LRM-et használok azt még elviselem ha billentyűn van mert ígyis úgyis az "R" betűt meg kell nyomni a célzáshoz az úgy meg pont kézre esik
  • Szatesz
    #5690
    nagyon sok a free slot , endo struktúrát tegyed rá esetleg még ferrot is nemtudom , és igen soklesz az a heat
  • Nagydög
    #5689
    Az XL nem fogja tulelni az oldaltorzo teljes megsemmisuleset, de a criteket legalabb tavoltarthatod tole egyeb foglalt slotokkal.
  • Masakari
    #5688
    Nagyon(iszonyat) melegszik szerintem.
  • MarkBlade
    #5687
    Sziasztok. Ezen a felálláson gondolkozok. ORIONvélemény?
  • Szatesz
    #5686
    én kiszámoltam pontosan AC2 vs. AC5
    ac2: 1slot 6tonna
    3.85dps
    0.64 dps/tonna
    20 ehs

    ac5: 4slot 8tonna
    3.33dps
    0.4dps/tonna
    7 ehs

    összeségben az ac2 nek jobb a dps-e egy kicsit ha szűkölkötsz a tonnába ez elégé megéri , az ac5 viszont sokkal kevesebb hőt termel majdnem 3x kevesebbet viszont ha ballisztikus fegyó mellé szeretnél lézereket csapni a gauss is egy lehetséges elég jó választás mert annak meg még sokkal kevesebb a hőtermelése csak 3-as az ehs-e viszont az elég sok slotot és tonnát visz el
  • Wolwerine
    #5685
    Hasznos info:)

    Viszont ha ezt az elvet nézzük, ha meg akarom óvni az XL motort a kritikus sebzésektől, akkor tele kell nyomni lőszerrel a torzókat (+case?)
  • Karónvarjú
    #5684
    Én használtam a 4X-en 4 db AC/2-t, de az AC/5 sokkal hatékonyabb. Igaz, hogy ritkábban pukkant, de cserébe feleannyira termeli a hőt (nem számszakilag, hanem érzetre), plusz a kb. másodpercenkénti 20-as sebzés (már ha egy helyre mennek a lövések, ami nem megoldhatatlan feladat :-) ) elég hamar kifektet még egy Atlas-t is. Nem egyszer akadtam össze amolyan jófajta hirigelésben Atlasokkal, egy az egyben mindig én jöttem ki győztesen (igaz, hogy csak éppen, de akkor is), míg az AC/2-esekkel ez kivitelezhetetlen. Azok közepes távon igazán hatékonyak, ha közel van az ellen, a kialakuló csetepatéban óhatatlanul szauna lesz a vége, annyira fűtenek. Viszont az is igaz, hogy a legújabb patch-info szerint lényegesen lejjebb vitték az AC/2-esek fűtőértékét :-), talán egy próbát megérhet a dolog.
    A makrozás meg a chain-fire nem az én asztalon, azt a kérdést passzolom :-) ...
  • Szatesz
    #5683
    köszönjük ez hasznos infó :)
  • Lui76
    #5682
    Én a 4x-en most 4 AC5-öt hordok.
    1-2-3 , 2-3-4 a két w.group mindegyik chainbe.
    Így mintha néha szaporább lenne , de lehet hogy csak bebeszélem magamnak.
  • Shilkor
    #5681
    Mas:
    Lattunk tegnap egy CTF et(4x asszem) ami AC/2-el jott. namost ez olyan gyorsan lott, mint egy M61-es! Sima chain linkre van allitva ilyenkor, vagy makrozott a tortenet?
    Valaki hasznal ilyet? Van tapasztalat?
  • Shilkor
    #5680
    Szatesz. Nem tudom milyen toltennyel nyomnak 800 damage-t 7-900darabbal. Max akkor ha nem elsodlegesen raketasok, hanem meg vagy 4 med lezeruk fenn csucsul a mechen.
    Ha meg(legjobb tudomasosm szerint) tag+artemis is van a raksihoz, akkor nagyon kicsi damage-t fogsz csinalni, mert torzot utik csak a raksik, ami meg azt eredmenyezi, hogy az ellenfel gyorsan meghal, nem kell sok raketa/sebzes bevitele.
  • Nagydög
    #5679
    Most nezem, elutottem, es felreertheto: foglalat -> foglalt.
  • Nagydög
    #5678
    loszer es critical: Attol, hogy teljesen megsemmisitik valamelyik testreszedet, meg nem robban fel a benne tarolt loszer. A loszer a critical sebzestol robban fel. Ennek eselyet lehet csokkenteni. Ha crit sebzest kep valamelyik testresz, akkor veletlenszeruen valasztja ki a rendszer, hogy melyik foglalat(!) slot kapja. Tehat ha a torzsben van 2 DHS(6 slot), ed, meg 1 t loszer, akkor critical eseten 1/7 a valoszinusege, hogy a loszer kapja a critet. A loszernek is van HP-ja(elvileg mindennek 10 van), tehat egy crit meg nem feltetlenul robbantja fel. Ebbol a rendszerbol adodoan egy amugy ures testreszben 3 tonna loszer biztonsagosabb, mint 1, ugyanis az utobbi esetben minden critet az az 1 tonna fog elnyelni, mig a 3 tonna eseten megoszli a sebzes.

    Hasznos
  • Szatesz
    #5677
    itt a Mechlab mikor felül a save-ra mész és a BBcode linket berakod ide megtudod mutatni nem kell leírkálni :)
  • Lui76
    #5676
    Itt a K -nál azért jó az LL nekem, mert a kar jó nagy területet gyorsabban bemozog mint a test , de a többi még változó , ez az első Orionom.
    DHS ,Endo, 320Xl , 2x 15Lrm , 3LL , Tag , most épp itt tartok.
  • Masakari
    #5675
    Helyesírásra picit nézz már rá mert nagyobb szövegnél bántja a szemem :P
    Nekem LRM mechekkel a legnagyobb bajom,hogy 180 méteren belül használhatatlan,nagy távolságnál használhatatlan(mivel akinek van esze azonnal megy fedezékbe az "incoming missle" felirat láttára),közép táv meg..nos lehet te is kapod az áldást nem csak osztod. Elfogy az ammo akkor úgyszintén használhatatlan. Szóval csak a macera meg a szerencse.
    Large Laser meg mért ne illene LRM buildbe? LRM nevében ott van az első tag Long:) Large Laser is long rage :P csak nyílván LRM ként nem célszerű a nyílt mezőn álldogálni és lövöldözni,de ha mázlid van mivel lézerrel lősz nem fogják feltételezni,hogy te vagy az LRM ha csak futó pillantást vetnek rád kijelölés nélkül.
  • Szatesz
    #5674
    de mondjuk a tiég legalább olcsóbb :D
  • Szatesz
    #5673
    néhányan írták már itt is Shilkor pl meccs közepéig 1800at ellő ammo ból én ezt elnemtudom képzeli ha már azt nézed 1rakéta 1.1et sebez igen ebből van ami mellé megy van amit le lő a ams de ha van tag,artemis,narc az megnöveli a az ammo/dmg értékét nem krumpival fogsz dobálózni , hogy a fele mellé megy stb... meccseken az emberkék 800dpseket tolnak 700-900 töltény sztem elég bőven egy kicsit lézerre , heat re is kell tenni mert ha neadj isten elfogy a muci, kilövik a rakétalövőt mert orion on csak az egyik torzóban virít elég jó célpont , neadj isten egy két légypiszok rádszáll :D
  • Wolwerine
    #5672
    A lábaiban is van:)
  • Szatesz
    #5671
    egyhelyre semmiképp nem érdemes a töltényt szerintem be dobálni mert ha azt kilövik baszhatod sokan torzóba gyüjtik össze pedig a torzók elég hamar elszoktak hullani
  • Wolwerine
    #5670
    Erre válaszként csináltam az 5658#.as hsz.-t. Azonos tűzerő, standard motor az XL helyett, nincs benne BAP, cserébe kb. 10 km/h-val lassabb, de több lőszere van.
  • Szatesz
    #5669
    akkor át dobom a kezeibe és kész :)
  • Wolwerine
    #5668
    Ez nem így működik. Ha ellövik a páncélt a center torzóról, még nem halsz meg. A motornak is van hullja, azt is le kell lőniük, kis szerencsével húzod még egy ideig. Kivéve ha a páncél nélkül maradt torzóban eltalálják a lőszert.
  • Szatesz
    #5667
    én ezt fogom legyártani
    ON1-K
    csak még kell rá cbill
    minden szemponttból jobb kivéve , hogy medium lézeres nem hat olyan messzire
  • Szatesz
    #5666
    ha a centert kilövik meghaltál már nincs minek robbanija :D
  • Wolwerine
    #5665
    A dps csökkenés valós, de mellé nem + 1 heat, hanem -1 , így 1,79.es hőtermelés áll szemben 2,13-al.

    A lábat ritkán lövik ki, pedig érdemes... A fejbe szoktam néha ammot-t rakni, de veszélyes. A centerbe sose szabad mert berobbantja a motort.
  • Szatesz
    #5664
    meg LL nemnagyon illik lrm build be sztem
  • Szatesz
    #5663
    ha a töltényt bele teszed a fejbe,centerbe , lábakba megspórolszhatsz egy c.a.s.e -t ugye ha fejed lelövik halál nmeszámít már ha berobban a töltény , ugyanez a centerrel így 3om ammot tudnál elhelyezni aztán marad 1db azt meg bele dobod mondjuk az egyik lábadba nagyobb gépeknél ritkán lövik azt ki
  • Szatesz
    #5662
    azé kisebb a dps e egy kicsit a 15/5 ös kombónak mert az 5ösnek több a cd je
  • Szatesz
    #5661
    2xlrm10 VS. 1xlrm15 + 1xlrm5:
    ha a második varációt használod akkor -0.29dps
    +1 tonnát spórolsz
    +1 heat
    + 0.34 hps
  • Wolwerine
    #5660
    LL ORION?

    Egy tonnát nyernél az lrm 15+5 combóval

  • Lui76
    #5659
    Én most vettem K-t 3 LL 2 Lrm 10 verziót kezdtem húzni.
  • Wolwerine
    #5658
    Ebben lehetne fantázia:

    ORION
  • Shilkor
    #5657
    ON1-K rol a velemenyem, hogy MEG NINCS IS ELEG LOSZER rajta.
    En 1800 at a meccs kozepeig ellovok.
    A 2 small helyett inkabb 1-1 medet tegyel fel. De kerdezd Kartalt fent TS en, szinte minden nap jatszik, es 800+ damage ot oszt le LRM el+med lezerekkel. Mondjuk egy Stalkerbol.(ui neki is 1800 raksi van a keszleten indulaskor...)

    Amugy sajnos a konnyu mecheknek ki vagyunk teve lrm boat kent, mert en mindig a csapat szelen allok es engem kapnak el , de tegnap is azt rohogtek a sracok, hogy hogy johetek ki csatabol 100% osan... :D Jo, hat igyekszem a surujet kivulrol nezni , de legalabb 100.000 credit atlagosan uti a mancsom, igy gyorsabban meg tudom venni a mechet.
  • Szatesz
    #5656
    lol mostjöttem csak rá , hogyműködik ez a pilot tree :D megkel venni 3mechet ugyanabból a tipusból..... XD
  • Masakari
    #5655
    ECM-el nemigen tudják hogy jövök :P
    Armort meg onnan tudom,hogy kevés hogyha az első sorozat után feltűnően kevés marad akkor az elég egyértelmű,hogy azért mert kevés az armor és nem azért mert sokat sebeztem :P
  • Szatesz
    #5654
    és honnan tudod ,hogy az ellenségnek hol mennyi az armorja? nameg lehet a sok lrm es emberkét ölsz de azok biztos lemaradnak vagy elkóborolnak a töbiektől pedig lrm esnek a csapat közelében kell maradni , hogy ha jön pár rambo mint te akkor arra ráugranak :p