6493
MechWarrior Online
  • [NST]Cifu
    #1373
    Szerinted a népek örülni fognak, ha a klasszikus, megszeretett desing helyet kapnak egy utánérzést? Nézd meg a Reseen mech-eket, egytől egyik undorítóak, és senki sem lelkesedik értük...
  • [NST]Cifu
    #1372
    A Maraudwer pedig Unseen, sajnabajna...

    Alapvető különbség az MWO és az MW3/MW4 között, hogy az MWO-ban meg kell venni a Mech-eket. Kétlem, hogy az idő (és pénz) milliomosokon túl sok ember fogja hamar feltölteni az alapból 4 slotos hangárját. Szóval a dolog ott kezdődik, hogy alaphangon nem lehet több, mint 4 mech-ed, és nem fogod őket folyamatosan cserélgetni...

    Eleve nem ugyanazt a csatát játszák az emberek, mert egyfelől rengetegen fognak játszani, másfelől mindenki más mech-ekkel, és más taktikával...
  • Jacek
    #1371
    Szerintem ez túl spilázzátok.. alapjáraton elindul 12-vel.. de akár havonta jöhet hozzá 1-2-ő..
    Ha választani lehet hogy kijön a game 12-vel vagy még fél év és akkor mondjuk 30:) na melyik a jobb:)
  • Ry0K3N
    #1370
    Q. Will the unseen Mechs make it into the game after all?
    A. Look forward to a future announcement.

    Nem nem lesznek benne hanem egyenlőre lehetséges hogy nem lesznek még benne. Alex (alisa FD) kicsit átplasztikázza őket simán mehetnek.
  • Masakari
    #1369
    Marauder mechfactoryn se unseenként van feltüntetve,ettől függetlenül(lehet hogy az)logikus hogy az unseen mechek nem lesznek benne,mivel azok pont azért unseen típusok mert jogi gondok vannak vele az eredeti kinézet miatt(ugye ezek az alapjáraton "lopott" mechek mecha mesékből).

    Továbbá valóban vannak fav mechek mindenkinél,de én se 10-15 mechet használtam mech4ben hanem jóval többet,és szerintem akik igazán imádják a BT-t se 10-15 mechet fognak használni hanem jóval többet,mivel mind1iknek megvan a varázsa meg előnye(és hátránya is).
    WoT-ról pedig ne beszéljünk mert ott a ballance alapjáraton szar,fos stb.

    12 mech lehet elég elkezdeni a játékot de aki igazán ismeri a Bt világát az sír hogy ez rohadt kevés(mivel nem lehet kombinálni és kb állandóan majdhogynem ugyanazt a csatát fogják játszani az emberek ami rohadt unalmas lesz nagyon hamar),és ebben 100%ig biztos vagyok.
  • [NST]Cifu
    #1368
    Szép kezdés

    A gond az, hogy vagy egy hsz.-t linkelek be a fejlécbe (de akkor egy idő után nehéz lesz előbogarászni - mivel a közvetlenül linkelt hsz-eket nem lehet editálni), vagy valami más megoldást kell találni, hogy hol legyen a FAQ...
  • [NST]Cifu
    #1367
    Én nem vagyok a tömegtermelési válság híve. Ha lesz 30-40 mech, akkor is abból használnak majd átlagban 10-15-öt, ugyanúgy, ahogy anno az MW3/MW4 esetében is. Akkor meg minek is az a plusz 20-25? Dísznek kicsit drága (fejlesztési időt tekintve). A WoT-ban ugyanez a baj. Vannak "kitaposott" ágak, bevált típusok, amelyek alkotják a játékban látható harckocsik elsöprő többségét (mondjuk 80-85%-át), és a maradék meg olykor feltűnik elvétve egy-egy.

    Ha lesz 12 mech az induláskor az untig elég szerintem. Mindenki igényét úgy sem lehet kielégíteni, ha valakinek nem jó az Awesome, az Mauler-t akar, ha belerakják a Mauler-t, akkor a következő a Cyclops-t akarja, és így tovább.

    Ráadásul a hivatalos fórumon is a "milyen mechet látnál szívesen a játékban" típusú topicokban minden harmadik hozzászólásban Unseen mech-et akarnak, mint Warhammer, Rifleman vagy Marauder. Azok pedig nem lesznek benne...
  • Masakari
    #1366
    Akkor úgy oké:) teszem azt olyan 20 mech(minden típusból 5) már egész jó szám lenne,bár még ez is sovány:p de sokkal jobban hangzik mint a 12^^

    Amúgy arról tud valaki valamit hogy mi lesz a minimális rendszer követelmény? félek tőle hogy a video kártya miatt ki leszek lőve, az otthoni gépemtől a video kártya az valamivel gyengébb a többi ugyanaz és a crysis 2őt vitte az otthoni gép :S
  • Ry0K3N
    #1365
    Akkor béta lesz még, nem a hivatalos :)
  • Masakari
    #1364
    Junius/Julius korul legjobb tudomasom szerint hivatalos 'megjelenes' lesz es addigra lesz meg a 12 mech(most jarunk 10nel ugyebar),a hivatalos szo meg tudtommal nem betat jelent.
    feel the difference;)
  • Ry0K3N
    #1363
    Bétába miért lenne baj a 12 mech mint kezdő? Ki tudja még béta alatt mennyit adnak hozzá.
  • Masakari
    #1362
    Tudom,ennyire nem vagyok hulye:) de a 12 mech mint kezdo szam sztem keves(ismerve a mechek szamat),lehet eddig ez nem jott at neked az irasombol.
    Klanok megint csak erdekes kerdes,errol haverommal folytattam eszmecseret es kicsit valoszinutlennek tartom/tartjuk hogy valoban megjelennek normal idopontban a klanok az uj mechekkel es felszerelesekkel,mivel addigra teszem azt havonta kiadnak 1 uj mechet IS-hez akkor legyen mondjuk 15-16 mech mire megjonnek a klanok,es akkor a klanokhoz is kell kb ugyanennyi hacsak az ismert klanos tamadasra hasznalt omni mecheket vesszuk(es akkor ott vannak a regi garrison unitok amik sima regi csillagligas mechek altalaban,nem omnimechek). + a felszerelesek...kicsit vallalhatatlannak tunik(hacsak mar nem most titokban dolgoznak tobb IS mechen es a klanosokon egyszerre!)
  • xblades
    #1361
    Na akkor egy kis Faq, ha kell felhasználható belőle ami megfelel:

    - Mikor lesznek Clan-ok a játékban?

    A játék valós időben méri az idő múlását, tehát minden nap ott is egy nap telik el a hónap ugyan az, az év pedig 2012 az 3049. A Clan-ok 3050 márciusában indították el az inváziót. Tehát 2013 márciusától lesznek Clan-os mech-ek.

    - Milyen mech-ek lesznek a játékban?

    A mech-ek négy fő osztályba sorolhatok Light, Medium, Heavy és az Assault. Ezen belül rengeteg mech van, most a következők vannak benne a játékban:
    Light : Commando, Jenner, Raven
    Medium : Cicada, Centurion, Hunchback
    Heavy : Catapult, Dragon
    Assault : Awesome, Atlas


    - Milyen típusú fegyverek vannak a játékban?

    Három fő fajtájú fegyver szerelhető a mech-re:
    - Ballistic (Autocannon, Gauss rifle jellemzője a nagy tömeg relatív nagy sebzés lőszer igény)
    - Energy (Laser, Ppc jellemzője a nagy hőtermelés és nem igényel lőszert)
    - Missile (rakéták jellemzője a nagy tárhely lőszer igény és van elhárító fegyvere az Ams)

    - Mi az a Neg, Poz (ide lehet írni amit Cifu írt angol kifejezést)?

    A Clan-os pozitív és negatív kifejezés igenlés és tagadás.


    - Mi az és mire jó a Heat Efficiency?

    Minden fegyver termel valamennyi hőt, ami melegíti a reaktort ami egy bizonyos érték után túlmelegszik és biztonsági okokból leáll. Ezt megelőzendő Heat Sink (hűtőborda) építenek be a Mech-be, ezek számát te szabályozhatod.
    Ez az érték mutatja milyen a mech hűtés teljesítménye.

    - Mi a Firepower?

    A mech általános tűzereje, a játék 100%-os tűzerejéhez méri az adott mech-ét.

    - Mi a CB?

    A játékbeli fizető nem, C-bill.

    - Mi a MC?

    A valódi pénzért kapható játékbeli fizető nem, Mechwarrior Credit.

    - Mi az Ams?

    Anti-missile systems, rakéta elhárító rendszer.

    - Mi a Ecm?

    ECM Suite, Electronic Countermeasure: Elektronikai zavaróberendezés ami zavarja az érzékelők jeleit emiatt később mérik be, magyarán közelebb jelenik csak meg a radaron.

    - Mire való a Hardpoint,critical slot ?

    Ide jöhet a leírás és képek amit ők leírtak.


    - Milyen irányú fejlődés van a játékban?

    Minden mechnek van egy fejlődési fája, és még van egy olyan hogy pilóta fa is.

    Ide jöhetnek a táblázatok ezekről.
  • xblades
    #1360
    Ez béta még ezért csak ennyi a számuk, idővel nyilván nőni fog a számuk. A Clan-ok megérkeztével pedig még több lesz.
  • Masakari
    #1359
    Cifu: Teny hogy azok nem online jatekra keszultek fokent de azokban is volt multi!:p
    es ertem mit mondasz de nekem akkor is keves ettol fuggetlenul a 12:) Topicot nem olvastam vissza,van 1 par komment,csak eszembe jutott,probalok napra keszebb lenni;)
    (Raven ofc Liao mech jo hogy elterjedt volt:) )

    Bucser:Annyira nem vagom a tablast,tavaly vettem az elso mechjeimet es az elso meccsemet is tavaly toltam(1 dbot),iden fogom a kov adagot,sajna nem valami elterjedt mert tul aprolekos es emiatt lassu.


    Magahoz a jatekhoz pedig,a 12 nekem azert is keves mert en gyakran valtogatom hogy mivel megyek(ha csak a mech 3-4re gondolok vissza),es a light mechek kozul nem sok van ami tetszik az IS gepek kozul,klanos gepek meg most nem jatszanak ugyebar. Alapvetoen en 50 tonnatol erzem jol magam,alatta csak szenvedek/baromkodok. Szoval ebbol kifolyolag remelem hogy az utolso heavy es assault mech valami kedvelt tipus lesz pl:Highlander,Orion,Black Knight,Marauder ami most igy hirtelen eszembe jut(mondanam az Annihilatort is de az is 100 tonnas,meg 49-ben ha jol remlik meg mindig csak a Dragonyosoknak volt ra gyartasi monopoliuma).
  • BalMat
    #1358
    Miután elkészültek a 3L verzióval. Mondjuk tényleg vicc, hogy addig nincs használható light a Liaóknál. (Viszont medekkel nem állnak rosszul.)
  • Nagydög
    #1357
    Sosem jatszottam tablas BT-t, de sejtettem, hogy tortenelmi okai vannak - na meg azert kicsit egyszerubb is igy a programozo dolga - de azert itt sokkal tobb a lehetoseg, mint egy tablas jatekban.
  • Bucser
    #1356
    Már Alap BT revision 4-ben benne voltak a mech modifikációs és építési szabályok, majd Master Rulesban ezt elég rendesen átfazonírozták te is tudod. MW2-3 ezeket próbálta követni, majd az MW4 teljesen szakított vele, most pedig kapunk egy hibrid rendszert hisz a táblás szabályok nem teljesen alkalmazhatók a valós szimulációra.

    Ráadásul a főbb gyártott modelleken túl mindig voltak field modok amiket csatatérhez igazítottak, bár az abszolút custom mechek nem jelentek meg egészen a klánokig.
  • Bucser
    #1355
    A raven volt az egyetlen hasznáható Liao light mech. úgy értve, hogy masszívan nagy számban alkalmazott.
  • Bucser
    #1354
    Igazából a táblás játék miatt van ez ugy ahogy. Ott is amíg nem lőttél critcalt addig csak az armor sérült akárhol találtál. Aztán ha elfogyott az armor lehetett minden lövés utána critical.

    Egyébként visszatérve a 12 mechre. Aki valaha elkezdett játszani a táblás játékkal az tudja, hogy asszem az alapdobozban sem volt több az elején mint 12 fajta mech és ráadásul pont azok amiket itt kijelöltek az elején. (papírból kivégható cuccok, majd a citytech dobozban voltak először a műanyag fröccsöntött mechek, és később lehetett venni a fémből öntötteket.)
  • Nagydög
    #1353
    En egy aprolekosabb serules modellnek orulnek, sz'al ha telibe talalom a mellkasbol kiallo b. nagy PPC-t akkor lehetoleg az menjen a levesbe, ne a mellkas pancelzata csokkenjen. Ha a felkar izmait sikerul atvagni, akkor konyuljon le az a kar! Ha sikerul osszeegetnem a vallizuletet, akkor fixalodjaon a kar a torzshoz kepest abban a pozicioban. Es ehhez nem artana a fegyverek celzasi bizonytalansagat is igazitani, vagyis nem szentseg, hogy a fegyvereim a celkereszt kozepere talalnak.Ez a lezereknel kicsit idetlenul is nez ki a videoban. Olyan mintha a regi sprite alapu jatekoknal, ahol a negy lezered egy X-et rajzolt a kepernyore, a talalatot meg nem abbol szamolta a jatek. A lezerek mindig a celkereszten talakoznak, pontosan a celpont feluleten.



  • [NST]Cifu
    #1352
    Nekem keves a 12,foleg ha mech3 es mech4-hez nezem a szamot(kiadasnal levo szam nem a patchek/modok utan)

    A Mech 3 és Mech 4 nem kifejezetten online játékra készült (ie.: jobban kell ügyelni a balancera), és ne feledjük, hogy egy "picit" több azért a poligonszám / nagyobbak a textúrák. Több velük a munka. Plusz azért itt összetettebb felődési fával együtt vannak, ne feledjük.

    Egyebkent meg bizonyos ertelemben ez a mech customizalas is 1 elbaszott dolog nem tudom ez eszebe jutott-e valakinek eddig.Mivel ugyebar a fegyverek tetszoleges helyre valo felszerelese a klanok utan terjedt el bizonyos uj konstrukcios IS gepeken,es a mar meglevo klanos gepeken(omni hard point). Azon kivul ugyebar csak a fix variaciok voltak amik nem customizalast jelentettek hanem adott variansra valo atszerelest(bizonyos ertelemben).

    Még valahol a topic elején írtam erről. A baj annyi, hogy a korábbi Mechwarrior játékok elrontották már ezt, mert hozzászoktatták a fanokat a customizációhoz. Ne feledjük, hogy az MW2-ben is lehetett teljes customizáció, pedig ott is voltak "fix" mech-ek (mint Rifleman IIC), de még az Omni-mech-eknél sem lehetne (lore szerint) például hozzányúlni a reaktor teljesítményéhez vagy a páncélzathoz - hogy az FF / ES váltásról már ne is szóljunk...

    A Dragon eleg elterjedt volt a Kurita teruleten;)

    A Raven is viszonylag elterjedt lehetett - a Liao területeken. :)
  • Masakari
    #1351
    A Dragon eleg elterjedt volt a Kurita teruleten;) meg a Grand Dragon is volt ugyebar.
  • Masakari
    #1350
    Nekem nem kell WoT-osan irnod, Full BT-s vagyok!:p

    Nekem keves a 12,foleg ha mech3 es mech4-hez nezem a szamot(kiadasnal levo szam nem a patchek/modok utan), es foleg ugy hogy a bent levo tipusok kozul parral csak konyvben talalkoztam. Sok altalam kedvelt tipus nem is fog emiatt bekerulni a kezedsnel vagy eppen a datum miatt nem johet szoba mert kesobbi konstrukciok vagy eppen 3049-ben kerult gyartasba es nem tul gyakori meg.

    Egyebkent meg bizonyos ertelemben ez a mech customizalas is 1 elbaszott dolog nem tudom ez eszebe jutott-e valakinek eddig.Mivel ugyebar a fegyverek tetszoleges helyre valo felszerelese a klanok utan terjedt el bizonyos uj konstrukcios IS gepeken,es a mar meglevo klanos gepeken(omni hard point). Azon kivul ugyebar csak a fix variaciok voltak amik nem customizalast jelentettek hanem adott variansra valo atszerelest(bizonyos ertelemben).

    Minden esetre varos,de a klanok erkezese nagyon bele fog kopni a levesbe(ekezet miatt sry de melo helyen csak angol/holland billentyuzet van).
  • [NST]Cifu
    #1349
    A Dragon se, és mégis. :)
  • BalMat
    #1348
    A Ravent akkor sem értem, nem túl gyakori mech ebben az időben...
  • [NST]Cifu
    #1347
    Márpedig ne feledjük, hogy az alfába is csak 5 mech van még (Atlas, Hunchback, Jenner, Catapult és Dragon) jelenleg.

    Amúgy pedig szerintem nem feltétlen kevés. Mivel lehet customizálni őket (és nem csak olyan szinten, hogy jobb motort / tornyot / ágyút veszel rá), ezért én nem bánom, hogy ha inkább kevés, de jobban kidolgozott / jobban átgondolt desingok kerülnek be.
  • Masakari
    #1346
    12 mech nekem nagyon kevés ha annyi lesz kezdésnél....-.-

    heavy-nek 1 black knight assaultnak meg 1 highlander jöhetne mondjuk:)

    mechfactoryt mindig böngészem unalmasabb óráimban,phoenix wolf és a többiek sokat feccöltek bele,és még mindig sok minden nincs leordítva az a durva!:)
  • [NST]Cifu
    #1345
    Mech 10.: Cicada



    A Cicada sose volt kedvencem, de az újra gondolt desing korrektnek mondható. A 40 tonnás Cicada egyébként beleillik a 3-3-3-3 felosztásba, a 3 light mech már megvan (Commando, Jenner, Raven), a 3 med. mech is (Cicada, Centurion, Hunchback), még 1 heavy (a Dragon és Catapult mellé) és 1 assault (az Awesome és az Atlas mellé) várható szerintem.
  • [NST]Cifu
    #1344
    Kb. 10 éve néztem utoljára, de tény, hogy a legjobb hazai BT oldal.
  • xblades
    #1343
    Cifu-nak tetszett mert már ki is rakta:)

    Viszont az is a hivatalos oldalra irányít át
  • Bucser
    #1342
    A mechleírásokhoz vagy a háttérinfóhoz semmi regisztráció nem szükséges. Egyébként az oldalra nyugodta lehet regelni, nem terjesztenek se spamot se vírust. Még apám 6100-án GPRS-es mobilnettel 14 évvel ezelőtt kezdtem olvasni és azóta is csak fejlődik. Szószerint egy évtized munkája van benne.
  • xblades
    #1341
    Kár hogy néhány menü eléréséhez regisztrálni kellene
  • Bucser
    #1340
    Akik nem tudnak angolul és érdeklődnek a világ íránt:
    Íme a Mech Factory Főleg a magyar BT-s közösség használja és fordítja le a szabálykönyveket, source bookokat. Érdemes lesz forgatni. Nagyon sok szép és Hasznos info van rajta.

    (köszönet Phoenix Wolf sok éves munkájának)
  • [NST]Cifu
    #1339
    GameSpy cikk / videók

    [center]
  • Ry0K3N
    #1338
    Ezt akkor már nem lehet megcsinálni a hardpointok módosulásával?
  • Nagydög
    #1337
    B+, ez hatalmas! Es most nem ironizalok.
  • Jacek
    #1336
    Igen 250 aranyat naponta:) ami lényegében nekik nem pénz:)
  • Fenrir
    #1335
    Ezt a játékot pl 10 percnyi magyar szinkron után angolul játszottam végig, nem voltam hajlandó tovább hallgatni :)
  • Ry0K3N
    #1334
    Kár értük pedig így születnek a legendák :D
    halottizé

    #1333
    WG fizetett érte tudtommal