6493
MechWarrior Online
  • Torzonborz
    #1333
    A WoTnál nem a játékosok egy csoportja kezdeményezte és csinálta a fordítást ?
  • Fenrir
    #1332
    Egy ilyen kaliberű játéknál tényleg nem nagy dolog, de egy ME vagy DA terjedelmű játéknál már nem. Az ME3-at már nem is honosították, holott az 1-et és a 2-őt még igen. Ugyanez a DA-nál is, a DA2 már nincs.

    Pusztán azért mert állítólag ebben a régióban nem hozott elég pénzt és nem érte meg lefordítani külön nekünk is.
  • Ry0K3N
    #1331
    Az egy másik dolog a bevétel hogy x mennyiségű játékosból mennyi vesz EU-n meg RU-n aranyat, a gazdagabb európai országok ójrójának biztos jobban örülnek mint a ruszkik pénzének meg a sok free játékosnak.
    De most mennyi befektetés egy ilyen lokalizáció? Szinte semmi, haszon több rajta.
  • Fenrir
    #1330
    Kérdezd meg a WoT topikban, hogy mennyien vannak az orosz szerveren. Biztos vagyok benne, hogy a WG nem a nyugat európai játékosoktól szerzi a bevételét.
  • Ry0K3N
    #1329
    Valóban nem de a WG vette a fáradságot és lefordítatta az összes európai nyelvre a játékot. Nem véletlen van annyi felhasználója amennyi. Ha csak angol meg orosz lenne mennyien játszanák?
  • Fenrir
    #1328
    Mi viszont nem vagyunk világnyelv, nagyon sokszor kimaradunk a lokalizációkból. Sőt, az a furcsa ha benne vagyunk egy játék indulásakor...
  • Ry0K3N
    #1327
    A lokalizáció megkönnyíti a népszerüsödést azt.
  • Torzonborz
    #1326
    Én is magyar nyelven játszom WoT-ot , ettől függetlenül meg tudom magam értetni másokkal még ha nem is beszélni jól ángliánus. :)
  • Fenrir
    #1325
    Most erre mit lehet mondani?
  • Nagydög
    #1324
    "Nem azzal van a gond, hogy az alapokat megértse, de a fejlődést, a mech fittelését a WoT-on szocializálódott emberek nem fogják érteni."

    Valahogy ezt most leszarom. Aki az MTV-bol szerzett 30 szavas angoltudassal nem boldogul el vele, az inkabb maradjon is tavol, mert ott nem a nyelvtudas a szuk keresztmetszet, hanem az ertelem. Mar bocs, ha kicsit szogletes a hozzaallasom!
  • [NST]Cifu
    #1323
    Egen, én is azt kérdeztem a Q&A-ban, hogy lesz a lokalizáció. Nem azzal van a gond, hogy az alapokat megértse, de a fejlődést, a mech fittelését a WoT-on szocializálódott emberek nem fogják érteni.

    No persze az is tény, hogy a standard mech-ekkel is el lehet boldogulni - de úgy is a játékosok jó része boat-ozni fog...
  • Ry0K3N
    #1322
    Ezt mond a world of tankosoknak, rengetegen magyar nyelven játszanak vele nem véletlenül pedig ahhoz aztán nem kell tényleg nagy tudás.
  • xblades
    #1321
    A világról elég az is, a játékról meg írunk mi, de ha tudsz magyar nyelvűt írd meg:)
  • Fenrir
    #1320
    A játék sem magyar nyelven van, 2012-ben azért illene valamilyen szinten az angol szöveget megérteni.
  • Ry0K3N
    #1319
    Jó de a sarna angol azt meg nem mindenki érti.
  • xblades
    #1318
    Támogatom, lehetne egy alap link pl. a http://www.sarna.net/wiki-re a világgal kapcsolatos kérdésre.

    -majd lehetne egy külön oldal szerintem ahol át lehet írni mindig a változtatásokat.

    -ezután fel lehet vinni:
    - a mechlabról amit tudunk
    - a fejlődés fáról amit írtál
    - a tonna, Critical Slot, Hardpoint, hűtés lényegét
    - a fegyverek főbb típusait
    - esetleg néhány rövidítés és berendezés leírását
  • xblades
    #1317
    Szerintem még nem ha arra gondolok amire te, erről még tudtommal nem írtak pontosan hogyan tervezik.
  • Nagydög
    #1316
    Es azt tudjuk, hogy hogyan kapcsolodnak az egyes jatekok a csillagterkephez?
  • Fenrir
    #1315
    A Federated Commonwealth-et Egyesült Nemzetközösség-nek hívják a könyvekben, szerintem mi is ezt használjuk inkább, hogy ne legyen belőle kavarodás.
  • xblades
    #1314
    Na csak azért is megkapom a véleményem kritikáit

    Tudom hogy kell, pénzes opció és ez némileg jobb mint a Wot-s ez is igaz. Nem is minősítem le emiatt a kiadót és a játékost aki fizet (én is közéjük tartozom, inkább ilyenre költök én mint havidíjasra) de a gazdag szülő h.lye gyerekét már igen, de ők is a játék részei sajnos. Itt jobban pofára esnek majd mint a Wot és hasonló játékban, ezt is megbeszéltük miért .
    Úgy néz ki nem lesz minden megvehető valódi pénzért (fejlődési fa, felszerelések), Xp valószínűleg majd valamilyen prémium fiók szerűséggel gyorsabban növelhető lesz.
  • Ry0K3N
    #1313
    Nem mondtak semmit a kalózkodásról (tudtommal) de a magában a világban elég sok kalózkodásra van lehetőség úgyhogy előbb utóbb biztos vagyok benne lesz erre is lehetőség a játék keretein belül.
  • Torzonborz
    #1312
    ááá most már sokkal okosabb vagyok , köszi .:)

    zsoldos élet mellett remélem némi kalózkodásra is lesz majd lehetőség :D
  • [NST]Cifu
    #1311
    Lehet lassan kellene egy FAQ. :)

    1.: Nos képzeld úgy, ahogy a WoT esetében, csak itt meg tudod venni bármelyik harckocsit, de hiába veszed meg a KingTigert, a jobb lánctalphoz, toronyhoz, löveghez XP kell. Na, valami ilyesmit képzelj el. Itt is el lehet érni bármelyik Mech-et, csak persze ki kell seggelni - és feltehetően a nagyobb / jobban felszerelt Mech-ek javítása, felszerelése olyan összegbe kerül, hogy azért már valós pénz nélkül eonokat farmolhatsz rá.

    Előzetes információk a fejlődésről.

    2.: Igen, a játékban lesz egy "területi" harc, amely a "nagy" csillagtérképen zajlik:



    Az alsó zöld terület a Kapellán konföderáció területe (Liao-ház), akik Kínai-Orosz háttérrel bírnak. Balra tőlük a Szabad Világok Ligája, egy amerikai demokratikus-szerű rendszer (Marik-ház), középen a két összeolvadt rész a Nap Föderáció (Davion-ház), egy leginkább a viktoriánus angliára hasonuló rendszer, amely egyesült a Lyrán Nemzetközösség (Steiner-ház), a XIX.századi német nemességi rendszerre hasonuló rendszer. A kettő együlését Föderációs Nemzetközösségnek nevezik. Jobbra fent a vörös terület a Sárkány, vagyis a Drakónisok (Kurita-ház), egy a II.Vh előtti és alatti rendszerhez hasonló militáns rendszer. A Kuritákból és a Lyrán területekből kivált legújabb rendszer a Szabad Rashalság Köztársaság, ami egy demokratiklus rendszer, a skandináv örökségre épülve (válaszott uralkodója Haakon Magnusson).

    Elviekben az öt nagy ház egységeiben is indulhatunk, illetve zsoldosként ahhoz csatlakozhatunk, aki megfizet. Hogy pontosan hogyan fog ez kinézni, még nem tudni...
  • Torzonborz
    #1310
    ööö
    1. : tehát ha meg is veszi nem tudja használni ? vagy nem 100%ig ?
    2. : terület harc lesz itt is mint pl WoT-ban ?
  • [NST]Cifu
    #1309
    Az MW 3.-ban emlékeim szerint nem voltak Hardpointok, a TT szabályait vették át. Az MW 4-ben voltak Hardpointok, ott viszont nem volt critical slot, helyette a Hardpointok mérete határozta meg, hogy mit rakhattál oda, és mit nem.
  • Cobra.
    #1308
    Nekem a mechlab ugyanolyannak tűnik, mint a 3-4-ben, tehát megvan a méret és típusmegötés a hardpointoknál. És ugyanúgy rakhatsz 1 nagy fegyver helyére 2 kisebbet (illetve ppc/ac20 helyére 3 kicsit).
  • [NST]Cifu
    #1307
    Roppant egyszerű:

    1.: Minden mechnek van egy fejlődési fája. Szóval hiába veszi meg, a fejlettebb alváltozatokhoz XP kell, ahhoz meg játékidő.
    2.: A játék "valós időben" követi a fejleményeket, a játékban 3049 május 8-a van, tehát jövőre jönnek a Klánok, és elkezdik megszállni a Belső Szférát. Ebből fakadóan szépen lassan jönnek majd a klános mech-ek és klános tech-ek. Szóval aki csak tud, felkészül arra, hogy iszonyú izmos klánok ellen harcoljon - vagy klános karaktert indítson...
  • Torzonborz
    #1306
    pont ezt a akartam kérdezni mert nem rég óta követem a játékot : ha egyből meglehet venni a legjobb mechet akkor a játékost milyen irányú fejlődés fogja lekötni ? mi tartja a játékban hosszú távon ?
  • Ry0K3N
    #1305
    League of Legendsben is megveheted pénzért az összes hőst és nincs ezzel semmi baj, ha jól tudom itt sem a meched fog fejlődni :)
  • xblades
    #1304
    OKé ez az.

    Pech csak felhoztad az egyetlen Op prém tankot , de ezt a hibát ők is beismerték.
  • [NST]Cifu
    #1303
    Nem látok különbséget a prém mech és a pénzért vehető mech között. Nem lenne hiper szuper mech az sem ha a Wot-ból indulunk ki.

    Az egyiket a F2P játékos nem érheti el, a másikat igen. Ez azért elég látványos külömbség.

    A Wot-ban egyik prém tank se jobb a saját tier-ben.

    Hát azért a Type-59 igencsak az volt a nerf előtt, és ma is ott van a toppon a Tier VIII. med.-ek között...
  • xblades
    #1302
    Nincs értelme a prémium mech-nek, mivel bármelyiket megveheted. A Wot-ban egyik prém tank se jobb a saját tier-ben.
  • XenHai
    #1301
    Szerinted ha simát lehet venni pénzért majd nem lehet prémiumot is.
  • xblades
    #1300
    Nem láttam MC lehetőséget mellette míg a mech mellet igen:)
    Nem látok különbséget a prém mech és a pénzért vehető mech között. Nem lenne hiper szuper mech az sem ha a Wot-ból indulunk ki.
    És attól még így van
  • Fenrir
    #1299
    Haha, csak ne emlegesd, nehogy bevezessék :D
  • [NST]Cifu
    #1298
    Ezt hol írták, hogy a felszerelés (fegyverek, heat sink, stb.) nem vehető meg pénzért? O.o

    A gazdag gyerek rohangálhat az elején Atlassal, de a gazdag gyerekeknek köszönhető, hogy a játék bevételt fog termelni. Nincs ezzel semmi baj, legalább nem olyan lesz, hogy pénzért prémium mech-et vehet...
  • xblades
    #1297
    Egy Atlas majd 10 millió egy Catapult meg majd 6 millió, de mindegyik mech megvehető lesz valódi pénzért, ez azt jelenti hogy gazdag gyerek már az elején Atlas-al (80 tonna feletti mech-el) fog rohangálni.
    Csak a felszerelések nem vehetőek meg valódi pénzért.

    Azt is néztem itt 20 perc lesz egy csata.
  • [NST]Cifu
    #1296
    MC = Mechwarrior Credit, ez az "arany", vagyis a valós pénzért vehető eszköz.

    PPC effektet lehet látni az Assault videóban a CPT-K2K-tól.

    De egy kicsit még alfa státuszban van, a fák nincsenek még rendesen megcsinálva (nem is dőlnek ki), a menük átdolgozás alatt vannak, stb.

    Egyébként az IGN-es szöveg alapján Június 30.-án jön... gondolom a béta...
  • xblades
    #1295
    Látom van tűzerő mérték is a hűtés mérték mellet.
    Az is egyértelmű hogy elég nagy számokkal mérik a CB-t. Mi az MC ?

    Mondjuk a Ppc, Gauss, és később a pulse laser grafikai modelljére kíváncsi leszek hogyan oldották(ják) meg.
  • xblades
    #1294
    Ez nyilvánvaló volt ha lesz akkor valami ilyesmi, van egy adott korlátozás és van egy egyesített is, akár csak a páncélnál.