6493
MechWarrior Online
  • Fenrir
    #1413
    Vagy gold :P
  • [NST]Cifu
    #1412
    Azt írták, hogy egyeseket nehezebb lesz megszerezni, mint másokat. Hogy lesz elérhető az XL Engine, DHS, stb. még kérdéses. Lehet, hogy event kell hozzá, vagy achievement, esetleg más... még nem tudjuk...
  • Ry0K3N
    #1411
    Ige ezt olvastam én is, nagyon kíváncsi vagyok hogy lesz ez ténylegesen játék közbe. Csak jöjjön már az open beta.

    #1410 akárhogy is nézzük canon, 3049-ben létezett mid csak nem volt elterjedt
  • BalMat
    #1410
    3049-ben érdekesek lesznek a gaussok, lb-x-ek, ultra ac-k, dhs-ek, xl engine-ek, ff armor, pulse laser-ek, stb...
    Persze érthető, hogy kell valami, amivel a kezdő klános gépeket meg lehet majd fogni, de ez még korai szerintem.
  • [NST]Cifu
    #1409
    Hát április 11.-én még ezt írták:

    MWO: Speaking of customization - which is your favourite 'Mech?

    [DION] I have to admit that I have always been partial to the larger assaults like the Atlas or the Awesome, but after running around in the Jenner these past few weeks, I think I have found a new friend.

    [COLIN] In term of customization, I would say Atlas. It is 100-ton Mech and has lots of options to customize.

    [STEPHEN] The Dragon.
  • Ry0K3N
    #1408
    MWO: Which has been your favourite 'Mech to use in playtests?
    [DION] As per the question before the last, I have become partial to the Jenner.
    [COLIN] Jenner. It moves so fast and it's hard to be targeted. :)
    [STEPHEN] The Jenner JR7-F. Enough armor to last a while in battle and fast enough to evade the big boys.

    Ez talán felcsillantja reményt hogy nem lesz assault dominancia mint a legutóbbi mechwar játékokban.
  • Bucser
    #1407
    Long Tom @sarna.net

    Heat 20
    Damage 25/15/5
    Minimum Range -
    Short Range -
    Medium Range -
    Long Range 30 Maps
    Tons 30
    Critical Slots 30
    Ammo Per Ton 5
    Cost (unloaded) 450,000
    Ammo Cost (per ton) 10,000
    BV (1.0) ?
    BV (2.0) 368
  • [NST]Cifu
    #1406
    LvL2: Mobile Long Tom @ TR 3025
  • Bucser
    #1405
    hát a long Tom eredetileg off board artillery volt (lvl1-ben)....
  • [NST]Cifu
    #1404
    A Commander skillek között említettek arty támadást illetve légi támadást, de az mégse az, hogy valaki fog egy Atlas-t, rápakol egy Long Tom-ot, meg 10 tonna lőszert, és a bázisról puffogtat az ismert felvonulási utakra...
  • Bucser
    #1403
    szvsz lesz arty képességként fejlesztve.
  • Masakari
    #1402
    Én se használtam sose az artyt csak néha napján mikor elborult az agyam :D am valóban elég fura lenne.

    Pulse laserre amúgy kíváncsi leszek hogy fogják megoldani,mert ugye a 4ben már jól volt ábrázolva hogy szaggatott sugárként jelenik meg,csak ugye nem 1 pontra koncentrálódik hanem 1 adott területet szór meg sugarakkal a célzószámítógép.
  • xblades
    #1401
    Akkor rosszul fejeztem ki magam nem Clan-os csak régtech.

    Bár a pulse laser :

    The technicians of Clan Wolf were interested in creating an improved pulse laser with extended range. Unlike their Inner Sphere counterparts, who simply pumped more energy into a standard pulse laser, the Wolf techs combined the best features of their Pulse and Extended range lasers to create the ER Pulse Laser family. The events of the Refusal War and the creation of Clan Wolf-in-Exile interrupted production.

    Tehát az igazit ők hozták be ER néven az IS csak fabrikált.

    Támogatom Cifu-t nem kell arty a játékba
  • [NST]Cifu
    #1400
    A Long Tom és a Thunderbolt arty cucc, már 3025-ben is volt, igaz a TR3025-ben még csak járműre szerelve szerepelt. Viszont én nem bánom, hogy nincsenek benne, ugyebár az arty cuccok több térképnyi távolságra lőhetnek el, szóval lazán átlőnék velük a pályát... nem kell az ide...

    Az IS-nek nem volt LB-X 20-asa 3049-ben, csak 3058-ban fejtették vissza a technológiát (ugyanúgy Ultra AC-ból is csak 5-ös volt ekkor).

    Az MRM nem klános, IS cucc, de az is 3058-as.
  • Masakari
    #1399
    fegyverekről egyébként:
    -Hiányolom a Long Tom-ot,LB 20-X AC,
    (MRM az klános cucc?bár nem mintha sokat használtam volna de brutál 1 cucc volt)
    ezeket csak a poén kedvéért említem meg,bár 1 találat se poénos bármelyikből :D

    am a kedvencem bent lesz szóval öröm bódottá van (LB 10-X AC)
  • Ry0K3N
    #1398
    "De a Pulse laser és az Er weapon nem Clan-os? "
    Nem, mindegyiket még a csillagliga idejében fejlesztette ki a hegemony csak lostech lett. Aztán előkerült a memóriakristály és sok technológia dolgot újra felfedeztek és hadrendbe állítottak 3030-3040 között. Ez alatt azt kell érteni hogy van létezik de nagyon ritka a reguláris egységek körében. Ezért van az hogy a könyvekben is még a régi típusokat használják a kláninváziókor.
  • Masakari
    #1397
    Arra egyébként kíváncsi leszek(és bízom benne),hogy élni fog addig a játék amég elkezdenek megjelenni a komolyabb gépek,amik a klánok megjelenésével kerültek kifejlesztve(pl IS omni mechek stb).
    Na meg remélem lesznek "történelmi" csaták is vagy valami hasonlók nem csak TDM
  • [NST]Cifu
    #1396
    A hangár 4 helyét nem lehet bővíteni mint a Wot-ban?

    Biztos hogy lehet, mert ezen a képen már 5. hely van:



    A videóban viszont Paul négyet említett.

    De a Pulse laser és az Er weapon nem Clan-os?

    A legtöbb klános tech elérhető az IS-ben is, csak gyengébb teljesítménnyel (pl. a Klános ER PPC (CER PPC) 15-öt sebez, 15-öt fűt, míg az IS ER PPC csak 10 sebez, de 15-öt fűt), vagy több helyet foglal (pl. a klános DHS egyenként 2 critical slot-ot igényel, míg az IS DHS hármat).

    A listában lévő cuccok megfelelnek a lore-nak, tehát igen, ezek a technológiák ekkor a klánok nélkül is elérhetőek voltak az IS-ben, hála az újrafelfedezett Csillagligás technológiáknak.

    Igazából 3067-től kezdődtek a durva klános / IS szakadások, amikor a Periféria is bekerült a képbe (pl. Rocket Launcherek), illetve speciális IS tech-ek jelentek meg (pl. Sub Nose PPC), illetve a klános Protomech-ek is dedikált cuccok, nincs párjuk az IS-ben.

    Persze megint a Lore szerint, mert én úgy 3055-ig tartom úgy-ahogy korrektnek a Lore-t, aztán durván elkezd szakadni az egész... Az ilyen "Heavy" lézerek, "XXL" fúziós reaktorok, "Rotary" AC-k, ATM-ek és társaik a szememben már csúnya önmegcsúfolása az egész rendszernek.
  • Bucser
    #1395
    1-el rövidebbre is lőtt az IS ER laser:)
  • Bucser
    #1394
    nem. Is-nek is volt Pulse lasere, csak asszem alacsonyabb volt a range, míg az ER laserek szintén több hőt toltak az arcba és a damage ugyanaz volt mint az alap lasernél. (míg a clanosok asszem magasabb ranget és magasabb sebzest kaptak a nagyobb hőért cserébe)
  • Ry0K3N
    #1393
    20? hűha akkor a magam 16 végigjátszásával le vagyok maradva
    legutóbb még mp3-al nyüstöltem, jó dolog hogy jobban adta a salvaget
    #1389 de nagyon is jól haladnak :)
  • Masakari
    #1392
    A pulse laser az nem,az volt az IS-ben is.
    Viszont az ER emlékeim szerint is klános cucc,egész pontosan a jobb célzószámítógép teszi lehetővé a lőtáv növekedését,ER ugyebár az "Extended Range". Jobb "targeting computer" meg a klánoknak volt:)
  • xblades
    #1391
    Én a Faq-t egy külön oldalra tenném mint mondjuk a Wot-nál. Azt lehet szerkeszteni akármikor :)

    Én is a több mech híve vagyok, nem azért hogy sok legyen egyszerre a hangárban hanem hogy legyen választék. De béta kezdésnek elég a 12.

    A hangár 4 helyét nem lehet bővíteni mint a Wot-ban?

    "gondolom a Gauss Rifle korántsem lesz olyan könnyen elérhető"

    Szomorú mert az a kedvencem:(

    De a Pulse laser és az Er weapon nem Clan-os?
  • Masakari
    #1390
    Bucser: a fanok a legtöbb mechet kimaszolják:P

    Cifu:tudod te is hogy voltak olyan helyzetek mikor a Yen Lo Wang nem állt a rendelkezésére és így kénytelen volt másik mechet használni;)
    Nem mondtam,hogy nem vagy az de a mecheket hörcsögölni kell befele :D meg ismered ugye a népszerű dalszöveget "még még még ennyi nem elég"!:)))

    am most 1 kicsit a wotra vissza térve,vannak olyan ismerőseim akiknek tonna számra áll a tank a garázsban,nem tudom minek...nekem ott az alap slotok bőven elegendőek.itt viszont nekem nem lesz elég az alap slot nekem az tuti!:) ugyebár ha úgy lesz mint wotban akkor az nem kerül majd pénzbe ha porosodik a paci:p
  • [NST]Cifu
    #1389
    A devek sűrűn akarnak haladni majd az updatekkel tartalom meg van bőven. Amin én meg meglepődtem hogy jöttek jöttek a bejelentett mechek és hogy milyen hamar viszontláttam őket gameplay videóban.

    10 Mech-et jelentettek be, és eddig az első öt tűnt fel a Gameplay videókban... Szóval azért annyira nagyon gyorsan nem tűntek fel. :)
  • [NST]Cifu
    #1388
    ne a regénnyel gyere mert annak ehhez semmi köze,másrészről meg tudhatnád hogy Kai csak a Yen Lo Wanggal megy:P

    Ehhez képest ugye az egyik legnagyobb győzelme egy Hatchetman-al érte el, nemdebár? :P

    De hangsúlyozom megint AZ IGAZI BT-SEKNEK(akik x éve imádják a világot olvastak x könyvet játszottak x BT játékkal) KEVÉS LESZ A 4 SLOT!

    Ezek szerint én nem vagyok igazi BT-s? Afene vigye el, pedig már azt hittem legalább ezt mondhatom magamról...

    és most nem a fent tartási költségekről beszélek hanem pl néha jó menni párat ritkábban használt de a játékos által kedvelt mechhel,és ehhez az kell hogy legyen hely ahol tárolod, hogy ne kelljen mindig megvenni ha épp kedved szottyan hozzá. nem tudom milyen megfogalmazásban írjam még le mire megérted mit akarok mondani:)

    Pontosan értem mit akarsz mondani, én meg jeleztem, hogy nem úgy tűnik az eddigiek alapján, hogy így fog működni a dolog. Nyilvánvalóan azért fenntartható lesz több mech is, és MW-ért vehetsz további slotokat is a hangárba (hiszen látható, hogy négynél több kocka is van ott, elsötétítve). De miután itt egy Mechwarrior szerepében tetszelegsz, ügyelni kell a pénzügyeidre is, egy kis szerepjáték elem, ha lehet így fogalmazni. Ha harcolsz, kapsz pénzt, pénzből vehetsz és fejleszthetsz Mech-eket. De nyilván nem úgy lesz belőve a dolog, hogy a pénznek ne legyen értéke, különben mindenki max.-ra fejlesztett mech-ekkel rohangálna. Éppen ellenkezőleg, mindenért küzdeni, dolgozni kell... Ez benne a szépség.

    Vagy gondolod, hogy a BT világában úgy szórták a Mech-eket, mint a konfettiket? :)))

    Amúgy a lőszer újra töltés szempontjából az energia fegyveres mechek nagy előnyben lesznek. Lehet itt valami mech+fegyver karbantartási költséget kellesz fizetni szerintem.

    Nem tudni még, de kétlem. A lőszerárak viszont láthatóak, és azért annyira nem tűnnek vészesnek a MEch-ek áraihoz képest.
  • Bucser
    #1387
    íőszintén? ZA Igazi BT-sek igazán tisztában vannak vele, hogy mennyire ritka egy Mech és nem mindenki rohangál velük ezért fognak ad1 vigyázni rá, ad2 szarrá optimalizálni őket, mert lehet, hogy egy 55 tonnás medium olcsóbban customolható rommá mint egy belépő szintű catapult ami az elején stock konfigban még akár kevésbé lesz eredményes is.
  • Masakari
    #1386
    A felszintezés részlet kérdés számomra:) én a mech4 mercset olyan 15-20szor vittem végig szóval ráérek:P

    a mecheket meg gondolom nem a bejelentés pillanatában teszik be a játékba így érthető hogy hamar szerepelnek gameplay videokban;)
  • Ry0K3N
    #1385
    Ez majd kiderül mennyi lesz de meglehet mire felszintezed az adott kedvenc mecheidet kapsz 10 újat :D
    A devek sűrűn akarnak haladni majd az updatekkel tartalom meg van bőven. Amin én meg meglepődtem hogy jöttek jöttek a bejelentett mechek és hogy milyen hamar viszontláttam őket gameplay videóban.
  • Masakari
    #1384
    Amúgy a lőszer újra töltés szempontjából az energia fegyveres mechek nagy előnyben lesznek. Lehet itt valami mech+fegyver karbantartási költséget kellesz fizetni szerintem.
  • Masakari
    #1383
    DHS: ezt nem tudtam,th az infot

    ne a regénnyel gyere mert annak ehhez semmi köze,másrészről meg tudhatnád hogy Kai csak a Yen Lo Wanggal megy:P

    De hangsúlyozom megint AZ IGAZI BT-SEKNEK(akik x éve imádják a világot olvastak x könyvet játszottak x BT játékkal) KEVÉS LESZ A 4 SLOT! és most nem a fent tartási költségekről beszélek hanem pl néha jó menni párat ritkábban használt de a játékos által kedvelt mechhel,és ehhez az kell hogy legyen hely ahol tárolod, hogy ne kelljen mindig megvenni ha épp kedved szottyan hozzá. nem tudom milyen megfogalmazásban írjam még le mire megérted mit akarok mondani:)
  • [NST]Cifu
    #1382
    Amennyire tudom, elveszteni nem veszted el, gondolom javítani / újratölteni lőszerrel kell majd, de hogy ez milyen metódus szerint fog működni, az még nincs tisztázva.

    A Carebearland azért üdvös, mert azért itt nincs olyan, hogy kapsz egy noobshipet úgy is, oszt szépen lassan megint összefarmolsz pénzt egy nagyobb mech-re.

    Ráadásul itt a WoT-hoz hasonló, max. 20 perces csaták lesznek, nem úgy van, hogy na, én most nem akarok PvP-zni, szóval nem vesztek hajót hónapokig... Itt bele van kódolva a játékba, hogy vesztesz, és az pénzbe fog kerülni.

    Persze lehet, hogy a contract küldetéseknél el is lehet veszteni majd a Mech-eket, és csak a Quick battle-kban lesz carebearség, még nem tudni...
  • Torzonborz
    #1381
    egyébként ha kilövik a meched akkor annak végleg kaput fittel együtt vagy kerbírland lesz és csak javítani kell álá wot ?
  • Ry0K3N
    #1380
    3025-ben még lostech az ERPPC-vel együtt de addigra szépen lassan használják megint. Engem is birizgált pár dolog a felszerelésekkel kapcsolatban hogy mit keresnek ott de mindegyik a helyén van 3048-ban.
  • [NST]Cifu
    #1379
    Nem, az IS-nek is van DHS-e, csak nem két, hanem három critical slot-ot foglal.
  • [NST]Cifu
    #1378
    4 Slot semmi? A BT világában tán mindenkinek ott pihent a hangárjában 10-15 mech? :)

    Elképzelem ahogy Kai Allard-Liao ott áll a hangár előtt és tördeli a kezét:
    -Na, mivel menjek ma harcolni, egy Atlassal? Egy Jennerrel? Vagy inkább vigyek egy Catapultot?

    LoL! :D

    Örülhetünk, ha az elején egy Mech-et fent fogunk tudni tartani. Nemhogy még bespájzolni egy rakatot. :)
  • Masakari
    #1377
    felszerelésből meg a double heat sink elég érdekes mert az ha jól rémlik klános felszerelés-.-
  • Masakari
    #1376
    Jó írtam,hogy lehet az,nem tudtam róla ez van.

    Hát pedig 4 mech/slot hidd el rohadt kevés.Aki igazán Bt-s az tuti bővíteni fogja mert 4 slot az semmi.

    a pálya és az emberek lehet nem lesznek mindig ugyanazok de 12 start mechnél nincs nagy variálási lehetőség és nagyon sok csata ugyanazokkal a mechekkel lesz lejátszva ami rohadt unalmas lesz nagyon hamar,taktika meg megtippelem hogy kb szinte mindig az lesz hogy frontálisan nekimennek egymásnak a csapatok és max néha lesz 1-1 ninja scout aki betör majd a bázisra foglalni.ennyi.
  • Ry0K3N
    #1375
    Azok szarok de nekünk van egy Flyingderbisünk aki lehet olyat alkot hogy senki nem kívánja a régit mert az új szebb lesz jobb lesz.
    Bárhogy is lesz én nem fogok fanyalogni az ő újradesignolt mechein legyen akármilyen is.
  • [NST]Cifu
    #1374
    Fegyverek és felszerelések a kijövetelkor:

    Ballistic:
    AC/2, AC/5, AC/10, AC/20
    LB 10-X AC
    Ultra AC/5
    Gauss Rifle
    Machine Gun

    Energy:
    Flamer
    Small Laser, Medium Laser, Large Laser
    ER Large Laser
    Small Pulse Laser, Medium Pulse Laser, Large Pulse Laser
    PPC
    ER PPC

    Missile Weapons:
    LRM 5, LRM 10, LRM 15, LRM 20
    SRM 2, SRM 4, SRM 6
    Streak SRM 2

    Equipment:
    Standard and Endo-Steel Internal Structures
    Standard and XL Fusion Engines
    Jump Jets
    Standard and Double Heat Sinks
    Standard and Ferro-Fibrous Armour
    CASE

    Artemis IV
    Anti-Missile System
    Active Probe
    ECM Suite
    Narc Beacon
    TAG


    Megjegyzik, hogy lesznek olyanok, amiket nehezebb lesz megszereni (pl. gondolom a Gauss Rifle korántsem lesz olyan könnyen elérhető, mint az AC/5).