7720
  • ToMM23
    #7480
    Sziasztok ! Nemtudjátok, hogy fel lehet telepíteni a Misery mod + Misery patch 2 -re az Atmosfear 3-at ? Illetöleg még annyit, hogy a magyarositás jol müködik-e igy ezekkel.. Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Mr_no_NaMe
    #7479
    Elég gáz. Bár a grafika nem is érdekel, nekem bőven elég lenne a játékélmény tuning, de ahogy nézem a grafikát és a textúrákat nem lehet kirobbantani belőle. Most azon gondolkodom, hogy felrakom a Shadows of Chernobylt, ott talán még van olyan modpack ami nincs agyontúráztatva grafikailag. Vagy nem tudom..
  • ozimak
    #7478
    Persze, magának a WIN7-nek elég a 2 giga, de ha játszani is akarsz akkor már édeskevés... Ezt még maga a Microsoft is beismeri. Ha játszogatsz sűrűn akkor inkább XP-t tegyél fel, vagy szerezz be még legalább 2 giga RAM-ot! De a proci és a VGA is elég gyenge sajnos... ezzel a kombóval csak régebbi játékokat tudsz futtatni játszhatóan(min.30fps). Szóval dióhéjban sajnos nem elég a géped...
  • Mr_no_NaMe
    #7477
    Na nekem 1 perctől a játékindítás alsóhangon 5-6 perc de lehet, hogy több.
    Ha kivárom, és elindul, akkor még legalább 3 percre befagy az egész, és csak utána enged tovább, és onnantól pár másodpercenként full lefagy a játék egy másodpercre, és továbbmegy. Elég idegesítő.

    Mikor megláttam, hogy a srácnak 10 másodperc alatt betöltött, majdnem lementem hídba.

  • Mr_no_NaMe
    #7476
    Winfos7 fut :/ Bár nem látnám, hogy annyira lassú lenne, szerntem gyorsabb mint az xp. (elvileg 1,5 giga fölött már nem lassulhat)

    Jó ezt bebuktam. Tegnap feltettem a complete modot, az sem jó. Ugyan úgy megy mint a misery. Nem tudom..grafikai tuning nélkül nem lehet ezeket feltenni?
  • ozimak
    #7475
    Sajnos pedig valószínű, hogy a géped kevés hozzá :( A VGA-d legalább 4-5 éves és csak 256-os :( A proci meg csak 2.0gHz-es :(
    Ajánlott konfig az alapjátékhoz:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Intel Core 2 Duo E7400 / AMD 64 X2 5600+
    2 GB RAM
    512 MB DirectXŸ 9.0c compatible card / nVIDIAŸ GeForce™ 9800 GTX / ATI Radeon™ HD 4850


    Szóval nem csodálom, hogy nem megyeget :( Sajnos a modok(főleg a Misery) feljavítják a grafikát és kicserélik a textúrákat. Ezáltal kb. az ajánlott követelmény lép elő minimumnak :( Ráadásul elég sok mod megköveteli, hogy "Full dynamic lighting"-ban futtasd a COP-ot. Tehát magas grafikai beállítások mellett, mivel arra optimalizálják a modokat és a textúrákat. Sajna a géped elég gyengusz :( És 2 giga RAM mellett remélem nem WIN7-et futtatsz :)
  • Mr_no_NaMe
    #7474
    na kipróbáltam a miseryt. Kb fél óra volt egyáltalán elindítani. Sajnos csak dx9ben tudtam elindítani. Lövöldöztem kicsit mászkáltam kicsit, volt egy nukleáris viharom is. Szerintem kurva jó lenne a játék, csak ne töltene fél óráig.

    Esküszöm, míg elindítom a játékot, és megkapom az irányítást 10!!! perc telik el. Hihetetlenül dög lassú, ráadásul swapel is mint az állat. 5 másodpercenként kimerevedik a kép egy pillanatra. Nagyon szarul megy a gépemen valamiért, pedig nincs annyira szar gépem szerintem.

    8600 GTS, E4400 Proci, 2 giga ram. Vagy mi itt a gond? Játszhatatlan sajnos a játék így.
  • Mr_no_NaMe
    #7473
    Értem. Minden világos! Akkor mindenképpen a misery az én modom :]

    Feltelepítettem a miseryt a patchel, de valamiért nem tudom a dinamic lightsot bekapcsolni. Folyton X-ray engine hibára hivatkozva kifagy. Kitörlöm az user.ltx filet, utána működik de elvesznek a beálíltásaim. Beállítom, utána megint kifagy. Wtf? Legújabb dx van fent :/
  • ozimak
    #7472
    A misery gyakorlatilag a legjobban kidolgozott és kivitelezett mod, ehhez kétség sem fér. Minden új benne, olyan mintha egy COP remake lenne. Viszont elég reális is. Már az elején ki kell választanod milyen kasztba mész(sniper,assault,stb.), ettől függ hogy milyen fegyvert, hogy tudsz majd kezelni, mennyire leszel gyors, stb. Egyben a legnehezebb mod is. A zombik ebben a modban rohadt erősek pl. :) Sokkal élethűbb az egész játék, mind grafikailag(mint azt a képeken láthattad) mind pedig játékmenetben. Tehát olyanoknak ajánlanám akik már végigvitték a COP-ot egyszer-kétszer de még nem unják az alaptörténetet, valamint szeretik a kihívásokat, szeretnek hardcore-ban játszani. :) Ha ezek igazak rád akkor 100% hogy tetszeni fog!
    Az SGM már inkább olyanoknak készült akik sokszor végigvitték az alap COP-ot, és már újra vágynak. Új fegyók, küldetések,frakciók, helyszínek,stb.
    Tehát szerintem először Misery aztán SGM és a többi :) Mindkettőhöz van azt hiszem Atmosfear 3.0 ami gyönyörű, élethű környezetet/időjárást/égképet/kitörést kölcsönöz a játéknak. Szóval te döntesz!
  • Mr_no_NaMe
    #7471
    Köszi :]

    Gondoltam rá, hogy felteszem ezt az SGM 2-es modot (7-8-9 lépésben), de ez a misery elég kidolgozottnak látszik.

    Talán még annyit kérdezhetek, hogy az SGM 2.2 és a misery között játékélményben mi a különbség? A fegyverek újak, vagy újra vannak modellezve? Most telepítem a miseryt, csak aggódom, hogy nem lesz elég ez az 1 modocska.
  • ozimak
    #7470
    Van még jópár mod válogass :) De ezeken kívül a többi már változtat a játékmeneten is(új küldetések/helyszínek/fegyverek). Tudom ajánlani még az SGM 2.2-t valamint a The Way to Pripyat modot! De van ott még sok. Nézd át a topikjukat, mindig benne van az angol fordítás is hozzájuk, mert általában ezek alapból orosz nyelvűek. Valamint van egy fordítás topik is amit Davideverett készített.
  • Mr_no_NaMe
    #7469
    Köszi!

    Complete lesz inkább ahogy nézem, mert ez a Misery úgy megdobja a grafikát, hogy szegény 256 megás 8600 GTS-em összeszarná magát.

    Bár a Misery 1,2 giga, ez pedig csak 800. Bár mindkettő mérete eléggé imponáló, nemsemmi ápdétek lehetnek benne. Alig várom már hogy játszak!

    Ezeken túl semmi egyéb amit érdemes lenne és működik egymással?
  • ozimak
    #7468
    Misery vagy Complete ezek nem változtatnak az alap küldetéseken, viszont mindent javítanak(legfőképpen fegyverek,időjárás,grafika,nehézség,általános balansz,hangok ). Ha igazi kihívást akarsz akkor Misery, ha csak javítani akarsz a játékélményen akkor Complete.
  • Mr_no_NaMe
    #7467
    Sziasztok!

    Kattogtam újra, hogy felteszem a Stalkert, és végül arra jutottam, hogy a Call of Pripyat lesz a SOC helyett.

    Milyen modokat lenne érdemes felrakni a legjobb bugmentesítés, és a legjobb játékélmény turbózáshoz? Régen én a nyers játékot játszottam végig és nagyon tetszett. De ennek legalább 3 éve. Azóta csak kijött pár modocska ami kiforrotta magát :]

    Olvasgattam a mizöriről, de én a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy mennyit, és miket kéne feltenni amik KIZÁRÓLAG csak javítanak a játékon és a hangulatán.
  • zmok
    #7466

    (Gyorsan kipróbálom!)
  • xFreex
    #7465
    Hy!

    Sajnos ez a probléma már a Clear Skyban is megvolt.
    A hibát a "correct ironsights alignment v1.1" mod orvosolja.
    Leszedheted innen: http://www.strategyinformer.com/pc/stalkercallofpripyat/mod/35674.html
  • Herold
    #7464
    Tuningolni kell, lehetőleg pontosságra, nem tűzerőre.
  • winky1993
    #7463
    Amúgy, azt nem tudja valaki, hogy, hogyan lehet a célzást pontosítani? mert egy csomó fegyvernél rosszul céloz az emberünk pl: az AK-nál fölé, a TRS301-nél is fölé valahol jobbra máshol meg balra fölé miezmááár?? tudom hogy ki lehet küszöbölni mert a Presky-ban jól céloz a fegyverrel!!
  • xFreex
    #7462
    Még nem az általad említett módban, de már részben utánanéztem másikban (atmosfear). Talán a következő megoldja a ködös problémát.
    Keresd meg a gamedata\configs\enviroment\weathers mappában a default_cludy.ltx-et és töröld.(Feltéve, hogy van ilyen a modban.) Elméletileg ez a fájl felelős a köd efektekért. Ha ez kevés akkor még megpróbálhatod törölni a [default].ltx-et is, de ez már nem bizti.

    Most csak ennyit tudtam összeszedni, pontosabb infóhoz már tényleg szükségem lesz a presky módra, mert a relikviás dologhoz látnom kell az artefacts.ltx-et.
  • genndy
    #7461
    Isten vagy, ezt a megoldást én is régóta kerestem. A crosshair törlésig el is jutottam, de az fn2000 fagyott. Most már ez sem lesz gond
  • xFreex
    #7460
    Szivesen.

    Kifelejtettem 2 fegyvert: 1. töröld még a wpn_crosshair_rpg7.dds-t
    ha még nem tetted meg.

    2. töröld a wpn_crosshair_fn2000.dds-t, de csak akkor ha bevállalod a következő lépéseket.
    a; Nyisd meg a gamedata\config\weapons mappában a w_fn2000.ltx fájlt notepaddal vagy wordpaddal.
    b; Keresd meg a scope texture sort aminek a végén wpn_crosshair_fn2000 van írva és módosítsd wpn_crosshair_g36-ra.
    c; Mentsd el. (Előtte azért csinálhatsz egy bizti mentést a fájlról.)

    Erre azért van szükség, mert az eredeti fájlok nem tartalmaznak az fn2000 optikájához tartozó textúrát, hanem a g36-os puskáét használja.

    A Clear Sky-os kérdésedre valami sejtésem már van, de először inkább leszedem a módot és abban utánanézek. Lehet, hogy eltart majd egy darabig. (Otthon most nincs netem, cégnél meg figyelik az adatforgalmat.)
  • winky1993
    #7459
    Köszönöm szépen, végre normálisan játszhatok, sajna a legtöbb mod-ba beletesznek olyan nagy hülyeségeket hogy csak na!

    Ha már ennyire értesz az ilyenekhez akkor figyelj:
    Leszedtem a clear sky-hoz a presky v0.47 alpha-modot és nekem rohadtul bejött, csak ebben is "hülyeségek" vannak pl: olyan idétlen időjárást raktak bele, köd akar lenni de úgy van megcsinálva, hogy nem ködöt látsz hanem átlátsz a dolgokon elég gagyi :P meg az relikviákat is teljesen elbaszták, beleraktak teljesen fölösleges relikviákat meg egy csomót kivettek belőle, ezeket szeretném kiiktatni, persze ha ezt is tudod
    Előre is köszönöm :D !
  • xFreex
    #7458
    Hát nem ígérek semmit. Mint mondtam időhiányban szenvedek. Főleg odahaza. Itt a cégnél még csak akad 5-10 percem. Azért majd átnézek.

    Ezt a "tisztában vagyok a dolgokkal" meg ja.(ha a saját gépem előtt ülnék)
    Okos ember más hibájából tanul. Nekem meg szinte mindent a sajátomból kellett.
  • Shield
    #7457
    Látom azért eléggé tisztában vagy ezekkel a dolgokkal, milyen jó lenne egy oldalon összeszedni ezeket trükköket. TSL16b ígérte a prohardveren, hogy hamarosan menni fog az oldaluk, de sajna eddig csak a kezdő oldal van belőle. Ők csinálták a fordításokat (Ficsoport). Ígérete szerint fórum lehetőség is lesz. És ott megfogjuk tudni beszélni az ilyen dolgokat.
    Volna kedved átnézni a prohardverre a STALKER topikokba? Sokat tudnál segíteni azoknak akik most élikát a STALKER világot.:D
    Pl. CoP. Szívesen látunk magunk közt.
  • xFreex
    #7456
    Hy!

    Ha nem tévedek akkor csak a gamedata\textures\wpn mappában kell törölni a wpn_croshair.dds-t a wpn_croshair_l85.dds-t meg a wpn_croshair_g36.dds-t.
    Nem kell helyette másik fájl. Az eredetit kell neki használni, ha gamedata mappában nem szerepel helyette más.
    Ha nem tévedek akkor ennyi elég kell hogy legyen, ha meg igen akkor már a system.ltx meg a wpn-es ltx eket is kell macerálni, de abba most nem mennék bele.
  • Shield
    #7455
    Jó kis mod, nem rég játszottam ki. Arra gondolsz amikor használod a távcsövet akkor ellátsz mellette?
    Nekem is kicsit furcsa volt az elején, de végül is nem rossz mert ha az ember kicsit többet időz a távcsővel való körbenézéssel, akkor így könnyebben észre venni a lopakodó ellent.
    A kérdésedre válaszolva: nem biztos hogy csak át kell írni, ha az gondod amit írtam akkor a képet is ki kell cserélni (dds) szerintem. Ebben csak az tud segíteni aki jól ismeri a fájlok felépítését. Ha végre beindul a ficsoport akkor talán könnyebb lesz a dolgunk ilyen esetekben.
    A súlyhatár átírásában tudok segíteni. A Complete után az Oblivion Lost 2.2-őt játszottam ki. Abban van telepátia és ott a páncélokon aktiváltam és a képződmények értékin változtattam. A Complete-ben is meglehet csinálni a páncél és képződmények értékeinek változtatását, ha úgy gondolod.
  • winky1993
    #7454
    Sziasztok, én leszedtem a shadow-hoz a complete 2009 modot, nagyon élvezem, de idegesít hogy a távcsöveknek a nézetét lecserélte egy nagyon idegesítő célzókára, konkrétan nem tudok vele rendesen célozni, valaki tudja hogy hol lehetne ezt kiiktatni bugolás mentesen? biztos a gamedata-ban van valahol a módosítás de én nem tudom melyik ebben kéne segítség!
  • Shield
    #7453
    Kordonból átakartam menni a mocsárba, de a pálya nem töltődött be többszöri próbálkozásra sem. Visszamásoltam az eredeti fájlokat és máris betöltődött a pálya. Úgy látszik nagy hangsúlyt fektettek erre a korlátozásra.

    Lost Alpha-ra én is nagyon kíváncsi vagyok, mert nagyon jónak harangozták be. Sajna a megjelenés várat magára.
  • xFreex
    #7452
    Az a helyzet, hogy jelenleg nincs rá időm + egy kicsit már bele is untam miután szétmódoltam meg leharcoltam vagy háromszor.
    De majd ha ismét szólít a zóna...
    Valójában a Misery 2.0-ra várok, de ki tudja, lehet hogy még előtte megint kedvet kapok hozzá.

    A SoC-hoz meg a Lost Alpha amit nagyon várok, de eddig minden release date csak kitolva lett, betartva nem.
  • chris jericho
    #7451
    Sziasztok! Kérdésem lenne: mikor elindítom a játékot azt mondja hogy az xray 1.6 engine leállt... mit csináljak?
  • Shield
    #7450
    A SoC-ot 2 verzióban kijátszottam, ott a faluban Szidorovics volt a kereskedő. A S.N.I.P.E.R.-ben a falu mellett levő katonai kordonnál van egy kereskedő. Azért még próbálkozok.
    Miért nem próbálod ki a játékot, élvezetes és ráadásul magyarítva van?
  • xFreex
    #7449
    Elfelejtettem, hogy Szakáll alapból csak élelmiszerrel meg relikviákkal kereskedik. Csak én írtam át annó, hogy ő is megvegyen mindent. Keresd meg a kordoni kereskedőhöz tartozó fájlt (Ez anno a SoC-ban és a CS-ben Escape trader néven futott, de hogy a modban mi lett a neve azt nem tudom,mert nekem nincs meg) és a trader generic buy résznél az összes "NO TRADE" értéket át kell írni olyanra min amilyen Bagolyé, és akkor ő is megvesz mindent. (előtte azért csinálj a fájlról egy biztonsági mentést)
  • Shield
    #7448
    Köszi a segítséget.
    trade_zat_a2_barmen.ltx (Ő Szakáll Zatonban) fájlon kívül a másik 3-at áttudtam írni, ebben a fájlban már nincs benne. De van hivatkozás benne a "zat_b30"-ra lehet, hogy Szakáll is így fogja megvenni a cuccokat. Sajnos kordonban maradt a cipekedés, mert nem hajlandó a kereskedő átvenni.
    Nagyon köszönöm a segítséget.
  • xFreex
    #7447
    Hy!

    A következő fájlokat kell módosítanod a gamedata/configs/misc/trade mappában:
    trade_generic.ltx (Ez a zóna stalkereit jelöli)
    trade_jup_b202_stalker_barmen.ltx (Ő lenne Hawai Jupiterben)
    trade_zat_a2_barmen.ltx (Ő Szakáll Zatonban)
    trade_zat_b30_stalker_trader.ltx (Ő Bagoly Zatonban)
    Ezeket a fájlokat sima worldpad-al szerkesztheted.

    Elméletileg ezt a sort kell módosítani bennük:
    buy_item_condition_factor = 0.8

    Alap esetben ez azt jelenti, hogy az eladni kívánt fegyvert vagy páncélt csak 80%-os vagy jobb állapotban hajlandó megvenni.
    Ha ez átírod - buy_item_condition_factor = 0.0 - ra akkor elméletileg a görbe rozsdás szeget is megveszi tőled.


  • Shield
    #7446
    Hello!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. A S.N.I.P.E.R.-rel játszom és azt a bosszantó dolgot szeretném kiküszöbölni, hogy nem lehet eladni a sérült fegyvereket. Lejjebb már volt utalás rá, de nem volt leírva pontosan melyik fájlokat kell átírni. Próbálkozom az átírással, de eddig csak fagyás volt az eredmény. Ha valakinek már sikerült, akkor legyen szíves segítsen. Előre is köszönöm.
  • Maximus4
    #7445
    Tudom,köszönöm!
  • ozimak
    #7444
    Jaj! A félreértések elkerülése érdekében: A sima és az ENOT edition két külön mod, tehát az ENOT-hoz nem kell a sima!!!
  • MrGringo
    #7443
    Köszi szépen a válaszodat! Megoldódott!
  • Maximus4
    #7442
    Köszönöm szépen!Ki fogom próbálni így.
  • ozimak
    #7441
    SGM 2.2 alap mod:

    Main mod:
    http://narod.ru/disk/42546842001.66d5d8204977a76d287ed3a9f72af8bc/SGM_COP_v2.2.exe.html
    Fix dated 19/03:
    http://narod.ru/disk/44014364001.008faabd489636d3eb8623fca9f089b1/SGM_2.2_fixed_19.03.rar.html
    Gun addon:
    http://www.mediafire.com/?qea99yxiqximime
    Gun addon patch:
    http://www.mediafire.com/?45ayqvhc45q9h3z
    translation:
    http://www.mediafire.com/?adr6xhy7ctkj912


    SGM 2.2 ENOT Edition(több fegyverrel):

    http://narod.ru/disk/46827446001.0405fd2084c709aae7ab226b8419fc9e/SGM%202.2%20Enot%20edition.7z.html


    Enot edition fix dated 11.05:

    http://sigerous.ru/go?http://rghost.ru/38044544


    Agroprom helicopter fix

    http://www.mediafire.com/?36jhs8b5q894jyc


    SGM 2.2 Af3 merge patch-ek:

    AF3 for SGM 2.2
    http://www.mediafire.com/?94pnv4dzi83r4le

    SGM 2.2 AF3 sky fix patch
    http://www.mediafire.com/?szzanlab86kapyr


    Absolute Nature 3 for SGM 2.2

    This was made by Cromm Cruac and adds the lite version to all new levels of SGM. The link is to his MODDB page and the download for it


    http://www.moddb.com/mods/atmosfear-for-call-of-pripyat/addons/absolute-nature-3-lite-sgm


    Enot edition home page:

    http://sigerous.ru/forum/15-3620-1&usg=ALkJrhiW8gIIfyuNHxixSWj_x0HTVk7mIA