7720
  • Kalash17
    #7280
    Köszönöm a választ.Az az igazság hogy már ezt is megpróbáltam, de csak egyszer volt olyan hogy egyszerre két fény jelent meg, akkor is átmentem mindkettőn...Egyébként általában csak egy jön elő...Na mindegy majd még arra nézek :)köszi
  • Loál János #7279
    Szépen sorban végig kell menned az oszlopok között, át kell menned az összes felbukkanó fényjelenségen, aztán oda kerülsz.
    Elindulsz, fényjelenség, teleport, megint mész, megkeresed a fényjelenséget, átmész, teleport, stb.

    Iszonyatosan tetszett az a rész (is).
  • Kalash17
    #7278
    Sziasztok!valaki esetleg tudja hogyan kell bejutni a szellőztető épületbe?A föld alatti járatokat már felderítettem, de mindig visszateleportál egy adott helyre, mielőtt a kupola alá érnék...egy idő után valami fura fényjelenség jelenik meg, itt-ott vagy amott.Igazából csak látni, nem sebez, nem érzékeli a megbütykölt detektor sem.Már mindent kipróbáltam, de csaknem akar beengedni...
  • ntex
    #7277
    Ezt próbáld meg.

  • lammaer
    #7276
    Gondolom ez nem olyan egyszerű hogy csak megváltoztatsz 2 betűt vagy egy sort vmi konfigban....
  • blackhard85
    #7275
    Szevasztok a s.t.a.l.k.e.r. call of pripyat misery mod -al szeretnék játszani már leszedtem a modot meg a patch 2 fájlt és az alapjáték is fent van. Csak nem tudom a telepítés menetét hogy kel e még patch hozzá, ha kell hányas meg ilyenek. Nagyon megköszönném hogy ha valaki tudna ebben segíteni.
  • Mazsola7
    #7274
    Sziasztok. SGM 2.2 probálgatom idáig gond nélkül megy. Az lenne a kérdésem valaki nem e tudja mit hol kelene ahoz át írni hogy ne zöld legyen az éjellátó vagy legalább kicsivel jobb legyen mivel tiszta hangyaháborus?
  • Kalash17
    #7273
    Ja bocsánat!Itt a fájl amit felül kell íratni!

    gamedata > configs > ui > ui_custom_msgs.xml
  • marcellalex
    #7272
    letöltöttem a játékhoz a complete mod-ot és működik de ha valaki úgy beszél velem ,hogy nem kell kiválasztanom ,hogy mit mondjak nos az a szöveg bal oldalt nem jelenik meg pedig be van állítva ,hogy mutasson minden feliratott
  • tutituti
    #7271
    kifagy new game után(steames COP-ra telepítettem).
  • lammaer
    #7270
    Hát belekukkantottam, főleg az augusztusi hozzászólásokba, de egyelőre nagyon félkésznek értékelik ezt a modot, pl davideverett irt ilyesmit. Ő az aki főleg az SGM-et teszi elérhetővé a nem orosz népek számára, tehát a véleménye nem hülyeség.
  • TOMSILENT
    #7269
    Ajánlom a figyelmetekbe ezt az igazán "retro" atmoszférát idéző módot!
    Degtratyev Story
    ) new location:
    Marshes (CHN)
    Cordon (CHN)
    Landfill (CHN)
    Agroprom (CHN)
    Dungeons agricultural industry (ERs)
    Dark Valley (CHN)
    Bar (PM)
    Amber (CHN)
    Military Warehouses (CHN)
    Ryzhy Forest (CHN)
    Limansk (CHN)
    Hospital (CHN)
    Radar (PM)
    Chernobyl (CHN)
    Dead City (build 1935)
    Generators (build 1935)
    + Call of Pripyat location
    It is planned to add the "Wild territory"
    Populated with all locations except Limansky, Rufus Woods, Radar.

    2) The new story tells about the events before Degtyarev entered Call of Pripyat
    Currently in vogue is present about 10 story quests (in beta 4) and 5 side. In the story of how describes Degtyarev looking for strange reasons survivor mercenary named Scar.

    3) a new weapon:
    Saiga 12 shotgun
    ak47
    fn_scar

    4) The new side quests

    5) The news of the death of stalkers

  • totya4
    #7268
    De akinek nincs kedve 800 oldalt végigolvasni, azok kedvéért a fájl neve.. :)
  • Kalash17
    #7267
    Ok, meg van oldva!Szóval az a kínja hogy a magyarítás felülír egy fájlt, ami kell a modnak.Tehát a mod, majd a magyarítás telepítése után a mod mappájából külön újra be kell másolni a kérdéses fájlt a megfelelő helyre.Ezután hibátlanul működik, magyarítással együtt

    (A belinkelt fórumon leírják hogy pontosan melyik az a fájl)
  • totya4
    #7266
    Pontosabban nem a magyarítással van gond, hanem hogy a modhoz magyarítást használtál, pedig az csak az alapjátékhoz készült. Szerinted van ahhoz a modhoz magyarítás?
  • Kalash17
    #7265
    Na megvan mi a baj.Nem az átírt értékekkel van baja hanem a magyarítással.Leteszteltem a játékot anélkül, és nem fagyott ki.tehát akkor meg kell találnom ezt a magyarítás javítást, de hol?
  • Kalash17
    #7264
    Na találtam itt valamit.Úgy tűnik nem csak én tapasztaltam ilyet:

    http://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/keres.php?stext=smrter&submit=

    Eastwood lentebb leírja hogyan kell telepíteni, de azt a magyarítás javítást nem értem
  • totya4
    #7263
    Meg kéne nézni hogy a mod tisztán, anélkül hogy átirkálnád okoz-e elszállást. Ha érintetlenül nem száll el, akkor nem tetszik neki valamelyik új érték.
  • Kalash17
    #7262
    Értem.És ezen nem lehet segíteni valahogy?Mert más meg azt írta hogy mekkora király mod!
  • HUmanHunter
    #7261
    nem tetszik az enginenek a modolás
  • Kalash17
    #7260
    Köszönöm, ezt már megoldottam.A S.M.R.T.E.R modot töltöttem le, és a kialakult Gamedata/config/weapons-ban húztam fel a fegyverek sebzését.A játékban is működik, a probléma az hogy néha kidob a játék és valami X-Rayel van a gond.Egyébként érdekesség hogy mindig a tűzharcoknál dob ki, legalábbis eddig úgy volt.
  • totya4
    #7259
    Van igen, adj linket valamelyik modra ami nagyobb sebzést garantál, meg egy mentésedet, ha úgy alakul kipróbálok egyet...
  • Kalash17
    #7258
    Köszönöm a választ Totya!

    Na de ennyire nem vagyok ám hülye!Természetesen elolvastam mindegyik mod leírását, ahol jóval nagyobb sebzést garantált a 20%-nál.A másik az hogy mindegyiknél a gamedata mappát kell csak a játék könyvtárába menteni, ezen pedig egyszerűen nincs mit nem érteni.Az fsgame.ltx-et módosítottam, ez volt az első.Az említett instrukciókat szintén kipróbáltam, kb 10 m-ről, és hála a nyomjelzős lövedéknek, és a kifröccsenő vérnek, szinte biztos hogy a rövid sorozat mindegyik lövedéke talált.:)

    Egyébként ezeket mind módosítatlan játékhoz töltöttem le, egyenként és nem egyszerre próbáltam ki őket.1.6.02-es patch van fent, de egyik modhoz sem írták hányas verzióhoz készült.

    Esetleg van más ötlet?
  • totya4
    #7257
    Ha egyik sem hoz javulást akkor valószínű csak te bénázol el valamit.

    De a stalker játékokban pont az a jó hogy kicsit realisztikus. Látványban is. Szimpla fps-nél lősz valamerre amerre kb. az ellenfél van és az már halott is. Itt kicsit célozni is kell, nincs mese :) Megfelelő fegyvert választani, lőszer típust változtatni (páncéltörő!). Állatokhoz nem ember ellen kifejlesztett fegyver kell, hanem pl sörétes.

    Egy modnál el kell olvasni mihez is van. Lehet olyat töltöttél le amit pont nehezíti a játékot :) Fontos a pontos verzió egyezés, tehát pontosan azzal a verzióval garantált a játék futása amire a modot készítették. Nagyobb modokkal (Sigerous Mod stb) és kisebbekkel is összeakadhat. Továbbá az sem mindegy mikor lép életbe a mod, lehet új játékot kell hozzá indítani, az is lehet, hogy csak új fegyver felvétele esetén sebez csak nagyobbat, esetleg újonnan felvett töltény esetén... stb, tehát el kell olvasni szépen az adott mod infóit, ha nem segít akkor hozzászólásait és ha van fórumát.
    Az is lehet hogy mondjuk leszedtél egy modot ami mondjuk +20% sebzést ad, ami működik is, csak épp észre sem veszed, mert te +200% sebzést szeretnél. Ha olyan fegyvert használsz aminek nagy a szórása, azaz kevésbé pontos, akkor hiába a megnövelt sebzés ha nem találod el az ellenfelet.

    Ha anélkül telepítgetted a modokat hogy a felrakottakat előbb leszedted volna, akkor a jóisten sem rak már ott rendet, célszerűbb egy tiszta könyvtárú reinstall...

    Írják minden modnál, de hogy bármi mod működjön az összes stalkerben át kell írni ezt:

    Change the $game_data$ line in fsgame.ltx to look like below:
    $game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\


    Kár hogy a Pripyat-hoz már elvileg nem jó a Smart Mod Manager, azzal egész egyszerűen lehet modokat telepíteni.

    Emlékeim szerint a CoP (alap) valami egészen bűnronda, a Clear Sky nagyon szép volt, most az eredeti SoC-al nyomulok és az is nagyon szép, bármilyen nyomorult 2D-ben szépnek látszó de 3D-ben ocsmány textúra pakk nélkül. Ráadásul deferred túró motor ide vagy oda, SMAA-val még élsimításom is van full dynamic lighting-nál...
  • Kalash17
    #7256
    Üdv!Köszönöm a választ.Nos megpróbáltam letölteni több modot is ami javítja a fegyverek sebzését és miegyebet, de sajnos vagy nem hoz semmi javulást vagy kidob miatta a játék.Esetleg tipp?
  • marcellalex
    #7255
    kösz sikerült
  • Marfy
    #7254
    A csomagolt fájlban lévő gamedata-t csak be kell másolni a játék fő könyvtárába.
  • marcellalex
    #7253
    találtam magyarosítást de hiába írják le ,hogy mit kell tenni ,hogy feltelepítsem de nekem ez kínaiul van nem értem egyszerűen nem tudják részletesen elmondani ,hogy erre katincsak mert hiába mondja ,hogy csináld ezt ha nem is csináltál ilyet vagy nem is tudod ,hogy kell tehát valaki segítsen nekem ha kérhetem
  • marcellalex
    #7252
    tud valaki 1.6.02 verzióhoz magyarosítás-t küldeni ?
  • #7251
    Gamedata mappa akkor "születik" ha valami modot raksz fel az alap játékra. Valószínüleg nem a sima gyári játékot írtad át anno, hanem valami módosítottat. Ez lehet az oka annak is hogy a fegyverek gyengébbek voltak (sose tapasztaltam, hogy gyengék lennének a fegyverek). Biztos valami nehezítő modot raktál fel. Az alapjátékban nem tudom hol tudod módosítani a fegyvereket, de majd egy hozzá jobban értő ember itt biztos leírja.
  • Kalash17
    #7250
    Sziasztok!Most kezdtem el a játékot és azt kell mondjam, nagyon tetszik!A játék azonban tartalmazza az előző két rész hibáját is vagyis hogy túl kicsi a fegyverek sebzése.Az előző két résznél a gamedata/config/weapons fájlban írtam át minden fegyver sebzését, azonbqan a Call of Pripyat-ban nincs ilyen mappa.valaki tudna segíteni hogyan tehetném realisztikusabbá a játékot?
  • zmok
    #7249
    Akkor nincs mese, telepítem az egészet.
    Látom, hogy Te csináltad a "magyarítást", köszönet érte!
  • ntex
    #7248
    Sajnos nem, alapból hozzá készült.
  • zmok
    #7247
    *modot :)
  • zmok
    #7246
    Sziasztok!
    SGM2.2 mod-ból külön csak a "guns" modoz tudnám használni?
  • #7245
    Akkor ez csak bemelegítés volt :) Nem baj, most fegyókból legalább fel lettem nyomva kicsit :)
  • ozimak
    #7244
    Én már a tizenvalahanyadik alpha csapattal végeztem :D Mindig ilyen cuccok vannak náluk,vagy még jobbak is! Pl. ilyen:


    Nem tudom mikor van vége de ha jól emlékszem a 2.1-ben volt egy limit,amit ha elértem(vezetők PDA-ja), akkor nem jött több. De itt úgy látom jönnek folyamatosan :) Ráadásul van egy mission amikor kimondottan az a feladat,hogy végezz velük. Na utána már speciális alpha csapat jön,azok vannak vagy 12-en :) RPG-vel szoktam megküldeni őket messziről,utána jöhet közelről az RPK ;)
  • #7243
    Lenne olyan kérdésem SGM 2.2-vel kapcsolatban, hogy ha el tettem láb alól az alpha squadot, akkor őket helyettesíti valaki? Respawnolnak?
    Csak mert éppen a Skvadoskról mentem volna a vérszopókat elgázosítani, amikor azt vettem észre, hogy a cső baloldalán lévő síkon a nagy szikla mellett, ami a fensík közepén van egy viszonylag nyílt terepen, ott várakozik guggolásban 6-8 stalker.Elfogott egy rossz érzés, hogy ekkora csoportban nem szoktak guggoló harci pózban mászkálni se banditák, se stalkerek. Be is bújtam a cső kezdeténél lévő betonpillér mögé, elővettem az SVD-t és megnéztem magamnak ezeket közelebbről is. Mikor láttam, hogy igen durván kommandós cuccban vannak és igen komoly fegyvereik vannak, amiket azelőtt nem is láttam, mentettem egyet és megelőző csapást mértem rájuk. Fejlövés mind1iknek, mikor láttam az üzenetet, hogy alpha squad members wounded, akkor már tudtam, hogy ők, azok. Módszeresen, egyenként leszedegettem őket, fejes, fejes után. Kb 10-12 lövés után már halottak voltak. Meglepően könnyen is végeztem a bandával, ezért is kérdezem, hogy ők mindig meg fognak találni váratlanul?
    Am hogy milyen csemegék voltak náluk, egy kép:
  • lammaer
    #7242
    Hát ez marhajó :D
  • Maxtreme
    #7241
    Biztos hogy az a golyó volt, és nem a madarak "bombáznak"? Chernobylba a sugárfertőzés miatt attól is meg lehet halni.