7720
  • KranaZoli #5707
    Már rég játszottam a COP-al. 1általám COP-ban van a karakterünknek árnyéka?! Nekem úgy rémlik, hogy nincs. Talán DX8-ban van, de DX11-ben Én nem emléxem árnyékra a karakterem körül. ?!
  • bgabor
    #5706
    Tedd fel a magyarítás modot, az éppen elég, az is csak a nyelv miatt kell.
    Amúgy nem kell moddolgatni, modok nélkül is a legjobb.
  • KranaZoli #5705
    Én már nem emléxem, hogy mod-al, vagy nélkül toltam legutóbb végig és abban is volt magyar. Ha mod volt, akkor a Complete. Bár nem vagyok benne biztos, hogy mod nélküliben is ne lenne-e ott magyar szinkron... ?!
  • TOMSILENT
    #5704
    Hiszitek vagy sem, nekem a shoc végén most toltam ki (reanimateddel) + magyar felirat és mikor a kőhöz megyek (monolit) magyarul beszélt:
    - Jöjj stalker meg leled a jutalmadat. vagy Csak egy kaphat jutalmat. Lestem nagyott szinkronosan mondom :D a shocba...
  • Ombika
    #5703
    Topikjat turtam anno, de en mar ugy szeretnem,h a legjobb modokkal, de keptelenseg eldonteni mik lennenek a legjobbak es attol meg nem crashel a gep,azaz nem utik egymast!? :O
  • bgabor
    #5702
    Hát csak rajta. Stílusában mai napig magasan a legjobb az Oblivion, szóval nagyon megéri játszani vele.
  • bgabor
    #5701
    Azért puszta előítéletek miatt nem kipróbálni egy kiválló játékot elég nagy butaság.

    Hidd el, bár az F3 tényleg nagyon gyenge volt, a New Vegast nagyon megéri kipróbálni.
  • kiborg
    #5700
    Hali!
    Naszóval az a bibi, hogy fent állok a pálya talán legmagasabb pontján (lent látható keret árnyékányak a jobb felső felén) ennek a keretnek egy része látható bal oldalon. Keretnek és varjaknak és embereknek van árnyéka, de nekem nincs :( Egyébként nem használok mod-ot. Végigvittem, de maradtam tovább bóklászni, képződményt gyűjteni, szórakozgatni. Kitettem célnak, hogy 1000000 pénzt gyűjtsek össze tök legálisan képződményekkel és fegyverekkel. Kb ennyi, élvezem a játékot tét nélkül.
    Kiborg
  • Ombika
    #5699
    Obliviont 1000 eve szeretnem elkezdeni es honositva is van raadasul!!
  • Drazse23
    #5698
    Talán a falban vagy? Abból gondolom, hogy pont előtted áll az egyik szolgálatos hapsi, aki amúgy a Rosztokba vezető út kapuját őrizné.

    Amúgy ha a spawn moddal szórakozol könnyen leeshetsz a talajon keresztül a grafikai hibába, vagy beragadhatsz a falba. Nálam már elég sokszor előfordult (főleg a Clear Sky-ban).

    Fiába jelenik meg a Fallout New Vegas, a Fallout 3 miatti csalódottságom miatt nem igen tudnak rávenni, hogy ezzel játszak. A Fallout-os haverom mondogatja mindig, hogy ebben már újabb fegyverek lesznek, több lehetőség is lesz és be lehet járni a még álló és működő Las Vegast. Az igazság ,hogy nemigen hat meg, érdektelen számomra.
  • mans
    #5697
    Melyik mod nem kavar be a magyarítás miatt?mert beraktam egy olyat ami a game elején ad több fegyvert meg töltényt,plusz cipelhetek millió kilót,csak kihalt tőle a game.Meg hol találok menedéket a vihar elől?térképen nem láttam.
  • lacinkacinka89
    #5696
    Ebben a módban csak a kereskedőknél lehet aludni. Matrac nincs! Amúgy már próbáltam az alvást, de semmi. :S
  • kiborg
    #5695
    Jó fele kapisgálsz :D De nem.
    Figyeld az árnyékokat és nézd meg, hogy hol állok és hogy mi hiányzik :D
  • Bulics
    #5694
    nemtudom, egy vezeték van?
  • Bulics
    #5693
    Próbálj meg aludni! Nekem anno a priboi story modban volt ilyen, én is úgy jöttem rá a megoldásra hogy konkrétan összeestem a fáradságtól..
  • mans
    #5692
    stalker

    itt a magyar stalkeres oldal,ahol a modgyártók is vannak,érdemes regelni oda,nekem a stalkerekkel még az a bajom hogy amikor kijön a game akkor a modkészítőknek kell mindenféle jóval bővíteni,mert a fejlesztők nem rakták bele.
  • KranaZoli #5691
    Számomra az F3 csak azért lett érdekes, mert FPS nézetben is lehet játszani. Hiába olvasok csak jobbakat az elődökről, nem érdekel. Csak sajnos Fallout3-ban és ahogy nézem NV-ban is, ez az idióta karakter korcsolyázás, mint mozgás kiábrándító.
  • lacinkacinka89
    #5690
    Előre is sorry az offért, de a soc topikot már nem látogatja senki, igy itt teszem fel a kérdést! Szval:

    http://kephost.hu/image-64EB_4CED9DCD.jpg

    Feltettem az új LURK modot a SoC-hez, de egy idő után ilyen lett a játék. Ez mitől van? És van e rá megoldás? Előre is köszi!
  • bgabor
    #5689
    Az "apjául" szolgáló Oblivionnal ellentétben az F3 igen gyenge lett, és a Stalker játékok szintjét sem érte el. Mindezt úgy, hogy az F3 simán futott, a Starkerek meg mindíg is akadoztak, szaggattak.

    A Stalker:COP egyértelműen a stílus királya, és a Fallout:New Vegas tudja eddig a legjobban megközelíteni.
  • Kotomicuki
    #5688
    Önmagában és a megjelenésekor, a többihez hasonlítva, még elmegy. De volt előtte 2+1 játék, amik lerakták az alapokat, amivel örökre nevet szerzett magának a játék. Nos, az elődökhöz képest visszaesés, ha nem vesszük hozzá a felmenőit, akkor erős közepes, a kornak megfelelő játék - ezért is jött a F:NV, mint kiigazítás a botlás után. (A nyerészkedők úgy gondolták, hogy a nagy név majd mindent elad...)
  • Ombika
    #5687
    F3 miert is nem lett jo? :O
  • bgabor
    #5686
    A Fallout 3-ban semmi. Sok lehetőség rejlett benne, mégse lett jó játék.

    Ellenben néhány hete megjelent egy új rész, a Fallout:New Vegas, ami nagységrendekkel jobb lett a Fallout 3-nál, olyannyira, hogy egy STALKER fannak kihagyhatatlan(mert nagyon hasonló a két játék). Remek időtöltés a következő stalkerig, feltétlenül próbáld ki.
  • kiborg
    #5685
    Hali!
    Újabb kép adag.
    Első: hogy a fenébe került a Monolitos a levegőbe ???


    Második: egy kis pihenő :DDD



    Harmadik: Aki megtalálja a hibát a képen, az kap egy smilet :D



    Üdv Mindenkinek és jó játékot.

    ui: hiába van meg a szervó upgradem, mégse tudok futni a gépágyúval(Zulu féle). Ez miért van ? Azzal nem is lehet ?

    Kiborg
  • Drazse23
    #5684
    Próbáld ki a spawn modot. Ebből több féle létezik, nem mindegyikkel van lehetőséged állatok, emberek berakására. Ha rákeresel találhatsz szép számmal, ezek nagyjából egy kaptafára készültek. Érdemes elolvasni a leírásokat, hogy melyikkel mit tudsz behozni.

    Gondolom ilyesmire gontoltál:
  • mans
    #5683
    Nekem a shadow of chernobil nagyon tetszett,csak untam hogy olyan nehéz volt,meg rohadt drágák voltak a fegyverek,sajnos csalással vittem végig,de inkább nem volt türelmem azért.a clear sky t elkezdtem,jó volt de már untam az egészet és abba hagytam.A fallout 3 is nagyon jó,voltak benne ötletek,ott csak a grafika volt ami kevésbé tetszett,de ugyan úgy megragadott mint a stalker,szóval mindenkinek más jön be.Az ismerős gyözködni nincs értelme,mert egy másik tucat ember meg a falloutra szavaz,Nálam kb döntetlen:)
  • mans
    #5682
    Tud valaki olyan modot amivel állatokat rakok a gameba?az első stalkerhoz volt régen,abba voltak nagymacskák meg mindenféle jóság.
  • KranaZoli #5681
    Stalker 2 már multiplatform lesz. :)

    S.T.A.L.K.E.R. 2 - amit eddig tudunk

    "A sorozatra a Fallout és a Half-Life volt a legnagyobb hatással" - jelentette ki Nikolsky. "Az FPS-ek fejlődésére azok a játékok vannak a legnagyobb befolyással, melyekben nem csak futni és lőni kell (lásd Medal of Honor és Call of Duy), hanem van bennük valami más, valami extra (például S.T.A.L.K.E.R., Fallout, BioShock). Ez a célunk a S.T.A.L.K.E.R. 2-vel is."

  • Drazse23
    #5680
    Köszi szépen a válaszokat!

    Lényegében azért tettem fel e kérdést, hogy megnézhessem, hogy a többi STALKER fan is idegenkedik az úgyahogy hasonló, de mégis másmilyen játékoktól. Úgy látszik én túl konzervatív vagyok ezügyben. Úgy voltam vele, ha Sandbox FPS, akkor a STALKER a No1. Jó, elismerem vannak/voltak hibái, de egyedi és semmi máshoz (csak a Fallout-hoz) nem hasonlítható játék. Talán arra is visszavezethetőek a Fallout 3-mal szembeni ellenérzéseim, hogy azt PS3-mon játszottam (így a kezelés is kissé szokatlan volt), míg a STALKER-ek mindegyikét (nyilvánvalóan) PC-n. Illetve még az is célom volt, hogy "verhessem az asztalt" haveromnak, lám mások is azt mondják, a STALKER bizony jobb, hangulatosabb, magávalragadóbb (és talán realisztikusabb).

    Tehát kijelenthetem, hogy nem született eredmény. Bár vannak eltérések és hasonlóságok, végülis mindkét játék egyformán jó. A hasonló érdeklődésű gamerek egyikben vagy másikban megtalálhatják a számukra legszimpatikusabb játékot (világot).

    Azért én továbbra is kitartok a STALKER mellett. Ha minden jól megy, akkor két év múlva egy újabb résszel gazdagodunk, melyben már javítják az előző részek kisebb-nagyobb hibáit is.
  • mascarun
    #5679
    Szerintem random!
    De az első pályaszakasznál keresd a fenyőtölgy anomáliában!
    Vagy ha van vegyél Szakál nál!
    Gondolom a katonának vinnéd!
  • highlander15
    #5678
    "Galacsin" nevű képződményt melyik anomáliában találhatok?
  • Kotomicuki
    #5677
    Sajna, olyan ládákban vannak, amik nem mozdulnak és szét sem lőhetők. :(
    A csővezetékre az alsó(bb) szikla volna a tippem, de mivel kimaradt az összes Lara-s játék, ezért nem tudok vele mit kezdeni. A Szervizállomáson ugyan volnának cipelhető dolgok, de ne mintha nem onnan kéne ugrani, mint azt én elképzeltem. :(

    A Fallout 3-nak a fílingje már messze nem olyan magával ragadó, mint az 1.-2. részé volt. Az FPS-kreálás belőle az nem volt jó ötlet, lásd a FoT (az "igazi" 3. rész) gyenge sikerét. A S.T.A.L.K.E.R.-t FPS-ként kaptuk, arra 5 rész múlva is úgy fogunk emlékezni - ha addig el nem szabják azt is.

    A fegyverkopás a v1.0000-n még nem volt - , se alvás, se kitörés: első rész, "gyárilag" lecsupaszítva - , ott csak a (kevéssé?) különböző fegyver-tulajdonságok - és a jól összerakott beszerezhetőségi lépcsők - miatt, váltott az egyén egyre jobb és jobb típusra, míg a CoP-nál már nem érzek akkora különbségeket a tulajdonságokban sem - a kopás is inkább csak a tuningolt vs. tuningolatlan között érezhető, számottevően, ill. már a legelején lehet nagyon "ütős" fegyvereket találni-venni. (JA2, B:E5 és 7.62 rendszerét jobbnak találom -> a fizikai, tényleges kopást megelőzi a koszolódás: ha nem takarítod ki a fegyvered, akkor koszosan hamar kopik.)
    A S.M.R.T.E.R. Mod 5-6 db "új" 5.56-s fegyvere szinte ua - jó, az FNC valóban használhatatlan, a többihez képest (Kopachi) - , így akár be se tették volna őket. A tulajdonságaik már, az adatlapjukat összehasonlítva a "régiekkel", meggyőzőek. De a AKSU+Cobra se olyan pontatlan, mint az az adatlapjáról leolvasható -> 0 a pontosság értéke, de középtávig fejlövések, rövid sorozattal. A SIG 551-552 és a HK G36C szinte ua, mesterlövészkedni lehet velük az Acog-gal, nagyobb távolságokra is.... Inkább legyen csak 3-4-féle, de érezhetően különböző tulajdonságú fegyver, mint 15 uo, amik csak a nevükben, és a hozzá használandó lőszer-típusokban különböznek egymástól - az MP5-nél azért érezhető, hogy páncélos alakok ellen szinte hatástalan, de a tulajdonságai a "lapon" szinte megegyeznek a többi gépkarabélyéval. :(
  • KranaZoli #5676
    Fallout 3-at Én is nagyon csíptem. De csak az F3-at. Láttam a régebbieket is, de Nekem az F3 tetszett meg az FPS nézet miatt. A kérdésedre nem 1xerű választ adni. Csak részben hasonlít a két game egymásra. Szerintem nagyobb a map és több szabadságot ad, mint a STALKER játékok. A történet nem kusza. Ahhoz képest, a ki is vagyok épp a STALKER-ben és mi a faxom is történik az outro-ban, inkább épp olyan, hogy a STALKER-nek van zizibb története.

    Azért sem 1xerű a kérdés, mert mind1ik mögött nagy számú fan tábor van. Mind1ik mod-olható, stb...

    Én megértem, ha vkinek bejön a Fallout 3 világa. Aztán ott vannak hozzá a szép számú kiegek is.

    Az sokkal inkább RPG, mint a STALKER. Viszont sokkal kevésbé FPS, mint a STALKER. :) Mivel jobban RPG, ezért több lehetőséged van a karaktered formálására. (nem csak külsőségekre gondolok)
  • Drazse23
    #5675
    Rég nem látogattam már e fórumot, de lenne egy közérdekű kérdésem:
    Egy haverom korábban nagy STALKER fan volt, nagyban tolta az első és második résszel is, de a tavaji évben átpártolt a Fallout 3-hoz. A csernobili Zóna eseményeit feldolgozó harmadik rész (ugye itt vagyunk most) már nem is érdekli és a korábbiakkal sem játszik már. Nekem a Fallout 3 nem igazán jött be. Kissé furcsán homályos kép, eltúlzott fegyverek, mutánsok és számomra átláthatatlan történet tarkítja, továbbá benne van az engem irrittáló időbefagyasztás. A hangulata egyátalán nem fogott meg. Persze izlések és pofonok.
    Az tény és való, hogy a Fallout 3 méltó vetélytársa a STALKER-nek, már maga a posztapokaliptikus téma miatt is. Na meg persze az is Sandbox rendszerű FPS.

    Szóval, mi annyira jó a Fallout 3-ban? Miben jobb, mint akármelyik STALKER?

    A kérdést ezen a topicon feltéve nem biztos hogy elfogulazlan válaszok születnek.
  • winky1993
    #5674
    Sajnos nem értek vele egyet. Mert ha pl van egy qurva jó stukid és elhasználódik (akkor ugye beragad) akkor szerintem jól jön hogy megtudod javítani, meg az alap tulajdonságain változtatni (pontosság, lőtáv, stb).
    De igaz a COP-ban túlzás ahogyan használódik a fegyver.
  • Tib
    #5673
    Ha látod a fegyvert, de nem éred el, akkor simán lődd le!
    ...bár utána javítani kell...
  • Bulics
    #5672
    Na igen, kicsit tulzásba vitték a kiegekben a fegyverek kopását. remélem a kettőben nem kell állandóan majd javítani. Nekem a shocban pl tetszett hogy nincs fegyverjavítás.
  • Kotomicuki
    #5671
    Az alapjáték FN2000-jének a megbízhatósága/"kitartása" nem tetszett nekem - hajlamos vok nem minden 2. lelőtt ellenség után szakembert keresni (pl. Pripyat-i átkelés, ott a labor, stb.). Ott egyetlen 5.56-s fegyvert használtam, a Lövész-féle SIG550-st. :)
    A Modban ezt simán veri, mindenben az általam leírt G36C ( - igazán megközelíthették volna a valóságot...), vagy a SIG551-552...
    A Kobrás AKSU-t sörétes helyett használom, középtávig amúgy is csak azt (Az AK sorozat 30-45-75 tárakat használ, míg az Abakan 40-60-st, a valóságban...). A G43 meg a Dragunov lőszerét eszi - ez ugyan ritka a játékban (Monolith és Freedoom használja csak), de nem is kell horror áron beszerezni, mint a Knight/HK-417-20"-ét, ami csak boltban kapható. :D
  • kiborg
    #5670
    Hali!
    Köszi az infót, én is így gondoltam, de a kerítésről mindig leestem, így azt gondoltam, hogy nem lehet rajta végigmenni.G36 nézőpont kérdése :P 100%pontosra fel lehet tuningolni, viszont az FN200-nak nagyobb a sebzése 90%pontosság mellett és ami nem hátrány, hogy célfelismerő rendszer van a távcsövében(upgrade után).Én személy szerint FN200 és Predatorral(sorozattűz mód után) nyomom (vagy a kezemben levő stukival) meg persze egy gaussal :D Űbereltem ? :DDD Alapjáték mod nélkül.
    Kiborg
  • Kotomicuki
    #5669
    Az épület mögé mész, ott felmászol a tartályra, ugrasz a kerítésre, azon keresztül a féltetős, legkisebb építmény tetejére (ugrás), arról futás+ugrással már el is éred a benzinkút épületének tetejét, ahol görnyedezel egy kicsit és már meg is van a kincs!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy üveg vodka, az oszlop mögött, és egy Stalker-ruha, az oszlopon - gondolom, hogy legyen mibe csomagolni az értékes nedűt, amíg Kardánnal meg nem itatod...


    Nekem meg a G36E kéne a csővezetékről, ill. a Szervizállomás különálló, nagy tartályának tetejére való elérés pontos leírása. Bár a G36C/AKSU+Cobra/G43 kombót nehéz űberelni, azt meg a hídon és a végén lévő bódéban összeszedem már a legelejénelején...(S.M.R.T.E.R. Mod)
  • kiborg
    #5668
    Hali mindenkinek!
    Zatonban kaptam egy rejtekhelyet de egyszerűen nem jövök rá, hogy hogyan tudok oda feljutni, hogyan tudom felfedezni. Tudtok segíteni ?
    Üdv és köszi: Kiborg