7720
  • Devv
    #5587
    Na! Elvileg innen le tudod tölteni.
  • High end PC #5586
    fel tudnád tölteni valahová?
    nagyon hálás volnék
    köszönöm
  • keysersoze
    #5585
    Azért tegyük hozzá hogy a SHOC-ban a játékidő jelentőps részét kiteszi a pályán belüli percekre lefagyások, amiket egy idő után az ember fejből tud hol vannak. Valszeg nem 1 részletben tölti be a pályát, valamint a hullák is ott maradnak láthatatlanul, mert idővel egyre tovább fagy ki a játék. Ez a kifagyós móka mind3 részben megvan, de a SHOC-ban a leglátványosabb.
  • Devv
    #5584
    Nekem megvannak a mentéseim.
  • High end PC #5583
    egyébként ha a jupiter üzemben már voltam meg egy halom vérszopót kinyírtam a föld alatt meg 1-2 küldit megcsináltam még, akkor kb mennyi volt még vissza a játékból?
  • High end PC #5582
    basszus, nincs valakinek egy savegameja?
    játszottam a játékkal nyáron több hetet, majd win7 újratelepítésnél véletlen nem mentettem le a mentésem, és odalett, most meg tép az ideg, hogy még egyszer nem állok neki...
    ááá
  • Kotomicuki
    #5581
    Ha már játszottál mindhárom résszel, akkor majd összeáll időrendben is a sztori. A fontosabb szereplők több részben is fel-fel bukkannak, amúgy különálló története van mindegyiknek és eléggé lazán kapcsolódnak egymáshoz. Így akár kezdheted ezzel is, csak azt kell tudnod, hogy ez a "befejező" rész, a három közül.
    Itt ugyan már kevesebb oktatásban részesülhet az elején a játékos, de nem is korlátozzák a mozgásterét egy 2x2-s szobára...
  • McCartman
    #5580
    nem jatszottam meg vegig egyik Stalker sem , csak beleneztem az elso reszbe anno.
    Kezdhetem rögtön a CoP-tal , vagy ajánlott lenne előtte végigvinni a ShoC-t is , máskülönben homályos lesz a sztori?:S
  • KranaZoli #5579
  • blackcalibra
    #5578
    1GB DDR5 5770-esem van.
    Köszi a jó tanácsokat!
  • KranaZoli #5577
    Érdekes mód inkább laggolások és töltögetések törik szét a STALKER játékokat nem is annyira az FPS.

    Amit Én javaslok CS-ra és COP-ra: Kiválasztani egy API-t. Nálad akkor DX10; de ha ATI, akkor inkább 10.1

    Kiválasztani a legnagyobb beállítást a menüből. Aztán a nap minőség az mehet magasra, kiváló.

    A nap árnyék az alacsony.

    SSAO nV-nél HBAO; ATI-nál HDAO. A minősége pedig közepes.

    Élsimítás esetleg 2x-es. A többi csúszkát felrakva max-ra sem lesz eget rengető változás a kinézetben. MOD-ok sokkal többet dobnak már rajta. CS-on már főleg!!!

    Azonban ha pl. CS-ban az ember a látótávolságot és megvilágítási távolságot felnyomja max-ra, akkor nem kevéssel kevesebb FPS. Látszati különbség szinte semmi.

    Szóval legnagyobb menüből, aztán nap magas; nap árnyék alacsony; SSAO közepes. Ahol kevesebb az FPS az nem a terep, hanem zárt helyek. Főleg ha sok a karakter...

    Nyomd ezt. Aztán majd utoljára a trilógia prológját a CS-t. Szerintem a CS igényli a legerősebb gépet. :D
  • blackcalibra
    #5576
    Igen, rosszul fogalmaztam.
    Jó lett volna ha még tartott volna.
    Feltettem végül, elég jól elfut DX10ben, habár én nem tudok 1280x1024 feletti felbontásban játszani(monitor), de minden maxon a legelején van vagy 50-55 fpsem.
    Most lesz kis fejlesztés, váltás DDR3-ra, 4 magos procira, hátha ad még pár fps-t, aztán egy HD monitor.
    Ezért kérdeztem, mire számíthatok a későbbiekben.
    Inkább akkor nyomom ezt, aztán ha végigtoltam rámozdulok a C.S-re.
  • KranaZoli #5575
    Rövid volt?!?!?! Akkor nem ugyanazzal a SHoC-al játszottunk. :) A leghosszabb STALKER a SHOC, a legnagyobb map-el rendelkezik, sötöbö. Én amikor másodszor játszottam végig, akkor is a közepétől már felgyorsítottam és inkább csak a fő szálra koncentráltam, de eldöntöttem, hogy még a télen nekifogok alaposan.

    Már hetek óta játszom a jóval rövidebb CS-al és tartok kb. a felénél a főszálnak, viszont teljesen bejárom a map-eket és keresem a rejtekhelyeket, csinálom a mellékküldiket és csak úgy bóklászom...

    Nem fontos végigvinni a CS-t. A CS a SHOC előzménye a COP pedig a SHOC folytatása. Szóval ha most kezdenéd a CS-t, akkor a kronológiában visszafelé haladnál. A SHOC-nak időben a COP a folytatása. (ezért is kezdtem Én most a CS-al. :)

    Milyen gépen?!

    A COP jobban optimalizált, mint a CS. A CS DX10 és DX10.1-ben igencsak megfogja a gépem még most is. A lényeg, hogy milyen a VGA-d. STALKER játékok VGA-ra építenek, a proci szinte mind1 milyen mellette. A COP-al Én DX11-ben játszottam, de sokak szerint nincs sok különbség a DX9-es és a DX11-es API között. Szóval attól függ milyen API-val akarod játszani és milyen felbontásban(!)

    DX11-ben nagy felbontásban magas SSAO-val néhol eléggé lezuhant annó az FPS-em. Nem kell Neki sokkal erősebb gép, szerintem DX9-ben, talán még DX10-ben sem, mert azért jobban igyekeztek, mint a CS-nál az Ukrán srácok.

    A lényeg, hogy nem feltétlen muszáj mindent max-ra pakolni. Értelmes beállítások mellett szépen fut. Magasabb beállítással meg több anomália és szinte zéró különbség. ;)
  • blackcalibra
    #5574
    Végignyomtam a Shadowot.
    Nagyon bejött, kicsit rövid volt.
    Próbáltam a Cleart, de az valahogy annyira nem jött be nekem egyelőre, érdekelne hogy mennyire "fontos"/ajánlott előbb a Cleart végignyomni még ez előtt a rész előtt?
    Vagy tök mindegy?
    Az egyébként elég szépen futott, ezzel mi a helyzet?
    gondolom ennek azért kicsit erősebb gép kell.

  • KranaZoli #5573
    Elérhető a 10.10-es Catalyst és a 10.10a hottfix

    Már nem egészen hot hír, de talán hasznos lehet. :)

    "
    S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat Benchmark:
    - Akár 7%-kal javuló teljesítmény egykártyás Radeon HD 5800-as konfigurációknál
    "

    Ilyenkor mindig bízom benne, ha a bench. profitál vmiből, akkor a game is. :) Igazán kiadhatnának már egy újabb foltot is hozzá az Ukránok. Semmi hír arról, hogy jönne újabb patch a game-hez?! Ez a 2db nem vmi sok. :(

    [OFF]
    Azért egy 6870-essel megnézném a játékot. :D Igaz, teljesítményben nem nagyon veri el, pontosabban hozza be az 5870-est, azonban a tesszellációs támogatásán és gyorsaságán viszont sokat faragtak az eddig megjelent 6850 és 6870 esetében. Fáj a fogam egy 6870-esre, s még olcsóbb mint egy 5870-es jóval!!! S egészen pariban van vele teljesítményben. Faszányos.
    [ON]
  • Devv
    #5572
    Köszi!
  • #5571
    Iaro 3D
  • Devv
    #5570
    Próbálgatok több képfeltöltő oldalt, de teljesen átméretezik a képeket.
  • Devv
    #5569
  • KranaZoli #5568
    Igen, a COP-é kell(ett).

    :)
  • TOMSILENT
    #5567
    Ja, bocs! Azt hittem hogy a cop-é kell...
  • KranaZoli #5566
    Köszi Uram! :)
  • mcmoha
    #5565
    r2_aa off
    r2_aa_break (0.800000, 0.100000, 0.000000)
    r2_aa_kernel 0.5
    r2_aa_weight (0.250000, 0.250000, 0.000000)
    r2_allow_r1_lights off
    r2_detail_bump on
    r2_dof -1.400000,0.000000,250.000000
    r2_dof_enable on
    r2_dof_kernel 7.
    r2_dof_sky 30.
    r2_exp_donttest_shad off
  • mcmoha
    #5564
    Ha az "UFO" fekete dobozat a tudosoknal kodoltatod ki akkor Senka eletben marad. ;)
  • Devv
    #5563
  • KranaZoli #5562
    A CS-é az Nekem is megvan, ezért kértem a COP-ét. :D
  • Bulics
    #5561
    Azt hogy csinálod? azt hittem hogy az a küldi tőled független.
  • TOMSILENT
    #5560
    Ez az enyém tessék... CS...

    r2_aa off
    r2_aa_break 0.000000,1.000000,1.000000
    r2_aa_kernel 0.5
    r2_aa_weight 0.250000,0.250000,0.000000
    r2_allow_r1_lights off
    r2_detail_bump on
    r2_dof -1.250000,1.400000,600.000000
    r2_dof_enable on
    r2_dof_kernel 5.
    r2_dof_sky 30.
    r2_exp_donttest_shad off
  • KranaZoli #5559
    Fijjugok

    Vki lenne olyan kedves és bekopipasztázná ide a user.ltx fájlból ezen sorokat a COP-nál?!

    r2_aa off
    r2_aa_break 0.000000,1.000000,1.000000
    r2_aa_kernel 0.5
    r2_aa_weight 0.250000,0.250000,0.000000
    r2_allow_r1_lights off
    r2_detail_bump on
    r2_dof -1.250000,1.400000,600.000000
    r2_dof_enable on
    r2_dof_kernel 5.
    r2_dof_sky 30.
    r2_exp_donttest_shad off


    De csak akinek olyan van, ami rögtön a game telepítése után generálódik. Ha már 1x törölte az ember és a game generálja le újra, akkor elqrja sajnos az összes STALKER a user.ltx fájlt.

    Össze szeretném vetni a DOF beállításait a CS DOF értékeivel. Ezért kellene.

    Szal csak olyan érdekel, akinek olyan a user.ltx, hogy felrakta a játékot és azóta az a user.ltx fájl van fent. A közben megtett 1éb módosítások nem problémásak. Csak akkor van gáz, ha vki pl. újrahúzza a gépét, nem menti le a user.ltx fájlt, indítja újra bármelyik Stalker verziót, az generál le user.ltx fájlt, csak épp elqrja a legfontosabb paramétereket, mint a DOF és nap(árnyék) beállítások.

    Remélem vkinek még van érintetlen user.ltx-je. :D

    Nekem most nincs fent a COP, mert a CS-al játszom és sajnos csak az első STALKER-ből van user.ltx backup-om. :(

    Köszi!!!
  • mcmoha
    #5558
    Mikor rajottem, hogy mar a CS-ben is szerepelt ugy inteztem, hogy elve maradjon itt is.:D
  • Bulics
    #5557
    Szenka már 3 éve alszik alszik.
  • Devv
    #5556
    hát ez hihetetlen...de balfasz vagyok...
  • Devv
    #5555
  • mcmoha
    #5554
    En ezt hasznalom.
  • Devv
    #5553
    Bár az utóbbit meg lehet nézni...vannak jó képeim egyébként...
    Jó bármilyen feltöltőoldalra felrakni a képet, aztán belinkelni?
  • mcmoha
    #5552
  • #5551
    Ez se:D
  • Devv
    #5550
  • Devv
    #5549
    hát ez nem jött be...
  • Devv
    #5548
    A topic nem halhat ki!