7720
  • KranaZoli #5867
    30 perces vidi.

  • KranaZoli #5866
    Találtam egy nagyon tudományos 5 részes Csernobil videót, de talán a 4. résztől kezdve érdekes lehet mert itt már vannak videók Pripyat-ról is...



    Ja, és magyarok készítették ill. az ottani munkájukról szól...

    Ez meg jó:
    :)

  • KranaZoli #5865
    Nevezd át az atmosfear-ben lévő LTX fájlt vmi rövidebbre, pl.: atmosfear.ltx

    Ezt másold be abba a mappába, ahol a user.ltx fájlod van. De ez előtte mentsd le, mert azt fogja felülírni. Indíts egy új játékot és így írd be konzolba, hogy cfg_load atmosfear.ltx

    Így jónak kell lennie. Azonban baromira el fúgja qrni a user.ltx fájlban lévő nap és árnyék beállításokat. Egy screenshot vele szépnek tűnhet, de nagyon sok lesz majd az árnyék anomália. Akkor sincs baj, ha az alap user.ltx fájlal használod. Azonban fehér felületek, stb... annyira vakítóak lesznek, hogy az minden lesz, csak szép nem.

    Nekem nagyon nem jött be.
  • kr1szmester
    #5864
    az normális hogy telepítettem az atmosfeart a leírás szerint és a konzolba nem engedi beírni hogy cfg_load user_atmosfear_desired_settings valamit kiír pirosan hogy (ez).ltx nem található vagy mi.
    új játékot kezdtem és Zatonban a föld eléggé fehéres. ez normális?
  • kiborg
    #5863
    Hali!
    Közben kipróbáltam :D
    Csak bemásoltam és műxik. Nagyon frankó, még egyszer köszi.
    Kiborg
  • mcmoha
    #5862
    A gamedata mappat be kell masolni a CoP konyvtarba, az ott levo fsgame.ltx-ben at kell irni a game_data sort igy: $game_data$ = true| true| $fs_root$|. Azt hiszem csak a ket true-t kell beirni, a false helyett.
    Folyamatosan eltunteti a szorny hullakat. (tan 24 jatekbeli ora utan?)
  • kiborg
    #5861
    Köszi a gyors reakciót.
    Ez csak az aktuálisakat tünteti el (és később újra le kell futtatni), vagy amelyik dögöt lelövöm egyből eltűnik?
    Szóval hogy műkszik? És mit kell vele csinálnom egyáltalán ?
    Kiborg
  • mcmoha
    #5860
    Van hozza egy apro kis mod. Mivel sehonnet nem lehet letolteni (legalabbis en nem talaltam) feltoltottem ide.
  • kiborg
    #5859
    Hali!
    Kérdésem lenne a tisztelt társaság felé.
    A játékot végigjátszottam és a végén maradtam a Zónában a feeling miatt. Már egy ideje csak szórakozgatok.. viszont azt vettem észre, hogy egy-egy nagyobb állatfalka feltűnésekor erősen beszaggat a játék.Ez csak a központban lévő épületnél van így, ott különösen sok a mutáns és dög.(ahol az X8as labor van) Hogy lehetne azt megoldani, hogy eltűnjenek a dögök hullái (mert borítva van velük a padló szanaszét mindenfelé). Olvastam, hogy a számontartja a progi a dögök hulláit is. (mondjuk érdekes, hogy a sztalkerek hullái viszont simán eltűnnek, de a dögök megvannak). Van erre lehetőség egyáltalán ? Hátha kicsit gyorsulna a rendszer, hiszen eleinte még nem volt ilyen gondom ezen a részen.
    Üdv és köszönet: Kiborg
  • w77d
    #5858
    hát ezért ártalmas a savas eső XXD
  • KranaZoli #5857
    Grat! Köszi!
  • lpmaskmancick
    #5856
    Régebben gondoltam az Aral-tóra hogy arról mintázhatták Zatont, nagyon hasonlítot rá.
  • Yaken666
    #5855
    Nálam ha savas eső van és kinn vagyok a szabadban akkor mindig kilép a játék. Így kénytelen vagyok mindig átaludni.
  • vato loco
    #5854
    Ha már Skadovsk, akkor a Sevchenko is érdekes sztori. Valószínűleg Taras Sevchenko, az ukrán Petőfi után nevezték el (róla egyébként sokmindent elneveztek, még a helyi lóvén is rajta figyel). A másik érdekesség hogy ez a csóka járt az Aral tengeren, pontosabban sitten "ült". Van is róla elnevezve ott egy Sevcsenkó öböl, és ha megnézzük a képeket, akkor kiderül hogy mi köze Zatonhoz. Zaton ugyanis nem más mint a kiszáradt Aral tenger, aminek sok köze nincs Csernobilhoz, csak az említett ukrán költő, valszeg a hasonlóan apokaliptikusan kinéző helyszín miatt került bele a játékba. Csernobil mellett is vannak ugyan otthagyott hajók, de azok vízben (folyóban) állnak, Zaton meg egy kiszáradt tómeder némi pocsolyával - vagyis pontosan a mai Aral tenger.
  • grimm13
    #5853
    Pár napja megint felraktam hogy újra tolhassam a játékot és gondoltam modolgatok és kipróbálom az AtmosFear 2 mod-ot :) és most szólok mindenki rakja fel bátran mert félelmetesen jó !!! van benne savas eső ami ártalmas meg hasonló dolgok a kitörések mellett és ezen felül még szép is :D
  • MBP Schaefer
    #5852
    Köszi , akkor felrakom!
  • Bluefire
    #5851
    naná h müxik
  • MBP Schaefer
    #5850
    Sziasztok!
    a steames verzióhoz is jó a magyarosítás? ( olyan olcsó volt hogy ezt is megvettem...
    Köszi,
    szevasztok.
  • lpmaskmancick
    #5849
    Relikviákban és egészségben gazdag és sugárzástól mentes újévet minden sztalkernek!
  • vato loco
    #5848
    Én controllerekben gazdag újévet kívánok. ^^
  • HUmanHunter
    #5847
    Relikviákban gazdag ,boldog új évet kívánok minden Stalkernek!
  • mcmoha
    #5846
    BUÉK
  • Bhalage
    #5845
    buékot minden stalkernek
  • mascarun
    #5844
    Én már megvettem a sugárázscsökkentő Vodkámat! xD
    Boldog Újévet!
  • Yaken666
    #5843
    Nem tud valaki egy olyan modot ami csak új fegyvereket ad a játékhoz és nem nyúlkál jobban hozzá?
  • KranaZoli #5842
    Ez tetszik!

    Neked is jobb évet, mint az idei volt!
  • Tib
    #5841
    Holnap nem tom hogy leszek, így...

    Relikviákban és muníció utánpótlásban gazdag, sugárzásban szegényes új évet kívánok minden STALKER-nek!
    Akinek egyéb kívánsága van, az látogassa meg a Wish Granter-t. :)
  • Yaken666
    #5840
    Most feltettm a REDUX-ot de mikor már betöltene a játék, kilép bug trap hibával.
  • Yaken666
    #5839
    Lehet írtátok már de azért megkérdezem, hogy az ATMOSFEAR mod meg a S.M.R.T.E.R. mod az kompatibilis egymással?
  • Drazse23
    #5838
    Jupiter üzem - rádió gyár
  • lpmaskmancick
    #5837
    Hát ez a Szkadovszk vicces volt. :D Amúgy a Jupiter üzem is létezik igaziból, asszem ott valami atomkutató intézet volt. http://lplaces.com/en/reports/61-pripyat Hasonló mint ami Mayak-ban volt, ami ott nagy katasztrófát okozott.
    Dicsak a kikötői daruk: http://lplaces.com/images/stories/pripyat/pripyat_281006_15.jpg
    Azt hiszem ezeket a helyeket igaziból is meg kéne néznem. Majd ha sok pénzem lesz, elmegyek egyszer Csernobilba és környékére. :D
  • KranaZoli #5836
    Persze, persze.

    Sőt a nagyobb épületek; vasúti pályaudvar mind-mind létezik. Én csak Szkadovsk-ra értettem. :)
  • mcmoha
    #5835
    Azert van ami letezik a valosagban is.

  • Drazse23
    #5834
    A Csernobil közelében lévő hajótemető, amit a játékban Zaton néven ismerhetünk.
    Zaton

  • Drazse23
    #5833
    A GTX580-as elméletileg DirectX 11 kompatibilis. Ha már telepítetted a DX11-et, akkor több dolog is lehet a hiba az oka.

    DirectX hibák
  • KranaZoli #5832
    Meg fogsz lepődni. :)

    Szkadovszk

    link...

    Nem kell mindent szent írásnak venni, ami a game-ben van. ;)
  • mcmoha
    #5831
    Bezzeg en csak a tavalyit talaltam meg.
  • HUmanHunter
    #5830
    Boldogot! Ez nagyon jó kép! :)
  • TOMSILENT
    #5829
    Boldog Karácsonyt! :D
  • lpmaskmancick
    #5828
    Amúgy a valóságban hol helyezkedik el pontosan a Szkadovsk és környéke meg a kikötői daruk? Ezeken a filmeken látni, de vmi térképnek meg pár fotónak örülnék.