7720
  • Shep
    #1947
    Akkor kitől szerezzek még lóvét, mert kellene még pár ezer :) Egyébként kinél érdemes kérdezősködni, hogy jön e Pripyatba, mert már kezdem unni, á jól hangzik ,de inkább nem, meg ha bolond lennék dumákat. Egyedül az állomáson a pultot támasztó fazon jönne velem ha vennék neki ruhát, de hát ő még kevés.
  • bgabor
    #1946
    Nem adnak munkát. Tényleg hülyeség, de ez van. Yar apóval elmehetsz egy sniper-küldire, és bizonyos esetekben fordulhasz majd hozzájuk, de ennyi.
  • Shep
    #1945
    És akkor, hogy lehetek valamelyik haverja?
  • mcmoha
    #1944
    Nem fognak munkat adni neked. Baratsagba kerulhetsz vagy az egyikkel vagy a masikkal ami elonyokkel jar. Amikor mar haver vagy valamelyikkel te fogsz nekik melot adni.:)
  • bgabor
    #1943
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A jupiter gyárkomplexumnak van egy nagy és egy kissebb része, mindkettőbe csak külön bejáraton lehet bemenni, egyikből a másikba nem.
    A kissebbik részbe úgy jutsz be, hogy a concrete bathtub anomáliától délre lévő rámpán felmész. Itt van egy nagy épület és három garázs. A nagy épület felső emelete tele van villámanomáliákkal. Itt kell végigkúszni, méghozzá nem sima, hanem mélygugolással(ctrl+shift alapból). A terem végében van egy szekrény, abban van a fine tools.

    Az Oasist illetően pedig nézd meg a videót a Youtubeon, (googlebe beírod: pripyat oasis, és az első youtubeos találat) mert elég nehéz lenne elmagyarázni.
  • Shep
    #1942
    Senki nem mondaj meg, hogy Yanov-ban mit kellene kezdenem ,hogy Duty, vagy Freedom emberei adjanak munkát?
  • Tib
    #1941
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    madmanic említette a Pripyat >> "book store" melletti lapos épületet. Az emlékeim szerint a Department store (a térképen be is van karikázva). Ott lehettek az "egereid" Én itt megtaláltam a kalibráláshoz szükséges egyik készletet, csak be kellett mennem a legbelső szobáig és onnan le...
    Valamint én is említettem egy másik lelőhelyet: Pripyat >> középen, fent (kórháztól egyből északra) egy kocka épület (tele elektromos anomáliával) felső szintjén egy 1db "csuklyás manó" társaságában.

    Ezek az infók bőven elégségesek a megtaláláshoz...
  • RoyalPredator
    #1940
    Ja hogy... értem. Enchanced az még nem veles.
    Akk viszek 3 Velest a tudósfaszinak. De jó h erről nem mond senki semmit.
    Mellesleg hol van a fine work tools, mert ahol mondtátok nem találtam. Yanovba és Creekbe kéne nekem.
    Jah viszont elküldtetek oda ahol 5 manócska terrorizál, és kisegerek tépnek szét, nagyon köszi, igazán jófej stalekrek vagytok:D

    Oázis merre vaaan azt keresem már mióta, de senki nem mond értelmeset, vagy amivel kezdhetnék is valamit.
  • KranaZoli #1939
    Megtaláltam.
  • KranaZoli #1938
    Áhá, ez lesz az. Majd megkeresem. Tudom melyik anomáliára gondolsz, de a nevét fejből nem vágom. Köszi!
  • Tib
    #1937
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Joker csontváza Creek-ben van, a furcsa kupola alakú ágak alatti anomáliától (ami a benzinkútnál a hasadékba esett autótól nyugatra van) délre van. 2 nagy kő és a csontváz majdnem egy szabályos 3 szöget alkot.
    Vagy mondom így: Creek bal alsó sarokától picivel feljebb.

    Ettől jobban nem 'tom leírni, mert fejből nem jut eszembe egy közelben lévő hely pontos neve sem...
  • KranaZoli #1936
    Amit most nem lelek újra:

    CREEK-ben Cardan az iszákos műszerész ad egy küldit, hogy szerezzünk infót Joker-ről meg egy másik arc-ról. Nem emléxem a névre, B betűvel kezdődik.

    Első alkalommal tok véletlen találtam meg a tetemeiket. Most is tök véletlen találtam meg a B betűs arc tetemét, de Joker csontvázát nem lelem. :(

    Nem tudja vki, hogy hol is van pontosan?! Asszem vmelyik anomália közelében volt. De már nem emléxem. :(

  • KranaZoli #1935
    Hallgassatok zenét is néha.

  • Shep
    #1934
    *ahhoz
  • Shep
    #1933
    Mit kellene ahoz csinálni ,hogy a duty-s vagy a freedomos fazon adjon valami munkát?
  • Shep
    #1932
    Kösz.
  • mcmoha
    #1931
    Ugorjal.:D
  • Shep
    #1930
    Lejutottam az oázisba és ott van az oázis szíve, de hiába írja ,hogy üssem a gombot a félvételhez, mégsem tudom felvenni ez mitől lehet?
  • saca79
    #1929
    nem veles kell hanem swarog detektor!!!azzal látod csak amit kell!
    így műkszik
  • RoyalPredator
    #1928
    Köszike. Majd lecsekkolom őket.
  • madmanic
    #1927
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pripyatban book store mellett van egy lapos épület, annak az alagsorában van az egyik
  • Tib
    #1926
    Fájn túlzt én Pripyat-ban találtam: középen, fent (kórháztól egyből északra) egy kocka épület (tele elektromos anomáliával) felső szintjén egy "csuklyás manó" társaságában.
    Aki tud, osszon meg másik lelőhelyet is... szívesen venném én is
  • RoyalPredator
    #1925
    Snorkos sztájl. Srác nem hozott szűrőt...

    AMugymeg. H a francban van precíziós v milyen tools, amivel az utolsó fejelsztéseket is tudom nyomatni?
    Mellesleg mi a frászt kell csinálni a vízhűtőművnél, mert magasan van az amit vizsgálnom kell és veles semmit se lát. Én még szabadszemmel se...
  • mcmoha
    #1924
  • KranaZoli #1923
    Végére nem kellett volna a COP-os intró.
    De lehet, hogy még folytatja majd a megalkotója.

    Tetszik. Kúrva jók benne az arc mimikák.

  • saca79
    #1922
    gázálarc szelence nélkül mi van ha rád dobnak egy C.S gránátot? Van még mit fejlődni....
  • saca79
    #1921
    na én is ezt szajkóztam az elején de senki nem akarta nekem elhinni hogy odakint szarért meg lehet venni a játékokat!! majdnem kitiltottak innen!!Beregszász-ban van egy Beregovo Center nevű pláza vagy mifene ott vannak jó kis boltok! CD Film Játék minden első kettő magyar nyelvüek is játékok csak orosz ukrán meg egy csomó szláv nyelvezetű de hát magyarítást vagy angol fordítást meg simán le tod szedni hozzá!!Vámot az ukránok leszarják ha meg nem nagy tételben hozol (tartályládával)a magyart sem érdekli!!
  • RoyalPredator
    #1920
    Ittvok én:

    Még sok minden változni fog, és lesz nyári felszerelés is...
  • KranaZoli #1919
    Ha jól értem, akkor Ti fordítjátok az egész játékot. Full + videók felirattal.

    NightVision-ék nem tudom, lehet mindent csak nem lesz feliratozó MOD.

    Pöttyet fáradt is vagyok, bár igyekeztem összeszedni Magam de ffi-asan bevallom Nekem ez még kicsit kusza. Biztos az Én hibám!

    Ennyit mond a Controller?! :O
    Épp most gyilkoltam le. :D

    Azt majd honnan lehet megtudni, hogy a munkátok gyümölcséhez hozzá lehet férni és hol?! Ofkórz angol, vagy magyar nyelvű...

    Asszem addig nem kezdek bele ebbe a kézi leszedegetésbe ui. most már szinte teljesen túl vagyok újra CREEK-en, ezt már végignyomom újra. :D

  • mcmoha
    #1918
    Milyen udvarias a controller, magázodik.
  • TSL16b
    #1917
    Ha belenézel a fájlba, van egy "View raw file" link a jobb oldalon, azt érdemes jobbgombbal menteni.

    Ez a S-CoP Translation Team projekt, ami a legelső gépi angol fordítás (Bear English) kijavítására szerveződött, és menet közben felmerült, hogy nem ártana feliratozni a jeleneteket. Mivel annak idején a S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobylhoz is hekkeltünk feliratot, felkérésre bekapcsolódtunk a fejlesztésbe, és ennek eredménye a jelenlegi állapot.

    Az orosz eredeti szövegek angolra fordítva és kijavítva, a Tagaziel-féle FULL Transla(i)tionből is vettünk át, az oroszok kijavították a benne lévő marhaságokat, és a feliratozandó hangok szövegét is leírták oroszul és angolul (az angol még nincs meg mindhez, ezért nincs kiadva az egész). A feliratozott hangok a játékmotoros jelenetek, a videóbejátszások, a rádióüzenetek és az NPC-k hangjai közül kerülnek ki, tehát nem mind, de sok kap feliratot, olyan nyelvűt, amilyen a rendes párbeszéd-ablakokban megjelenik (orosz, angol, magyar, stb.). NightVisonék (valószínűleg a FULL) angolból fordítják magyarra, a ·f·i· csoport (ezek mi lennénk) a S-CoPTT angolból, feliratozással.

    Szóval lesz felirat a helikopter átvizsgálásakor, meg az irányító barlangjába lépéskor ("Hallja Tűnnyöninnen").
  • KranaZoli #1916
    Próbálkoztam volna letölteni a fájlokat, de vmi nem okés.
    Ha bal egérrel kattintok pl. a localization.ltx fájlra akkor szépen látom a tartalmát, de ha jobb klikk és "hivatkozás mentése másképp..." akkor ilyen állományokat tölt le:

    "
    <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
    <ht.......................................
    "

    Mit rontok el?!
  • KranaZoli #1915
    Akkor most mi tegyünk?!?!?! :)
    Én már kezdem elveszíteni a még fel sem vett vonalat. :D

    Ti csak a videókat fordítgatjátok és látjátok el ilyen feliratozó MOD-al, vagy Magát a játékot is?! (vagy ez utóbbi NightVision-ék?!)

    Ill. az még okés, hogy bemásolni a \gamedata mappába, de az fsgame.ltx fájlban nem kell semmi mást átállítani?! Elég Neki annyi, hogy a ez a gamedata mappa engedélyezve van?!

    És akkor ez most angol feliratos videót; videókat szül, vagy magyar?!
    :D

    PS:

    Kúrva jó, hogy most nincs egyetlen videós mentésem sem. :)
    De azon nem múlik, mert kezdek egy új játékot és ha jól értelmezem, akkor pl. az első helikopáter vizsgálatnál kellene látnom angol, vagy magyar feliratot a videó alatt.
    Hm?!


  • TSL16b
    #1914
    A (trunk\)gamedata mappát kell bemásolni a játék mappájába, ahogy ez a modoknál szokásos. Bulicsnak is szól!

    A feliratozó közel áll a teljes állapothoz, a feliratok angol változata még nem teljes. A magyarítás is jól áll, hamarosan szidható lesz, mint a múltkor a SoC-hoz való.
  • KranaZoli #1913
    Hát okozzon is, okozzon is. :)
    Sőt legyen szíves meglepetést okozni. ;)
  • mac100
    #1912
    Kitudja Zoli a fordítást készítő személyes jó barátom és szerintem okozhat még meglepetést :D
  • KranaZoli #1911
    Hát azzal nem tudom, hogy teljes mértékben dűlőre lehet-e jutni, de a csíkosság az eltüntethető. Csak esetleg olyan árnyék problémák maradnak, mint ami a lentebb linkelt oldalon is van, hogy a ház falán látszik az árnyék...
  • SaGa
    #1910
    Ukrán...
  • KranaZoli #1909
    Csíkok ellen próbáld ki ezt a user.ltx fájlban:

    r2_sun on
    r2_sun_depth_far_bias -0.00002
    r2_sun_depth_far_scale 1.
    r2_sun_depth_near_bias 0.00001
    r2_sun_depth_near_scale 1.
    r2_sun_far 180.
    r2_sun_near 20.

    r2_tonemap on
    r2_tonemap_adaptation 1.
    r2_tonemap_amount 0.7
    r2_tonemap_lowlum 0.0001
    r2_tonemap_middlegray 1.

    A tsm szekció is mehet ON-ra, de azt most nem lelem a NET-en és nem vagyok a gépem közelében. Így Nálam nincsenek csíkok. Sok helyen láttam ugyanezt r2_sun_far 100.-as értékkel és Én is kúrva sokat baszakodtam főleg az ukrán verzióval, hogy jó legyen de vmi árnyék probléma mindig volt. :(

    De akkor még erről a r2_sun_far 180. értékről nem tudtam. Ez az 1.6.0.1-es német verzió telepítése utáni első user.ltx fájlból való. Ha leveszem 100-ra, akkor megy úgy van csík, ha zoom-olok a puskával. De 180-as értéknél nincs probléma.

    Egyébként az oldalon van jútyúb videó, ahol konzolban állítgatja az árnyék bug-ot. Szal ott is lehet próbálkozni...

    PS:

    Melyik verzióval játszol?!
  • SaGa
    #1908
    Igen, a gépem, ezen fut a COP és maxra húzva "csíkos" a talaj. Más gond nincs vele, a dof tökéletes, a sebesség megfelel.