7720
  • Tib
    #2067
    Rendes orosz 1.6.00 verzió, erre meg rátoltam a rendes orosz v1.6.01 patch-et, + angol vagy magyar felirat és végre már fut is!
    A futtatási probléma elhárításáért köszönet berczely-nek :)

    Így nem kell legalább a német install, orosz hang vissza, stb-vel bajlódni :)
  • Tib
    #2066
    Lenne a WAREZ részben egy kérdésem az v1.6.01-et használókhoz
  • Tib
    #2065
    Ha a sugárzás a a "néma tűz effekt", akkor a csavar a "befulladt gránát" lehetne, csak a textúra különbözne
  • RoyalPredator
    #2064
    Jó=) Lényeg, hogy valahol mégis kontatibilisek egymással, ergó azt a szerelékes megoldást elvileg bele lehet tenni lazán.
    Jah sés FarCryban van még távcső is:D
    Csavar nincs de megoldható.
  • sas2007
    #2063
    Hy
    Itt a magyaritás.Kipróbáltam müködik minden,nagyon béta.A mondatokban a szavak néhol össze vannak keveredve,de kilehet bogarászni mit akarnak pl: feladatok.A menü is magyar,végre helyre hoztam a grafikát.Már csak ezért megérte feltenni.

    http://www.sendspace.com/file/erjvzr
  • Tib
    #2062
    Nem vita szítása miatt, de Michiel Verheijdt (FC2 Senior Product Manager) állítása szerint az eredeti kódnak csak 2 vagy 3 százaléka lett felhasználva az új DUNIA motorban.
    Amúgy a HSZ-ed többi részével maximálisan egyetértek
  • RoyalPredator
    #2061
    Nos, utánatelefonáltam most hogy ezt mondod.
    A Dunia állítólag a CryEngine 2 egyik változata, de alapjaiban ugyanaz.
    A külömbség a világ töltésénél látszódik igazán, mármint épp hogy nem tölt... Ezt mégjobban megalapozza hogy ugyan úgy néz ki a játék, csak más stílusban, és ugyanúgy Sandboxot használ.
    Lényeg, hogy sokkal jobb stalkert lehetne belőle faragni. Én őszintén támogatnék egy ilyen munkát, és beleáldoznám nemkis időmet mondjuk map építésbe, v vmi amihez értek, érthetek. (Call Of Juarez az milyen engine?:D Az is cryenginenek tűnik, csak a graf gyengébb)

    AI-t ahogy bgabor mondja, lazán be lehetne tolni.
    És igazából szerintem az A-life rosszabb.
    Legalábbis ennyit FC2ben nem röhögtem az ellenségen.
    + ottis küldetéseket lehet felvenni, mint egy stalkerben, ezt ki se kell dolgozni már.

    Ééés ehez hozzájön azis, hogy kapunk járműveket útra és vízre, de még egy sárkányrepülőt is.

    Ezekkel lenne munka:
    - Új modellek a környezetnek
    - Új modellek a játékosoknak
    - Új modellek a járműveknek
    - Új pálya
    - Sztory módosítása
    - Hangok cseréje (Beszéd és Zene)
    - Mutánsok beépítése
    - Esetleg a szerelékek beépítése
    - Radioaktivitás kidolgozása (Néma tűz effekt =)
    - PDA

    Gyakorlatilag minden már megvan ezen kívül.
    1 éves meló lazább munkaütemben, megfelelő emberekkel.
    Lényegében:
    1; Egy igazán jó játékot pörgethetünk
    2; Enyhén hírhedtek leszünk
    3; Végre azt látjuk a játékban, amit akarunk.
    Nem kell csalódni, se várni a süket ígéreteket.
  • Tib
    #2060
    Dark Angel 666
    Láttál már olyan FPS-t, ami az egész játékidő alatt csak 2 szer tölt pályát, amiből az egyik a játék elkezdése? Szerintem nem sokat. Szóval tőlük is lehetne tanulni.
    Persze tény, hogy baj az AI-val és a monoton küldetésekkel volt. Szerintem egy kis időt megérte volna még a programozóknak görcsölnie a dolgon...

    RoyalPredator
    "Tuningot kell rádobni még, mint Crysisban a szerelékeket, elvégre ugyanaz a motor." Ez az infó téves! A Crysis a CryEngine 2-vel, míg a Far Cry 2 a Dunia motorral tipeg... Bővebb infó itt: www.FC2.hu
  • bgabor
    #2059
    Na és mégis mi köze az AI nap a játék optimalizáltásához, a grafikához vagy az enginehez?
    Az FC2 motoros stalkerbe is simán be lehetne építeni a stalker AI-ját.
    Mellesleg a stalker lényeinek/katonáinak AI-ját én nem nevezném jó minőségűnek.
  • bgabor
    #2058
    Nem értek egyet. Miután elérted benne a második területet, a Far Cry 2 marha jó játékká változik. Persze van néhány kapitális bugja, mint az újretermelődő útonállók, de ennyi. Én kifejezetten szerettem, szerintem jó játék volt. És tagadhatatlanul sokkal jobb lenne a motorja a stalker alá mint az ukránok toldozgatott-foldozgatott, ötéves, és még miníg roppant gyengén teljesítő X-ray engineje.
  • mac100
    #2057
    Kétlem hogy a Far Cry 2 mesterséges inteligenciája felérne a A-Lifeval vagyis amit a stalkerhez fejlesztettek ki.
  • Dark Angel 666
    #2056
    far cry 2 az elég ratyi , nem érdemel szót sem
  • RoyalPredator
    #2055
    Gyerekek!! Rájöttem!!

    Far Cry 2-ből kell a Stalkert megcsinálnunk!
    Grafika az alapon jó, fényeffektek ottis gyönyörűek, és szerintem nem eszi annyira a gépet mint az X-Ray engine. Ráadásul elég jól meg van csinálva a fegyver sérülése is, ami nagyon kéne STALKERbe.
    Tuningot kell rádobni még, mint Crysisban a szerelékeket, elvégre ugyanaz a motor. Annyit kell csinálnunk, hogy nagyobbacska pályát sandbox editorban megkreálunk, és a modelleket is HDben.

    Szerintem hihetetlenül jó FPS-t kapnánk.
  • KranaZoli #2054
    Jútyúbon ha rákerestek, hogy Call of Pripyat és időrendbe rendezitek a videókat a napokban egy rakás új fejlesztői videó került föl. Sajnos mind oroszul. :(

    Ám pár érdekesség - csak bele-belenéztem párba - , hogy pl. karakterünk a game elején más páncélban van; Sultan és Noah (aki Zaton-ban a fejest ugrik egy anomáliába) mind2ő sima bandita karakter. :O

    Pedig 2009.dec. szerepel a videóknál. Érdekes...

    Kár, hogy nem angolul beszélnek egymással mert akkor esetleg még vmi újat is meg lehetne tudni.
  • KranaZoli #2053
    Zaton-ban (Creek-ben) Cardan-al jártál már?!

    Royal

    Így legyen! De ekkora hibák orvoslását 1xerű, mezei patch-ekkel Én kétlek. Ill. ha így lesz, akkor pár némethon-ban élő helyében pöttyet bosszús lennék, hogy pár hónappal később kijön egy olyan, amelyik nem szaggat futás közben; amelyiknél nem zuhan az FPS belső terekben; nincs brutális FPS esés és szaggatás kitörések végén; ahol belső helyszíneknél cca. 10db karakter esetében is 30 fölött marad az FPS; vízben dettó ugyanez a probléma. (legalábbis Nálam és DX11-ben)

    Ezért említettem pl. a DIRT2-őt, ahol nagyságrendekkel jobb az optimalizáltság. Semmi problémát nem jelent a game futtatása DX11-es módban.

    Nem kellett volna hajazni erre, a Mienk legyen az első DX11-es játék címre. Inkább tanulni kellett volna a DIRT2-ből, talán még megvárni az AVP újabb részét is (vagy totál kihagyni belőle a DX11-es támogatást). Közben beérnek a driver-ek is az újabb ATI szériás kártyákhoz és talán is nV is piacra hozza a DX11-es kártyáját.

    Én elkapkodott dolognak érzem és ezeket Én olyan hibáknak találom, amiket nehéz lesz szimpla javításokkal és VGA driver-ekkel kezelni. Plusz ott a tényező, hogy már minek is, amikor nem kevesen már többször végigjátszották a történetet?!

    Én most játszom 3x a játékot, épp ma kezdtem el. Master fokozatban és a video + egyéb párbeszéd felirat mod miatt. Utána félrerak és talán újra elővesz, ha már azt fogom olvasni, hogy több javítás is megjelent, netán már Nálunk is kapni lehet a boltokban...
  • bgabor
    #2052
    Na akkor nem egyről beszélünk.
    A warez verziók mindíg néhány nappal, egy héttel a bolti változat előtt jönnek ki(olyan is volt már hogy két héttel), DE etől ezek még a hivatalos, bolti példányból vannak elkészíve. Ez azért van, mert a játékokat a hivatalos megjelenés napja előtt már hetekkel korábban el kell kezdeni kiszállítani a boltokba, hogy a megjelenés napjára tutira legyen mindenhol. Ilyenkor, a boltba kerülés és a boltban megvásárolhatóság napja közi időben (ami akár több hét is lehet), szokott egy példány a warez teamekhez kerülni, akik megcrackelik, majd felteszik a netre.
    Szóval annak ellenére hogy korábban jelenik meg, a warez verzió mindig a boltiból van kialakítva. Magyarán a warez verzió hibái azonosak a bolti verziójéval(ide nem értve a rossz cracket, de az nem a program hanem a crackercsapat hibája).
  • DannyL
    #2051
    A Gauss-hoz kellene infókat szereznem, de semmi ráutaló infóm nincs, hogy hol keressem.
    Tudnátok segíteni? :)
  • RoyalPredator
    #2050
    Hogy speciel a stalkernél hogyvan azt nem tudom, de jóval megjelenés előtt is számos játék megjelenik warezon. GTA IV is pl.

    Nos, szerintem, szerintünk, dolgozzanak még vele sokat, és adják ki hibák nélkül amennyire ez lehetséges.

    Bár látva, hogy mennyire elcsesztek sok dolgot, én inkább egy 2. részt várnék, azaz STALKER 2-öt.
  • KranaZoli #2049
    S.T.A.L.K.E.R.: Pripyat megjelenési dátum



    Most már Ipon-on is kint a hír. Én úgy érzem, hogy így is lenne ez okés! Nem, hogy már kint az ukrán, német verzió és az első javítás is.

    1xerűen nem szabadott volna már piacra dobniuk.
  • KranaZoli #2048
    Én nem nagyon bizakodom benne. :(
    Ellőtték ebben az évben a meglepetés erejét. Én úgy érzem, hogy nem kicsi problémákkal küzd a játék, holott kb. olyan bug-oknak szabadna csak léteznie, hogy nem működik az infra a sisakon, vagy itt-ott belelógnak a karakterek a falakba. Max. Az ilyeneket lehet orvosolni patch-ekkel. Az olyanokat, hogy futás közben úgy szaggat a játék tfh.: a sok töltés miatt, hogy fáj nézni - az ilyeneket szerintem nem lehet orvosolni. Ezekre a hibákra és az FPS zuhanásokra mondom Én azt, hogy egy játék még nagyon-nagyon béta verzióban van, nem egy már kiadott játék esetében.
  • bgabor
    #2047
    Nem értem a logikát, a kalózcuccok mindíg az első kiadott, hivatalos verziókból készülnek. Mivel végleges a cucc, jogos ha sírunk a bugok miatt. Az már más kérdés hogy ezen még mennyit tudnak majd javítani patchekkel.
  • KranaZoli #2046
    Igaz!

    Csak nem hinném, hogy a GSC Community oldalon, vagy akár egy német nyelvű oldalon is mindenki warez-t tolna. ?!

    Elkapkodták a kiadást akkor is. Tudták jól, hogy ebben az évben kijön a Modern Warfare 2; DIRT2. Ráadásul ez utóbbi DX11 támogatással. Mind1ik nagyobb kiadó, jobban optimalizált dolgokat várhat Tőlük az ember, szóval várhattak volna vele. Jövőre jön az AVP újabb része DX11-es támogatással. Én egy picit azt érzem benne, hogy az első DX11-es játékot akarták a Magukénak tudni és Karácsony előtt némi pénzmagot az eladásokból.

    A nagyobb patch-el talán sikerül majd befoltozni ezeket a hibákat, de 2009/10-ben így nem szabad piacra dobni játékot.

    Túlmatekozták a fiúk.
  • RoyalPredator
    #2045
    Igazából meg kéne várni míg befejezik.
    Kalózdolognál ne sírjunk ha bugos...

    Ráadásul minden játék megérdemel egy nagyobb patchet.
  • KranaZoli #2044
    Ezzel teljes mértékben egyet értek, de Én még inkább úgy érzem, hogy elkúrták ezt a dolgot.

    A NET-re felkerült orosz verzióhoz annyit tennék hozzá, hogy abban azért ott volt az árnyék bug ami nagy mértékben rontott a játék vizuális élményén. S bár hamar megjelentek a különféle CS verziós user.ltx fájlok amikkel csökkenteni lehetett a különféle árnyék bug-okat, de megszüntetni nem. Ill. DX11 támogatás sincs ebben a verzióban. A user.ltx fájlban a tesszelláció engedélyezése távolról sem az és különben is "csak" DX10-es módban futott a game ettől függetlenül.

    De tény és való, hogy akiket érdekelt, türelmetlenek voltak, alig várták már a COP-ot vhogyan átsiklottak ezen dolgok felett és nem 1x, hanem többször végigtolták a sztorit, bejárták a 3db fő térkép részletet, s bár örültek kb. ugyanakkora csalódás volt a Pripyat-i pálya részlet.

    Aztán úgy döntöttek, hogy azért akarnak némi pénzt ebből Karácsonyra és piacra dobták német honban. Érdekes módon német szinkronnal és felirattal. De Tőlük nyugatabbra ilyen alap árnyék és grafika bug-al piacra nem lehetett volna dobni a játékot, így hát egy patch formájában orvosolták ezt (de még ez sem tökéletes!) és belerakták a DX11-es API támogatását. Ami jó dolog, csak eleve mindenki többet vár Tőle mint amire hivatott a DX11 és bár a német verzió már DX11-es módban futtatható de meg kell mondjam egyik szemem sír, másik nevet. Nem is arra gondolok, hogy DX11 módban szebb-e a game, vagy sem... Az alap árnyék bug szinte nullára hozvam okés, ugyanakkor belső terekben, vagy több karakter megjelenítésekor olyan FPS zuhanás van, hogy fáj nézni. Lebegtették a jobb optimalizációt, hát vhogyan siralmas. Mindenki találkozik a szaggatásokkal, amiknek szerintem zéró köze van a töltésekhez (ha mégis, akkor vmi siralmasan xarul oldották meg); vízben ha ellenfelek vannak szintén FPS zuhanás; kitörések után (közben) dettó FPS zuhanás; artifact keresések közben dettó és sorolni lehetne a hibákat. Ezeket mind-mind megtaláltam a GSC Community fórumán is, hogy kivétel nélkül mindenkinél jelen vannak.

    De ugyebár ezt is pillanatok alatt le warez-olták és szerencsére már "profi" felirat mod is van hozzá és akit(akiket) mint pl. Engem is zavar a német párbeszédek, az orosz fájlt használva kap egy 1.6.0.1-es verziót; angol felirattal és orosz hanggal.

    És végigtolhatja így is, ami azért már lényegesen jobb mint az orosz warez verzió, de Én szinte kilátástalannak látom a fenti hibák, bug-ok orvoslását is nem, hogy újabb mellékküldikkel megspékelni a játékot.

    És sajnos ezeken kívül is vannak bug-ok a játékban.
  • bgabor
    #2043
    Azért csúsztatják mert hülyék.

    A céljuk eredetileg az volt, hogy az első verziót(az oroszt) negyed éven keresztül a honfitársaikkal teszteltéssék, egyfajta public beta jelleggel. Aztán a visszajelzések alapján kijavítják a hibákat, és utána hozzák ki a világ angolszász felének szánt verziót. (szerintem nem túl tisztességes eljárás a hinfitársaikkal szemben)Gyakori taktika ez az orosz/keleti fejlesztőknél. Legalábbis eddig az volt, ezentúl nemhiszem hogy élni fog majd vele a Stalker fejlesztője.

    Mert mi is történt? Kijött az orosz verzió,azonnal felkerült a netre, a google translator jóvoltából pedig néhány napon belül volt hozzá kezdetleges angolosítás. Három hét után kijöttek hozzá a fullos, kézi készítésű angolosítások.

    Gyakorlatilag a fejlesztők átgondolatlan, rosszindulatú taktikázása a megjelenéssel kapcsolatban oda vezetett, hogy mire megjelenik majd az angol verzió, addigra mindenki már több mint két hónapja végigvitte a játékot, angolul, többször is. Következésképpen a fanatikus rajongókon kívgül a kutya nem fogja megvenni a cuccot. Szóval ezzel a buta taktikával gyakorlatilag tönkrtették a játék jövendőbeli eladásait.
    Óriási öngólt rugtak.

    Az egyetlen megoldás számukra az lenne, ha villámgyorsan nekiállnának extra tartalommal feltölteni a játékot (új mellékküldetéseket értek ezalatt, hiszen azokat a legkönnyebb utólag berakni, azokkal van a legkissebb munka), hogy az angol verziót megérje megvenni/beszerezni, és ne full ugyanazt nyújtsa, mint a hónapok óta közkézen forgó és tökéletesen angollá tett orosz verzió.
  • mcmoha
    #2042
    Pardon. A komplett RPG-t hasznalta.
  • Dark Angel 666
    #2041
    az baj ha kihagytam azt a küldetést , amikor gázzal kellett megölni a mutánsokat ?
  • SaGa
    #2040
    Nekem AK-val is ment....
  • mcmoha
    #2039
    Nem. Lattam videot ahol RPG "loszert" hasznaltak.:D Az a lenyeg, hogy hosszu legyen.:)
  • Tib
    #2038
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Zárt ajtók "feltörése" csak Gauss-al lehetséges? Nekem csak azzal jött össze
  • bgabor
    #2037
    És ezzel még jó néhányan így vagyunk. Többször felmerült már ez a kérdés, senki se tudta a választ. Szerintem bug.
  • elionare
    #2036
    Üdv!
    A taktical Helmet-be építhető infared scanner mire jó és hogy lehet használni? Beszereltettem de semmi hatást nem észleltem. Se éjjel, se puskával, se nightvisionnal. Help pls!!
  • RoyalPredator
    #2035
    Jah, Chester nekemis eszembe jutott.
    Kösz a modot, de ehez új játékot kéne kezdeni.
  • Dark Angel 666
    #2034
    De miért csúsztatják állandóan a megjelenést ???
    Mi értelme van ?
  • mac100
    #2033
    Engem Chester Bennington-ra a Linkin Park front emberére emlékeztet :D

    http://stalker.filefront.com/file/All_Starting_Equipment;107167
    RoyalPredator belinkeltem neked ezt a módot
    az összes fegyverrel és tárgyal kezdesz ami a játékban van :D
  • DannyL
    #2032
    Mármint a #2029.
  • DannyL
    #2031
    Hű ez komoly!
  • DannyL
    #2030
    Jaja, ő Nitrogén! :D
    Köszi a segítséget, végül sikerült átjutni.
  • KranaZoli #2029
    S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - megjelenési idő

  • KranaZoli #2028