7720
  • mcmoha
    #2027
    Nitrogen a technikus Yanovban.:)Ugy nez ki mint Putyin.:D Vegulis o kezeli a "liftet" mikor elindul a csapat.
  • KranaZoli #2026
    Nitrogen?!?! Who the fuck is Nitrogen?! :D

    Érdeklődj körbe a Yanov állomáson, hogy ki szeretne csatlakozni. Attól függően, hogy milyen mellékküldiket is csináltál meg függ, hogy kik lehetnek a csapatot tagjai.

    Vano; Rogue; Sokolov (vagy mi a neve, aki a tudósoknál van).

  • DannyL
    #2025
    Sziasztok! Kellene egy kis segítség mert elakadtam.
    Ott tartok, hogy mennék épp Pripyat-ba. Megvan a teljes szellőzéses ruha.

    Nitrogen csak úgy vállalja az utat, ha szerzek egy csapatot aki elkísér minket.
    Na ezt a csapatot nem tudom hol kell beszervezni.
  • Tib
    #2024
    A napsütéses időben látszik jól a táj. Ha én csináltam volna meg a videót, ezt úgy oldom meg, hogy trainer segítségével slot-okba mentem az aktuális helyek pozícióját, majd a nekem tetsző napszakban oda ugrok és felveszem az adott helyre szánt videómat. Gyors, hatékony, 1-2 órás napszakbeli különbséggel felvehető :)
  • KranaZoli #2023
    Vhol gondoltam, hogy csak sima textúra elemek lesznek. :(

    Shep

    Ja, többet esik az eső, mint az összes Mátrix filmben együtt. :D
    Lehet ez is vmi csííít. ;)

    Dark

    Yanov állomáson a kereskedőnél. Ott tudod megvenni, vagy a tudósoknál kell elvállalni küldiket, szerintem qva sok van Náluk és 1ik után kapod majd meg. Ha jól emléxem.
  • Dark Angel 666
    #2022
    Hol lelem meg a védőruhát amivel Pripyatba lehet menni ?
  • RoyalPredator
    #2021
    Hát jobb lenne ha pripyatot dolgoznák fel igazán, jupiter meg a hasonló fontos épületekbe meg kommandózni mennénk csapatostul.

    Mondjuk az óriáskereket lazán megcsinálhatták volna, hamár call of PRIPYAT.
  • Shep
    #2020
    Ez egy fake video, meg is mondom miért :) Minden képen sütött a nap, nekem meg a játék 90%-ban vagy az eső esett, vagy csak simán be volt borulva és ez engem marhára idegesített.
  • Tib
    #2019
    Szerintem az óriáskerék azért került bele, mert ez Pripyat egyik jelképe, így gyakorlatilag nélkülözhetetlen kellék :)
    Kicsíteltem magamat én is megnézni a kereket. Persze ott már csak a talaj a fix, az épületek és tereptárgyak "árjárhatóak"
  • KranaZoli #2018
    Kiugrott valahol?! Én is ki szeretnék ugrani.

    Az igaz, hogy látszik az óriáskerék egyáltalán nincs kidolgozva. Nekem erről 2 dolog jut az eszembe. Első körben úgy gondolták, hogy része lesz a game-nek így elkezdték fejlesztgetni ezt a pályarészt is de nem lett így maradt úgy amennyire jutottak vele. Kettő, aminek örülnék a STALKER játékok kapcsán is, ha lennének hozzá DLC-k amiknek nem is kellene küldiket tartalmaznia de pl. növelhetnék a bejárható területet, ergo újabb pályarészek lennének elérhetőek. Ez tök jó lenne és ebben lenne több fantázia is a későbbiek folyamán, de gyanítom, hogy nem így lesz. :(

    Sas

    Köszi az infókat, már csak az érdekelne, hogy most akkor hogyan is zárul Maga a COP?!

    Tervezem, hogy nekiállok újra mert most már ezekkel a videó feliratokkal sokkal beszédesebb a játék. Szerintem még a STALKER 2-őt sem fogják véglegesen lezárni (Én így gondolom) szal szerintem ez sem úgy végződik, hogy VÉGE. ;)

    Tib

    Persze, biztos használt csítet - talán annak a segítségével jutott ki az óriáskerékhez is -. De az ördögszekérre fel lehet mászni, bár tudom, hogy Te nem erre gondolsz hanem amikor előtte megy felfelé a kamera. Asszem van is ilyen MOD a COP mod-ok között, de Nekem annyira nem mozgatta meg még 1ik sem a fantáziám.
  • Bulics
    #2017
    a feliratokat? te készíted? ha gondolod segíthetek. küldj egy linket a fájlokról
  • Tib
    #2016
    Szerintem cheat is van az egyes helyekre el vagy feljutás mögött.
    1:56-nál például úgy meglódul a kamera függőlegesen felfelé, mint aki szuper ugrást használ
  • madmanic
    #2015
    nyugodtan fordíthatod, ahogy néztem a fileokat nem a sztorinak megfelelően vannak sorban a szövegek..

    nem jössz rá semmire
  • Bulics
    #2014
    helló ha elküldi valaki nekem az angol anyagot (ha van) én szivesen segítek fordítani. Nightvision készíti a magyar fordítást segítettem volna neki is csak sajna én még nem játszottam a coppal és nem akarom tudni a sztorit. de ilyen feliratokat szivesen segítek fordítani, nem hiszem hogy túl sok poént lőnének le.
  • sas2007
    #2013
    Kérésre a játék tartalma leírása.

    A STALKER: Call of Pripyat a Shadow of Chernobyl (mostantól csak SHOC) történései után fog játszódni, mikor is egy ukrán ügynök személyében kell a Zóna közepébe furakodnunk. A SHOC eseményei úgy végzodtek, hogy Strelok kénytelen volt elpusztítani a C-öntudatot, hogy mindenkorra véget vethessen a borzalomnak, amit maga a Zóna képezett. De valami balul sült el, mivel a Zóna úgy tunik megmaradt, és tovább szedte áldozatait.


    A kormány látta a nyílt utat az atomeromu felé, és belekezdett egy nagyszabású akcióba, ami a "Fairway" kódnevet kapta. Helikopterek pásztázzák végig a terepet anomáliákat keresve, hogy aztán a felderített területet térképre vethessék, majd annak segítségével a földi csapatok tájékozódhassanak a halálos útvesztokben. A sok intézkedés ellenére a küldetés kudarcba fullad. A helikopterek titokzatos módon lezuhannak, egy túléloje sincs a balesetnek. Hogy több információt gyujtsön a baleset okáról, az ukrán kormány egy ügynököt küld be a Zónába, hogy kiderítse a tragédia pontos mikénjét.


    Az ügynök Alexander Degtyarev, akit mi fogunk alakítani a történet során. Sok minden változott az utóbbi kalandunk óta, az elso és legszembetunobb dolog pedig a kezelofelület új külseje lesz, amit a készítok megpróbáltak minél modernebbnek ábrázolni. PDA térképünk ezúttal nem négyszög, hanem kör alakú lesz, aminek oldalára felkerült a zajméro is, ami eddig a képernyo bal alsó sarkában helyezkedett el. Védoöltözékünket is részletesebben felügyelhetjük ezúttal, mivel két részre lesz bontva. Külön kap helyet a védoruha és a sisak, védomaszk, így valószínuleg több ruhához használható lesz majd a fejvédobe beépített éjjellátó.


    Fegyvereink ismét három üres helyet kapnak, ám most már nem kell három különbözo fegyvertípusra hagyatkoznunk, akár három fajta gépfegyver is lehet nálunk egyszerre, így nem kell éles helyzetben egy kispisztollyal vacakolnunk. A detektorok is visszatérnek, melyek a STALKER leghasznosabb segítségei. Minél drágább egy detektor, annál pontosabban mutatja egy lelet tartózkodási helyét, melyet ismét egy anomália kellos közepébol kell majd kihalásznunk. A középpontban viszont ismét a leletek lesznek, ám most ellenfeleink is akadnak, akiknek a mi radioaktív kincseinkre fáj a foga.


    A továbbfejlesztett mesterséges intelligenciának, és az A-life-nak hála a Zónát népesíto stalkerek immáron saját dolgukat végzik, nappal detektorokkal a kezükben leleteket keresnek, éjszaka pedig egy biztonságos tábor tüzének melegét élvezik, egy kis zene és alvás céljából. Bizony. Ám most már mi is fogunk tudni aludni, ami sajnálatos módon kimaradt az elozo játékokból.


    Ismét számos karakterrel fogunk találkozni a játék világában, akik közt ezúttal helyet kap több különleges forma is, hogy jobban kedveljék oket a játékosok. Három frakció fog visszatérni a kiegészítoben, akikkel érintkezhetünk is: Duty, Freedom és a Banditák. Sajnálatos módon semelyikhez sem fogunk tudni csatlakozni, viszont mindegyikkel kommunikálhatunk, fogadhatunk el küldetéseket tolük, persze csak ha nem dühítettük fel oket.


    A küldetésrendszert is alaposan átgondolták a fejlesztok, egy rendszer által generált feladat sem lesz az egész játékban, mindegyik küldetést külön írják, tervezik meg, véget vetve a monoton, és sokszor ismétlodo misszióknak. De a legnagyobb újítás ezen a téren a szabadság lesz. Most nem lesz senki aki parancsolgasson nekünk, egy feladattal kezdjük a játékot: találjuk meg a lezuhant helikoptereket. Az már csak is rajtunk múlik hogy hogyan jutunk el odáig, hogy hogyan kezdjük el utunkat. Úgy hét órára becsülik a játék fo küldetési vonalát, míg a mellékküldetések és egyebek teljesítése még plusz 20-30 órába telhet, attól függoen mennyit bóklászunk a tájat csodálva. Persze a kisebb szívességeket nyugodtan teljesíthetjük a játék befejezése után is, mivel a Call of Pripyat egy freeplay módot is tartalmazni fog, aminek hála a fo történeti szál lezárása után is tovább bóklászhatunk a világban.


    A fent említett megújult A-life rendszernek hála a mutánsok is még inkább realisztikusabb viselkedést fognak produkálni, alkalmazkodnak a napszakokhoz, és sokkal mozgékonyabbak lesznek, így meg kell tanulnunk túljárni az eszükön. Minden eddig megismert mutánssal találkozni fogunk a játék során, igaz kissé élethubb viselkedéssel. Az istállóban pedig két új szörny is helyet kap, név szerint a Burer és a Chimera. Mindkét monszternek meglesz a maga különleges képessége, és területe: míg a Chimera nappal nem fog nagy veszélyt jelenteni a játékosra, addig éjjel, míg aktív, egy ügyes vadászként fogja becserkészni prédáját. Továbbá azt is megemlítették, hogy a Zóna legfélelmetesebb szüleményei, a kitörések most valóban befolyásolni fogják cselekményeket, bár több szót nem ejtettek eme újításról.


    A Zóna, mint megszokhattuk, ismét hatalmas bejárható területekkel fog kínálkozni. Eddig öt bejelentett helyszínrol tudni: Jupiter,egy elhagyatott gyári terület, Darkwater, egy mocsaras-erdos lápvidék, a Kopachi nevu kis falucska, a Yanov pályaudvar, és persze maga a híres szellemváros, Pripyat. Sajnos viszont a régebbi területek közül már egy sem fog szerepelni a Call of Pripyatban. A játék nagyobb részét a felszínen fogjuk tölteni, lesznek földalatti barlangok, és összeköto szintek is egyaránt, viszont ezek kevesebb mint öt százalékát fogják kitenni az anyagnak.
  • SaGa
    #2012
    Kiugrott valahol. Minden stalkerben vannak olyan pontok, ahol a "kerítés" átugorható és ki lehet jutni a pályáról. Az óriáskeréken jól látszik, hogy nincs kidolgozva, csak annyira, hogy távolról még jól nézzen ki....
  • KranaZoli #2011


    Heyyy!!!
    A legtöbb helyre Én is fel tudtam mászni, stb... és minden kocka valóban a COP-ból való DE, hogy a fenébe tudott Ő az óriáskerékhez is eljutni?!

    1'18"

    ?!?!
  • RoyalPredator
    #2010
    Küldjed már el őket :D
  • mac100
    #2009
    Nah szóval most néztem a játékban 9 féle távcső van, 5 Susat és 4 PSO
    1. Susat Sima alap 1,6x-os
    2. Susat 4x közelítéssel
    3. Susat Éjellátóval ez Zöld
    4. Susat thermál visionnal, vagyis kijelöli az ellenséget Ennek sárga színű a vége
    5. Susat ezt nem tudtam beazonosítani - csupán annyit mondhatok hogy mind a két vége kék

    1. PSO sima alap kék az egyik vége
    2. PSO nagyobb zoomal rendelkezik mind a két vége kék
    3. PSO éjjellátós
    4. PSO Thermal Visionnal, kijelöli a stalkereket és a mutánsokat, piros az egyik fele

    Ezt egy kiváló móddal derítettem ki, amivel az összes cuccal kezdünk ami van a játékban viszont nem árt hozzá egy trainer vagy valami mert 2 tonnányi cucc van nálunk :D
  • madmanic
    #2008
    készül..
  • tom2004
    #2007
    Ilyen feliratozó nem lesz magyar? nem tudtok komplett szöveg magyarításról? Angolból nagyon keveset értek meg :(
  • RoyalPredator
    #2006
    Az miért van, hogy sehol se szól a zene a rádiókból?
    És mostanság gitározni sem akarnak a stalekreim...
  • KranaZoli #2005
    Aha, gondoltam, hogy vmi ilyesmi lesz. :(
    CREEK-ben pl. a sima rádió feliratok nagy betűvel jelennek meg, faszán látszódnak. Az lenne a jó, ha nem is így, de legalább vmi hasonló módon jelennének meg a párbeszédek is.

    Értem, hogy nem a színnel van a fő probléma, de pl. az intro és outro filmeknél talán lehetne a színnel is variálni. Bár ott meg a méret Okés. :)

    Szal Nekem az volt a gondom, hogy a videók alatt Én túl kicsinek találtam a feliratokat (1.6.0.1-es német verzió) viszont ahogyan írtam CREEK-ben milyen fasza az a pár mondat, hogy ez békés terület, nyugodtan tedd el a fegyót, stb... Értem Én, hogy a "motor" határozza meg, pontosabban beleszól ebbe az egészbe.

    Azonban ez is nagyon fasza és nagyon kellett!!!
  • TSL16b
    #2004
    Az általatok készített feliratoknak lehet állítani a méretén és/vagy a színén?!

    Mindkettőn lehet állítani, csak az a kérdés, hogy mit visz magával. A PDA-üzenetek betűméretének átállítása pl. okozhat megjelenítési problémákat (nem próbáltam). Mivel a plusz feliratok ugyanazzal a rutinnal íródnak ki, mint a gyáriban is meglévők, a változtatás az összes feliratra érvényes lenne.

    A feliratok nem a színük miatt válnak olvashatatlanná, hanem el kellene határolni őket a heterogén, világos háttértől. Erre körvonal, vetett árnyék és sötét(ebb) háttér valamilyen kombinációját szokták használni, de X-rayen ez nemigen kivitelezhető, a PDA-üzeneteknél egyáltalán nem találtam rá módot. A videókon fehérre színeztem és árnyékoztam a feliratokat, részben az itteni panaszok miatt.
  • berczely
    #2003
    Sőt itt a COP-ban is van egy hely ahol ilyen ajtó van nem tudtam a kódot azt jött ez a módszer.
  • berczely
    #2002
    Ezt én is így csináltam meg!
  • KranaZoli #2001
    Beszarok!
  • mcmoha
    #2000
    Valahogy igy kell ajtot nyitni kulcs nelkul.

  • hugyecz
    #1999
    Köszi
  • KranaZoli #1998
    Köszi!
  • mcmoha
    #1997
    Terkep az X8 laborrol.
  • mcmoha
    #1996
    Azt az ajtot egy (piros?) magneskartya nyitja, amit a "mesterlovesz" kuldetesben tudsz megszerezni. A kuldetest csak akkor kapod meg ha Pripyatban azonnal beszelsz Garik-al ahogy megerkezik. Elmondja, hogy a zsoldosok is atjottek a varosba. Ezt a hirt kozolni kell a pk-val es akkor megkapod a kuldetest.
    Ha mar elorebb tartasz es mar nem tudod megszerezni a kartyat, akkor allitolag (meg soha nem probaltam) egy hosszu csovu puskaval fel lehet fesziteni az ajtot.
  • KranaZoli #1995
    Keresgélni kell Őket. Pontosan leírni Én sem tudom. Annyit tudok, hogy bemész, lemész a lefelé vezető folyóson és lesz egy lefelé vezető amolyan csigalépcső féleség. Azon kell lemenni. Ha leértél akkor lesz a helyiségben egy ugyanolyan felfelé. Talán itt. De az is lehet, hogy ez csak oda vezet, ahol találni egy gépágyút. :D

    Ha nem ez, akkor meg úgy, hogy van egy liftakna és az abban lévő lépcsőkön kell felfelé menni és vmelyik szinten "kiugrani". Asszem ez utóbbi lesz. Nem tudom jobban leírni. Kutakodni kell. :) Talán jútyúbon van videó. Passz!

    Ami ide tartozik és kérdésem lenne:

    Van itt egy zárt ajtó, amihez szerintem mágneskártya/kulcs kellene. Ide hogyan lehet bejutni, honnan lehet ide kulcsot/kártyát szerezni?!?!


    TSL16b

    Az általatok készített feliratoknak lehet állítani a méretén és/vagy a színén?! Sok esetben ez a fehéres/szürkés szín nehezen olvasható és 1920*1080-as felbontás mellett sajnos nagyon aprók is. :(

    Ezeken lehet vhogyan módosítani?!
  • hugyecz
    #1994
    Szia ezek a kis yodák a H8 as laborban vannak? de hol mert nem találkoztam csak 1gyel a konyhában vagy miben.
  • KranaZoli #1993
    Abban semmi jó nincs. 130kg. Kimaxolva az Exo és pl. 2db artifact +12 és +8kg. ;)

    Rövid: Relatíve. Ki hogyan game-el. De nem SHoC.
  • sas2007
    #1992
    A képen a teherbírás 130-kg hát ez hogy van?
  • sas2007
    #1991
    Nem értem minek lövöldözni,késsel beleszursz 5-6-t és pusztul.És akár meik mutánsal igy van.Alig csináltam valamit,a szuperfegyver sem kész..stb.kiszaladtunk elmentem a helivel.Vissza mentem 1 mentést nem mentem el a helivel.Ennyi az egéssz?A Pripyat ilyen rövid lenne?????
  • KranaZoli #1990
    Ezt Én is megköszönném.
  • Shep
    #1989
    Valaki összefoglalná röviden a történetet, mert nekem nem tiszta, főleg a vége nem, amikor is ugye előkerül megint (tudjátok ki)
  • KranaZoli #1988
    Én vettem be piros bogyót, mégis kitépte. Igaz akkor 3an voltak 1 helyiségben. 1nél mintha működne, de szerintem akkor sem tutira.

    Pszi-blokkoló amúgy a neve. ;)

    AK-ra Nekem sem sikerült felraknom a hangtompítót, viszont van hozzá 3 féle távcső. Zoom-osból egész pontosan 2db. +1 éjszakai +1 olyan ami úgy működik mint a normál kézi távcső.